Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja bym nazwał to raczej wegetacją ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

RUNner pisze:Ja bym nazwał to raczej wegetacją ;)
Niewykluczone, że masz rację - ale nadzieja umiera ostatnia :wink:
historia magistra vitae est
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Kulgan pisze:
RUNner pisze:Ja bym nazwał to raczej wegetacją ;)
Niewykluczone, że masz rację - ale nadzieja umiera ostatnia :wink:
I tego się trzymajmy! Być może WP jeszcze wyjdzie na prostą i jest na to szansa, ale raczej niezbyt duża. Nie sądziłem że gra oparta na tak popularnym systemie może się nie przyjąć. Polska to jednak dziwny kraj.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Nikt nigdzie nie pisał, że jest jakakolwiek szansa powrotu do regularnego wydawania dodatków w wersji PL. Zamiast zaczynać znowu marudzenie i narzekanie zacznijmy cieszyć się z tego, co wyszło i co jest zapowiedziane. Ilu jest graczy na forum, którzy mogą powiedzieć, że mają wszystko,co dotychczas wyszło, ograne po ileś tam razy? Grajmy, opisujmy wrażenia i cieszmy się, że przygoda trwa ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

Rune pisze:Nikt nigdzie nie pisał, że jest jakakolwiek szansa powrotu do regularnego wydawania dodatków w wersji PL. Zamiast zaczynać znowu marudzenie i narzekanie zacznijmy cieszyć się z tego, co wyszło i co jest zapowiedziane. Ilu jest graczy na forum, którzy mogą powiedzieć, że mają wszystko,co dotychczas wyszło, ograne po ileś tam razy? Grajmy, opisujmy wrażenia i cieszmy się, że przygoda trwa ;)
Ale zostało napisane, że małe dodatki z cyklów mają szansę wychodzić po polsku jako DnŻ - więc patrzmy z nadzieją, że to nastąpi :wink: I przy okazji cieszmy się, że przygoda trwa ;)
historia magistra vitae est
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sewhoe »

RUNner pisze: Polska to jednak dziwny kraj.
Może nie tak dziwny, jak biedny ;)

Ostatnio podliczyłem ile mam kart do WP i wyszło mi iż to zaledwie (aż) 3/4 tego co wyszło. A starałem się kupować w miarę regularnie...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Biedny? Z tym się bym zgodził 20 lat temu. Teraz wystarczy zerknąć ile domków powstaje na obrzeżach miast, albo jakimi autami jeździmi. Albo odwiedzić dowolną galerię handlową w weekend. Już tacy biedni nie jesteśmy. Jakoś Inwazja się przyjęła, a przecież świat Warhammera jest nędzny. Niemieckie Imperium, francuska Bretonia, a na wschodzie rosyjski Chaos - zaiste genialna koncepcja. Dla mnie świat fantasy musi trochę bardziej odbiegać o naszego świata i tak właśnie wygląda Śródziemie. Okazało się że dużo mniej osób się skusiło na tę grę niż na WI. Może kooperacja nie jest sexy?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
nietopesz
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2014, 12:36

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: nietopesz »

Jak pisałem jakiś czas temu, tak też zrobiłem. Kupiłem używany zestaw podstawowy w wersji PL (o połowę taniej niż nowy) i muszę przyznać, że gra mocno mi się spodobała. Na razie dalej katuję pierwszy scenariusz po kilka-kilkanaście razy każdą talią, więc sporo godzin jeszcze mi przy tym zostało, tym bardziej, że planuję podrukować scenariusze z BGG. Będę miał tylko dylemat czy dalej brnąć w wersję PL czy jednak kombinować ze zmianą na wersję ENG...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChlastBatem »

To ja całkiem z innej beczki. Kupiłem ostatnio do swojej podstawki LotR LCG koszulki firmy FFG Standard Card Game Sleeves (63.5 x 88 mm). Ładnie pasuje jednak trochę mimo wszystko koszulka jest za długa... tzn. dłuższa od karty o jakieś 0,5 cm i o tyle więc wystaje. Widziałem często zdjęcia gdzie ludzie mieli długość koszulki idealnie z dł. karty (też do LotR LCG).

Pytanie więc brzmi czy każdy tak ma i się nie przejmować... czy może jakaś inna firma robi bardziej dopasowane (chociaż zależy mi na wysokiej jakości FFG co o innych firmach tego nie można powiedzieć) czy może każdy sobie nożyczkami, bądź nożykiem przycina takie koszulki (czyżby praca syzyfowa?)?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Ja wszystko mam w Ultra-Pro i na jakość nie narzekam.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

ChlastBatem pisze:To ja całkiem z innej beczki. Kupiłem ostatnio do swojej podstawki LotR LCG koszulki firmy FFG Standard Card Game Sleeves (63.5 x 88 mm). Ładnie pasuje jednak trochę mimo wszystko koszulka jest za długa... tzn. dłuższa od karty o jakieś 0,5 cm i o tyle więc wystaje. Widziałem często zdjęcia gdzie ludzie mieli długość koszulki idealnie z dł. karty (też do LotR LCG).

Pytanie więc brzmi czy każdy tak ma i się nie przejmować... czy może jakaś inna firma robi bardziej dopasowane (chociaż zależy mi na wysokiej jakości FFG co o innych firmach tego nie można powiedzieć) czy może każdy sobie nożyczkami, bądź nożykiem przycina takie koszulki (czyżby praca syzyfowa?)?
Każdy tak ma (kto używa FFG)... Nie ma się czym przejmować. :) Oczywiście bardziej dopasowane znajdziesz bez problemu, ale jeśli priorytetem jest jakość to FFG będą najlepszym wyborem.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChlastBatem »

Muad'Dib pisze:Ja wszystko mam w Ultra-Pro i na jakość nie narzekam.
To mi pomogłeś...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChlastBatem »

carlos pisze: Każdy tak ma (kto używa FFG)... Nie ma się czym przejmować. :) Oczywiście bardziej dopasowane znajdziesz bez problemu, ale jeśli priorytetem jest jakość to FFG będą najlepszym wyborem.
Czyli nie stosuje się żadnych przycinek?
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Moim zdaniem zdecydowanie nie.

Wszystko co wyszło w polskiej wersji WP LCG mam zapakowane w koszulki FFG i nie ma żadnego problemu z ich długością (tzn. kompletnie to nie przeszkadza). Szczerze mówiąc nawet na to nie zwracam uwagi. :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Nie rozumiem tego zapatrzenia w koszulki FFG. Nieważne, w Ultra-Pro po dopchnięciu karty w koszulce do samego dołu mam 1,5mm luzu u góry. To są dokładnie te koszulki, co sprzedawane są/były w pudełku z czerwonym smokiem. Wystarczy?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChlastBatem »

Muad'Dib pisze:Nie rozumiem tego zapatrzenia w koszulki FFG. Nieważne, w Ultra-Pro po dopchnięciu karty w koszulce do samego dołu mam 1,5mm luzu u góry. To są dokładnie te koszulki, co sprzedawane są/były w pudełku z czerwonym smokiem. Wystarczy?
Nie przejmuj się, po prostu nie zrozumiałeś pytania i tyle. Nie drąż dalej, dzięki za chęci. Dla mnie Ultra Pro odpada z powodu naklejki/hologramu na rewersie, ponieważ zasłania treść bądź obrazek karty Wyprawy.
carlos pisze:Moim zdaniem zdecydowanie nie.

Wszystko co wyszło w polskiej wersji WP LCG mam zapakowane w koszulki FFG i nie ma żadnego problemu z ich długością (tzn. kompletnie to nie przeszkadza). Szczerze mówiąc nawet na to nie zwracam uwagi. :)
Uf... uspokoiłeś mnie :) Dzięki za pomoc :) Chyba za bardzo szukam dziury w całym.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 16:45 przez ChlastBatem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

ChlastBatem pisze:
Muad'Dib pisze:Ja wszystko mam w Ultra-Pro i na jakość nie narzekam.
To mi pomogłeś...
To ja może dla odmiany napiszę że używałem koszulek platinum ultra-pro i ich jakość mnie nie przekonała. Po kilkunastu przetasowaniach koszulki robią się matowe, a po kilkudziesięciu zaczynają sklejać co jest uciążliwe. Wylądowały w koszu, a na ich miejsce weszły FFG. Są lekko za długie, ale ważne że karta w nich dobrze leży i świetnie wygląda.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Nie przejmować się, a jeśli chcesz przycinać, to gilotyną do papieru, bo nożyczkami, to nie tylko syzyfowa praca ale i jakość raczej nie będzie zadowalająca ;(
Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

ja z kolei zaopatrzyłem się w Mayday Ultra-Fit głównie ze względu na cenę i niestety na szerokość mają trochę luzu i potrafią trochę się wysunąć...
Orientujecie się czy np. Arcane Tinmen będą lepiej dopasowane?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChlastBatem »

Mnie życie wiele razy już doświadczyło i nauczyłem się tego aby nigdy nie kupować koszulek firmy Mayday. Nie warto żydzić paru złotych (równowartości ok. jednego piwa). W tym przypadku cena = jakość.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

ChlastBatem pisze:Mnie życie wiele razy już doświadczyło i nauczyłem się tego aby nigdy nie kupować koszulek firmy Mayday. Nie warto żydzić paru złotych (równowartości ok. jednego piwa). W tym przypadku cena = jakość.
Żeby jeszcze trochę zamieszać, to napiszę że jakość ≠ użyteczność. Mam zarówno koszulki FFG jak i Maydaya (dobra Ultra Pro też mam :) ) i niestety jak dla mnie koszulki FFG przegrywają jeśli chodzi o użyteczność, są za duże i za grube. Talia kart robi się dwa razy grubsza, jeśli jest to talia ok 50-60 kart to nie ma problemu, ale jak się chce potasować karty do Ticket to Ride to już zaczynają się schody, nie wspominając już o przechowywaniu takich kart, bo nie mieszczą się one w przegródkach, a czasami nawet w pudełkach.

Jeszcze trochę w temacie, czy był jakiś dodatkowy warunek ze strony Galakty odnośnie wydania dalszych części Sagi w języku polskim ? Nie wiem czy kupować dodatek jakoś tak niedługo czy czekać na ponowną akcję "Kupcie jeszcze 50 egzemplarzy" :wink: Pewnie i tak pęknę w październiku lub listopadzie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Im szybciej kupimy, tym bardziej Galakta będzie wiedziała, ze warto dla nas kontynuować Sagę.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

MartusMarcin pisze:ja z kolei zaopatrzyłem się w Mayday Ultra-Fit głównie ze względu na cenę i niestety na szerokość mają trochę luzu i potrafią trochę się wysunąć...
Orientujecie się czy np. Arcane Tinmen będą lepiej dopasowane?
Używam do gry zarówno koszulek od FFG jak i Arcane Tinmen, moim zdaniem nie ma raczej różnicy między nimi.
Dobrze się tasują i nigdy mi się żadna karta nie wysunęła z koszulki. Są dość sztywne, ffg chyba są troszkę grubsze. Z tego powodu, do dodatków w trybie na żądanie warto brać pod uwagę tylko kolorowe koszulki od ffg, karta jest zdecydowanie bardziej sztywna.
Tak to mieszam karty i w trakcie gry nie robi to żadnej różnicy, więc polecam!

Saga musi trwać!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Uruchomiono przedsprzedaż trzech koszmarnych talii w Druku na Żądanie. Każda w cenie 29,90 zł :D
http://galakta.pl/przedsprzedaz-druku-na-zadanie-4/
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 13thcaesar »

Ja czekam aż się ukaże w ofercie Rebela wraz z "Drogą Mrocznieje" i odrazu zamawiam ;)
ODPOWIEDZ