Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Jacek_PL pisze:Czarni Jeźdźcy są grywalni przy pomocy kart z podstawki i naprawdę można spokojnie jako pierwszy duży dodatek sobie go kupić, przynajmniej ja tak zrobiłem i nie jestem zawiedziony. Droga Mrocznieje też już mam ale na razie wykorzystuje tylko karty z "jasnej strony mocy" :wink: bo jeszcze nie miałem okazji zagrać w scenariusze z tego dodatku.
Czarnych Jeźdźców testowałem na tali podanej w instrukcji (czyli podstawka + CJ) i da się spokojnie przejść scenariusze. Jedyny minus jaki widzę w takim zestawieniu że karty z CJ w większości są mocno zoptymalizowane pod hobbity i już tak dobrze nie łączą się z taliami/bohaterami z podstawki. Niemniej jednak to chyba najlepsza opcja dla tych którzy nie chcą kupować wszystkiego.

Natomiast czytałem gdzieś opinie, że Droga Mrocznieje jest już dużo trudniejsza niż CJ. Sądzę więc że jest raczej niegrywalna na Podstawka + DM.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Trochę nie rozumiem tego kupowania na wyrywki. WP jest grą przypominającą wielotomową powieść, kolejność jest moim zdaniem bardzo istotna. Omijając przygody z cyklu CMP, później się już do nich nie wróci, a nawet jeśli to nastąpi to gracz będzie rozczarowany że gra się nudno (zbyt łatwo). Zresztą, całość jest fabularnie spójna i naprawdę warto się trzymać chronologii ustalonej przez autorów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Uważam podobnie jak RUNner. Dochodzą z czasem nowe mechaniki, słowa kluczowe. Jak ktos sie zdecyduje na kupno koncu CMP to moze sie zwyczajnie nudzić bo za prosto i ubogo. A tak wszystko sie fajnie rozwija.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2014, 12:37 przez zioombel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Również się zgadzam z tym że nie ma lepszego sposóbu na odkrywanie tej gry niż granie po koleji. Z opuszczaniem jest nawet większy problem niż sam brak kart czy scenariuszy, o którym niżej. Natomiast rozumiem, że część graczy chce sobie pograć tylko trochę w WP i wtedy szukają sposobów wejścia o jak najniższym koszcie.

Natomiast co do moim zdaniem jest głównym problemem z granie "na wyrywki": WP to gra która wymaga zdobywania doświadczenia (może jak każda karcianka?). Nie tylko w samej rozgrywce ale może przede wszystkim w budowaniu tali. Spokojnie przechodzenie kolejnych scenariuszy daje szanse na poznawanie "tricków" tali przeciwności oraz ukrytych zależności kart gracza. Spotkałem się już z czymś takim:
- Sprawdziłem dane rozszerzenie (np. hobbit) na kartach podstawka plus dane rozszerzenie. Udało mi się bez większych problemów wygrać.
- Napisałem o tym na forum polecając komuś dane rozszerzenie
- Ktoś skorzystał z rady
- Po jakimś czasie dostałem info że scenariusz jakiś mega trudny, w ogóle masakra i co mogę doradzić.

Wydaje mi się że tutaj działa różnica w doświadczeniu. Po ograniu dziesiątek scenariuszy wiem jakie karty, bohaterowie i strategie się sprawdzą przeciwko danemu scenariuszowi. Tego doświadczenia brak nowym osobom (obawiam się że takich osób też mało jest wśród testerów LOTR:LCG) i okazuje się że ktoś trafia na ścianę tam gdzie mnie poszło gładko. Natomiast jeżeli ktoś ma samozaparcie da radę nawet na mniejszej ilości scenariuszy kart - tylko trzeba to doświadczenie zdobywać na 10-tkach przegranych partii w jeden scenariusz co niektórych zniechęci.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

Argument o graniu po kolei mnie przekonał. Czyli najpierw jeźdźcy potem droga mrocznieje?
czy lepiej po kolei - khazad, hobbit, spadkobiercy, hobbit 2, wreszcie czarni jezdzy, glos isengardu i dopiero droga mrocznieje?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Kolejność dużych dodatków i małych zestawów przygodowych jest taka:
1. Podstawka + zestaw przygodowy Cienie Mrocznej Puszczy
2. Khazad-Dum + zestaw przygodowy Dwarrowdelf
3. Spadkobiercy Numenoru + zestaw przygodowy Przeciwko Cieniowi
4. Głos Isengardu + zestaw przygodowy Twórca Pierścienia (...w lutym będą 2 pierwsze części PL w druku na życzenie)

Niezależnie od powyższych wyszły 2 sagi przygodowe łączące się z podstawką:
1. "Hobbit":
- Górą i Dołem
- Na Progu
2. "Władca Pierścieni":
- Czarni Jeźdźcy
- Droga Mrocznieje
- ...i tu niedługo będą kolejne

Oprócz tego wyszły 3 dość trudne samodzielne przygody z GenCon'u w druku na życzenie:
1. Bitwa o Miasto na Jeziorze
2. Mrok nad Osgiliath
3. Kamień Erech

I w końcu bardzo trudne talie koszmarne w druku na życzenie do:
1. Postawki
2. zestawu przygodowego Cienie Mrocznej Puszczy

Jaka kolejność kupowania? Oto kilka opcji (wg. mnie trudność rośnie wraz z kolejnością):
Opcja 1: Podstawka i potem zestaw przygodowy do niej. Następnie kolejne duże dodatki + zestawy przygodowe do nich
Opcja 2: Podstawka i Saga "Hobbit"
Opcja 3: Podstawka i Saga "Władca Pierścieni"

Najlepiej kupić podstawkę rozegrać 1. scenariusz, a następnie ściągnąć, wydrukować i rozegrać zestawy przygód 1-5 od NinjaDorg (pliki PL można pobrać stąd: https://www.dropbox.com/sh/c2exkefswsow1xa/2rgUP8pQfX). A potem ograć 2. scenariusz z podstawki i wtedy myśleć o kolejnych zakupach.
I jeśli się spodoba, to pójść w którąś z powyższych opcji.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

Dzięki wielkie za wielką odpowiedź. Wiem już wszystko. Opcja 2 i 3 jest kusząca, bo nie trzeba kupować mini-dodatków.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Czołem,

dawno mnie tu nie było :-) ale coś mnie kusi WP i chyba wrócę do grania i kupowania jeszcze raz :-)
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

jest ktoś z Lublina chętny czasem pograć?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Niewątpliwie przy budowaniu talii, czy też podejmowaniu kolejnych przygód, a więc kupowaniu kolejnych dodatków, mają przede wszystkim znaczenie nasze preferencje i zasobność portfela. Ja grając ogólnie w gry fantasy nie lubię być przedstawicielem rasy ludzi i im podobnych. Dlatego też nie wszystkie dodatki mnie interesują. Moja przygoda to rzecz jasna podstawka i krasnoludy. Dla mnie rzeczą naturalną był zakup w pierwszej kolejności Khazad-Dum i cykl Dwarrowdelf. Następnie dodatki z cyklu Saga, czyli 2 x Hobbit oraz Czarni Jeźdźcy i Droga Mrocznieje. Dalej będę kontynuował Sagę ale zaczynam również myśleć o talii elfów dla mej wybranki i tu mam problem, bo nigdy ich nie analizowałem :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Z tego co pamiętam dużo elfów było właśnie w Dwarrowdelf. Poza tym, teraz w Cyklu Twórca pierścienia pojawia się dość dużo Leśnych i Wysokich elfów (łącznie z Galadrielą), więc masz na co czekać ;)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Dokładnie, myślę o cyklu Twórca pierścienia :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Uday a co z Twoją matą? Udało dokończyć dzieła? Jesli tak pochwal suę zdjęciem.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Zacząłem działać z matą na strefę przeciwności, ale póki co leży to odłogiem.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Misio205 »

RUNner pisze:Trochę nie rozumiem tego kupowania na wyrywki. WP jest grą przypominającą wielotomową powieść, kolejność jest moim zdaniem bardzo istotna. Omijając przygody z cyklu CMP, później się już do nich nie wróci, a nawet jeśli to nastąpi to gracz będzie rozczarowany że gra się nudno (zbyt łatwo). Zresztą, całość jest fabularnie spójna i naprawdę warto się trzymać chronologii ustalonej przez autorów.
Nie wystarczy złożenie talii na samej podstawce?
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Ja napisze, że kupowanie Hobbita cz1 BEZ posiadania/szybkiego zamiaru kupna Khazad Dum nie jest dobrym pomysłem. W Hobbicie są krasnoludy które lacza się świetnie z Khazad Dum. Ogólnie jeżeli ktoś nie chce dużo wydać na tę grę to polecam zapoznać się z możliwymi taliami jakie można złożyć posiadając podstawkę i inne dodatki. Np podstawka i Khazad Dum oraz Hobbit to krasnoludy. Mi pasują i są dosc mocne. Ale ten zestaw aż prosi się o dodatek z Dainem, królem dopalajacym każdego z tej rasy.
. W zamian jest sporo przygód, sporo kart, jednak są też inne opcje jak wspomniana droga od poczatku lub uderzenie w talie na bohaterach, Hobbitach, czyli zakup sagi Czarni jeźdźcy.
Ogólnie ostrzegam, gra wciąga i chce się kupować kolejne dodatki :D
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Czołem,

kiedyś ktoś w tym temacie pokazywał takie karteczki z ikonami poszczególnych talii z talii przeciwności. Do oddzielania w pudełkach. Można prosić ponownie?
Wlodzimiesz
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2014, 23:47

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Wlodzimiesz »

http://boardgamegeek.com/thread/763379/ ... repository

Między innymi są te przegródki oraz wzory kart itp
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Witam wszystkich.

Jeśli chodzi o wzory kart, polecam Strange Eons - jest dostępny spolszczony plugin.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Ktoś wie czy i gdzie można kupić:
DUNLANDZKA PUŁAPKA
TRZY PRÓBY

??
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

one będą wydane w systemie druku na żądanie, także w tej chwili nigdzie. Jak będzie druk, to pojawią się w sklepach. Z tego co się orientuję, nie było dokładnej informacji kiedy ma być ten druk, ale mogłem coś przeoczyć.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

godpuppet pisze:one będą wydane w systemie druku na żądanie, także w tej chwili nigdzie. Jak będzie druk, to pojawią się w sklepach. Z tego co się orientuję, nie było dokładnej informacji kiedy ma być ten druk, ale mogłem coś przeoczyć.
Ma byc w lutym.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

godpuppet pisze:one będą wydane w systemie druku na żądanie, także w tej chwili nigdzie. Jak będzie druk, to pojawią się w sklepach. Z tego co się orientuję, nie było dokładnej informacji kiedy ma być ten druk, ale mogłem coś przeoczyć.
Tak wiem, że to ma być DNŻ ale czy nie było określonego terminu do którego można było składać zamówienia ?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

pattom pisze:
godpuppet pisze:one będą wydane w systemie druku na żądanie, także w tej chwili nigdzie. Jak będzie druk, to pojawią się w sklepach. Z tego co się orientuję, nie było dokładnej informacji kiedy ma być ten druk, ale mogłem coś przeoczyć.
Tak wiem, że to ma być DNŻ ale czy nie było określonego terminu do którego można było składać zamówienia ?
Byl, do 7 grudnia czy cos. Teraz w lutym beda kolejne zapisy na następne dodatki i bedzie mozna zapisać sie rowniez na te wcześniejsze.
ODPOWIEDZ