Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "duża"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "duża"

Post autor: uszczu »

Czy warto kupić małą agricolę? Mogę grać jedynie z dziewczyną, sporadycznie zdarzy się że wpadnie brat do nas. Czy duża agricola dla dwóch osób to nie przesadna pozycja, jak się skaluje?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: oopsiak »

Ja polecam wersję 1-5 graczy. Mimo, że też najczęściej gram partie dwuosobowe z moim Lubym, to dwuosobówka zupełnie się u nas nie sprawdziła.

W dużej Agricoli uwielbiam regrywalność. My gramy z draftem kart, więc losowy dociąg pomocników i małych usprawnień nas nie boli, wręcz przeciwnie - dzięki draftowaniu już przed grą można spróbować złożyć fajne combo, które potem próbujemy jak najefektywniej wykorzystać. Po odpowiednim zapakowaniu gry w organizer jej rozkładanie trwa minutę piętnaście i potem można już skupić się na rozgrywce :)

Jako wierni fani Rosenberga, oczywiście natychmiast kupiliśmy małą Agricolę... i sprzedaliśmy po dwóch partiach, bo zwyczajnie nas nudziła. Za krótka, za mało możliwości, za mała różnorodność. Zieeew.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: coldsoul »

Zgadzam sie kolega wyzej.
Tzw. mala Agricola jedynie z dodatkiem ma jakis ses, chociaz nigdy nie bedzie tak dobra, jak jej starsza siostra. Bierz wersje dla 1-5 graczy.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: uszczu »

Ja generalnie jestem nowy w te klocki i to będzie moja pierwsza planszówka.. Pewno jak się zajawię to odsprzedam i wymienię na większą :) Mam nadzieję że ten tytuł jest dobry na początek.. W drugiej paczce przyjdą Cyklady..
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: easy »

Mój głos oddam na małą agricolę.
Jako plusy należy wymienić:
- szybko się rozkłada
- krótki czas rozgrywki (przy jednoczesnej możliwości pokombinowania)
Jeśli chodzi o dużą wersję osobiście ją lubię, ale część osób (w tym moją żonę) irytuje konieczność wyżywiania. Żona w chłopów i zwierzyniec zagra chętnie a na dużą wersję agricoli nawet nie chce patrzeć.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: rastula »

mała agricola a jak się spodoba to caverna :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: oopsiak »

MisterC pisze:No nie wiem. Duża Agricola miała u nas jednak od chwili zakupu dłuuugie życie (jeszcze nie wspominając o rozszerzaniu). Ja na razie jeszcze jestem zachłyśnięty Caverną, ale mój współgracz, który jest jej właścicielem ma za sobą kilkanaście partii więcej i już mocno marudzi na powtarzalność. Szczególnie w kontraście do dużej Agri
potwierdzam, moim zdaniem też jest wtórna :lol:

dla nas duża Agricola była pierwszą grą po leciutkiej Cytadeli. Da się ;)


Z krótkich rosenbergów na dwie osoby polecam serdecznie świeżynkę - Patchwork. Taka w sam raz na kwardransik-dwadzieścia minut. Bardzo przyjemna gierka.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agricola "d

Post autor: Fuser.exe »

Jesli mala to koniecznie z dodatkiem i taki zestaw polecam na poczatek. Jesli sie spodoba to potem le havre :)
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Odp: Agricola dla dwóch(chłopi i zwierzyniec) czy Agrico

Post autor: coldsoul »

MisterC pisze:Koleżanką
.
Przepraszam najmocniej oopsiak. :)
ODPOWIEDZ