Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Sky Ace pisze:I niezależnie od twoich słabych porównań, według mnie to nie jest wada produktu kwalifikująca go do wymiany, bo produkt masz nadal kompletny i sprawny.
Nie twierdzę, że nadlewki to wada kwalifikująca się do wymiany.
Kolega napisał, że troszkę go to poirytowało. Nie robi awantury ani nie powiedział też nic o wymianie.

Stwierdził jedynie fakt tak jak i ja. Z figurek wystają nieestetyczne bolce co wskazuje na niechlujny proces produkcyjny. Basta.
To co Tobie nie przeszkadza może być problemem dla innych.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Ech, te merytoryczne dysputy :-D
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Sky Ace »

Mnie też irytują nadlewki, ale dopiero jak mam kilkadziesiąt figurek do poskrobania :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Prawda jest taka, że Ci, którzy gardłują o to, że gra powinna być super bez wad i kompletna - mają w 100% rację i mają prawo się domagać wymian na inny egzemplarz, czy coś tam. Tylko, że to przeważnie mało realne. Gry planszowe to taki rynek, gdzie o grę wydaną w 100% bez braków jest trudno (bo kontrola nad procesem produkcyjnym jest znikoma), a jakość i rzetelność wydania uchodzi niesamowitym płazem. Wydawca może sobie powiedzieć "wymieniam max 5 kosteczek z 140 i gówno mi zrobicie". Po prostu tak się już przyzwyczailiśmy i przymykamy oko. Może czasy się kiedyś zmienią.
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Sky Ace »

I poniekąd się zgadzam, zresztą akurat przeglądałem temat o brakach w grach nieco wcześniej - tylko tam jest mowa o faktycznych brakach lub wadach, rzeczy pogubione, połamane, krzywe kostki, czegoś nie było od początku, ktoś miał w pudełku dwie takie same figurki zamiast dwóch różnych, komuś pies czy kot coś tam zeżarł, czy zalał żetony piwem... I takie rzeczy są jak najbardziej do wymiany, prosta sprawa.

Tylko akurat ten przypadek o który tutaj chodzi, do żadnego z powyższych nie należy i akurat w przypadku figurek nie oczekiwałbym wielkich zmian na plus względem jakości ich produkcji.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Ja również nie. Ale ja tę grę bym brał, nawet jak by miała skopane kostki i pogięte karty. Jest TAK DOBRA.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Ja swój egzemplarz kupuję dosłownie dziś i wtedy się przekonam, czy było warto czekać. Znaczy wiem, że tak, bo to w końcu Magia i Myszy. Bardziej chodzi mi o to, czy będzie to egzemplarz bez wad, bo czytając niektórych, to mnie ciarki łapią. Nez jest chyba najbardziej delikatną figurką, gdyż stoi tylko na tych dwóch nóżkach, a reszta również ubiorem dotyka podstawki.

No cóż, jak kupię, rozpakuję i zakoszulkuję karty, to pewnie dam znać, jak myszy i ich przeciwnicy przetrwały podróż.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Jakie koszulki ? Sprawdziłem na małe karty koszulki FFG mini i euro i amer. Żadne nie pasują a na siłę wciskać kart nie zamierzam bo się wyginają :-(
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

pattom pisze:Jakie koszulki ? Sprawdziłem na małe karty koszulki FFG mini i euro i amer. Żadne nie pasują a na siłę wciskać kart nie zamierzam bo się wyginają :-(
Koszulki FFG Mini European 50szt.
Ja w te wsadziłem. Nie na siłę, ale ciasno siedzą. Trzeba wsadzać ostrożnie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Mini European FFG, moje wlazły spokojnie :-)
Duże w Ultra Pro standard
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Nie no nie ma szans na Mini European, przecież karty się wyginają wyraźnie.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Po kolei :wink:

1. Koszulki - mini european ffg pasuja idealnie, nic sie nie wygina
2. Gry nie wymieniam, bo nie lubie zawracania nikomu 4 liter bez naprawde waznego powodu, poza tym jestem juz za granica i byloby to dosc uciazliwe dla obu stron.
3. Nie zmienia to faktu, ze kupujac gre o cenie powyzej sredniej dla branzy, moge oczekiwac a) dopracowania (figurki) b) odpowiedniego pakowania (pogiete rogi plansz).

Reasumujac: gra sie ciesze i jaram, licze na dodatki PL (jesli wyjda to na pewno kupie ta wersje mimo wyzszych kosztow). Dobrze jesli do wydawnictwa dotra wszystkie glosy klientow - zarowno te pelne zachwytu, jak i konstruktywna krytyka, pozwalajaca zmiany na plus (udostepnianie instrukcji, pakowanie kafli w folie tak jak zetony itd.).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Myszofanow :D
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

OK już po problemie koszulkowym :-) miałem jakaś felerną paczkę koszulek ( co dziwne u FFG) po otwarciu drugiej paczki karty wchodzą idealnie :-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Mój egzemplarz jest idealny !!! Wszystko super, żadnych wad :-)

Czy CUBE zamierza nakręcić jakiś film instruktażowy "Jak grać" ? W sumie dzieci bardziej zainteresują zasady jak od razu widzą co się dzieje. Dla nich to znacznie ciekawsza forma przekazania informacji o zasadach. JA co prawda swojej Maryśce tłumaczyłem zasady z książeczki no ale młodsze dzieci mogą się troszkę ponudzić :-). Znając życie to i dorośli chętnie obejrzą "jak grać" gdzie wszystkie zasady gry będą przedstawione :-)


Gra prezentuje się wyśmienicie, jeszcze nie grałem ale już widzę duży potencjał (nawet zaplanowanie jakiejś nowej przygody nie powinno być trudne :-) ). Dzisiaj pierwszy rozdział czeka otwarty i zachęca do zagłębienia się i pomniejszenia w świecie Myszy :P
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Pattom cieszę się, że wszystko gra i życzę samych udanych rozgrywek :-)

Co do filmiku - pomysł niezły, jak tylko ogarniemy się z rzeczami bieżącymi, to myślę, że postaramy się coś wykombinować, choć żadne z nas nie ma raczej parcia na szkło i podejrzewam, że będzie trzeba kogoś przekupić :D ;-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Ja chcę, ja chcę! :) "w grę się gra tak, że tu są figurki a tam kostki. Figurki idą do mety, a kostkami trzeba tak rzucać, żeby dobrze wyszło. Proste? Bardzo proste. Aha, i jest ser." :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Rattkin, masz tę rolę :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

I koniecznie zespół myszowych czirliderek w tle:-)
Edit: i od razu napiszę, że wiem, że nie pisze się "myszowych" i "czirliderek" :-)
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Mice and Mystics

Post autor: dustptb »

Maxxx76 pisze:i od razu napiszę, że wiem, że nie pisze się "myszowych" i "czirliderek" :-)
:D Spokojnie - nie użyłeś apostrofu - jesteś bezpieczny ;)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

xilk pisze:No cóż, jak kupię, rozpakuję i zakoszulkuję karty, to pewnie dam znać, jak myszy i ich przeciwnicy przetrwały podróż.
Najbardziej narzekałem i chyba trafiłem jeden z lepszych egzemplarzy ;) Jednak wszystko po kolei.

Karty:
Włożone w koszulki, tak na wszelki wypadek. O ile karty szperania były łatwe do wyciągnięcia z folii, to te mniejsze paczuszki (czytaj pozostałe) momentami stanowiły problem. Na szczęście wszystko się udało i karty są gotowe do gry.

Kafle pomieszczeń i zegar:
Ładnie zrobione i dość grube. Żadnych odciśnięć, czy niedoróbek u mnie nie ma. W niektórych miejscach na rogach jest małe pozostałości po "ścinkach", ale to nie będzie przeszkadzało w grze. A jak będzie, to się odetnie nożykiem modelarskim. Sam zegar też dobrze wykonany, jedynie u mnie z tyłu na tym czarnym tle są jakieś zabrudzenia. Na szczęście tej strony się nie używa, więc to nie przeszkadza zbytnio.

Instrukcja i Księga Opowieści:
Instrukcję tylko trochę poczytałem, bo za wiele czasu nie miałem do tej pory, a Opowieści w ogóle nie ruszyłem (nie chcę sobie psuć zabawy :D). Jednak jeśli chodzi o jakoś papieru, to jest super.

Kostki i żetony:
Kostki ładne, choć myślałem, że będą mniejsze :D A tu pozytywne zaskoczenie ;) Żetonów jeszcze nie rozpakowałem, więc na razie ich nie oceniam.

Figurki:
Tu stan mogę ocenić tylko jako dobry. Karaluchy i Wij - bez zarzutu. Szczury - jedynie dwa mają na ogonach nadlewki, ale to bez problemu się usunie. Pająk - podstawka wygięta, ale da się to znieść. Choć zobaczę, może faktycznie jakoś uda się to wyprostować za radami poprzedników. 5 Myszy - bez zarzutu, może delikatne wygięcia, ale łatwe do poprawy w własnym zakresie.

Nez:
I tu chyba mógłbym napisać więcej zdań krytyki... Obawiałem się najbardziej o tą figurkę, bo ma najsłabsze połączenie z podstawką. W moim przypadku widać ślady kleju przy jego lewej stopie, ale to detal. Bardziej razi przyklejony ogon Neza i nadmiar kleju w okolicy pośladków... Szczególnie, że sam ogon chyba trochę źle doklejono, bo na różnych zdjęciach widzę Neza z ogonem po prawej, a mój ma końcówkę ogona tuż za prawym uchem, dotykając głowy. Młot wygięty, ale to da się poprawić. W miejscach, gdzie ręce łączą się z tułowiem są szpary i nie wiem, czy da się to zamaskować farbą. A nie będę wydawał kasy na "zapełniacz", by jedną figurkę w dwóch miejscach poprawić. Na szczycie głowy tej myszy nadlewka i chyba też po prawej stronie jego twarzy, ale pewności nie mam. Tutaj Nez też ma na prawym policzku taki "nadmiar plastiku" i nie mam pojęcia, czy tak powinno być, czy nie, więc jeśli ktoś się orientuje, to niech powie, bym przypadkiem niepotrzebnie tego nadmiaru nie usunął.

Zatem jestem zadowolony z elementów samej podstawowej gry, a dla figurki Neza nie będę składał reklamacji. Po prostu poproszę kolegę, który więcej zajmuje się figurkami, aby poprawił to, co się da. Zaoszczędzę w ten sposób na pewno na czasie i wyeliminuję ryzyko, że "wymieniony Nez" będzie miał gorsze "błędy", niż ten obecny (mój na szczęście nie ma złamanych nóg, jak w przypadku jednego z przedmówców). Na moje szczęście kupiłem nie tylko koszulki, ale też woreczki strunowe, więc nie powinny one latać po pudełku. Latać mogą jedynie kafelki, ale może i na to znajdę sposób.

O przedsprzedaży w sklepie Cube raczej nie zmieniam zdania. Rozumiem, że obecna ekipa to 3 osoby, ale czym innym jest przetłumaczyć grę, a czym innym zrobić odpowiednią kampanię informacyjną i utrzymywać dobry kontakt z klientem. I nie mówię tu o wymianie wybrakowanych elementów, ale o informowaniu go. Z przekładaniem daty premiery Cube już dostało nauczkę, ale jeszcze musi się nauczyć, jak należy ludziom odpowiadać, gdy zadadzą jakieś "niewygodne" pytanie ;) Bo czym innym jest reklamowanie gry karcianej typu SW, gdzie można wspomóc się partnerami organizującymi turnieje, a czym innym reklamowanie gry "rodzinnej", gdzie jednak trzeba dotrzeć do takiego klienta.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

xilk pisze:Na szczycie głowy tej myszy nadlewka i chyba też po prawej stronie jego twarzy, ale pewności nie mam. Tutaj Nez też ma na prawym policzku taki "nadmiar plastiku" i nie mam pojęcia, czy tak powinno być, czy nie, więc jeśli ktoś się orientuje, to niech powie, bym przypadkiem niepotrzebnie tego nadmiaru nie usunął.
Też tak miałem w Nezie. Już mu to na głowie spiłowałem papierem ściernym o ziarnistości 1000 (bardzo drobny).
Szczeliny faktycznie są na ramionach. Wczoraj przy oczyszczaniu zauważyłem. Ciekaw jestem czy to farbką wypełnię (lub czy się po prostu zgubi).
Tak jak mówisz... Jest sporo nadmiarowego kleju tu i tam, nie tylko na Nezie. Na szczęście większość do łatwego spiłowania/ścięcia przed malowaniem.
To tylko ja miałem bolce na uszach i w innych miejscach? ;p
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Wczoraj wieczorem dotarły do mnie myszy. Zakupiłem je w preorderze na stronie wydawnictwa wraz z malowaniem. Wszystkie elementy dotarły w idealnym stanie. Malowanie bardzo mi sie podoba. Co do koszulek to też miałem problem z mini euro od ffg dopiero druga paczka pasowała, pierwsze były wyraźnie mniejsze. Pierwszy raz takie coś mi sie przytrafiło z koszulkami od ffg. Na duze karty mam ultra-pro grube z hologramem. Już się nie mogę doczekać rozgrywki jednak ta czeka mnie najszybciej za 2 tygodnie :(
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 80
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Abaddon1991 »

Zanim ruszyła przedsprzedaż pytałem o możliwość kupienia samego audiobooku i 2 dodatkowych kart i dostałem odpowiedź, że te produkty będą dostępne do kupienia po 15 stycznia. Czy wiadomo już coś więcej na ten temat (kiedy pojawią się te produkty i w jakich cenach)? @Krwawisz?
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

ernin pisze:Wczoraj wieczorem dotarły do mnie myszy. Zakupiłem je w preorderze na stronie wydawnictwa wraz z malowaniem. Wszystkie elementy dotarły w idealnym stanie. Malowanie bardzo mi sie podoba.
Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia?;)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

Wygląda na to, że podczas tłumaczenia nie została wprowadzona poprawka do umiejętności Kowala "Zastawienie pułapki". W oficjalnym FAQ znajduje się informacja, że pułapka działa na każdej gwiazdce, a nie tylko na tej z mieczem.
ODPOWIEDZ