[Piękna Góra k/ Giżycka] Mazurcon II - wrażenia

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[Piękna Góra k/ Giżycka] Mazurcon II - wrażenia

Post autor: Nataniel »

Zakladam temat, mysle, ze bedzie wygodniej.
Nie napisze wiele, poniewaz padam na nos a Krzys po przyjezdzie urzadza nam koncert zyczen, wiec musze znikac... Ale bylo BARDZO blisko PERFEKCJI :) Dzieki wszystkim za przybycie, zdjecia i wrazenia (a jak sie uda - to relacja), jutro lub pojutrze.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Będę stopniowo pisał relację i umieszczał na Games Fanatic. Pewnie przez kilka dni jeżeli nie dłużej, bowiem pobyt był przebogaty w wrażenia, poznane gry i ludzi. Do tego muszę zmontować mnóstwo filmików i wrzucić zdjęcia.

Rewelacyjny wyjazd, jeszcze lepszy niż z przed roku. Po prostu najlepsza planszówkowa impreza jakiej doświadczyłem.

Teraz tylko w skrócie:
-Największe odkrycie wyjazdu chyba dla wszystkich: Bug Bluff
-Największe odkrycie dla mnie: Queen's Necklace, Funny Friends i Crusader Rex
-dostępnych ok. 160 gier
-54 stoczone rozgrywki przeze mnie
-21 poznanych nowych gier przeze mnie
-Mistrzostwa w Pitchcar Mini Gwarek 2007: 1 miejsce - Browarion, 2 miejsce - ja_n, 3 miejsce - Fortepian. Więcej szczegółów wkrótce.
-Codziennie rano 2-3 godziny siatkówki, masakra, wszystko mnie boli :)

Genialny wyjazd.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nasze zdjęcia z Mazurkonu możecie obejrzeć tutaj.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dla mnie bylo jeszcze duzo lepiej niz rok temu. tym razem duzo bardziej mam poczucie ze poznalem choc troche nowe osoby a nie tylko nauczylem sie rozpoznawac twarze :-) wrazen za duzo zeby opisac jakos krotko, ale na 1000% bede za rok, nie pamietam tak udanego urlopu.

ja najbardziej zapamietam 2 partie w 18al, choc gra wyjazdu z cala pewnoscia zostal blafuj (bug bluff)

w samym osrodku chyba nikt sie nie zakochal, ale to ze gralismy w jednym miejscu bylo duzo cenniejsze niz drobne usterki tu i tam.

no i zeby nie bylo ze ktos mowi ze nie jedzie bo juz sobie zaplanowal urlop (nic osobistego folko ;)), proponuje ustalic juz teraz termin w przyszlym roku na 9-17 sierpnia (znow tydzien zawierajacy 15 sierpnia, jak teraz i rok temu)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Nataniel działa szybko i skutecznie ;)
http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/ ... Poker.html
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

ja_n pisze:Nasze zdjęcia z Mazurkonu możecie obejrzeć tutaj.
Fajne, dzięki za link :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Właśnie weszliśmy do domu po 10 godzinach męczącej jazdy pociągiem. Ale warto było!!! Ośrodek owszem, kulał, ale sala do grania była całkiem spoko. Gier była naprawdę masa, ale w sumie nie zagraliśmy tyle, ile chcieliśmy. Największym odkryciem były dla mnie definitywnie Filary Ziemii i Siena. Obie gry powaliły mnie na kolana, Asię chyba tylko pierwsza z nich. Bardzo podobało nam się Notre Dame, odkryciem było też Squad 7, po którym Maciek został "lekko" kontuzjowany. W sumie od razu byliśmy pewni, że Bug Bluff Macka będzie musiał chwycić.

Pozdrowienia gorące dla wszystkich nowo poznanych!!!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Co do osrodka - to jest tuz po zmianie wlascicieli, i za rok pewnie sporo z wad ubedzie - ciekawe czy zmieni sie cena. Dodatkowo, wpadlem na inna alternatywe - zamiast brac 2 pokoje, lepiej 1 i wyczarterowac zaglowke - cenowo podobnie, a bedzie sie i gdzie umyc i czym poplywac :)
Sala genialna, miejsce tez - moze jednak pelne 2 tygodnie?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Krótko, bo praca nie chce czekać...

Było GENIALNIE, po prostu taki wyjazd jak marzenie... i wciąz brakowało czasu na moc innych atrakcji.
Ośrodek miał parę wad, ale uważam, że naprawdę niewiele w porówaniu do oferowanych planszo-maniakom możliwości. No ale zaznaczam też, że myśmy mieszkali na I pietrze... :twisted:

Ogólnie SUPER, po prostu.

18AL --> Bazik, też nie wierzyłem, że to może być tak dobre. Chętnie pisze się na kolejne rozgrywki
Blafuj --> moc, po porstu moc. Nic dziwnego, że tak mało graliśmy w Banga :lol:
ogólnie inne gry (jeszcze nie robiłem sobie własnych zestawień i porównań) --> świetne tytuły, Mystery of the Abbey na koniec to po prostu wisienka na torcie - własciwa gra, z właściwym towarzystwem, we własciwym momencie :wink:!

Jak znajdę trochę czasu i ode mnie skrobnę coś więcej.
Howgh!
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Stratx
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2007, 11:40
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Post autor: Stratx »

Trzeba przyznać pro wyjaz. Zaluje, ze bylem tak krotko. W przyszlym roku na pewno bardziej sie postaram :)

Kiedy wracamy do Alabamy ? :)

Pozdrawiam
Stratx
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

To i może ja coś skrobnę ;)

Przejazd w jedną i drugą stronę to dla nas (mnie i sboji) praktycznie jeden dzień z głowy, ale było naprawdę rewelacyjnie. Pomijam już nawet fakt ile można było zobaczyć nowych gier bo o tym już wspominali poprzednicy.

Numer jeden to atmosfera! Wspólne śniadanka i obiady, możliwość poznania wielu osób, które wcześniej rozpoznawało się wyłącznie po avatarkach lub nickach. Było naprawdę super, szkoda tylko, że nie wszyscy mogli zostać od początku do końca. Chciałbym wymienić wszystkich z którymi miło spędziło się czas, ale tych osób było zdecydowanie za dużo i nie chciałbym kogoś przypadkowo ominąć.

Jeszcze raz podziękowania za wszystkich za miło spędzony czas.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Bylo suuuper, fantastycznie, rewelacyjnie itd. Epitety mozna mnozyc. Potwierdzam ze jedna z najfajniejszych rzeczy byla swietna atmosfera i integracja.
Jutro wiecej.

Niech naprawde ZALUJA ci co nie byli :)
Awatar użytkownika
sboja
Posty: 11
Rejestracja: 03 lip 2005, 22:59
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sboja »

Oj niech bardzo żałują... To był wspaniały tydzień i szybko zleciał, a wszystko co dobre chciało by się by trwało długo.

A tu zapraszam do obejrzenia naszych wspólnych zdjęć TUTAJ!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Troche się dyskusja zrównolegliła na blogu. Nie byłem co prawda na mazurconie I, ale mam za soba 2 takie wypady i pozwole sie nie zgodzic z browarionem
Ale też z iza zauważyliśmy, że forma domków i grania w domkach była atrakcyjniejsza dla ludzi z dzicmi...
To jest dobre jesli jedzie się w max kilkanaście osób. Za rok, po tak dobrym wrażeniu bedziemy oscylować ok 100 osób co najmniej. Rozdysponowanie takiej liczby po domkach bedzie się równało hermetyzacji imprezy. Duża ogólnodostępna sala to podstawa lokalizacji.
Ideałem byłby tani ośrodek typu Gwarka z duża salą, z domkami o wyższym standardzie w pobliżu.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Post autor: melee »

eh, niestety nie dane było mi odwiedzić Mazurcon.. byłem na małej wyprawie rowerowej, którą skończyłem właśnie na mazurach, niestety 2 dni za późno.. za to w Wilnie przypadkiem trafiłem na zaskakująco dobrze zaopatrzony sklep z grami planszowymi :) na wystawie "Pillars of the Earth" i "BattleLore". Myślałem o zakupie jakiejś litewskiej gry, ale rowerowa eskapada nakłada niestety na człowieka duże ograniczenia..
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

bardzo bardzo bardzo bede sie upieral na wspolne miejsce do grania. bardzo. juz lepiej gwarek znow niz ryn znow, jakby duzo lepsze nie byly w rynie domki.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

To ja tylko Offtopicznie wtrace, ze tez nie bylem, ale zupelnie nieoczekiwanie, w Ostrodzie spotkalem Sztefana :-). Wyobrazcie sobie moje zdziwienie, gdy zupelnie przypadkowo i nieplanowanie spaceruje sobie na deptaku przy jeziorze i nagle podchodzi do mnie Pawel... Planszowkowicze opanowuja swiat :-).

Pozdrowienia
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Don Simon pisze:Wyobrazcie sobie moje zdziwienie, gdy zupelnie przypadkowo i nieplanowanie spaceruje sobie na deptaku przy jeziorze i nagle podchodzi do mnie Pawel...
Szybka partyjka w papier-nożyce-kamień zamiast podania ręki i któryś z Was wyjął z kieszeni BattleLore. Zagraliście gierkę i to wystarczyło zamiast wymiany wrażeń z wakacji....
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Mi się niemożebnie podobała poranna siatkówka i zgłaszam wniosek, coby w czasie przyszłorocznego wyjazdu nie rezygnować z tej wspaniałej formy rozrywki. W końcu nie samymi planszówkami człowiek żyje (jakby to nie obrazoburczo na tym forum brzmiało :D) i poruszać od czasu do czasu też się wypada.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Ale nie dość że zbyt losowa, to jeszcze szkodliwa dla zdrowia. Jak mnie Vasquez w kostke kopnnal to do dzis czuje ;)
No i po sniadaniu czlowiek nie skakal tak wysoko jakby mogl
co do warunkow - znajomi jak przyjechali w sobote, to juz mogli pozyczyc czajnik ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

ja_n pisze: Szybka partyjka w papier-nożyce-kamień zamiast podania ręki i któryś z Was wyjął z kieszeni BattleLore. Zagraliście gierkę i to wystarczyło zamiast wymiany wrażeń z wakacji....
Niestety na moje pytanie o gry, jakie Sztefan ma ze soba, otrzymalem odpowiedz, ze TYLKO ZWYKLE KARTY! Oczywiscie natychmiast wreczylbym mu zolta kartke, ale...sam nic przy sobie nie mialem (wszystkie gry zostawilem w swoim samochodzie 80 km od Ostrody) ;-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

ragozd pisze:Ale nie dość że zbyt losowa, to jeszcze szkodliwa dla zdrowia. Jak mnie Vasquez w kostke kopnnal to do dzis czuje ;)
Nataniel twierdził, że ma "złamane żebro", BiG miał poważne problemy z palcem (mocne wybicie, lekkie zwichnięcie), komuś uszkodziłem też palce, ale nie pamiętam komu, generalnie bez strat się nie obyło :) Ale meczyki pierwsza klasa :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Pancho pisze: generalnie bez strat się nie obyło :)
Taaaa. Teraz sam jestem dziadkiem. Przestańcie się nad sobą rozczulać..
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
ODPOWIEDZ