Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Wielkanoc czy Boże Narodzenie? :-)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

Krwawisz pisze:1. Instrukcja - ktoś tam wyżej już napisał. Na dzień dzisiejszy instrukcja pdf nie zostanie opublikowana, choć nie wykluczamy takiej opcji w przyszłości.
Jest to decyzja Wasza (Cube) czy nie-Wasza?
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Ludzie, używajcie znacznika SPOILER zdradzając szczegóły scenariusza!
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Ma ktoś skany instrukcji bo chce podesłać znajomym by przed grą sie zapoznali. Jeśli nikt się taki nie znajdzie najwyżej zrobie zdjęcia telefonem... Jak by ktoś miał jednak skanyto proszę o PW
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

CydPL pisze: Przy okazji tematu zakupów.
Mam na mailu info od Cube że dziś tj. 2.02 mają się w sklepiku internetowym pojawić karty promo.
Wnioskuję z maila "natomiast jeśli zamierzałby Pan zakupić karty promo lub inne dodatki", że pojawią się też inne rzeczy związane z MiM.
Jak ktoś to wypatrzy to niech linkiem zarzuci, bo może obserwuję złe kategorie ale w "powiązanych" z "Magia i Myszy" jeszcze tego nie ma :/
Pojawiły się chociaż karty?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Maxxx76 pisze:
CydPL pisze: Przy okazji tematu zakupów.
Mam na mailu info od Cube że dziś tj. 2.02 mają się w sklepiku internetowym pojawić karty promo.
Wnioskuję z maila "natomiast jeśli zamierzałby Pan zakupić karty promo lub inne dodatki", że pojawią się też inne rzeczy związane z MiM.
Jak ktoś to wypatrzy to niech linkiem zarzuci, bo może obserwuję złe kategorie ale w "powiązanych" z "Magia i Myszy" jeszcze tego nie ma :/
Pojawiły się chociaż karty?
Żartujesz? ;]
Przecież miały być 2.02 a mamy dopiero 3.02 ;]
edit: Przecież nie ma tak, że coś jest na czas zgodnie z obietnicą! Poślizg musi być... budują napięcie ;)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2015, 10:48 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Maxxx76 pisze:
CydPL pisze: Przy okazji tematu zakupów.
Mam na mailu info od Cube że dziś tj. 2.02 mają się w sklepiku internetowym pojawić karty promo.
Wnioskuję z maila "natomiast jeśli zamierzałby Pan zakupić karty promo lub inne dodatki", że pojawią się też inne rzeczy związane z MiM.
Jak ktoś to wypatrzy to niech linkiem zarzuci, bo może obserwuję złe kategorie ale w "powiązanych" z "Magia i Myszy" jeszcze tego nie ma :/
Pojawiły się chociaż karty?

Ja nic nie widzę :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Jasne, że żartuję :-)
Przeszukałem cały ich sklep i ani śladu kart. Żeby było zabawnie, jeden ze sklepów dorzucał te karty do zamówienia w przedsprzedaży :-)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mice and Mystics

Post autor: to tylko ja »

Pewnie karty w sklepie będą razem z premierą nowej strony...
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

rattkin pisze:Tutaj trzeba dodać, że najwieksza wartością dodatków jest raczej historia, nie dodatkowe komponenty, z których część można wmieszać do podstawowej gry. W takim układzie, wydawnictwo nie musi się aż tak spieszyć z robieniem dodatku, bo graczom zajmie te kilka miesięcy, zanim przejdą pierwszy story book.
No to też będzie zależne, ile ludzie będą mieli czasu na granie w tą grę, bo na pewno w przypadku rodzin może to pójść szybciej, niż w przypadku ludzi, którzy spotykają się "raz na kiedyś" i muszą się dostosować terminami ;)

Tak teraz zapytam, jak to jest z historią z "dodatków". Bo mamy: dwa Zaginione rozdziały, nową historię w Heart of Glorm i nową historię w Downwood Tales. I teraz, czy fabuła Zaginionych rozdziałów dzieje się w trakcie historii z podstawowej gry, czy po niej dopiero? I czy grając historię np. z Heart of Glorm, to Myszy na nowo się rozwijają, czy jednak warto zapamiętać ich rozwój z podstawowej historii?
Krwawisz pisze:Na dzień dzisiejszy instrukcja pdf nie zostanie opublikowana, choć nie wykluczamy takiej opcji w przyszłości.
Przyszłość to za odległy termin, bo do tego czasu ludzie sami sobie zrobią skan/zdjęcia instrukcji na użytek własny, czy znajomych.
Krwawisz pisze:2. Dodatki - są jak najbardziej w zasięgu i to zarówno te małe, jak i duże. Myślimy o nich bardzo poważnie. Choć w dużej mierze jesteśmy tutaj uzależnieni od wspólnych dodruków.
No to może odpiszesz na coś innego? Co z: dwoma kartami promo i dwoma Zaginionymi Rozdziałami w plikach pdf? Była mowa o ich sprzedaży normalnie, ktoś nawet rzucił termin 2 lutego, a nadal cisza.
Maxxx76 pisze:Wielkanoc czy Boże Narodzenie? :-)
No skoro są uzależnieni od wspólnych wydruków, to raczej Boże Narodzenie. Bo Wielkanoc masz już na początku kwietnia. No chyba że pytasz o Wielkanoc 2016 ;)
Wookasch pisze:Ludzie, używajcie znacznika SPOILER zdradzając szczegóły scenariusza!
A gdzie coś zdradziliśmy? Pierwszy rozdział jest raczej znany, jeśli chodzi o kafelki i zadanie poboczne. Przeciwnicy na poszczególnych kafelkach zwykle są losowi (wyjątek pierwszy kafelek i kuchnia) :)
to tylko ja pisze:Pewnie karty w sklepie będą razem z premierą nowej strony...
Zatem w bardzo nieokreślonej przyszłości... Ech, a liczyłem, że w kwietniu pojadę do znajomej też z tymi kartami i rozegramy partię.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

xilk pisze: Tak teraz zapytam, jak to jest z historią z "dodatków". Bo mamy: dwa Zaginione rozdziały, nową historię w Heart of Glorm i nową historię w Downwood Tales. I teraz, czy fabuła Zaginionych rozdziałów dzieje się w trakcie historii z podstawowej gry, czy po niej dopiero? I czy grając historię np. z Heart of Glorm, to Myszy na nowo się rozwijają, czy jednak warto zapamiętać ich rozwój z podstawowej historii?.
Koleność czasowa jest taka:

Sorrow and Rememberance
Lost Chapter I - Cat's Cradle
Heart of Glorm
Lost Chapter II - The Ghost of Castle Andon
Downwood Tales

Co do myszy, to jest to kwestia wyboru graczy. Można albo zacząć od nowa albo dopakowanymi myszami, albo myszami z odziedziczoną jedną umiejętnością itd. W DT chyba była opcja: wszystkie umiejętności przechodzą albo zostaw tylko 2 per mysz. Ja już nie pamiętam jak graliśmy. W Glormie, Nere startuje od zera, więc jest wyraźnie słabsza niż pozostali, gdyby mieli przenieść wszystkie umiejętności. Chyba zaczelismy od zera. Odpada wtedy problem z Nere i jej umiejętnościami, które przejał Maginos.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Odpowiadajac na pytania:

1. Tak, raczej chodzi tutaj o Boże Narodzenie ;-)
2. Co do dodatków, kart promo itd w sklepie. Generalnie trochę zmogły nas wszystkich choroby więc rzeczy nieco się opóźniają. Obecnie jesteśmy na etapie przeliczania pozostałych, dostępnych nam kart promo i innych materiałów - jest to potrzebne m.in. do ustalenia ceny. Jak tylko się z tym uporamy, pojawią się w sklepie - i stanie się to w najbliższych dniach. Dam znać
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Krwawisz pisze:Odpowiadajac na pytania:

1. Tak, raczej chodzi tutaj o Boże Narodzenie ;-)
2. Co do dodatków, kart promo itd w sklepie. Generalnie trochę zmogły nas wszystkich choroby więc rzeczy nieco się opóźniają. Obecnie jesteśmy na etapie przeliczania pozostałych, dostępnych nam kart promo i innych materiałów - jest to potrzebne m.in. do ustalenia ceny. Jak tylko się z tym uporamy, pojawią się w sklepie - i stanie się to w najbliższych dniach. Dam znać
Ciekaw jestem ile dziesiątek kartonów kart promo Wam zostało, że termin wstawienia na stronę opóźnia się o kilka dni.
Jeszcze bardziej jestem ciekaw jak długo można liczyć do jednego? Przecież macie jeden plik pdf z dodatkowym rozdziałem.
No chyba, że ręcznie tworzycie katalog dla każdej wystawianej dostępnej sztuki ;p

Im dłużej uczestniczę w tym wątku tym większą ochotę mam, po zakończeniu kampanii, kupić angielskie dodatki.
Ręce mi opadają. Nie poprawiono błędów zrobionych w oryginale... Treść polskiej instrukcji zawiera błędy względem oryginalnych zasad (znalazłem jeden i teraz muszę sprawdzać każdą pierdołę bo już nie ufam tłumaczeniu!)... Nie udostępniono instrukcji w pdf więc nie można skorzystać z wyszukiwania. Wszelkie cytaty z instrukcji muszę ręcznie przeklepywać zamiast skopiować.
Czekać rok lub dwa na wydanie, a później przekładanie premiery... później oczekiwanie na "oficjalną" premierę... poślizgi w wysyłkach do sklepów. Poślizgi we wszystkim...
Sklep na R. ma oba dodatki - wysyłka jutro, z pocałowaniem ręki, bez użerania się.

Karty szukania mają ten sam rewers w języku angielskim, o ile dobrze kojarzę, więc nawet nie potrzeba nieprzezroczystych koszulek.
Potyczki można wrzucić w koszulki z nieprzezroczystym rewersem. Inicjatywa ma symbol...
Historyjki?... No cóż... będzie mnie to kosztowało trochę czasu i pracy... Więcej i tak poświęcam na upominanie się na forum o rzeczy, które powinny zostać załatwione od ręki.
Poza tym czym jest 10h pracy, w porównaniu do roku, czy dwóch lat, oczekiwania na dodatek? Dwa wieczory już maluję jedną figurkę więc tłumaczenie historyjek mnie nie przeraża :D
Dodatkowo niekoniecznie będzie mi się uśmiechało czekanie na dodatek, który moooże będzie wydany przed gwiazdką, zwłaszcza biorąc pod uwagę niesłowność wydawnictwa.

Później płacz i zgrzytanie zębami jak interesy nie idą...
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Ja im dluzej przegladam ten watek tym bardziej mi rece opadaja nad malkontenctwem i rozczeniowoscia niektorych. Nie chcesz nie kupuj. Wiadomo ze nikt idealny nie jest i cube popelnia gafy ale widze ze z perspektywy kanapy niektorym coraz latwiej jest krytykowac wszystkich za wszystko.. Coraz bardziej rozumiem Trzewika..
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

piogal pisze:Ja im dluzej przegladam ten watek tym bardziej mi rece opadaja nad malkontenctwem i rozczeniowoscia niektorych. Nie chcesz nie kupuj. Wiadomo ze nikt idealny nie jest i cube popelnia gafy ale widze ze z perspektywy kanapy niektorym coraz latwiej jest krytykowac wszystkich za wszystko.. Coraz bardziej rozumiem Trzewika..
Też coraz bardziej go rozumiem. W końcu ile można obrywać za swoją niesłowność?
Roszczeniowe podejście? Żarty sobie stroisz? Czy roszczeniowym podejściem jest trzymanie kogoś za słowo?
Złamane słowo raz? - przełknę; Dwa? - dostaję szczękościsku; Trzy? - niech delikwent przepadnie w piekielnych czeluściach...

Z perspektywy kanapy? Puszczam dzień, w dzień dziesiątki nośników do drukarni. Czasem są to produkcje za grube pieniądze.
Mamy korektorkę. Sprawdza pliki po każdym z nas pod kątem ortografii i błędów stylistycznych (i kilku innych rzeczy o których ja, myśleć nie muszę).
Jakiekolwiek błędy zdarzają nam się niezwykle rzadko. I mówię tu na prawdę o jakimś śmiesznym ułamku procenta puszczanych rzeczy.

Ile gier wypuszcza rocznie Cube?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Oczywiście, gracze przeważnie nie mają świadomości ani wiedzy, jak wygląda praca w wydawnictwie i co trzeba rozważyć i tak dalej - stąd głosy często przesadzone i trochę niesprawiedliwe. Z drugiej strony wydawnictwo zdecydowanie mogłoby pełnych błędów nie popełniać, a i komunikację poprawić - uniknęłoby wtedy choć części może niezadowolonych głosów. Mówienie "nie chcesz nie kupuj" to jest, za przeproszeniem, tekst dziecka z piaskownicy. Tak mówić nie można, bo za chwilę się okaże, że rzeczywiście nikt chciał nie będzie i rzeczywiście nie kupi. A przecież nie o to tutaj nam wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Tym bardziej, że większość "roszczeń" dotyczy spełnienia obietnic danych przez wydawnictwo :-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:1. Tak, raczej chodzi tutaj o Boże Narodzenie ;-)
Oj, tylko nie bawcie się znów z terminami, jak ostatnio, bo wtedy z III kwartału 2014 zrobił się 26 stycznia 2015, czyli ładny kawał czasu. A jak sami pisaliście "wspólny druk rządzi się własnymi prawami", więc znając to, to można oczekiwać przesunięcia.
Krwawisz pisze:2. Co do dodatków, kart promo itd w sklepie. Generalnie trochę zmogły nas wszystkich choroby więc rzeczy nieco się opóźniają. Obecnie jesteśmy na etapie przeliczania pozostałych, dostępnych nam kart promo i innych materiałów - jest to potrzebne m.in. do ustalenia ceny. Jak tylko się z tym uporamy, pojawią się w sklepie - i stanie się to w najbliższych dniach. Dam znać
Rozumiem, że w wydawnictwie trzyosobowym (czy ile tam Was jest) jest inna praca, niż w większej firmie, więc się specjalnie tego terminu 2 lutego nie czepiam. Jednak (widocznie błędnie) sądziłem że sami wiecie po ile takie karty można sprzedać, a nie że "zależnie ile sztuk nam zostało, to taką cenę dobierzemy"... Poza tym, te dwa Zaginione Rozdziały to pliki PDF, więc to kwestia wyłącznie jak je sami wycenicie, bo przecież nie drukujecie ich i liczba ich sztuk nie jest ograniczona.
CydPL pisze:Ręce mi opadają. Nie poprawiono błędów zrobionych w oryginale... Treść polskiej instrukcji zawiera błędy względem oryginalnych zasad (znalazłem jeden i teraz muszę sprawdzać każdą pierdołę bo już nie ufam tłumaczeniu!)...
Mogę zapytać, gdzie znalazłeś ten błąd? Bo ja na razie tylko zauważyłem, że na karcie umiejętności dla Kowala nadal jest symbol miecza i gwiazdki, a powinna być sama gwiazdka.
piogal pisze:Ja im dluzej przegladam ten watek tym bardziej mi rece opadaja nad malkontenctwem i rozczeniowoscia niektorych.
Malkontenctwo byśmy uprawiali, gdybyśmy mówili, że Magia i Myszy to "kiepska gra" na złość Cube. Niestety, żyjemy w kraju, gdzie wiele osób patrzy na co wydaje pieniądze. Zatem jak ktoś ma wydać 1/8 lub większą część swojej pensji, na grę planszową, to oczekuje odpowiedniej jakości i komunikacji z wydawnictwem. A jak pisałem wcześniej, nad tym (tzn. nad komunikacją) Cube musi jeszcze sporo popracować. Bo może o ile radzi sobie z karcianą grą SW, o tyle inne gry planszowe chyba ich przerastają, przynajmniej patrząc po grze Magia i Myszy.

Dlatego rozumiem żal użytkownika CydPL, choć nie jestem aż tak rozżalony jak On. Znaczy czas pokaże, czy będę w ogóle jeszcze zainteresowany za te 4 miesiące kolejnymi przygodami z dodatków do tej świetnej gry i czy będę chciał wtedy czekać na Cube, czy jednak wezmę sprawy w swoje ręce i pomęczę się z angielskim wydaniem.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Z instrukcji polskiej wynika, że przy pojmaniu myszy, traci ona karty podstępu (bo są to karty szperania i nie są w bagażu ani nie są wyposażeniem początkowym). Z angielskiej wynika że ich nie traci (bo mysz nie ma ich "założonych" - nie jest w nie wyposażona).



Cytaty z instrukcji w wątku zasad.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vder »

piogal pisze:Ja im dluzej przegladam ten watek tym bardziej mi rece opadaja nad malkontenctwem i rozczeniowoscia niektorych. Nie chcesz nie kupuj. Wiadomo ze nikt idealny nie jest i cube popelnia gafy ale widze ze z perspektywy kanapy niektorym coraz latwiej jest krytykowac wszystkich za wszystko.. Coraz bardziej rozumiem Trzewika..
taa też czytam watek gdzieś od początku stycznia i rzeczywiście niespecjalnie kojarzę inną tego typu sytuację, gdy wydawnictwo dostało tęgie baty za to, że wydało po polsku tytuł, który idealnie do tego się nadaje. Aż mam wrażenie, że ja jakieś inne wydanie dostałem, bo u mnie wszystko jest ok: figurki, plansze, instrukcje karty. Jakość wydania tak mi się spodobała że pewnie DoW też nabędę, chociaż do tej pory myślałem, że Mall of Horror zupełnie zaspokaja moje zombiakowe potrzeby. W myszy gram z córką prawie codziennie jak nie cały scenariusz to pół dojechałem już to 5 rozdziału ( btw tam błąd w ułożeniu kafli jest) i jak wyjdą dodatki to pewnie też kupię.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: wilczur »

Mam rozpakowałem i cieszę się :). Niestety trafiłem na jeden kafelek który jest ewidentnie porysowany i zaharatany (duży problem). Poza tym większość rogów plansz jest rozwarstwiona (mniejszy problem). Czy wydawca może mi odpowiedzieć jak mogę zareklamować ten jeden element? Poza tym cała gra w wyśmienitym wyglądzie.

Załączam zdjęcia:
Spoiler:
-
Spoiler:
-
Spoiler:
-
Spoiler:
-
Ostatnio zmieniony 03 lut 2015, 19:41 przez wilczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Poproszę o maila ze zdjeciami na : wydawnictwo@cubecp.pl. Postaram się coś wykombinować - zobaczymy co na to producent.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: wilczur »

poszłooo.

-edit

w sprawie Rulebooka to zarówno łon jak i story book w podziale na części leży na BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/1063 ... c-rulebook Rulebook
https://boardgamegeek.com/filepage/1033 ... r-5-polish 5 story :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Odbierać sobie całą tą przyjemność?... ;p
Chuchanie przez dziecko na kości?.... ;]
ODPOWIEDZ