Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jedrek.sz
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2014, 11:27
Lokalizacja: czasem Świdwin, czasem Łódź

Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: jedrek.sz »

Dzień dobry,

nazywam się Jędrzej Szynkowski i na co dzień pracuję jako psycholog, doradca zawodowy i animator lokalny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdwinie. Jedną z moich największych pasji są gry- mogę godzinami snuć (i słuchać) opowieści ze "Story Cubes", rozkładać na czynniki pierwsze hasła "Konceptu", ścigać się z innymi graczami w "Dobble", czy "Jungle speed" albo czerpać przyjemność z prostoty "El Bazar" i "Jengi". Od pewnego czasu swoją pasją staram się zarażać ludzi, z którymi współpracuję- wykorzystuję gry podczas zajęć w szkołach, świetlicach wiejskich, spotkaniach z seniorami i niepełnosprawnymi.

Tydzień temu dowiedziałem się, że w jednej ze szkół pracuje nauczycielka matematyki, która realizuje program wykorzystania gier logicznych w nauczaniu matematyki dla uczniów klas 4-6. Chociaż nie korzysta z planszówek, połączyliśmy swoje siły i wspólnie wystartowaliśmy w konkursie wydawnictwa Nowa Era, skierowanym do szkół. Marzy nam się stworzenie Strefy Gier- miejsca, w którym uczniowie, seniorzy i wszyscy entuzjaści gier (nie tylko planszowych) mogli wspólnie spędzać czas i budować więzi, przy okazji rozwijając swoje zdolności. Jednym z założeń projektu jest organizacja Dnia Gier podczas ferii zimowych w styczniu 2015. Problem polega na tym, że na otrzymanie środków wpływa wynik głosowania internetowego, a szkoła w Lekowie jest szkołą wiejską. Nawet gdyby wszyscy (około 330) uczniów głosowało, ciężko byłoby rywalizować z placówkami z Gdańska, Warszawy czy Katowic. Szanse maleją jeszcze bardziej, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że dostęp do internetu ma może 30% uczniów, w tym góra 10 osób, które regularnie uczestniczą w naszych spotkaniach z grami. Dlatego też zebrałem się na odwagę i napisałem do Was, żeby prosić o pomoc w rozpropagowaniu akcji. W całym konkursie jest zgłoszonych ponad 600 projektów, w większości powiązanych z przedmiotami przyrodniczymi, literaturą, nauką języków lub działaniami artystycznymi. Nieliczne ze zgłoszonych inicjatyw dotyczą gier- głównie językowych lub sportowych. Nie startujemy w konkursie dla zysków- żadne z nas nie zarobi dodatkowych pieniędzy ani nie otrzyma innej formy zapłaty. Wszystkie środki chcemy przeznaczyć na wyposażenie szkoły w zestaw gier i organizację "Dnia Gier"- pierwszego tego typu spotkania dla uczniów i dorosłych sympatyków gier w naszej okolicy. Nasz projekt jest wyjątkowy, bo powstał z pasji, a ponadto daje możliwość zupełnie innego spojrzenia na system edukacji i wprowadzenia do niego nieco świeżości. Niezależnie od tego, czy dostaniemy środki, czy nie, zorganizujemy imprezę- w najgorszym wypadku kameralne spotkanie dla kilkunastu osób. Mimo wszystko liczymy na pomoc- gdybyście byli zainteresowani wsparciem naszego pomysłu, link do głosowania wraz z opisem projektu znajduje się poniżej:

http://www.nowaera.pl/component/projekt ... z/518.html

Można oddać 1 głos dziennie na projekt (aby zagłosować trzeba podać swoje dane i adres mailowy, na który zostanie wysłany link aktywizacyjny).
Nie robimy tego dla kasy, sławy czy darmowych drinków- zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo z własnego doświadczenia wiem, że większość ludzi (zwłaszcza w dość specyficznym szkolnictwie) nie rozumie, jak niesamowitym narzędziem pracy może być ta forma rozrywki. Kto może mnie lepiej zrozumieć niż inni miłośnicy gier?

W imieniu dzieciaków dziękuję za Wasze wsparcie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: Maxxx76 »

Zacna inicjatywa:)
Oddałem swój głos z dziką rozkoszą:)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: Maxxx76 »

Panie i panowie planszówkowcy - warto pokazać, że wspieramy swoich:)))
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: arturpe »

Masz głos mój i moich najbliższych. Im więcej nowości w naszej skostnialej edukacji, tym lepiej.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: Maxxx76 »

Codziennie prześlemy wam porcję naszego wsparcia i może się uda :-)
brecol
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: brecol »

Oddałem głos i ja - inicjatywa bardzo mi się spodobała :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: Curiosity »

arturpe pisze:Masz głos mój
I mój miecz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: zakwas »

Curiosity pisze:
arturpe pisze:Masz głos mój
I mój miecz.
I mój topór!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: Rocy7 »

Poparłem.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:06 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thelkaar
Posty: 64
Rejestracja: 05 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 12 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: thelkaar »

Poparłem
Awatar użytkownika
felicisimus
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2012, 13:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: felicisimus »

Dzięki temu, że temat w miarę wysoko w nieprzeczytanych, to głosy poszły w kolejne dwa dni. Super pomysł. :)
Awatar użytkownika
jedrek.sz
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2014, 11:27
Lokalizacja: czasem Świdwin, czasem Łódź

Re: Projekt gimnazjalistów- prośba o wsparcie

Post autor: jedrek.sz »

Dziękujemy za pomoc, wszystkim, którzy wsparli dzieciaki w głosowaniu. Co prawda nie wystarczyło to, żeby dostać grant, ale dzięki Wam udało się nagłośnić akcję. Wrzucam krótki filmik, pokazujący, co udało się zrobić wspólnymi siłami szkoły, świetlicy i indywidualnych osób, przy dużym wsparciu wydawnictwa Rebel:

https://www.youtube.com/watch?v=HoxHTWbVTZw

Jeszcze raz dzięki!
ODPOWIEDZ