Warhammer: Diskwars (Tom Jolly, Lukas Litzsinger, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

Galakta wyda obydwa rozszerzenia w 2015 :) http://galakta.pl/nowi-sojusznicy/
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: sewhoe »

Do mnie właśnie doszła polska podstawka. Nic tylko się cieszyć. :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

sewhoe pisze:Do mnie właśnie doszła polska podstawka. Nic tylko się cieszyć. :)
wszystko z wykonaniem OK? Możesz wrzucić kilka fotek?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: pan_satyros »

mulek18 pisze:
sewhoe pisze:Do mnie właśnie doszła polska podstawka. Nic tylko się cieszyć. :)
wszystko z wykonaniem OK? Możesz wrzucić kilka fotek?
Ja dziś będę robił foty do recki Cyklad to mogę przy okazji machnąć też coś z tego.
Na oko ok, tylko ta linijka koszmarnie licha.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

byłoby super :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: sewhoe »

Wiedząc z doświadczenia że całość jest drukowana w Chinach, to jakość zapewne jest taka sama jak wydania angielskojęzycznego. Dyski są trochę bardziej śliskie, niż np. żetony z takich gier jak Gra o Tron czy Posiadłość Szaleństwa, co chyba przełoży się na ich większą trwałość. Miarkę już mam lekko zagiętą, gdyż pewien roczny berbeć zrobił sobie z niego szabelkę. Interweniowałem zbyt późno i przedmiot uległ lekkiemu uszkodzeniu w starciu z okolicznymi meblami :)

Co do tłumaczenia i potencjalnych błędów, to na pierwszy rzut oka wygląda OK, ale ja niewybredny jestem.
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Taaak rok 2015, niezły poślizg z tymi dodatkami, ja już nimi dysponuje.
Nie można było się powstrzymać by Martwe Legiony nie wpuścić na pole bitwy.
Bardzo dobrze uzupełniają podstawkę.
Dwie nowe armie i pojedyncze regimenty z 4 ras, oraz garść żetonów, parę kart. Polecam od zaraz.
W sumie już czekam na kolejny dodatek o którym jeszcze nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Kostaki »

I jak, mając dodatki można sobie spokojnie odpuścić 2 Core Set? :)
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Kostaki pisze:I jak, mając dodatki można sobie spokojnie odpuścić 2 Core Set? :)
To zależy bo są i tacy co jedna podstawka bez dodatków to już jest zupełnie wystarczająco.

Jeśli jesteś jedyny który ma grę w Twoim gronie graczy, to druga podstawka znacznie ułatwi grę [2 miarki 6 kostek...] dobór kart dowodzenia [ nie trzeba sobie je wyrywać lub wymyślać reguł ich doboru].
Zwiększy zdecydowanie różnorodność regimentów tworzonych gdyż jest sporo dysków po jednej sztuce.
Wszystko zależy jak mocno i często chce się grać.

By poznać grę wystarczy podstawka a potem...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: pan_satyros »

mulek18 pisze:byłoby super :)
http://www.speedyshare.com/Geb8M/disk.rar
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

pan_satyros pisze:
mulek18 pisze:byłoby super :)
http://www.speedyshare.com/Geb8M/disk.rar
dzięki wielkie!!!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: pan_satyros »

Dwa pytania do osób, które ograły ten tytuł:
- czy wydawanie rozkazów i decyzja o tym, który zostanie rozstrzygnięty pierwszy nie wydaje się Wam zbyt losowa? jeśli nie, dlaczego?
- czy pierwszy gracz, który zawsze wygrywa remisy w typie rozkazu nie jest przesadą? Szczególnie, że 1 gracz się nie zmienia.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: sewhoe »

Przy wydawaniu rozkazów mamy klasyczną grę w papier-nożyce kamień. Z tym że znamy jakie karty rozkazów ma przeciwnik i po każdej zagranej przez niego karcie możemy łatwiej przewidzieć jaki rozkaz będzie kolejny. Dodatkowo jest też rozkaż "powolny" - zawsze ostatni.

Z inicjatywą też byłem zdziwiony że nie jest losowana przed każdą turą, tylko ustalana raz, na początku gry.
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

pan_satyros pisze:Dwa pytania do osób, które ograły ten tytuł:
- czy wydawanie rozkazów i decyzja o tym, który zostanie rozstrzygnięty pierwszy nie wydaje się Wam zbyt losowa? jeśli nie, dlaczego?
- czy pierwszy gracz, który zawsze wygrywa remisy w typie rozkazu nie jest przesadą? Szczególnie, że 1 gracz się nie zmienia.
Wydawanie rozkazów przez to że mają strategie [szybkość działania w stosunku do innych] ma fundamentalne znaczenie.
W nowej turze drugiej lub kolejnej już nie jest tajemnicą jakie ma przeciwnik karty.
Jednak można zgadnąć która z jego kart jest w tym momencie dla niego najoptymalniejszą i dostosować szybkość by go wyprzedzić, lub by go puścić przodem. To gra blefu i wyczucia sytuacji. Gracz posiadający inicjatywę jest uprzywilejowany by pierwszy ruszyć swe dyski. Ważne jest by karty rozkazów mieć wszelkimi taktykami [szybkościami] by było pole manewru. W końcowych fazach gdy jest miej dysków już nie wszystkie karty mogą być zagrane i każdy ruch jest na wagę zwycięstwa lub klęski.

Inicjatywa to duży bonus, częściowo jest rekompensowany przez możliwość wyboru scenariusza i pierwszego dobrania Karty rozstawienia oraz terenu.
Wojna jest brutalna.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Desaix1800 »

Diskwars sprawia świetne wrażenie :) Planuję zakupić by grac z zoną i w szkolnym klubie gier planszowych który prowadzę , jak sprawdza się ten tytuł wśród dzieciaków??. Oczywiście fajnie by było gdyby diskwars'y miały fabułę historyczną ale Warhammera gimnazjaliści tez uwielbiają :)
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Jest to bardzo dobra gra.
Ma w sobie najlepsze cechy Gier Bitewnych i Planszowych proste zasady ale z drugiej strony różnorodność cech Dysków i taktyk. Rozgrywka jest bardzo emocjonująca.
Też jest brutalna bo nawet wydawać się być małe błędy mogą sprowadzić katastrofę.
Interakcja ze współgrającymi jest bardzo silna.
Warhammer: Dyskwars bardzo dobrze się skaluje przy 2,3,4 graczach. Przez określenie ilości regimentów na stronę można stoczyć bój, szybki. a przy większej ilości sił epicką batalie.
Już samo Tworzenie regimentów, nadanie armii składu dobranie potem taktyki bardzo wciąga. Podobnie przy wyborze kart rozstawienia i terenu oraz ich usytuowaniu.

Historia pisze się już na polu bitwy, śmiałe manewry, mocne uderzenia, zwroty akcji, moc Bohaterów. Cios za cios. Jest co wspominać.

Dodatki bardzo wzbogacają rozgrywkę. Duża regrywalność tego tytułu, oraz przystępna cena w stosunku do zawartości to silny atut.
Nic tylko usiąść i w zaciszu gotować swoją armie do boju.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Desaix1800 »

Dzięki za informacje:) Po przeczytaniu zasad rzeczywiście zapowiada się dobrze :)! Zapewne zakupię i nie wiem czy nie w dwa core sety od razu ;)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 11:51 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Olgierdd »

Potwierdzam, ta gra nie wybacza błędów, nawet w setupie. W ostatniej rozgrywce miałem bardzo nieciekawą sytuację:
Gra Imperium (ja) przeciwko armii Chaosu (kolega)
Zostałem pierwszym graczem, w związku z czym przeciwnik miał pierwszeństwo w setupie.

Wybrał scenariusz, który pozwala od razu na wystawienie dysku na kaflu terenu. Następnie po ustaleniu naszych deploy zone, położył obok mojej jaskinię i wsadził tam Bloodthirstera.
Przy wystawianiu armii MUSZĘ w deploy zone położyć tyle dysków, ile wynosi suma na kartach deploy. Tak więc 6 dysków, w tym 2 bohaterów musiałem na ciasnym obszarze postawić obok Bloodthirstera.

Pierwsza tura, odkrywamy karty i niestety Chaos wygrał inicjatywę. W dwóch ruchach od razu Bloodthirsterem związał walką 5 moich dysków, w tym bohaterów.
Na dzień dobry straciłem obu bohaterów oraz 3 jednostki i właściwie było po grze. gg.

Gdybym nie połączył moich depoly zone, to dałoby się jeszcze z tym walczyć.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: pan_satyros »

Olgierdd pisze:Potwierdzam, ta gra nie wybacza błędów, nawet w setupie. W ostatniej rozgrywce miałem bardzo nieciekawą sytuację:
Gra Imperium (ja) przeciwko armii Chaosu (kolega)
Zostałem pierwszym graczem, w związku z czym przeciwnik miał pierwszeństwo w setupie.

Wybrał scenariusz, który pozwala od razu na wystawienie dysku na kaflu terenu. Następnie po ustaleniu naszych deploy zone, położył obok mojej jaskinię i wsadził tam Bloodthirstera.
Przy wystawianiu armii MUSZĘ w deploy zone położyć tyle dysków, ile wynosi suma na kartach deploy. Tak więc 6 dysków, w tym 2 bohaterów musiałem na ciasnym obszarze postawić obok Bloodthirstera.

Pierwsza tura, odkrywamy karty i niestety Chaos wygrał inicjatywę. W dwóch ruchach od razu Bloodthirsterem związał walką 5 moich dysków, w tym bohaterów.
Na dzień dobry straciłem obu bohaterów oraz 3 jednostki i właściwie było po grze. gg.

Gdybym nie połączył moich depoly zone, to dałoby się jeszcze z tym walczyć.
Miewałem bardzo podobne sytuacje. Pierwszeństwo/lub nie ma tu gigantyczne znaczenie.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: zioombel »

Gra daje radę na 4 graczy, czy raczej jest to doklejone na sile?
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Daje rade i to calkiem dobrze. Mozna grac druzynowo lub kazdy na kazdego. Kupa zabawy i emocji.

Brak polskich czcionek niestety na kompie ;]
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: zioombel »

HeadHunter pisze:Daje rade i to calkiem dobrze. Mozna grac druzynowo lub kazdy na kazdego. Kupa zabawy i emocji.

Brak polskich czcionek niestety na kompie ;]
Jedna postawią
Podstawka wystarczy czy trzeba dwie di takiej gry? Czy może Podstawka i dodatek?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

ktoś tutaj pisał, że jeśli ma się zamiar kupować dodatki to jedna podstawka spokojnie wystarczy.
A w ogóle to jakich rozmiarów i jakości filc najlepiej kupić do tej gry?
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: sewhoe »

mulek18 pisze:ktoś tutaj pisał, że jeśli ma się zamiar kupować dodatki to jedna podstawka spokojnie wystarczy.
A w ogóle to jakich rozmiarów i jakości filc najlepiej kupić do tej gry?
Najlepiej Filc 90x90 dobrej jakości ;). Dostępny w sklepach z dobrej jakości filcami :D
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: TTR_1983 »

sewhoe pisze: Dostępny w sklepach z dobrej jakości filcami :D
dzięki za wyczerpującą wypowiedź :mrgreen:
ODPOWIEDZ