Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

Oferta była czasowo ograniczona, co nie zmienia faktu, ze gra była dostępna w takiej cenie.
o darmowej przesyłce nikt nic nie mówił.

Edit: o właśnie powiedział :)

A jak wrażenia z rozgrywek?
A może ktoś już z szarpnal temat malowania?
Na bgg pojawił sie bardzo interesujący tutorial. Póki co szturmowcy, ale widać, ze reszta tez będzie.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

skolo - szkoda, że tak odebrałeś co pisałem.
Nie zauważyłeś więc ci napiszę. Napisałem na polskim forum, gdzie przeważają jeszcze Polacy mieszkający w Polsce. I jak piszesz, że udało ci się kupić grę z zagranicy za 240 zł, to wielu ma skojarzenie, że można sobie do Polski zamówić.

Nikt ci niczego nie zazdrości, ale z drugiej strony mieszkając nie w Polsce kupienie gry tanio nie jest problemem. Więc twój zakup osiągnięciem nie jest.

Moje wpisy mają służyć nie wyjadaczom, ale ludziom, którzy nie zdają sobie często sprawy, że przesyłka na polecanej stronie, w tabeli do Polski zawiera sumę prawie 15 euro.

Znalazłem jak widziałeś grę za 69 dolców z darmową przesyłką w USA. Daje to 241 zł. Mam rodzinę w USA. Więc niby nie problem.

Ale tu piszemy dla graczy w Polsce. Czekać na Galaktę, która raczej nie zejdzie poniżej 300 zł, czy walczyć o jakąś super ofertę w sklepach na Zachodzie.

Teraz rozumiesz? :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Hiu - ja tam nic nie czytam. Nie chcę się zaspojlerować. :lol:

Grałeś już? Jak szturmowcy? Rządzą? Uwielbiam ich. :!:

Z malowaniem, to mam nadzieję, że kolega od figurek historycznych się zlituje i pomoże. Widziałem fajny patent z malowaniem po trzech szturmowców w różnych kolorach na naramienniku.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: skolo »

przy swobodnej wymianie handlowej w Europie i raczej niezbyt wygorowanych cenach przesylki, a sciepe mozna zawsze zrobic, Twoje wywody o cenach z USA gdzie i transport i clo i vat i jeszcze czasem dodatkowe koszty trzeba naliczac jest chybione. kazdy zainteresowany mogl wyslac PM. jak widac nie tylko ja doszedlem do takich a nie innych wnioskow. hawk bo szkoda sie rozpisywac
pudlo sprawdze pod koniec miesiaca i napisze co sadze o samej rozgrywce :)
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Raczej nie rządzą:) w grze kampanijnej są typowym mięsem armatnim, nadają sie do spowalniania marszu rebeliantów, ustawiania ich w przejściach, tak by przeciwnik zużył 1-2 akcje na ich usuniecie, ominiecie. Juz w pierwszych misjach (gdy bohaterowie nie zdążyli rowinąć jeszcze swych najlepszych umiejętności) zdarzają się sytuacje, w których Wookie albo Fenn w jednej rundzie niszczą prawie cały oddział szturmowców, zostawiając na planszy jednego z 1 HP:) Na szczęście są tani, więc w miarę szybko możesz dokupić kolejną ich jednostkę...by znów posłać ich na rzeź:)

Inaczej sprawa może sie mieć w skirmishu (w tym trybie grałem dopiero 2 razy, więc narazie to jedynie pierwsze, luźne spostrzeżenia). Tu bohaterowie z kampanii maja już inne statystyki, mogą atakować raz na turę, nie są tak potężni. Szturmowcy (zwłaszcza wspomagani zdolnościami imperialnych oficerów) mogą zdziałać duzo więcej:)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

skolo - ty umiesz czytać? :lol:
Napisałem, że jak ktoś mieszka za granicą to nie jest dla niego problem kupić nawet w USA. Ja mam rodzinę, gdzie szwagier pracuje na uczelni i może wysłać przesyłkę za darmo. Więc dosyć bajdurzenia o USA.
15 euro to normalna stawka za przesłanie do polski z Europy. Nawet kupując jak ty za ponad 50 euro i tak wychodzi 70 euro, czyli 300 zł. A to już nie jest znowu tak tanio. :o

W poszukiwaniach alternatywy dla oficjalnych sklepów lub wydania polskiego Galakty jak widać twoje doświadczenie jest psu na budę. :shock:

Hawk. :P
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

blazej_c - szturmowców wystawia się trójkami. Z oficerem czy samych?
Bo też zauważyłem, że szturmowcy najlepiej czują się pod opieką oficera. :D
W filmie tez byli mięsem armatnim.
:lol:
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Neoberger pisze:W filmie tez byli mięsem armatnim.
:lol:
No fakt, ten element odwzorowali w grze idealnie:)

Wystawiasz ich bez oficera, tylko trzech szturmowców. Oficer to juz osobna jednostka. Z imperialnych trooperów świetnie sprawdza się e-web engineer - to sumie też szturmowiec, tylko przypakowany:)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Szturmowiec to bardzo fajna i tania jednostka. Jeżeli sąsiadują z innym trooperem to mogą przerzucić 1 kość ataku - biją zatem dosyć mocno (i celnie, bo jedną z opcji surge jest powiększenie zasięgu o 2) . W kampani bohaterowie biorą to na klatę, ale w skirmishu nie za bardzo. Jedyną wadą są te 3 punkty życia.

Skirmish -jak pisałem wcześniej jest rewelacyjny - w IA aktywuje się jednostki/grupy na zmianę a aktywny gracz po prostu rozpoczyna turę i co tura zmienia się. Świetnie i ciekawie zaprojektowane zdolności jednostek w połączeniu z command cards dają masę możliwości (niektóre naprawdę wredne) i stworzone są wręcz do kombowania się. W tym preview widać parę fajnych :http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5244

Trochę fotek z mojego skirmisha:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

enjoy!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

Nie chciałem się włączać, ale wiesz Neoberger, że dodanie emotikony do obraźliwej wypowiedzi nie czyni jej uprzejmym żartem?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

schizofretka - a która wypowiedź była obraźliwa? O braku umiejętności czytania? Czy reprezentujesz pokolenie hejtu, hajpu i podobnych bredni?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

wiadomo kiedy wersja pl?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

"umiesz czytać?"
"twoje doświadczenie psu na budę"
"twoje bajdużenie"
"reprezentujesz pokoloenie hejtu, hajpu i podobnych bredni"

Opdowiadam na pytanie: staram się reprezentować pokolonie kultury osobistej. Nie wiem co prawda, czy takie w tym kraju w ogóle jeszcze jest, ludzie wychowani przed wojną już wymarli. Jeśli zwrócenie uwagi komuś, że zachowuje się po chamsku jest teraz hejtem to,rzeczywiście jestem stary.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Ale ja się nie zachowuję po chamsku. Zwrócenie komuś uwagi, że na tym forum była dyskusja o kosztach gry, że ważne jest jeżeli kupił grę tanio - podzielenie się tym z innymi.
W odpowiedzi okazało się, że chciał by go pochwalono jaki jest świetny, że jak ktoś chce kupić tanio to jakieś PM ma wykonać itp.
Jego zwody były psu na budę, bajdużeniem. W odpowiedziach krążył wokół sedna sprawy, a więc zasadne było pytanie czy umie czytać.
Rozumiem, że pytanie czy jesteś z pokolenia, które uważa za FB, iż może być tylko Like it - tez jest chamstwem?

Poproszę cię byś ze swymi wywodami na temat wychowania przeniósł się na jakieś inne forum. Powtórzę jak przy innym trollu. Kupujesz tę grę? Interesujesz się nią? To pisz o grze. O kupowaniu, dostępności, działaniu Galakty.
Zbijasz jakieś punkty wpisami? To pisz gdzie indziej. W jakimś wyszukanym towarzystwie. To jest wątek o Imperial Assault.

Aż się boję dać jakiegokolwiek emotikona.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

Można było zapytać grzecznie, bez uszczypliwości i insynuacji. Zrewanżuję się: jak chcesz rozmawiać jak kibole pod budką z piwem, to idź na inne forum. Zresztą nie musisz, zerknąłem w historię twoich postów i widzę same pretensje do świata, opryskliwość i zero informacji. Nic nie stracę więcej żadnego nie widząc.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Poprosimy chyba o moderację i wycięcie tego crapu z wątku.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Ash, zainspirowały mnie fotki z Twojej rozgrywki skirmishowej:) wlasnie rozstawiamy planszę i będziemy testować. Jakie postacie sprawdzały się u Was? W kogo warto zainwestować, bo spłaca się na planszy? Bardziej opłaca się wystawiac mrowie tanich jednostek, czy może lepiej zainwestować w kilku kozaków? Jakieś przemyślenia?
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Przykład pomysłowości twórców skirmisha, misja na mapie Moisture Farm z dodatku z Lukiem: starcie stron odbywa się pod ostrzałem Tuskenów, którymi można manipulować na swoją korzyść bądź zaatakować:

Obrazek
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: tajemniczy_padalec »

Ash pisze:Poprosimy chyba o moderację i wycięcie tego crapu z wątku.
Wycinania na razie nie będzie, bo miejscami wątek straci na spójności. Będzie za to prośba o trzymanie się tematu - i o wyjaśnienie sobie różnic w postrzeganiu różnych rzeczy w PW lub ogólne poniechanie. Pax, Panowie, przejdźmy do rzeczy, czyli do samej gry, bo cena już chyba na wszelkie sposoby omówiona.

No, to co - ma ktoś wrażenia, którymi może się podzielić?
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

blazej_c pisze:Ash, zainspirowały mnie fotki z Twojej rozgrywki skirmishowej:) wlasnie rozstawiamy planszę i będziemy testować. Jakie postacie sprawdzały się u Was? W kogo warto zainwestować, bo spłaca się na planszy? Bardziej opłaca się wystawiac mrowie tanich jednostek, czy może lepiej zainwestować w kilku kozaków? Jakieś przemyślenia?
Vader to prawdziwy potwór, może zabić jednym atakiem, ale kosztuje połowę wszystkich imperialnych punktów. Jest dosyć wolny, trzeba być tam gdzie go nie ma:-)
Umiejętności Rebelsów fajnie współgrają, Luke jest super, a do tego niezbyt drogi. Część postaci rebelianckich (force users: Luke, Diala) podlecza się na surgach, do tego są szybcy-ruch 5, więc najlepiej grać hit and run.

Na początek rekomendowałbym żeby rebeliantami grał bardziej doświadczony (czy obyty w grach taktycznych) gracz, bo walka twarzą w twarz z Vaderem (jeżeli go oczywiście przeciwnik weźmie) to jak kopanie się z koniem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: AkitaInu »

A ja mam jeszcze takie pytanie Ash - jakich koszulek używasz? :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

AkitaInu pisze:A ja mam jeszcze takie pytanie Ash - jakich koszulek używasz? :)
na razie wszystkich, które kiedykolwiek wpadły mi w ręce/zostały :-)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

Muttah, kupujesz? Kup i powoedz, że Omega Protocol znacznie lepsze ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

schizofretka pisze:Muttah, kupujesz? Kup i powoedz, że Omega Protocol znacznie lepsze ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Zlituj się nad nami przyjacielu. Wątku Dungeon Command nie spamujesz infantylnymi komentarzami. Rozumiemy, że jesteś głównie eurograczem, który nie lubi losowości etc.
Berger ma swoje chamskie wjazdy od co najmniej 20 lat :-) - ale jeżeli chodzi o Ciebie to napisz coś sensownego w tym wątku w końcu.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Ash pisze:
schizofretka pisze:Muttah, kupujesz? Kup i powoedz, że Omega Protocol znacznie lepsze ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Zlituj się nad nami przyjacielu. Wątku Dungeon Command nie spamujesz infantylnymi komentarzami. Rozumiemy, że jesteś głównie eurograczem, który nie lubi losowości etc.
Berger ma swoje chamskie wjazdy od co najmniej 20 lat :-) - ale jeżeli chodzi o Ciebie to napisz coś sensownego w tym wątku w końcu.
A nie chodzi o to, że Schizofretka ma OP i nie chce musieć wydawać hajsu?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ