Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: Einar »

Nie mogę sobie przypomnieć gdzie była mowa o atakach na Dale i Samotną górę, jedyne co mi się przypomina, to jak Legolas mówi do Gimliego, że wezwanie ich ziomków nic by nie dało, bo wojna już wkracza w ich granice (tuż po bitwie o Helmowy Jar).


Władca Pierścieni, Powrót Króla

Dodatek B

Rachuba lat (chronologia krain Zachodu)
W tym czasie, kiedy wielkie zastępy wroga oblegały Minas Tirith, sojusznicy Saurona, którzy od dawna nękali granice królestwa Branda, przekroczyli Rzekę Czerwoną i zmusili go do wycofania się z Dale. Tutaj pospieszyli mu z pomącą krasnoludowie z Ereboru i u stóp Samotnej Góry doszło do wielkiej bitwy. Trwała trzy dni, ale ostatecznie królowie Brand i Dain Żelaznostopy polegli, zwycięstwo zaś odnieśli najeźdźcy ze Wschodu, którzy jednak nie mogli sforsować bram prowadzących do podziemnych wnętrz, w których schronili się, odpierając oblegających, krasnoludowie i ludzie.

Kiedy z Południa dotarły wieści o klęsce Saurona, duch opuścił jego stronników, którzy nie wytrzymali siły, z jak ą poprowadzony został wypad z Ereboru, i albo padli, albo umknęli na Wschód, nigdy już potem nie stając się utrapieniem Dale. W Dale zapanował Bard II, syn Branda, władcą zaś Królestwa Pod Górą został syn Daina, Thorin III Kamienny Hełm. Ich wysłannicy obecni byli przy koronacji Króla Elessara, a krainy ich, jak długo trwały, zawsze pozostawały w przyjaźni z Gondorem, uznając zwierzchnictwo Króla Zachodu.
Wstaw proszę jakąś relację z rozgrywki, gdy zagrasz już normalną partię z żywym przeciwnikiem ;)
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: hallas »

Och, nawet przy tej pierwszej próbnej rozgrywce, która trwała dokładnie dwie tury, zdarzyły się ciekawe rzeczy.

Bolg, jedyny dowódca wojsk cienia, może wejść do gry jeśli co najmniej jedna armia cienia weszła do doliny. Ale jeśli uda się kontrolować ruiny Dale to Bolg jest potężniejszy.

Udało mi się zaskoczyć samego siebie i już w drugiej rundzie armia cienia zdobyła Dale. Armia ta miała skład: 3x Orkowie, 1x Wielcy Orkowie, 1x Jeźdźcy Wargów, 1x Żeton dowodzenia i tylko jedno obrażenia na sobie (niezwykle pechowe rzuty mojego alter ego dowodzącego jednostkami w ruinach Dale).

Tylko dzięki temu, że pechowe alter ego miało żeton dowodzenia w armii strzegącej jednego z brodów mogło zareagować (czyli za pomocą kostki z mieczem poruszyć się o jedno pole i zaatakować kolejne) i spróbować odbić Dale zanim Bolg wejdzie do gry. Armia ta składała się z 4xŁucznicy, 2x Żeton dowodzenia. Udało się. Bitwa trwała chyba trzy rundy, po niej w Dale były dwie jednostki Łuczników.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: schizofretka »

Stawiam dolary przeciw orzechom, że będą to osobne gry (no może helmowy jar będzie dodatkiem do pelleanoru). skulpty mają, formy dla tego plastiku są chyba praktycznie wieczne, więc oszczędność dla wydawcy praktycznie żadna, a łatwiej sprzedać za 250zł grę niż dodatek...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: TTR_1983 »

Polska edycja ma być dostępna za niespełna 2 tygodnie. Cena w przedsprzedaży około 300 zł. Warto aż tyle dawać? Mimo wielu figurek wydaje mi się nieco przegięta .
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: schizofretka »

Nikt ci nie odpowie, bo nikt prawie nie grał ani nie zna ciebie. Cena raczej normalna jak za taką pozycję, Descent jest niewiele tańsz a figurek ma znacznie mniej (choć ładniejsze) i nie ma drogiej licencji. Zgaduję po skirmishowych dodatkach do WotRa, że mechanika będzie bardzo prosta i dość losowa, tak więc gra się w 75% dla klimatu. Oczywiście mam nadzieję, że mimo relatywnej prostoty będzie głębia strategiczna, różnorodne rozgrywki i emocje, ale jeśli nie jesteśs wielkim fanem śródziemia, to moim zdaniem nie ma co się rzucać zaraz po premierze. Jeśli gra będzie rewelacyjna, to kiedyś kupisz. A jeśli znasz twórczość JRRT na pamięć, to jasne że warto, by samemu przeżyć tę bitwę! Ja uważam WotR za kiepską grę, a i tak usiądę zawsze, gdy będzie okazja (czyli nigdy, ale to inna kwestia).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
baku
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2013, 20:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: baku »

Jest w przedsprzedaży Cena: 279,89 ma być 13 listopada
http://www.hobbity.pl/bitwa-pieciu-armii.html
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: Wintermute »

mulek18 pisze:Polska edycja ma być dostępna za niespełna 2 tygodnie. Cena w przedsprzedaży około 300 zł. Warto aż tyle dawać? Mimo wielu figurek wydaje mi się nieco przegięta .
Zdefiniuj 'przegieta'?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: inshade »

Wintermute pisze:Zdefiniuj 'przegieta'?
Pozwolę sobie na małe porównanie Wojny o Pierścień oraz Bitwy pięciu armi:

Plansza:
Wojna o Pierścień: 70x100 cm
Bitwa pięciu armii: 50x70 cm

Figurki:
Wojna o Pierścień: 205 sztuk
Bitwa pięciu armii: 126 sztuk


Kości:
Wojna o Pierścień: 21

Bitwa pięciu armii: 23

Żetony
Wojna o Pierścień: 76

Bitwa pięciu armii: 170

Karty:
Wojna o Pierścień: 110
Bitwa pięciu armii: 91


Dostajemy 80 figurek mniej i mniejszą planszę. Na pocieszenie dorzucono 100 żetonów. Cena jest taka sama co Wojny o Pierścień, a zawartość na pierwszy rzut oka o wiele skromniejsza. Co prawda w Wojnie rzeczą, która mnie szybko odrzuciła był właśnie długi setup, rozkładanie tej ilości figurek jest po prostu czasochłonne, więc zmiana według mnie na plus, szkoda tylko, że cena pozostała bez zmian.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: rastula »

mnie też cena zaskoczyła negatywnie ...
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: Wintermute »

Pod tym katem sie zgadzam. Ale tez doskonale rozumiem wydawce, ktory kosi kase na dobrym produkcie... Ot, dziki kapitalizm.

Ale patrzac na to z troche innej strony - w porownaniu z grami z tona plastiku Wojna byla stosunkowo tania... Bitwa wpisuje sie w trend cenowy moim zdaniem.

Do mnie przemawia szybszy setup, dwuosobowosc, zmiana symetrii: Sauron ma gorzej. I dodatkowo, ze nie jest to banalne zerzniecie zasad z Wojny a wykorzystanie mechaniki i jej rozwiniecie. Przynajmniej tak mi wynikalo z filmow, ktore widzialem na youtube.

Jako fan WoP dam Aresowi naciagnac sie na bitwe.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: sqb1978 »

Wojna o Pierścień jest obecnie trochę tańsza. Nie wiem jak było w dniu premiery, ale wiadomo, że z czasem cena może spaść (vide Mage Knight).

Cena B5A generalnie mnie nie zaskoczyła, chociaż po cichu liczyłem na jakieś 250 zł.
Patrząc na zawartość jest sporo gier w podobnej cenie ~300, a z dużo uboższymi komponentami.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: rastula »

sqb1978 pisze:Wojna o Pierścień jest obecnie trochę tańsza. Nie wiem jak było w dniu premiery, ale wiadomo, że z czasem cena może spaść (vide Mage Knight).

Cena B5A generalnie mnie nie zaskoczyła, chociaż po cichu liczyłem na jakieś 250 zł.
Patrząc na zawartość jest sporo gier w podobnej cenie ~300, a z dużo uboższymi komponentami.

jakież to gry (uboższe) są w tej cenie w szerokiej polskiej dystrybucji ?


ja tam nie krytykuje - niech wydawca ustala cenę wedle woli - dla mnie ta gra przy tej jakości i ilości komponentów jest warta ok 200 zł - więc na razie rozminęliśmy się o 1/3

na tą chwilę nie kupuję
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: sqb1978 »

Może przesadziłem z tym "sporo", ale przykłady: PLO, Zombiecide.

Nie wiem za ile sprzedawano WoW:BG i Starcraft gdy wyszły, ale gdyby wydano je dzisiaj, to ceny miałyby prawdopodobnie w granicach tych 3 stów.
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: inshade »

PLO i Zombiecide to są produkty croudfounding'owe, gdzie zazwyczaj cena jest wyraźnie wyższa niż tytułów wydawanych przez wydawnictwa. Tak, czy inaczej, porównujemy dwie gry tego samego wydawcy, jest to dość konkretny punkt odniesienia i czy się z tym ktoś zgadza, czy nie, fakt jest jeden: Bitwa jest dużo mniejszą grą z tej samej półki cenowej.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: farmer »

SC i WoW kosztowały około 240 zł.
Teraz wyszłoby lekko 300.
Spójrzcie na cenę małego (drugiego) descenta albo imperial assault (zapewne około 400).

Inna sprawa jest twierdzenie ze wojna o pierścień jest dużo większa od bitwy 5 armii. To jakieś nieporozumienie.
Wojna o pierścień jest ledwo trochę większa (różnice robią właściwie tylko figurki).
No chyba ze dla kogoś wielkość gry oznacza dosłownie wielkość gry na stole, czyli dużą planszę. Jeśli to dla kogoś usprawiedliwia wyższa cenę to módlcie się żeby nie dowiedzieli się o tym wydawcy bo zaczną robić Stone Age z plansza 1x1 m za 300 zł ;)

Pozdrawiam,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Bitwa pięciu armii

Post autor: schizofretka »

Wojna o Pierścień ma chyba już z 10 lat - miała prawo stanieć. Poza tym Polska edycja była dużo tańsza od angielskiej, która kosztowała około 300zł nawet w drugiej edycji. Gry figurkowe w momencie wejścia na rynek tyle kosztują.maosobiście spodziewałem się ceny ok 250zł, ale i tak nakład sprzedadzą ze względu na licencję, a może niechcieli ryzykować większego?

PLO ma cenę wysoką ze względu na minimalny nakład, a Zombiecide nie ma ceny wysokiej jak na jakość figurek (porównaj je z wotr czy nawet descentem). Gry crowdfundingowe nie są droższe niż analogiczne gry wydane 'normalnie' w tym samym nakładzie. Zwykle wychodzą wręcz taniej, bo nie musisz zakładać wielkiego marginesu błędu. Zwykle ich selling point jednak są figurki najwyższej jakości (przynajmniej w teorii).

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: Chaaber »

Serce mówi tak, portfel i rozum krzyczą wstrzymaj się, stanieje.
Jak żyć Pani Premier?
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: tommifon »

Mnie natomiast ciekawi, jak to się dzieje, że cena sugerowana gier planszowych tak bardzo odbiega od rzeczywistej w sklepach. Skoro oficjalna cena Bitwy pięciu armii to 349,90, to jakim cudem można ją w przedsprzedaży dostać za 270 :shock:

Jaki sens jest w ustalaniu zawyżonych cen? Przecież wydawnictwo mogłoby samo zarobić unikając pośredników w postaci sklepów.
Po co w ogóle prowadzić samodzielną sprzedaż po takiej cenie? Chyba, że to parę sklepów błędnie oszacowało cenę i to rzeczywiście jest zakupowa okazja!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: tomb »

tommifon pisze:Mnie natomiast ciekawi, jak to się dzieje, że cena sugerowana gier planszowych tak bardzo odbiega od rzeczywistej w sklepach. Skoro oficjalna cena Bitwy pięciu armii to 349,90, to jakim cudem można ją w przedsprzedaży dostać za 270 :shock:

Jaki sens jest w ustalaniu zawyżonych cen? Przecież wydawnictwo mogłoby samo zarobić unikając pośredników w postaci sklepów.
Po co w ogóle prowadzić samodzielną sprzedaż po takiej cenie? Chyba, że to parę sklepów błędnie oszacowało cenę i to rzeczywiście jest zakupowa okazja!
Upust wydaje się duży ze względu na cenę, ale nie wynosi nawet 25%, czyli nic specjalnego.
A wydawca sprzedaje w cenie sugerowanej (która jest potrzebna choćby jako wyjściowa kwota dla rabatów), bo któż by z nim współpracował, gdyby pośrednik miał kupować w tej cenie, co klient finalny. Pośrednik zaś jest niezbędny dla szerszej dystrybucji - jedno źródełko to zwykle trochę za mało. Tyle z grubsza...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: sqb1978 »

Mnie natomiast ciekawi, jak to się dzieje, że cena sugerowana gier planszowych tak bardzo odbiega od rzeczywistej w sklepach. Skoro oficjalna cena Bitwy pięciu armii to 349,90, to jakim cudem można ją w przedsprzedaży dostać za 270 :shock:

Jaki sens jest w ustalaniu zawyżonych cen? Przecież wydawnictwo mogłoby samo zarobić unikając pośredników w postaci sklepów.
Po co w ogóle prowadzić samodzielną sprzedaż po takiej cenie? Chyba, że to parę sklepów błędnie oszacowało cenę i to rzeczywiście jest zakupowa okazja!

SCD to punkt wyjścia do ustalenia ceny hurtowej. Np jeśli SCD = 300 zł, a sklep wynegocjuje cenę hurtową niższą o 30% to zakupi np 10 sztuk gry po cenie 210 zł. A potem to już indywidualna sprawa sklepu. Jeden będzie oferować grę z marżą 20 zł za 230 zł, a inny ustali marżę na 50 zł i wystawi za 260 zł.

Wydawca nie może rywalizować ze sklepami cenowo, bo kopałby dołek pod sobą. Poza tym sprzedaż to zupełnie inny biznes.
Wydawca woli zainwestować środki w kolejną grę niż w sprzedaż detaliczną. Specjalizacja pozwala również łatwiej obniżać koszty.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4080
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: lacki2000 »

sqb1978 pisze:
Mnie natomiast ciekawi, jak to się dzieje, że cena sugerowana gier planszowych tak bardzo odbiega od rzeczywistej w sklepach. Skoro oficjalna cena Bitwy pięciu armii to 349,90, to jakim cudem można ją w przedsprzedaży dostać za 270 :shock:

Jaki sens jest w ustalaniu zawyżonych cen? Przecież wydawnictwo mogłoby samo zarobić unikając pośredników w postaci sklepów.
Po co w ogóle prowadzić samodzielną sprzedaż po takiej cenie? Chyba, że to parę sklepów błędnie oszacowało cenę i to rzeczywiście jest zakupowa okazja!

SCD to punkt wyjścia do ustalenia ceny hurtowej. Np jeśli SCD = 300 zł, a sklep wynegocjuje cenę hurtową niższą o 30% to zakupi np 10 sztuk gry po cenie 210 zł. A potem to już indywidualna sprawa sklepu. Jeden będzie oferować grę z marżą 20 zł za 230 zł, a inny ustali marżę na 50 zł i wystawi za 260 zł.

Wydawca nie może rywalizować ze sklepami cenowo, bo kopałby dołek pod sobą. Poza tym sprzedaż to zupełnie inny biznes.
Wydawca woli zainwestować środki w kolejną grę niż w sprzedaż detaliczną. Specjalizacja pozwala również łatwiej obniżać koszty.
ano, poza tym SCD to jest taka liczba z kosmosu i odpowiednio dobrana uszczęśliwia klientów. Czy nie cieszysz się np. gdy kupisz jogurt za 60 gr, gdy na nim jest nadrukowana SCD 99gr? Od razu pojawia się szczęśliwa myśl, że udało się zaoszczędzić 39gr i jeszcze około 400 takich jogurtów kupisz i zarobiłeś na nową planszówkę :D
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: adikom5777 »

Uwielbiam Twoje poczucie humoru :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: schizofretka »

Czy to znaczy, że jak mam zniżkę 10% i kupię 10 gier, to powinienem natychmiast dorzucić 11-tą, bo jest za darmo?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: hallas »

Faktycznie gry mają coraz skromniejszą ofertę wylewającego się z pudła plastyku, tylko co z tego? System finansowy mamy tak skonstruowany, że wszystko drożeje.

Dla mnie dość dużym bólem było to, że nie wydano (nigdzie) StarCrafta po raz kolejny przy okazji premiery Starcraft II - to jest jedna z tych gier, których nie kupiłem i teraz żałuję. Co do jego ceny to powiedziałbym, że na dzień dzisiejszy byłaby bliższa 400zł a nie 300zł. Wnioskuję po stosunku cenowym Horus Heresy do Starcrafta oraz zawartości obu pudełek.

Ciekawym testem (by sprawdzić tą tezę, iż wszystko drożeje) byłoby sprawdzenie jak się ma cena nowej edycji Tide of Iron do pierwszej edycji od FFG. Być może okaże się, że to po prostu gry FFG drożeją... i jak widać Ares Games też drożeją...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4080
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Bitwa pięciu armii

Post autor: lacki2000 »

schizofretka pisze:Czy to znaczy, że jak mam zniżkę 10% i kupię 10 gier, to powinienem natychmiast dorzucić 11-tą, bo jest za darmo?
Aby ten offtop nie pozostawiał pytań bez odpowiedzi: skoro sklep łaskawie obniżył ceny to tak naprawdę masz w kieszeni kasę sklepu - sklep za jego własną kasę oferuje ci darmową planszówkę więc nie wypada odmówić. To też może być dobre wytłumaczenie dla naszych wspaniałych żon :) (choć na moją niestety nie działa bo robi w księgowości :? ) ("Kochanie, dziś biegłem całą drogę za taksówką i za zaoszczędzone pieniądze kupiłem planszówkę, w promocji!").
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ