Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Jak często moje karty trafiają w koszulki?

Nigdy nie "koszulkuję" kart
28
14%
"Koszulkuję" tylko wybrane karty
89
44%
"Koszulkuję" wszystko
85
42%
 
Liczba głosów: 202

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Post autor: Trolliszcze »

Riffle shuffling jest ok, tylko nie bokami, a rogami. Wtedy karty się nie wyginają.
Ale i tak najwygodniejsze jest tasowanie kart w GRUBYCH koszulkach, bo takie Maydaye to nieporozumienie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Post autor: Pixa »

Mayday premium sa dobre, choc nie trzymaja wymiarow, ale wersja standard to fakt - porazka. Tak czy siak wybor jest jeden - FFG.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Post autor: Losiek »

Pixa pisze:Mayday premium sa dobre, choc nie trzymaja wymiarow, ale wersja standard to fakt - porazka. Tak czy siak wybor jest jeden - FFG.
Albo dwa - Arcane Tinmen ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Post autor: vojtas »

Trolliszcze pisze:Ale i tak najwygodniejsze jest tasowanie kart w GRUBYCH koszulkach, bo takie Maydaye to nieporozumienie.
Mayday Premium jakościowo są bardzo dobre. Są tylko minimalnie cieńsze niż FFG. MP mają mniejszy margines, co osobiście sobie cenię.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Koszulkować, czy nie koszulkować? Oto jest pytanie...

Post autor: Trolliszcze »

vojtas pisze:
Trolliszcze pisze:Ale i tak najwygodniejsze jest tasowanie kart w GRUBYCH koszulkach, bo takie Maydaye to nieporozumienie.
Mayday Premium jakościowo są bardzo dobre. Są tylko minimalnie cieńsze niż FFG. MP mają mniejszy margines, co osobiście sobie cenię.
Też mnie na początku martwiły te marginesy koszulek FFG, ale z mojego doświadczenia karty się nie przesuwają. Mayday Premium nie znam, natomiast super dopasowane są IMHO grube Ultra Pro.
EDIT: A do Maydayów zniechęciłem się parę lat temu, kiedy trafiłem na partię o niewłaściwych rozmiarach (były węższe niż powinny, karty się nie mieściły). Sklep wymienił, ale za dużo było z tym zachodu i dałem sobie spokój, od tamtej pory inwestuję w FFG/Ultra Pro.
ODPOWIEDZ