Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

aspo pisze:Michał w komentarzach na wspieram.to pisał:
Wszystkie bonusy które odblokowaliśmy dostaną wszyscy którzy kupili - nie ważne czy jako pierwsi, czy ostatni i tak razem z grą dostaniesz mini dodatek i naklejkę.
Wnioskuję, że po prostu chodzi o nalepkę na zamek (coś w stylu naklejki na wieżowiec w Suburbii). Na filmach promocyjnych znacznik zamku jest gładki i taki pewnie dostaną "zwykli" kupujący. Ciekawe, czy trafnie zgadłem.
No i sprawa się wyjaśniła. Możliwe, że będzie to po prostu zetka.
Ryslaw pisze:Nie podoba mi się w pokazanym fragmencie instrukcji Wszechobecne Stosowanie Wielkich Liter. Niczym nie uzasadnione. Z punktu widzenia zasad językowych to błąd.
Racja. Stosowanie wielkich liter ma sens tylko w przypadku imion, nazw własnych i zbitek, które dalej będzie można zastąpić akronimem. Na pewno nie trzeba pisać wielką literą:
- monety,
- karty pomocy,
- kafelki,
- znaczniki,
- dwustronna/dwustronne,
- plansza.

Nazwy "Schody", "Korytarz", "Pokój" chyba bym jednak pozostawił w obecnej formie. Działa tu zasada (a może raczej zwyczaj) znana z aktów prawnych, które rozpoczynają się zawsze od zdefiniowania, kim jest Klient, Bank, Firma, Uczestnik, Licencjobiorca, Właściciel, Najemca itd. W dalszym tekście wszelkie odwołania do definicji są zaznaczane poprzez stosowanie wielkich liter.

Mam wątpliwości co do tłumaczenia "kart bonusowych". Ponadto wyrzuciłbym "graczy" ze zwrotu "4 karty pomocy graczy". Krócej brzmi lepiej. Numerację stron bym trochę obniżył, by lepiej wpisywała się w kompozycje kwiatową u dołu strony. No i sylwetkę zamku na kafelkach Celów odwróciłbym w poziomie (flip horizontal).
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 16:01 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: syfon »

Zgadza się - plansza czy karty pomocy to nie są nazwy własne. W tym przypadku monety czy karty to przedmioty (są w pudełku, bierzemy je do łapy) . Za to Schody to nazwa własna kafelka, poniekąd nazwa własna idei którą za sobą niesie (idei że w grze ma on konkretne cechy, nazwa elementu mechaniki jak ktoś woli).

Również przyłączam się do prośby o korektę, to rozróżnienie jest ważne.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

W jakim okresie planowany jest druk i dystrybucja gry? Na wspieram.to widnieje napis, że premiera marzec 2015, co wydaje mi się mocno niedoszacowane - chyba, że o czymś nie wiem;)
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: aspo »

ramar pisze:W jakim okresie planowany jest druk i dystrybucja gry? Na wspieram.to widnieje napis, że premiera marzec 2015, co wydaje mi się mocno niedoszacowane - chyba, że o czymś nie wiem;)
Nie przywiązuj się zbyt mocno do dat podanych na stronie akcji. Dla przykładu, pakiet za 219 zł ma notkę "przewidywana dostawa: Luty 2015", a w opisie jest jeszcze ciekawsza informacja:
Po zakończeniu akcji potrzebujemy mniej więcej 120 dni na produkcję i transport gry do Polski. Wszyscy wspierający dostaną grę na kilka dni przed jej oficjalną premierą, która powinna nastąpić na początku roku 2015
120 dni nijak nie wypada w marcu. Zakładam, że grę dostaniemy najwczesniej po Wielkanocy (jak się Chińczyki pospieszą, a na oceanie nie będzie sztormu)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

aspo pisze:
ramar pisze:W jakim okresie planowany jest druk i dystrybucja gry? Na wspieram.to widnieje napis, że premiera marzec 2015, co wydaje mi się mocno niedoszacowane - chyba, że o czymś nie wiem;)
Nie przywiązuj się zbyt mocno do dat podanych na stronie akcji. Dla przykładu, pakiet za 219 zł ma notkę "przewidywana dostawa: Luty 2015", a w opisie jest jeszcze ciekawsza informacja:
Po zakończeniu akcji potrzebujemy mniej więcej 120 dni na produkcję i transport gry do Polski. Wszyscy wspierający dostaną grę na kilka dni przed jej oficjalną premierą, która powinna nastąpić na początku roku 2015
120 dni nijak nie wypada w marcu. Zakładam, że grę dostaniemy najwczesniej po Wielkanocy (jak się Chińczyki pospieszą, a na oceanie nie będzie sztormu)

3 miechy to rozsądny czas. Czyli najpóźniej początek maja gry będą u nas w domach;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Czy wiadomo już ile dokładnie egzemplarzy gry zostało "zaklepanych" w ramach akcji na wspieram.to? :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

DarkSide pisze:Czy wiadomo już ile dokładnie egzemplarzy gry zostało "zaklepanych" w ramach akcji na wspieram.to? :)
Chyba w filmiku z podziękowaniami padła liczba opiewająca na coś ponad 600. Ale nie pamiętam dokładnie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
tomsiwy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:22

Jak kupić gre?

Post autor: tomsiwy »

Witam,
Szukam osoby która zamówiła kilka sztuk "Zamki Szalonego Króla Ludwika" i jest w stanie po atrakcyjnej cenie jakąś odsprzedać? Bo ja niestety za późno się o całej akcji dowiedziałem i promocja przepadła.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Spokojnie, w akcji brało udział kilka sklepów, m.in. Rebel kupił gier chyba za 7 tysięcy złotych - na pewno po premierze będzie je można znaleźć.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Jakiś mały update? :)

Hype coś nie puszcza. :D
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Mało piszemy - dużo pracujemy :) Postaram się coś wrzucić - robimy korektę instrukcji, rysujemy dodatkowe kafelki, tworzymy nową okładkę, dopracowujemy kafelki (zabawa z rzucaniem cienia, obrysami) jak tylko będę mógł coś pokazać czy powiedzieć to na pewno będziecie wiedzieli o tym pierwsi. No... może drudzy :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Piehoo »

tokage pisze:Mało piszemy - dużo pracujemy :) Postaram się coś wrzucić - robimy korektę instrukcji, rysujemy dodatkowe kafelki, tworzymy nową okładkę, dopracowujemy kafelki (zabawa z rzucaniem cienia, obrysami) jak tylko będę mógł coś pokazać czy powiedzieć to na pewno będziecie wiedzieli o tym pierwsi. No... może drudzy :)
Oryginalna okładka jest super, mam nadzieję że nie będzie się dużo różnić. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

@ tokage

Rozumiem. Jeśli o mnie chodzi, to wystarczy pokazać drobiazgi - nie jestem zachłanny. ;)
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: marioosh »

"Kafelki pokojów" dziwnie brzmią ;) może "Kafelki pomieszczeń"? zwłaszcza, że kuchnia to nie pokój :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

marioosh pisze:"Kafelki pokojów" dziwnie brzmią ;) może "Kafelki pomieszczeń"? zwłaszcza, że kuchnia to nie pokój :)
Zombiak, żona moja czyli, kiedyś zaspana do mnie powiedziała "zgaś światło w swoim pokoju" mając na myśli kuchnię.

A może kafelki komnat?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mat_eyo »

kwiatosz pisze:A może kafelki komnat?
Ogród to nie komnata ;) a może... kafelki?
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

mat_eyo pisze:
kwiatosz pisze:A może kafelki komnat?
Ogród to nie komnata ;) a może... kafelki?
Kafelki... a może flizy ;-P

Czy doktoryzowanie się nad nazwą "czegoś co i tak wszyscy wiedzą co to" ma jakiś głębszy sens którego tylko ja nie widzę? Jak to będzie fajna gra to dla mnie osobiści może się to nazywać jak wydawnictwo zechce...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

mat_eyo pisze:
kwiatosz pisze:A może kafelki komnat?
Ogród to nie komnata ;) a może... kafelki?
Ale każdy korytarz to kafelek, ale nie każdy kafelek to korytarz, a to rozróżnienie jest chyba potrzebne. Komora? Lokum? Pomieszczenie-niekorytarzowe-ale-być-może-ogrodowe?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Fiszu »

to już prościej zostać przy kafelki komnat i ogrodów:-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

Grzdyll pisze: Czy doktoryzowanie się nad nazwą "czegoś co i tak wszyscy wiedzą co to" ma jakiś głębszy sens którego tylko ja nie widzę?
Ma. Potem odezwą się dziesiątki niezadowolonych z tłumaczenia, jak zwykle. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mat_eyo »

Dokładnie. Lepiej wspólnymi siłami ustalić to teraz, zwłaszcza, że wydawca jest otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Toudi »

Kafelki obszarow? :p
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Moje trzy grosze:
Kafelki pomieszczeń, i IMHO nie ma żadnego znaczenia, że ogród to nie pomieszczenie. To tylko uproszczenie na potrzeby instrukcji, ma być przejrzyście, a nie hiperpoprawnie.
Bea pisze:
Grzdyll pisze: Czy doktoryzowanie się nad nazwą "czegoś co i tak wszyscy wiedzą co to" ma jakiś głębszy sens którego tylko ja nie widzę?
Ma. Potem odezwą się dziesiątki niezadowolonych z tłumaczenia, jak zwykle. ;)
Nie ma żadnego i moja rada jest taka: olać malkontentów. Ojej, powiedziałem to! Zły, zły troll...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Zdecydowanie kafelki pomieszczeń, ew. pomieszczeń lub obszarów.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Obszary kojarzą mi się z Talizmanem albo magią. ;)
ODPOWIEDZ