[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Sztefan napisał:
Tikal

Jakoś mi się zakodowało, że to gra niezwykle mózgożerna. Tymczasem pomysleć trzeba, ale bez przesady. Początek trochę się dłużył, bo tylko Mefiug znał grę, od połowy graliśmy już dosyć szybko.
Skoro 3 osoby grały pierwszy raz, to powinniście zagrać w wersję dla początkujących tzn. bez licytacji. Jest bardziej losowa, ale bardziej sprawiedliwa, bo doswiadczony gracz ma mniejszą przewagę nad nowicjuszem
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Polaros pisze:
Teraz proponuje GoTa:]
GoT nabiera dodatkowego smaczku jak przy stole siedza milosnicy (lub przynajmniej czytelnicy) prozy pana G.R.R. Martina.

W GoTa na pelnej obsadzie z przyjemnoscia bym zagral. Za tydzien w OKO bedzie chyba malo osob z racji wyjazdu na Mazury sporej ekipy wiec nie wiem czy uda sie zmontowac 6 chetnych graczy ;-)
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Nie dramatyzowalbym jesli chodzi o liczbe graczy do GoTa - z tego co pamietam, chetna byla cala "niderlandzka" ekipa z poprzedniego spotkania, zabraknie jedynie Kuby/Gorigona, ktory jest na Mazurkonie. Zatem tak naprawde, o ile dobrze licze i nikt sie nie wykruszy, brakuje nam tylko 2 graczy, gdybys Ty gral, to jednego (wg. tego co bylo w piatek mowione, preferowani sa gracze, ktorzy juz co najmniej raz grali).
A, no i zgadzam sie, oczywiscie, ze lektura Martina sporo wnosi. Przede wszystkim nazwy na mapie przestaja byc totalnie obce, ale i znajomosc sagi, poczynan poszczegolnych rodow itp. pozwala sie duzo lepiej wczuc.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

blazej pisze: Polaros, patrz, byłem i Cię nie widziałem :D
Mnie cieżko nie zauważyć :) Taki betonowy kloc ;)
A ja ciebie widziałem i zastanawiałem sie skąd kojarzę tą twarz, teraz już wiem :]
_Paulus_ pisze:
GoT nabiera dodatkowego smaczku jak przy stole siedza milosnicy (lub przynajmniej czytelnicy) prozy pana G.R.R. Martina.
W 100% sie zgadzam dopiero wtedy gra nabiera smaczku ( o czym pisałem już parokrotnie). W końcu nikt nie obrazi się jeżeli nazwę gracza Lanistera który zaatakował mi moje jednostki Jamiem siostro....... ;) albo radochę ze zdobycia Winterfall przez Greyjoy itd.
Mam nadzieje że w piątek uda nam sie tego dokonać. Ponieważ mam wolne w piątek może jak będziesz mógł Franek wpadniesz do OKA wcześniej rozstawimy cała gre żeby jak tylko pojawi sie komplet graczy usiąść do stołu i grać.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

W najbliższy piątek OKO na pewno będzie otwarte. Jakby ktoś przyniósł Tichu, Colosseum, Shadows over Camelot lub Periklesa, to jestem na te gry najbardziej chętny. Na mojej liście życzeń znajdują sie także: Tajemnica Opactwa, Fjorde, Australia, Budowniczowie Arkadii, Złodziej Bagdadu, Ludwik XIV.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Polaros pisze: Mam nadzieje że w piątek uda nam sie tego dokonać. Ponieważ mam wolne w piątek może jak będziesz mógł Franek wpadniesz do OKA wcześniej rozstawimy cała gre żeby jak tylko pojawi sie komplet graczy usiąść do stołu i grać.
jasne chetnie przyjde. Z graczami nie bedzie problemu.Moj brat tez sie wstepnie pisze na rozgrywke wiec mamy juz prawie komplet. Warunek jest oczywiscie taki zeby kazdy z graczy grał juz chociaz w wersje podstawowa.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

MichalStajszczak pisze:Sztefan napisał:
Tikal

Jakoś mi się zakodowało, że to gra niezwykle mózgożerna. Tymczasem pomysleć trzeba, ale bez przesady. Początek trochę się dłużył, bo tylko Mefiug znał grę, od połowy graliśmy już dosyć szybko.
Skoro 3 osoby grały pierwszy raz, to powinniście zagrać w wersję dla początkujących tzn. bez licytacji. Jest bardziej losowa, ale bardziej sprawiedliwa, bo doswiadczony gracz ma mniejszą przewagę nad nowicjuszem
Mefiug mimo kilku gier rozegranych (aczkolwiek tylko w wersję light) wcale nie wygrał. Zwyciężył z ogromną przewagą Damian (Dominik?)
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Sztefan pisze:
MichalStajszczak pisze:Sztefan napisał:
Tikal

Jakoś mi się zakodowało, że to gra niezwykle mózgożerna. Tymczasem pomysleć trzeba, ale bez przesady. Początek trochę się dłużył, bo tylko Mefiug znał grę, od połowy graliśmy już dosyć szybko.
Skoro 3 osoby grały pierwszy raz, to powinniście zagrać w wersję dla początkujących tzn. bez licytacji. Jest bardziej losowa, ale bardziej sprawiedliwa, bo doswiadczony gracz ma mniejszą przewagę nad nowicjuszem
Mefiug mimo kilku gier rozegranych (aczkolwiek tylko w wersję light) wcale nie wygrał. Zwyciężył z ogromną przewagą Damian (Dominik?)
to fakt pierwszy raz gralem na zaawansowane zasady i mimo ze troszke znam ten tytul to nadal nie jestem w stanie wygrac nniby wiem co jak mam jakas strategie ale nie potrafie wyczuc tego jednego momentu ktory decyduje o wygranej i jesli sie komus odpusci to pozniej juz go nie dogonimy
Beata zawsze mnie ogrywa
Mozna by nazekac ze gdy ktos zdobedzie jakas przewage to juz na 90% wygra ale w wielu grach tak jest ( El grande wysokie napiecie...) ale o to tu chodzi zeby nie pozwolic zyskac tej przewagi
chetnie przyniose jeszcze tikala do OKA

co do innych gier to taluwa jest ok ale nie zrobila na mnei wrazenia za to samuraj jest wysmienity i na 100% kiedys znajdzie sie w mojej kolekcji

no i oczywiscie razzia to mi sie chyba nigdy nie znudzi chcialbym zgarac w jakims mocnym skladzie bo poczatkujacy za latwo czasem odpuszczaja przez co latwo mi kupic dobre karty
wydaje mi sie ze wazniejsze tu jest nie to ile my zyskamy dzieki kartom ale ile straca na tym nasi rywale
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

mefiug pisze: Mozna by nazekac ze gdy ktos zdobedzie jakas przewage to juz na 90% wygra ale w wielu grach tak jest ( El grande wysokie napiecie...) ale o to tu chodzi zeby nie pozwolic zyskac tej przewagi
Co do WN to bym sie nie zgodzil. Oczywiscie jak ktos popelni duzo bledow i jeden z graczy sie wysforuje to ciezko go zatrzymac, ale zwykle kiedy jest jeden zdecydowany lider to jest za nim dwoch czy trzech graczy, ktorzy szykuja sie do "rzutu na tasme" (czesto udany).

W jednej (opisywanej kiedys w watku o Smolnej) rozgrywce ja_n mial przewage, ktora mi sie udalo zniwelowac i wygralem jednym elektro. A przed wlaczeniem drugiego etapu wydawalo sie, ze ja_n juz wygral.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

A ja wręcz na odwrót - zgodziłbym się co do WN, a nie zgodził co do El Grande.

Nie prawda, że nie można dogonić leadera - jest TYLE chamskich kart w talii akcji, że jak wszyscy się na niego uwezmą, to może być nieprzyjemnie. Ba, śmiem twierdzić, że pozycja lidera po pierwszej czy nawet drugiej punktacji jest dość ryzykowna.

Faktycznie może się zdarzyć, że jakiś gracz zostanie jako "ogon" z tyłu i nie będzie miał większych szans na wygraną, ale cóż, wynika to zazwyczaj z wyjątkowo kiepskiej gry przez trzy pierwsze tury, więc nie bierze się z kosmosu. Nadal może poprawić swoją pozycję i przede wszystkim bawić się w "kingmaking" (lub na odwrót), bo w El Grande można być perfindnym nawet gdy nie ma się szans na pierwsze miejsce. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

No, i sie porobilo. Wlasnie sie dowiedzialem, ze nie bede mogl w piatek w tego GoTa zagrac, bo wiekszosc wieczoru bede mial zajeta. :/ Szkoda, ale mysle, ze bedzie jeszcze okazja, jako ze gra ma sporo fanow. ;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

Ja również ostrzegam GoTową ekipę, że nie będzie mnie w ten ani w następny piątek z racji wywczasu wakacyjnego. Bawta się dobrze.

Igor
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

ja nie pisalem ze nie da sie dogonic tylko ze jest bardzo trudno ale to wystepuje w wielu grach i jesli wszxyscy nie wsiada na lidera to trudno go osłabic ale czasem sie udaje i wlasnie dla takich rozgrywac warto siadac do planszy bo co to za frajda wygrac bedac od poczatku liderem a przeciwnicy w tym momencie nie staraja sie nam zaszkodzic

juz raz to napisalem i napisze jeszcze raz wazniejsze od tego co my zyskamy na danym ruchu jest to ile nie dostana nasi przeciwnicy
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Nie traktowałbym tej rozgrywki za wiarygodna dla bledow, skoro 3/4 graczy bylo nowych i kazdy widzial jej niesamowity potencjal. Po prostu zaplacilismy frycowe poznajac gre, i teraz nie oddamy na poczatku piramidy za 8 bez walki ;)
Awatar użytkownika
Visar
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:23
Lokalizacja: Nowa Osuchowa
Been thanked: 2 times

Post autor: Visar »

Witam wszystkich,

przez przypadek trafiłem na tę stronę i dowiedziałem się o spotkaniach w "OKU". W ubiegły piątek udało mi się przyjść na spotkanie i wziąć udział w paru grach:

Neuroshima Hex
Pierwsze spotkanie, szybkie wprowadzenie i odczucia takie sobie. Podobała mi się szybkość rozgrywki, ale na razie nie zdążyłem poznać możliwości poszczególnych frakcji więc więcej się nie wypowiem. Do tej gry jeszcze wrócę.

Tikal
Tą grą zostałem oczarowany. Wygląd, atmosfera, miodność rozgrywki olbrzymia. Przy pewnej dozie szczęścia udało mi się wygrać grę. Zdobycie 'tanio' świątyni i szczęście przy wydobywaniu skarbów na początku zaowocowały stałą ilością punktów na każdym z podsumowań co pozwoliło się wysunąć na prowadzenie. W sobotę po spotkaniu pobiegłem do sklepu i nabyłem tą grę co pozwoliło mi się jeszcze cieszyć paroma następnymi rozgrywkami. Gra mi się naprawdę bardzo spodobała.

Wysokie napięcie
Ostatnią grą wieczoru było rozegranie partii w Europie Środkowej. Graliśmy w pełnym składzie 6 osób, co zajęło dwie godziny i pozwoliło idealnie się zmieścić przed zamknięciem spotkania. Gra była bardzo wyrównana i na koniec wszyscy skończyli z podobną ilością podłączeń, wygywający zwyciężył niewielką ilością kasy.

Ogólnie super udany wieczór, za tydzień zrobię wszystko aby się znowu pojawić.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

chcialem sie zadeklarowac ze chetnie poznam peryklesa.Jeslik ktos przynioslby owa gre to chetnie zagram. Bylem wczesniej umowiony na gota ale widze ze ekipa sie wykruszyla prawie cala.Chyba ze jednak druzyna do gota sie zbierze to wtedy zagramy.do gota potrzeba jeszcze 3 osob.
jesli jednak perykles i got nie wypali to chetnie poznam napoleonic wars. Widzialem ze ostatnio byly grane. Mam nadzieje ze ewentualnie w tym tygodniu tez beda.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Ten Got faktycznie coraz słabiej wygląda ale może sie uda Zapewne wszystko w czwartek sie okaże.
Wszystkie Peryklesy pojechały za miasto ;) a nowa dostawa z milanu jeszcze nie dojechała przynajmniej tak mi sie wydaje.
9 września spędzę w samochodzie albo na plaży daleko daleko stąd:/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Nietypowe spotkanie niedzielne wydzielilem do oddzielnego watku. Tutaj rozmawiajmy o standardowych spotkaniach w piatki.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Trochę może niepotrzebne to wydzielenie, wiele osób może z lenistwa nie zajrzeć na wydzielone wątki, a trzeba coś konkretnie zadecydować i zorganizować. Mam nadzieję, że tylko kraczę. Pożyjemy, zobaczymy.

Dla leniwych:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3929
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Usunalem niepotrzebnie dublujace sie posty.

Trutu - Twoja odpowiedz tez skasowalem. Mam nadzieje, ze sie nie obrazisz i napiszesz ja jeszcze raz w odpowiednim watku :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Jestem cywilizowany i się nie obrażam, choć nie pamiętam co było w wykasowanym poście - został stracony na zawsze, potomni się nie dowiedzą czego mogliśmy dokonać, jakie były nasze zamierzenia i plany podboju świata itp. Rety, co teraz będzie?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

ragozd pisze:Kragmortha - zagralem 2x - bardzo lekka pozycja ale tyle gier w zupelnosci wystarczy. Nastepnym razem zagram to tylko z wielkiego braku laku ...
Ja brałem udział w jednym z tych "razów" i nie chcę już więcej :)

Gra dla mnie to żadna -- pretekst do żartów, taka zabawa, ale raczej nie gra, bo mnie się ugrać nic, NIC nie udało. Zrobiłem trzy ruchy, które niczego nie zmieniły i z uwagi na bardzo wysoką losowość, jak i zależność od zachowań graczy gra się po nich skończyła (a partię przedwcześnie zakończył kolega, który otrzymał kartę "Krzywych spojrzeń", zabraniającą mu mówić trzy słowa, które jednak wciąż pchały mu się na usta...). Ergo: Na imprezę, jak ktoś ma wielu znajomych, którzy do niego wpadają wieczorami z alkoholem i chipsami -- okej, śmieszne. Na pewno się sprawdzi. Ale dla miłośnika rozrywek umysłowych nic ciekawego.
ragozd pisze:Razzia - zaluje ze wczesniej nie poznalem tej gry. jakby napisana dla mnie, szybka, prosta, miodzio! Mefiug znow pokazal klase.
Razzia to utytułowana gra Ra, tylko w trochę innym przebraniu i z leciutko zmienionymi zasadami.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Dobra czy znajdzie sie jutro skład na GoT? czy mam przytargać TS na pojedynek z Frankiem:)??
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

a moze ktos chetny na Fridricha?:)gra sie dobrze zapowiada. potrzeba 4 osoby czyli mniej niz got.Jak nie to zagram w TS:)
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

czy beda dzis filary?? chetnie zakosztuje
ODPOWIEDZ