Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Gambit pisze:
piogal pisze: 1. Czy cena około 230zl jest usprawiedliwiona jakoscia i zawartoscia pudelka? I drugie - dlaczego wersja angielska jest sporo drozsza? Jakies roznice w wykonaniu?
Jeśli jakość jest taka sama jak oryginału, to zdecydowanie zawartość usprawiedliwia cenę.
Nie wiem jaką jakością prezentuje się oryginał (jedynie widziałem na filmikach), ale po otwarciu pudełka polskiej edycji naprawdę byłem pod wrażeniem (szczególnie kafli). Jedynie mógłbym się przyczepić, że karty postaci mogły być troszkę grubsze (inne karty są w porządku) - ale to pewnie w oryginale jest to samo.
Gambit pisze:
piogal pisze:3. Czy losowość jest frustrujaca czy raczej wywolujaca emocje? Młoda ma kłopot z przegrywaniem ( dlatego wybor padl na kooperacje).
To zależy...jak to z losowością :) Mnie wkurzała i mocno drażniła. Inni z tego co wiem nie mieli takich problemów.
Jak to z grami gdzie są kości i dużo się nimi rzuca - raz siądzie, raz nie. Ostatnio rzucając 3 kośćmi na atak dystansowy (przeciwnika, nie mój) trafiło mi się 3x trafienie (2/6 szansy na kości). I tak oto pojmana została mysz która myślała że jest bezpieczna ;) Mnie osobiście to nie przeszkadza (następnym razem to ja będę mieć farta!), a grając z dzieciakami zawsze można trochę zmanipulować wyniki (przerzucić albo coś).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Wersja angielska nie jest sporo droższa. Ja kupiłem za 210. Kursy walut, sytuacja na rynku, okazje... Gry, z definicji, powinny mieć taką samą cenę, zawierają dokładnie to samo i drukowane są w tym samym miejscu.

Losowość mnie osobiście w ogóle nie przeszkadza i wywoluje dużo emocji - ale umiem też sobie z nią radzić i optymalizować. Dla mniej doświadczonych / młodszych graczy, może doskwierać/
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

piogal pisze:Dzieki za odpowiedz na moje pytanie :-) zanim jednak wydam ponad 200zl na gre mam jeszcze pare innych dla osob nieco bardziej zorientowanych:

1. Czy cena około 230zl jest usprawiedliwiona jakoscia i zawartoscia pudelka? I drugie - dlaczego wersja angielska jest sporo drozsza? Jakies roznice w wykonaniu?

2. Czy gra wymusza granie scenariuszy po kolei? Zastanawia mnie czy siostrzenica bedzie miala dosc cierpliwosci zeby przebrnac przez calosc jesli tak ;-)

3. Czy losowość jest frustrujaca czy raczej wywolujaca emocje? Młoda ma kłopot z przegrywaniem ( dlatego wybor padl na kooperacje).
1.Jak dla kogo.Wersja niemiecka była do kupienia na spiele-offensive za 30 euro przez dobry miesiąc.Jakość elementów gry oprócz kart jest doskonała (odnoszę się tu do wersji niemieckiej i nie wiem jakiej jakości karty są w wersji polskiej).
2.Zdecydowanie wymusza.Pomyśl też o tym,że jak przejdziesz gre raz to ciężko będzie Ci do niej wrócić.Pozostają tylko dodatki.
3.Losowość jest i jest dominującym elementem gry.Jeśli masz pecha to nie wyjdziesz z jednego pomieszczenia.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: wilczur »

Krwawisz pisze:Odnośnie terminów - zacytuje sam siebie: " Sama data premiery 25 stycznia została ustalona zupełnie niezależnie, a mają na nią wpływ różne czynniki - choćby logistyczne." I nic więcej nie mam w tym temacie do dodania.
Co w tym zdaniu oznacza sformułowanie że została ustalona niezależnie???? Bo kompletnie nie rozumiem zdania. Czy data
Data – umowne oznaczenie dnia, miesiąca i roku, służy do zapisu kolejnych dni (dób) w kalendarzu, a przez to m.in. do oznaczania ważnych wydarzeń historycznych.
Krwawisz pisze: Czym innym jest wysłanie kilkudziesięciu paczek w przedsprzedaży, a czym innym kilkuset do kilkudziesięciu sklepów w Polsce...
Ja nie widzę zbytniej różnicy. Przyjechało na paletach a macie kilkudziesięciu detali i kilkudziesięciu dużych - skala porównywalna a termin 2 tyg? Ciekawe że z detalistami potrafiliście się uwinąć w 5 dni a hurt to już se poczeka do 25 stycznia. Mamy ale nie damy bo co?

Krwawisz pisze: nie jesteśmy gigantem z kilkunastoosobową obsługą magazynu, a to jest duża operacja logistyczna.
Nie trzeba być gigantem że by wysłać do kilku sklepów dziennie paletę gier przeładowanych z TIRa. Na prawdę!.

Pozostaje mi mieć oczekiwanie że ktoś odpowiedzialny za grę ruszy 4 litery i wyśle te paczki przed terminem.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Dzieki wszystkim za odpowiedzi!:-) gra zamowiona.

A tak w nawiazaniu do wczesniejszego postu. Naprawde zadziwia mnie kiedy widze wypowiedzi osob ktore wiedza wszystko najlepiej : o funkcjonowaniu wydawnictwa, o obsludze hurtu itd - no kaman. Kupiles gre w sklepie internetowym? Jaka byla data dostawy? Koniec stycznia? Styczen-luty? Zgodziles sie na taka klikajac "kup"? To po co teraz zasmiecac watek tekstami zeby ktos ruszyl 4 literyil i wyslal wczesniej?
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Zgadzam się z piogalem co do tego typu "wulgarnych" komentarzy.
Kupując w 3T rónież widziałem datę “wysyłka w dniu premiery ok. styczeń - luty 2015”.
Zgodziłem się na to, dlatego awantur nie robię, ale tak jak ktoś już wcześniej zauważył - Cube na prawo i lewo trąbił o dacie premiery 15 stycznia.
Na BGG widnieje data polskiego wydania “Release Date: Jan 15, 2015” (nie wiem czy te informacje wprowadza wydawnictwo czy fani).

Gadka o “naszej premierze” i “waszej premierze” (25 stycznia) pojawiła się znacznie później, albo była skrzętnie zakopana w jednym ze źródeł do których ja np. nie dotarłem.
Jak już wcześniej pisałem, uważam to za nieeleganckie.

Sprawą wydawnictwa jest już jednak, czy wolą sobie szargać dobre imię dla dodatkowych kilku tysięcy. Sądząc po ilości sprzedanych sztuk, więcej na swojej przedsprzedaży chyba nie wyciągnęli (ponad to co zarobiliby normalnie na tych 60 sztukach). Na każdej takiej akcji traci tylko i wyłącznie samo wydawnictwo. Z każdym następnym wątkiem dotyczącym nowej gry wydawanej przez Cube ten "smrodek", będzie się za nimi ciągnął bo geeki nie zapominają ;p

Większość osób nie zwróci na to uwagi. O tym fakcie pamiętać będą tylko ci, którzy tu teraz dyskutują i ci którzy na bieżąco śledzą wątek. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że przy ewentualnym, następnym zakupie gry wydanej przez Cube (w przedsprzedaży) i tak będę kierował się ceną. Jeśli moim zdaniem bonusy będą warte dodatkowych pieniędzy, to skorzystam z przedsprzedaży Cube. Jeśli nie, wybiorę tańszą opcję. Jedyna różnica będzie taka, że będę miał w pamięci, że raz już porządnie zawalili datę premiery i że muszę się nastawić na dodatkowe czekanie.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 12:17 przez CydPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Mice and Mystics

Post autor: Parias »

Pytanie do bardziej kumatych na szybko.
1. Czy przy atakach dystansowych są rzuty na obronev
2. Czy przy rzutach obronnych wpadają sery (nam i wrogowi).
Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gambit »

Parias pisze:Pytanie do bardziej kumatych na szybko.
1. Czy przy atakach dystansowych są rzuty na obronev
2. Czy przy rzutach obronnych wpadają sery (nam i wrogowi).
Z góry dzięki
Na oba pytania odpowiedź brzmi TAK!
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Parias pisze: Czy przy rzutach obronnych wpadają sery (nam i wrogowi).
Jeszcze nie mam a juz kocham ta gre :mrgreen:
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

piogal pisze:Kupiles gre w sklepie internetowym? Jaka byla data dostawy? Koniec stycznia? Styczen-luty? Zgodziles sie na taka klikajac "kup"? To po co teraz zasmiecac watek tekstami zeby ktos ruszyl 4 literyil i wyslal wczesniej?
Jeśli mogę coś wtrącić. Ja w sklepie 3Trolle zamówiłem grę Pokój 25 i w przedsprzedaży widniał wyłącznie ogólny termin, że w dniu premiery, na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015. Rebel premierę oficjalną miał 14 stycznia, 3Trolle grę wysłali mi 15 stycznia, a dostałem ją 19 stycznia. Zatem to, że sklepy internetowe podają ogólne terminy, nie jest usprawiedliwieniem.

Dlatego po części rozumiem irytację wilczura, ale bardziej do mnie przemawia opinia użytkownika CydPL.
CydPL pisze:Na BGG widnieje data polskiego wydania “Release Date: Jan 15, 2015” (nie wiem czy te informacje wprowadza wydawnictwo czy fani).
Już wyjaśniam. Jeśli chodzi Ci o te wpisy, to sam pisałem te informacje na BGG, bo choć przedsprzedaż ruszyła, wciąż widniała tam data 3/4Q 2014, a o samej przedsprzedaży ani słowa. Dlatego powołując się na wpis Cube na FB podałem datę i link do przedsprzedaży. Premierę podałem jako 15 stycznia, bo taka miała być data. Dopiero ostatnio Cube napisało i to na mailu, a nie gdzieś oficjalnie, że premiera w sklepach to dopiero 26 stycznia...
CydPL pisze:Gadka o “naszej premierze” i “waszej premierze” (25 stycznia) pojawiła się znacznie później, albo była skrzętnie zakopana w jednym ze źródeł do których ja np. nie dotarłem.
Jak już wcześniej pisałem, uważam to za nieeleganckie.
Jak pisałem, informacje o premierze w sklepach 25-26 stycznia pojawiła się dopiero niedawno i to raczej na mailach, a nie na jakimś wpisie na FB. Dlatego też uważam to za nieeleganckie.
CydPL pisze:Sprawą wydawnictwa jest już jednak, czy wolą sobie szargać dobre imię dla dodatkowych kilku tysięcy. Sądząc po ilości sprzedanych sztuk, więcej na swojej przedsprzedaży chyba nie wyciągnęli (ponad to co zarobiliby normalnie na tych 60 sztukach). Na każdej takiej akcji traci tylko i wyłącznie samo wydawnictwo. Z każdym następnym wątkiem dotyczącym nowej gry wydawanej przez Cube ten "smrodek", będzie się za nimi ciągnął bo geeki nie zapominają ;p
Widocznie lekceważą ten odór i jak pewien senator ze Śmiłowa, stwierdzą jedynie, że to "specyficzny zapach" :D
CydPL pisze:Z mojej perspektywy wygląda to tak, że przy ewentualnym, następnym zakupie gry wydanym przez Cube (w przedsprzedaży) i tak będę kierował się ceną. Jeśli moim zdaniem bonusy będą warte dodatkowych pieniędzy, to skorzystam z przedsprzedaży Cube. Jeśli nie, wybiorę tańszą opcję. Jedyna różnica będzie taka, że będę miał w pamięci, że raz już porządnie zawalili datę premiery i że muszę się nastawić na dodatkowe czekanie.
Mam podobnie, choć ja raczej nastawiam się nawet na to, że skoro tyle było opóźnień z wersją podstawową gry, to dodatki będę zmuszony kupić w wersji angielskiej i przetłumaczyć samodzielnie. Wyjdę na tym na plus, jeśli chodzi o czas, finanse itp. Bo nie liczę już na "atrakcyjne bonusy" od Cube w przypadku jakiejkolwiek przedsprzedaży związanej z Myszami, skoro w przedsprzedaży gry "Magia i Myszy" zrobili taki "kant", że atrakcyjne bonusy rozbili na kilka części, a między progi powsadzali jakieś tapety, czy smycze. I jeszcze mówienie, że ta przedsprzedaż była podobna do tej z Master Seta SW :lol:
Krwawisz pisze:Taką samą akcję zrobiliśmy z Master Setem do SW i odniosła bardzo duży sukces. Liczymy, że nie mniejszy będzie tym razem. Pamiętaj też, że dużo z tych bonusów jest unikatowych na skalę światową i otrzymujecie je po prostu kupując grę. Moim zdaniem całkiem dobry deal, ale może ja się nie znam... ;-)
Gdzie w przypadku Master Seta SW ludzie w przedsprzedaży rzucili się na dodatki, dodawane jako bonus dla "kto pierwszy ten lepszy", a u Magii i Myszy ludzie mogli rzucić się co najwyżej na pamięć przenośną pendrive :roll:
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Nie chcialbym wyjsc na przesadnego fanboya ale akurat lubie cube jako wydawce i zdarza mi sie ich bronic. Wydaje mi sie ze w tej dyskusji o przedsprzedazy zapominamy o jednej rzeczy - oni wcale nie musza dodawac tych dodatkow. Zadne inne wydawnictwo tego nie robi a ich przedsprzedaze opieraja sie co najwyzej na obnizeniu ceny o pare zlotych. Tutaj wydawca daje cos od siebie, wykazuje sie inicjatywa a i tak jest cala rzesza niezadowolonych. No i ostatecznie nikt nikogo nie zmusza zeby kupowac u wydawcy czy gdziekolwiek indziej. Kazdy polski wydawca ma za soba jakies smrody - wieksze badz mniejsze i akurat nie wydaje mi sie zeby cube jakos specjalnie wyroznial sie tu na minus. Wrecz przeciwnie. To tyle moich luznych przemyslen. Teraz pozostaje czekac na MM i grac :-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

piogal pisze:Kazdy polski wydawca ma za soba jakies smrody - wieksze badz mniejsze i akurat nie wydaje mi sie zeby cube jakos specjalnie wyroznial sie tu na minus. Wrecz przeciwnie
To że każde wydawnictwo ma za sobą smrody oznacza, że każde nowe powinno narobić swoich? ;p
piogal pisze:Tutaj wydawca daje cos od siebie, wykazuje sie inicjatywa a i tak jest cala rzesza niezadowolonych.
Daje coś od siebie? Za darmo to dają? Biorą za to pieniądze. Zrobili to po to aby zachęcić ludzi do zakupu u nich, bądź co bądź, dużo droższego egzemplarza.
piogal pisze:Teraz pozostaje czekac
"Czekać" to adekwatne słowo do powyższej sytuacji ;p

--edit-- BTW. O ile się nie mylę karty promo były już zaprojektowane w języku angielskim i wystarczyło je przetłumaczyć jak resztę. Skoro było też miejsce na arkuszu, w żaden sposób nie zwiększyło to pewnie kosztów produkcji.
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Gwoli scislosci - u wydawcy 30zl drozej niz w najtanszym sklepie. (mechanizm ustalania cen bezposrednio u wydawcy i to dlaczego nie moga ich na maksa obnizyc tlumaczyl ktos wyzej). 30 zl roznicy a biorac pod uwage ostateczna cene scd w okolicy 260 zl ktora widzialem w jakims sklepie to i tak bylo taniej niz bedzie teraz. I za te 30zl dostajesz karty audiobook pendrive/sakiewke i jakies pierdolki. Plus szybsza wysylke. Mysle ze mozna to traktowac w kategorii "dawania". Ze o SW nie wspomne gdzie dodatki byly za darmo biorac pod uwage scd. Zreszta niewazne - nie bede tu kruszyl kopii bo nie ma o co. For the record: sam kupilem niedawno w zaprzyjaznionym sklepie internetowym ;-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Czytam te gorzkie zale i patrze tak: :shock:

"Smród", "rozczarowanie", domaganie sie natychmiastowej wysylki do sklepow itd.
No ludzie :lol:
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

piogal pisze:I za te 30zl dostajesz karty audiobook pendrive/sakiewke i jakies pierdolki. Plus szybsza wysylke. Mysle ze mozna to traktowac w kategorii "dawania".
Czy mogę mogę dać Ci kartkę papieru za 30zł? ;p
Jeśli za coś płacę, to jest to sprzedaż (właściwie zakup).

Ja za swój egzemplarz zapłaciłem 187 zł (z groszami). Uwzględniając rabat "własny" i styczniowy kod rabatowy. Zakupiłem sobie jeszcze kilka pierdółek i sklep "dał" mi (zaczynam lubić to słowo) darmową wysyłkę ;]
239-187,5=51,5
Nie wiem ile kosztuje przesyłka w Cube ale ta różnica jest sporawa.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Cóż, jeśli chodzi o PR, to polskie wydawnictwa mają jeszcze dużo pracy przed sobą. Ostatnie kwasy Foksal, itd. Portal ma jednocześnie najlepszy PR (vlogi, newsy) i jednoczesnie najgorszy (pajacowanie). Cube jest gdzieś pośrodku stawki, a cała stawka jest sto lat za murzynami (tj. standardami dzisiejszych czasów). To głównie dlatego, że wydawnictwa to rzeczywiście kilka ludzi na krzyż i po prostu nie są w stanie robić wszystkiego. Na zewnątrz się wydaje, że to są "wielkie firmy", bo "wydawnictwo" to tak dumnie brzmi. Trzeba trochę stonować oczekiwania. Wydawnictwo natomiast musi zrozumieć, że jak ktoś czeka, to go boli, a jak go boli, to będzie publicznie płakał. I jeśli czekanie jest zbyt długie, to robi się kiszka. Całość rozświetla fakt, że niedługo już wszyscy te swoje Myszy dostaną i zacznie się fajna zabawa, a o czekaniu i żalach szybko się zapomni.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 14:16 przez rattkin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Wookasch pisze:Czytam te gorzkie zale i patrze tak: :shock:

"Smród", "rozczarowanie", domaganie sie natychmiastowej wysylki do sklepow itd.
No ludzie :lol:
Nie "smród" a "smrodek" - dość istotna różnica :] Celowo użyłem zdrobnienia :)
Co do "rozczarowania"... Nie jestem rozczarowany bo tak czy inaczej skorzystałbym z opcji zdecydowanie tańszej, ale wolałbym wcześniej zostać poinformowany na kiedy planowana jest oficjalna premiera, a nie dowiadywać się tego z pokątnych źródeł (ktoś przeczytał w mailu i napisał na forum).
Reszta mnie nie dotyczy... ;]

Aby nie było, że się jedynie wyzłośliwiam i narzekam - cieszę się że ktoś w Polsce zainwestował i postanowił to wydać w naszym języku.
Do angielskiej wersji nie usiadłbym z dzieckiem a dla siebie mam ciekawsze kąski :]
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

rattkin pisze:Cóż, jeśli chodzi o PR, to polskie wydawnictwa mają jeszcze dużo pracy przed sobą. Ostatnie kwasy Foksal, itd. Portal ma jednocześnie najlepszy PR (vlogi, newsy) i jednoczesnie najgorszy (pajacowanie).
Nie wiem, co masz na myśli przez "pajacowanie", ale moim zdaniem Portal, jako jedna z niewielu firm planszówkowych w Polsce, rozumie i wykorzystuje siłę internetu, a w szczególności mediów społecznościowych. Taka postawa doskonale im napędza sprzedaż i ułatwia utrzymywanie pozytywnych relacji z konsumentami.
rattkin pisze:Cube jest gdzieś pośrodku, stawki, a cała stawka jest sto lat za murzynami (tj. standardami dzisiejszych czasów).
A co jest standardem dzisiejszych czasów w planszówkach? Bo mam wrażenie, że głównie cisza w eterze.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

vojtas pisze:Nie wiem, co masz na myśli przez "pajacowanie", ale moim zdaniem Portal, jako jedna z niewielu firm planszówkowych w Polsce, rozumie i wykorzystuje siłę internetu, a w szczególności mediów społecznościowych. Taka postawa doskonale im napędza sprzedaż i ułatwia utrzymywanie pozytywnych relacji z konsumentami.
Ja rozumiem. A "utrzymywanie pozytywnych relacji z konsumentami" przez Portal uważam za bardzo pozorne.
--edit-- przepraszam za offtop
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

vojtas pisze:
rattkin pisze:Cube jest gdzieś pośrodku stawki, a cała stawka jest sto lat za murzynami (tj. standardami dzisiejszych czasów).
A co jest standardem dzisiejszych czasów w planszówkach? Bo mam wrażenie, że głównie cisza w eterze.
A kto mówił o standardach w planszówkach? Ja mówiłem o standardach komunikacji ogólnie, stosowanych w firmach, które coś, sprzedają, oferują, itd.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

piogal pisze:Wydaje mi sie ze w tej dyskusji o przedsprzedazy zapominamy o jednej rzeczy - oni wcale nie musza dodawac tych dodatkow.
Nie musieli pisać ludziom, że warto czekać na ich przedsprzedaż, bo będą w niej atrakcyjne bonusy. Wtedy odbiór też byłby inny. Inaczej też by ludzie patrzyli, gdyby sama premiera nie byłaby kilkukrotnie przekładana lub gdyby sprawa daty została postawiona jasno, że są opóźnienia, bo zawiodło to i to, a nie dziwne tłumaczenia, że "takimi prawami rządzi się wspólny druk w Chinach i nic na to nie poradzimy".
piogal pisze:Zadne inne wydawnictwo tego nie robi a ich przedsprzedaze opieraja sie co najwyzej na obnizeniu ceny o pare zlotych.
Szczerze? Wolę jednak dostać ciekawszą cenę, niż płacić sporo więcej za tapety, smycze itp. "bonusiki"...
piogal pisze:Tutaj wydawca daje cos od siebie, wykazuje sie inicjatywa a i tak jest cala rzesza niezadowolonych.
Daje coś od siebie? Smycz i tapety? Karty promo są od PHG, musieli je przetłumaczyć. Dodatkowe scenariusze są od PHG, też jako PDF. Audiobook? No tu jedynie musieli dać komuś tekst i zlecić przeczytanie. Jednak sam audiobook jako taki też jest pomysłem PHG. Poza tym, osobiście mi na audiobooku nie zależy, bo wolę historię czytać sam.
piogal pisze:No i ostatecznie nikt nikogo nie zmusza zeby kupowac u wydawcy czy gdziekolwiek indziej.
Dlatego jak pisałem, dodatki do Magii i Myszy najpewniej będę kupował po angielsku, a nie czekał na inicjatywę Cube.
Wookasch pisze:Czytam te gorzkie zale i patrze tak: :shock:
Nie tyle "gorzkie żale", co po prostu ocenianie samej przedsprzedaży, czy akcji informacyjnej.
Wookasch pisze:"Smród", "rozczarowanie", domaganie sie natychmiastowej wysylki do sklepow itd.
Nie domagam się natychmiastowej wysyłki do sklepów, bo wiem, że Cube i tak teraz najszybciej wyśle w czwartek - piątek grę do sklepów. Po prostu mówię, że stwierdzanie "inne wydawnictwa też późno wysyłają, to i my możemy" nie jest prawidłowe, bo jakoś Rebel może wysłać grę wydaną przez siebie (też w Chinach) do sklepów internetowych dość sprawnie. Wiem, że Rebel ma więcej pracowników, niż Cube (widzę, że tu to często się zmienia), ale skoro wysyłają czwartek - piątek, a produkt dotrze najpóźniej w poniedziałek, to jednak jako małe wydawnictwo są w stanie w ciągu 3 dni dostarczyć grę do zainteresowanych sklepów w Polsce. Pytanie zatem, czemu taka zwłoka?
rattkin pisze:Wydawnictwo natomiast musi zrozumieć, że jak ktoś czeka, to go boli, a jak go boli, to będzie publicznie płakał. I jeśli czekanie jest zbyt długie, to robi się kiszka.
Dokładnie :)
rattkin pisze:Całość rozświetla fakt, że niedługo już wszyscy te swoje Myszy dostaną i zacznie się fajna zabawa, a o czekaniu i żalach szybko się zapomni.
Ja jestem z tych pamiętliwych, więc będę pamiętał :D ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2015/01 ... krolewnie/
Niespodzianka od bloga Pełną parą i sklepu Trzy Trolle - konkurs, a w nim Myszy do wygrania ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gambit »

Krwawisz --> Zły człowieku...znowu nie odpowiadasz ani na PW, ani na maile :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: sewhoe »

Gambit pisze:Krwawisz --> Zły człowieku...znowu nie odpowiadasz ani na PW, ani na maile :)
Pewnie rozładowuje palety :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gambit »

sewhoe pisze:
Gambit pisze:Krwawisz --> Zły człowieku...znowu nie odpowiadasz ani na PW, ani na maile :)
Pewnie rozładowuje palety :)
Też podejrzewam, że ma tyle roboty, że nie wie w co ręce wsadzić :)
ODPOWIEDZ