Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

strachliwy nie jestem, więc jeśli tylko wolny czas dopisze powinienem dać radę :) dzięki za odp !
siwy9
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2014, 13:40

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: siwy9 »

witam, chciałbym się spytać czy ktoś zamawiał może dodatki z cyklu "Twórca Pierścieni" na żądanie? Chciałbym się spytać jak wygląda sprawa z jakością kart, bo zastanawiam się, czy kupić po polsku ten cykl.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Będzie wiadomo w lutym kiedy dojdzie do druku. Prawdopodobnie nie będzie się różnić jakością od dotychczasowych druków na żądanie.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

W zasadzie każdy kolejny druk na żądanie w kwestii jakości kart wydaje się lepszy. Ostrość grafik wg mnie też się już zdecydowanie poprawiła. Jeśli ta tendencja się utrzyma to będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Gabriel »

Po pierwszej partii. Mozolnie, ale ciekawie. Mozolnie, gdyż jako fan sucharów nie jestem przyzwyczajony do takich instrukcji i zasad.

Ale... Kilka tematycznych wpadek gra zalicza ;-)

1. Jeden bohater może mieć dwie zbroje...
2. Jeden idzie odkrywać, ale z nowo napotkanym wrogiem leja się ci, co zostali...
3. Gdzie jest Frodo, Sam...?

Poza tym - szykuje się wiele wspaniałych, zimowych wieczorów bez komputera (wziąłem tylko do gry solo).
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Dlaczego odkrywa? Faza wyprawy (w oryginale było "quest") to nie jest jakieś tam odkrywanie nowych lokacji, tylko przezwyciężanie wszelkich przeciwności niemilitarnych (chociaż są też takie scenariusze,w których podczas fazy wyprawy używa się ataku lub obrony). Wykrywanie zdrad i spisków, szukanie poszlak i śladów, zdobywanie wiedzy, czy nawet machanie wiosłami - to wszystko (i wiele innych) jest ujęte w abstrakcyjnej fazie wyprawy.

Sama mechanika walki to też nie musi być przecież pojedyncze starcie. Zwarcie może oznaczać, że wróg nas śledzi i co jakiś czas napada nasze obozowisko ale udaje się nam uciec albo odpędzić napastnika.

Bohaterowie nie muszą być przecież cały czas razem. Gimli z Legolasem może i latają razem jako siła uderzeniowa, ale nikt sobie chyba nie wyobraża, że Denethor sam w dziczy przyjmuje na klatę hity od jakiegoś pająka? A może za tym 3 punktami obrony kryje się jakaś tam prywatna gwardia, którą Namiestnik może wysłać gdzie potrzebuje?

Frodo jest w 1 albo 2 zestawie przygodowym. A Hobbity generalnie pojawiają się dopiero w Czarnych Jeźdźcach.

No te dwie zbroje to rzeczywiście nie teges... Chociaż to, że koszulka kolcza i napierśnik mogą być używane razem to już dość logiczne, prawda? Ale hej, to fantasy, tam jest magia! ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Mam podobnie :)

Strefa przeciwności to piętrzące się przed graczem przeszkody w najbliższej przyszłości. A poziom zagrożenia na kółku to jednocześnie morale i zepsucie drużyny.
Postaci z silną wolą używa się w fazie Wyprawy aby podtrzymywały morale i ciągnęły "za uszy" resztę uczestników do przodu. To tacy specjaliści od motywacji.
Jeśli im się uda - wyprawa jest udana - to cała ekipa rusza dupsko do przodu. Jeśli nie, to się zaczynają narzekania, spada morale co skutkuje wzrostem zagrożenia.

Co do zbroi czy broni to raczej przymykamy oko. W końcu takich rzeczy nie znajduje się w lesie czy na brzegu Anduiny. Powiedzmy, że 2 karty zbroi oznaczają, że jest to zbroja podwójnie ulepszona :)

Z każdą rozgrywką jestem coraz bardziej pełen podziwu dla odwzorowania klimatu i wydarzeń w mechanice.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Jak już jesteśmy przy klimacie.
Odświeżałem sobie lekturę "Hobbita" i okazało się, że 13 krasnoludów, było rozpoznawalnych w zasadzie tylko poprzez kolor kapturów i to ,że dwóch z nich specjalizowało się w rozniecaniu ognia, pod ognisko. Popatrzyłem na karty, i tam kolory kapturów postaci krasnoludów zgadzają się co do joty z kolorami z książki. Można mieć wątpliwości bodajże przy dwóch (ale to kwestia niejednoznacznych ilustracji będących w półmroku postaci). A ten co się specjalizował w zapalaniu ognisk, tak jak należy, na ilustracji, roznieca ogień. O Bomburze, oczywiście nie trzeba wspominać.

A jeśli miałbym się czepiać klimatu z kart postaci, to zagwozdką dla mnie jest, dlaczego Eowina jest postacią, tylko zorientowaną na wyprawę (i do tego najlepszą). Nawet rysunek bardziej pasuje do Galadrieli, niż do niej. Ale myślę, że oficjalna bojowa Eowina, pojawi się prędzej czy później.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Ja grałem przedwczoraj i miałem ciekawą sytuację. Pierwszy scenariusz z Khazad Dum, właśnie odkryłem trzecią, ostatnia kartę wyprawy:
Spoiler:
Trzeci etap w jednej turze. Game won :D
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 12:16 przez Figas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maciek Mazgaj »

gocho pisze: Ale myślę, że oficjalna bojowa Eowina, pojawi się prędzej czy później.
Też na to liczę i czekam :mrgreen:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

To i ja się "pochwalę" wczorajszym 5 minutowym Polowaniem na Golluma. Talia 3-kolorowa na Hobbitach.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Znam ten ból. Są momenty ze juz na dzień dobry widać, ze scenariusz zmiażdży ekipe. Taki urok karcianek. 3 silne zagrożenia jedno po drugim i drużyna zostaje bez bohatera lub nawet dwóch. Jednak z drugiej strony zażegnanie lub przygotowanie sie na coś takiego/przewidzenie/podgladanie kart bardzo pomaga i daje multum satysfakcji. Zresztą ja zauważyłem, ze w momencie kiedy mamy spora armie i dobrze nam idzie gra zdaje sie być trzymana w ryzach i wtedy robi sie nudno. Stad te mocne nieoczekiwane zagrożenia, wywracajce rozgrywkę. I dobrze:-D
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: cahir »

mam pytanko o scenariusz " Trzy próby"
quest2a-the trial of perseverance - "Guardian enemies cannot be damaged or leave play except by quest effect" - czy to oznacza, że nie można ich ranić poza fazą combat? czy jeszcze bardziej jest to obostrzone?
inny quest 2a-the trial of strenght - "barrow locations cannot be the active location and are immune to player card effects" - rozumiem tekst, ale nie dowierzam, jak w takim razie zdjąc ta lokację, skoro zasadą jest, że wszystkie lokacje " barrow" i " guardiani"( pkt 1) mają trafic do victory display?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

witam, wczoraj (dzisiaj) w sylwestra/nowy rok grałem we Władce Pierścieni i pojawiły się pewne wątpliwości.
Być może już się to pojawiło na forum, a ja przeoczyłem. Mam takie pytania:

1. Karta STAWIĆ CZOŁA
Ktoś już pytał:
"Czy prawidłowe jest następujące zagranie: Karta "Stawić czoła" -> biorę Gandalfa ze stosu kart odrzuconych -> wprowadzam go do gry -> natychmiast wykorzystuję zdolność specjalną Gandalfa (4 obrażenia, zmniejszenie zagrożenia albo 3 karty) i Gandalf towarzyszy mi do końca rundy? Pytam, bo to zagranie wydaje mi się bardzo potężne, choć nie widzę sprzeczności z zasadami".
Ktoś (zephyr) odpowiedział że może tak zrobić.
Ale znalazłem w FAQ: Does not include Neutral Allies
Czyli wychodzi że nie można przywrócić Gandalfa, kolega zephyr się myli?

2. Na karcie GANDALF jest napisane- na koniec rundy odrzuć G. z gry. Czyli nie odrzucamy go do stosu kart odrzuconych, tak jak pozostałych zagranych przez nas kart?

3. Karta WOLA Z ZACHODU (wybierz gracza. wtasuj stos kart odrzuconych tego gracza z powrotem do jego talii).
Jeśli Gandalf spada do stosu kart odrzuconych, to rozumiem że Wola z Zachodu przywraca go do naszej talii. Ale jeśli Gandalf wypada z gry, to ta karta nie przywróci go?

4. Karta Bohatera sfery Duch - EOWINA (z core set)
"Odrzuć 1 kartę z ręki, aby do końca tej fazy dodać Eowinie +1 SW. Każdy gracz może aktywować ten efekt raz na rundę".
tzn. jak gramy w 3 graczy i każdy odrzuci jedna kartę, to Eowina otrzymuje +3 SW? czy tylko jeden gracz może odrzucić jedną kartę, gdy to zrobi pozostali już nie mogą w tej rundzie?

Dzięki za pomoc, bardzo mi (nam) się przyda!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

ad.1 Nie można tak użyć Gandalfa. FAQ: Karta Stawić czoła nie może przywracać do gry neutralnych sprzymierzeńców znajdujących się na stosie kart odrzuconych, ponieważ neutralne karty nie należą do „dowolnej sfery wpływów”.

ad.2 Wszystko co odrzucamy idzie do odpowiednich stosów kart odrzuconych

ad.3 J.w.

ad.4 Skoro pisze, że każdy to każdy :)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pridebowl »

Od dwóch dni przeprawiam się przez Mroczną Puszczę i jestem zachwycony tą grą. Co prawda miałem CS w dniu premiery ale wtedy jednak zwyciężyła Inwazja. Teraz też co prawda turniejowo cisne w Conquesta, jednak WP to genialna gra do grania w domu. Żałuję, że nie zbierałem gry od początku i że obecnie Galakta zrezygnowała z jej wsparcia ;/
Dobra a teraz jedno z pytań, które pojawiło mi się podczas gry:
- kiedy wróg wchodzi ze mną w zwarcie dokładam kartę cienie. Okno akcji - zagrywam taktykę uniemożliwiającą atakowaniu do końca fazy przez wskazaną jednostkę - co się dzieje z kartą cienia. Dochodzi do jej odkrycia ?
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Wg mnie nie. Przeciwnik nie atakuje. Podobnie jest z karta Leśna pułapka. Mimo, ze wróg jest pozbawiony ataku kartę cienia dostaje i po walce karta ta spada zakryta (nierozpatrzona).
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Dokładnie tak. Jeśli uniemożliwisz mu atak przed rozpatrzeniem karty cienia to ta w ogóle nie jest rozpatrywana.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

Dobrzy ludzie
Czy można dołączyć do jednego bohatera dwa identyczne dodatki? Np 2 karty "łaska pani. Stan"?
Albo kartę "opiekun lorien. Tytul"?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Można dołączyć tyle dodatków ile chcesz, chyba, że słowo kluczowe "ograniczenie" Ci nie pozwala.
Marcussz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2011, 19:45
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Marcussz »

Właśnie zobaczyłem że na Merlinie Czarni Jeźdźcy w niezłej cenie.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

tak na szybko panowie

jeśli mam obszar aktywny, ale legolasem zabiłem potwora, to żetony postępu umieszczam na wyprawie tak ? nie na obszarze ? jeśli w ten sposób wyprawa zostaje zakończona, to odkrywam następną kartę wyprawy, robię co napisane, ale wciąż obszar aktywny nie zmienia się i jest jak to piszą "buferem" dla tej nowej wyprawy ?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Jeśli masz aktywny Obszar to zawsze umieszczasz żetony wyprawy najpierw na nim. Na Wyprawie dopiero wtedy, gdy nie ma żadnego aktywnego Obszaru.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

sqb1978 pisze:Jeśli masz aktywny Obszar to zawsze umieszczasz żetony wyprawy najpierw na nim. Na Wyprawie dopiero wtedy, gdy nie ma żadnego aktywnego Obszaru.
nie żebym chciał się popisać ( bo dopiero zaczynam przygodę z tego typu grami ), ale we wszelakiej maści karciankach napisane jest, że tekst na karcie jest ważniejszy od instrukcji, a na karcie legolasa jednoznacznie napisane jest "2 żetony postępu na obecnej wyprawie". Aktywny obszar jest podróżą, a nie wyprawą jako taką, więc szczerze mówiąc, coś mi tutaj nie pasuje.

p.s. jeszcze tylko jedna wątpliwość:
mam przeszukać stos kart i znaleźć jedną kartę pająka i dodać ją do strefy przeciwności; ale jakiego pająka ?? leśnego, czy królewskiego ??
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Czytałeś FAQ? Przeczytaj FAQ. Potem jeszcze raz instrukcję, potem jeszcze raz FAQ. Ja sobie odświeżam średnio co miesiąc a i tak robie byki.
ODPOWIEDZ