(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

dotrę ok. 17:30
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Dzięki za świetne gry w miłym składzie.

1. Lemming mafia - szybka gierka, ot taka o, tyle mogę powiedzieć. :)

2. Alchemists - lepsza niż się spodziewałem. Jak na to co oferuje to dla mnie jest trochę za długo, ale nie powiem, żebym się źle przy niej bawił. Apka jest solidna, najlepiej jak każdy ma swoją. Oprawa graficzna świetna, klimacik fajny.

3. Historia - bardzo solidna pozycja, nie dała mi może klimatu civki, ale gra jest na pewno warta uwagi. Mimo wszystko Golden Ages zgarnia palmę pierwszeństwa civki Essen '14.

4. Lost Legacy: Flying Garden & Starship ("ulepszone" Love lettery) - Flying Garden nawet daje radę, Starship zupełnie mi się nie podobał (całkowicie losowe wykładanie).

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balif »

Po 2 partiach dalej mam mieszane odczucia co do Alchemists. Mechanizm tworzenia mikstur pochłania sporo czasu gry ale nie wnosi żadnej strategii, po prostu należy uważnie skreślać kwadraciki. Z drugiej strony gra jako bardzo klimatyczny worker placement z delikatnym elementem losowym w postaci kart przysług i sporadycznej publikacji w "ciemno" jest ok. Jak dla mnie pozycja do rozważenia jak chce się zagrać w coś średnio długiego na przeciętnym poziomie skomplikowania. Niestety zbyt długa na rozgrzewkę.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

jax pisze:Innym przejawem interakcji jest licytacja o kafle terenu na początku każdej z 15 tur, z których składa się gra. Licytacje bywają spokojne, ale często też są zażarte, gdy pojawiają się co bardziej smakowite kąski
Jak z ciekawości, pamiętasz jak graliście licytacje? Zgodnie z zasadami jeżeli ktoś cię przebiduje, musisz przenieść starą kaską na inny kafel - nie możesz zmniejszyć przeniesionej wartości, jedynie na nowym kaflu zostawić obecną kwotę lub ją zwiększyć.
Graliście zgodnie z zasadami czy tak że na nowym kaflu kładliście ile chcecie, nawet 1 coin?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Vandal pisze:Jak z ciekawości, pamiętasz jak graliście licytacje? Zgodnie z zasadami jeżeli ktoś cię przebiduje, musisz przenieść starą kaską na inny kafel - nie możesz zmniejszyć przeniesionej wartości, jedynie na nowym kaflu zostawić obecną kwotę lub ją zwiększyć.
Graliście zgodnie z zasadami czy tak że na nowym kaflu kładliście ile chcecie, nawet 1 coin?
Zgodnie z zasadami na szczęście :)

--

W poniedziałek aż 6 rozgrywek.
Na początek Tezeusz – GrzeL pilotował Boty, ja – Naukowców. Wbrew moim obawom Boty nie pokazały mocy. Wątli naukowcy dali radę :)
Kolejna genialna rozgrywka pod względem niepowtarzalności – karty Naukowców, które dotąd nie pokazały mocy – Medilab czy Zdalne Sterowanie, tu były bardzo istotne. Nigdy też rozgrywka nie obracała się wokół jednej karty – Systemu Obronnego. A jeszcze nie zdążyłem pobawić się Planami Bazy, które czekały na instalację ani Detonacją która została wyrzucona przez GrzeLa. Regrywalność Tezeusza jest nieskończona.

Dalej 2 partie w Doomtowna z Seemem. W obu byłem bandą Sloana a Seem stróżami prawa. Nigdy nie grałem Sloanami, więc nie wiedziałem czego się spodziewać a Seem zapowiadał że jego talia jest nastawiona mocno na siłę podczas pojedynków… Na szczęście się to nie sprawdziło a kosmiczne pokerowe układy podczas strzelanin wychodziły właśnie u mnie. I tak dwa razy – w gwałtownych i szybkich rozgrywkach, jak to w Doomtownie - podstawowy deck pokonał customizowany deck Seema (może jednak te decki bazowe nie są takie złe jak się o nich mówi…). Zabawna była końcówka drugiej partii, gdy Seemowi zostały tylko 2 kobiety a u mnie meksykański zakapior Mendoza z obstawą. Zleciłem Mendozie porwanie (karta Kidnapping!) jednej z panienek. Wtedy druga przybiegła jej z pomocą. Mendoza wygarnął z shotguna i pomocnica padła. We ‘właściwej’ strzelaninie kobieta-cel porwania została rozstrzelana na drobne kawałeczki. Wolała zginąć niż dać się porwać brutalowi :) Takie ciekawe story się wyłoniło w jednak mimo wszystko jednostajnym świecie (strzelaniny i strzelaniny :) ) Doomtowna. Czasem takie perełki się pojawiają.
Doomtown, jak dla mnie, potwierdził klasę. Jestem chętny na kolejne rozgrywki. Do sprawdzenia zostali mi stróże prawa i hodowcy bydła.

Dalej 2xRace z jednym tylko dodatkiem z Seemem. Udało mi się wygrać obie partie, raz na konsumpcji, raz na strategii ‘brak dominującej strategii’. Karty w obu partiach średnio mi się kleiły, ale doświadczenie się przydaje :)

I na koniec nowość z Essen – Spike – gra kolejowa. W 2 osoby jest nieco za luźno, interakcja polegała na wbijaniu drobnych szpilek, dopiero pod koniec zaczął się poważniejszy wyścig i próby psucia szyków. Seem wziął odwet i triumfował. Gra jest dość prosta, ale obaj popełniliśmy pewne przeoczenia wynikające z braku ogrania. Na pewno do powtórki w większym gronie.

Udany wieczór – dzięki :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SeeM »

jax pisze:
Vandal pisze:Jak z ciekawości, pamiętasz jak graliście licytacje? Zgodnie z zasadami jeżeli ktoś cię przebiduje, musisz przenieść starą kaską na inny kafel - nie możesz zmniejszyć przeniesionej wartości, jedynie na nowym kaflu zostawić obecną kwotę lub ją zwiększyć.
Graliście zgodnie z zasadami czy tak że na nowym kaflu kładliście ile chcecie, nawet 1 coin?
I na koniec nowość z Essen – Spike – gra kolejowa. W 2 osoby jest nieco za luźno, interakcja polegała na wbijaniu drobnych szpilek, dopiero pod koniec zaczął się poważniejszy wyścig i próby psucia szyków. Seem wziął odwet i triumfował. Gra jest dość prosta, ale obaj popełniliśmy pewne przeoczenia wynikające z braku ogrania. Na pewno do powtórki w większym gronie.

Udany wieczór – dzięki :)
Od siebie dodam, że gra prowadziła nas niemal za rączkę. Niby pierwsza partia, ale wiadomo było co robić. Wynik bardzo wyrównany (po około 100 punktów). Też mam nadzieję, że w 3 osoby będzie gęściej.
+
+ (BGG)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

@babelt - jeśli będziesz w ten poniedziałek, czy będziesz mógł przynieść Imperializm? (jak zapowiadałeś tydzień temu)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Do Imperializmu z chęcią bym dołączył, jak i nawet bardziej do Patchistory jeżeli ktoś na stół wyłoży.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

Czy 10.11 Chwila będzie normalnie otwarta?
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Andreus pisze:Czy 10.11 Chwila będzie normalnie otwarta?
I czy ktoś się w ogóle wybiera?
Najlepiej z jakimiś nowościami pokroju: Abyss, Badacze Głębin, Colt Express, Deus, Dungeon Bazar, La Isla, Orleans, Saufer Dynasty? Jeśli tak, to ma we mnie gracza;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja poza Imperialismem chętnie bym przetestował Kanban, Colt Express i Frankenstein's Bodies. Apeluję żeby nie upychać tych nowości po kątach tylko przynosić ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Ja wziąłem wolne więc mogę chlać .. ehm, znaczy grać już od 14 :)

Chciałbym zagrać w to wychwalane pod niebiosa Patchistory, mogę też dołączyć do Colt Express albo Aquasphere.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Patchistory według niektórych wcale nie jest dobre ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Wg słabo rozeznanych i zagubionych owieczek w pięknej krainie planszówek :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Cieszę się, że sporo tych owieczek :-)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Ja bym chciał wreszcie zagrać w jakąś grę z fajnymi kostkami, jak ktoś przyniesie Dice Brewing, Waggle Dance albo Pandemic the cure to ma we mnie współgracza. :)

Aczkolwiek chętnie poznam też to Patchhistory żeby zobaczyć czy rację mają owieczki czy fanboje.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Widzę STaszku że się przerzuciłeś z piątków na poniedziałki z bywaniem;)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Ciężko powiedzieć właściwie :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Cieszę się, że sporo tych owieczek :-)
...powiedziały sobie 3 trzęsące się owieczki żeby dodać sobie otuchy na widok groźnie łypiącej na nie potężnej hordy wilków.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Coś mi się widzi, że słowo horda zmieniło ostatnio znaczenie ( przynajmniej jeśli chodzi o liczebność ) :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Nie, nie zmieniło. Sprawdź w słowniku :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

staszek pisze:Patchistory według niektórych wcale nie jest dobre ;)
staszku,

dla Ciebie hitem ostatnio były Przebiegłe Wielbłądy, w związku z tym Patch History raczej nie mogło się podobać... :P
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

Będę przed 17. Na miejscu będę miał Kanbana i Patchistory, chętnie zagram też w inne nowości :)
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Andreus ja punkt 17 mogę z Patchem wystartować, grane już raz.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

sillue pisze:
staszek pisze:Patchistory według niektórych wcale nie jest dobre ;)
staszku,

dla Ciebie hitem ostatnio były Przebiegłe Wielbłądy, w związku z tym Patch History raczej nie mogło się podobać... :P
Teraz obie gry mają taką samą ocenę w sumie, ALE Wielbłądy są moim zdaniem jedną z 2-3 najlepszych gier imprezowych, a PH nie jest jedną z 2-3 najlepszych gier cywilizacyjnych( chociaż ( powtórzę to po raz kolejny) podoba mi się bardziej od Nations)
Zdanie w moim stylu :lol:
ODPOWIEDZ