Gra podobna do Osadnicy: NI

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
snoopek
Posty: 34
Rejestracja: 09 wrz 2010, 14:58
Been thanked: 1 time

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: snoopek »

Ciupakabrans: nie wiem po ile macie lat, ale jeśli urodziliście się w latach 80-ych to jeszcze kolejka mogłaby wchodzić w grę ;). Ale to od trzech osób w górę. Tzn. we dwie też się da, ale najfajniej jest jak jest 3 i więcej.
Mieszkam w Bieszczadach i nie mam z kim grać. Help!
Lista gier "na stanie"
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: MarekB »

Czołem.

Niedawno zapoznałem się z grą, która jak sądzę całkiem by pasowała do Twoich wymagań. Jest to Deus (link). Tak jak w O:NI są karty, tworzysz kombosy, zbierasz surowce i na tej podstawie rozbudowujesz cywilizację. Grafiki też jest całkiem ładna, co moim zdaniem jest dużym plusem, a i płeć piękna często estetycznie jest wrażliwa. Pozytywną różnicą jest mapa i drewniane budyneczki - dodatkowy wymiar, łatwiej można wczuć się w klimat. Na pewno warto chociaż obejrzeć sobie recenzję, a zagrać testowo możesz online tutaj, aczkolwiek nie namawiam do tego, bo sam nie lubię grać w planszówki w ten sposób, tektury i papieru bajty nie zastąpią :)

Pozdrawiam,
M.
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: ciupakabrans »

snoopek pisze:Ciupakabrans: nie wiem po ile macie lat, ale jeśli urodziliście się w latach 80-ych to jeszcze kolejka mogłaby wchodzić w grę ;). Ale to od trzech osób w górę. Tzn. we dwie też się da, ale najfajniej jest jak jest 3 i więcej.
hehe no my rocznik 88 - ten najlepszy!;p
będę musiał zerknąć na tą kolejkę, chodź kiedyś się jej przyglądałem i nei za bardzo mi podeszła:) A Deus może być ciekawy tylko jak na tą chwile to o wiele za drogi jak dla mnie.
Nie wiem czemu ale napaliłem się na Nową Erę i się mocno nad nią zastanawiam:) ale też chciałem kupić RftG i już nie wiem co robić hehee
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: misioooo »

Kolejka - szybka, super losowa... Ot, taki przerywnik.
Deus czy O:NI to całkiem inne gry - tutaj losowość jest znacznie mniejsza i nie są to jakieś lekkie fillery, a delikatnie (lub bardziej) prostujące zwoje mózgowe gierki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: vegathedog »

Widzę,że nikt nie wspomniał o takim hicie jak "Innowacje".W 2 osoby jest naprawdę super.Gra niby lekko losowa, bo karciana ale z doświadczonym graczem nie ma szans.Gramy z żoną często i chyba to nasza w sumie ulubiona gra cywilizacyjna.Nie raz potrafi mi nieźle pory przetrzepać.;)
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: ciupakabrans »

Zastanawiałem się nad innowacjami, ale ostatecznie póki co zarezerwowałem sobie NE + dodatek, w cenie 80zł:) więc myślę że na 100%ją wezmę:) a potem będę myśleć co dalej:)
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: mate00 »

vegathedog pisze:Widzę,że nikt nie wspomniał o takim hicie jak "Innowacje".W 2 osoby jest naprawdę super.Gra niby lekko losowa, bo karciana ale z doświadczonym graczem nie ma szans.Gramy z żoną często i chyba to nasza w sumie ulubiona gra cywilizacyjna.Nie raz potrafi mi nieźle pory przetrzepać.;)
Nie wspomniał, bo pytanie dotyczyło gry podobnej do Osadników.

Innowacje są świetne na dwie osoby. Rozgrywka jest emocjonująca, bywają częste zwroty akcji. Co jakiś czas wraca na nasz stół. Ale to nie jest gra cywilizacyjna.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: uday »

Osadnicy to też nie jest gra cywilizacyjna.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gra podobna do Osadnicy: NI

Post autor: vegathedog »

mate00 pisze:
vegathedog pisze:Widzę,że nikt nie wspomniał o takim hicie jak "Innowacje".W 2 osoby jest naprawdę super.Gra niby lekko losowa, bo karciana ale z doświadczonym graczem nie ma szans.Gramy z żoną często i chyba to nasza w sumie ulubiona gra cywilizacyjna.Nie raz potrafi mi nieźle pory przetrzepać.;)
Nie wspomniał, bo pytanie dotyczyło gry podobnej do Osadników.

Innowacje są świetne na dwie osoby. Rozgrywka jest emocjonująca, bywają częste zwroty akcji. Co jakiś czas wraca na nasz stół. Ale to nie jest gra cywilizacyjna.
Dla mnie jest to jak najbardziej gra cywilizacyjna ukryta pod mechaniką gry karcianej.Spójrz np. na kartę obrabiarka.Klimat jest taki, że jak zmajstrujesz sobie pierwszy taką obrabiarkę, to Twój wpływ na świecie rośnie poprzez przyśpieszenie i masową produkcję.Nie czujesz klimatu rozwoju cywilizacji w Innowacjach?

W osadników niestety nie grałem ale ostrzę pazurki na tą grę.Gry zapewne się różnią, ale w obu rozwija się cywilizację.
ODPOWIEDZ