Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Ja zawsze polecam urozmaicać swój Core Set po kolei wydawanymi dodatkami, można bardzo ładnie wtedy prześledzić jak zmieniła się dynamika gry i jak pojawiały się karty które kontrowały 'najpopularniejsze' strategie w danym czasie.

Jeśli się zdecydujesz też na kontynuację z wersją angielską, to tutaj możesz znaleźć bardzo dobrej jakości tłumaczenia kart na polski: http://netrunner.lajcik.org/showthread. ... 581&page=7

A przy okazji - na http://netrunner.znadplanszy.pl/ możecie przeczytać recenzję kart z The Source :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Ayaram »

tylko 2 frakcje korpo powiadacie... trochę blado :?
Jeśli się zdecydujesz też na kontynuację z wersją angielską, to tutaj możesz znaleźć bardzo dobrej jakości tłumaczenia kart na polski: http://netrunner.lajcik.org/showthread. ... 581&page=7
Dzięki, ale angielski to nie problem, pytam o PL wersję bo wydaje się, że po zakończeniu wydawania na logikę powinna być sporo tańsza? :wink: A ilość dodatków wydają się być w sam raz jeśli chodzi o zapewnienie dostatecznej regrywalności.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

anorak pisze:
Ayaram pisze:Jak wygląda wersja PL pod względem balansu? Czy kupując wszystko co wyszło u nas i nic więcej mogę liczyć na w miarę wyrównane gry wszystkimi stronami?
Kupując wszystko w wersji PL ( Core Set, Cykl Genesis, Tworzyć i Kontrolować) można stworzyć całkiem zbalansowane talie dla wszystkich runnerów i dla dwóch korporacji - NBN oraz HB. Weyland i Jinteki są nieco słabsze (...).
Junteki po C&C było dość mocne dzięki Cerebral Overwriterowi. Do tej pory cały net damage można było mieć pod kontrolą, po CO skakanie na advancowane karty mogło wiązać się z dużo większym ryzykiem. Wayland został w tyle, ale palenie to cały czas dobra metoda na zwycięstwo ;-) Wbrew pozorom HB wcale nie wybiło się po swoim dużym dodatku. Po C&C wszystkie frakcje były grywalne. U runnerów Criminal ciągle mocny z Andromedą na czele, Shaperzy pełni sztuczek, a i Anarchowie korzystają nieźle z C&C (Clone Chip i takie sprawy).

Generalnie w erze C&C gra była całkiem sprawna. Potem zaczęło się to chwiać na prawo i lewo jak szalone, ale taki urok żyjących gier.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: anorak »

Nie chciałbym być tu źle zrozumiany, ale Core Set, cykl genesis + Tworzyć i Kontrolować zapewniają BARDZO grywalną całość. 2 z 4 korporacji (Jinteki i Weyland) mocno tracą, jak rozegra się przeciwko nim po kilkanaście gier, bo wiadomo jakich sztuczek się można spodziewać. Nie zmienia to faktu, że do usranej śmierci można grać kartami z tych korpo również w NBN i HB, które nic nie tracą nawet po tysiącu rozegranych partii, uzyskując statystyczną równowagę 50% wygranych runnera/ 50% wygranych korporacji. Prawdę mówiąc gra była najbardziej zbalansowana w momencie wydania ostatniego dodatku pierwszego cyklu. Potem była przewaga runnera, teraz jest korporacji.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Android: Netrunner

Post autor: Dreadnought »

Ayaram pisze:
Dzięki, ale angielski to nie problem, pytam o PL wersję bo wydaje się, że po zakończeniu wydawania na logikę powinna być sporo tańsza? :wink: A ilość dodatków wydają się być w sam raz jeśli chodzi o zapewnienie dostatecznej regrywalności.
My wróciliśmy do ANR dlatego własnie, że staniał o 50% (względem ceny okładkowej).
Ale nawet nie zaczynaj jak nie chcesz kupowac angielskich, to tylko kwestia czasu by była aż zaczniesz zamawiać. Poważnie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Ahh! Nowy cykl wygląda super! :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Android: Netrunner

Post autor: aryann »

W sumie już przerabiam trzecie LCG od FFG i coraz poważniej zastanawiam się nad wybraniem się gdzieś do jakiegoś sklepu żeby znaleźć grupę do gry. Pytanie: ze znajomym zawsze gram, że nie mieszamy ras. Jak Jinteki to Jinteki bez żadnych innych kart. Czy są ludzie którzy grają tak wśród waszych grup czy każdy miesza żeby mieć optymalny i nieklimatyczny deck?:)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Harth »

Próbowałem zrobić takie decki z wszystkiego co mam po polsku. Ale chyba się nie da złożyć nic sensownego bez udziału różnych korporacji/runerów. Zaznaczam że nie gram na turniejach ale lubię mieć dobre grywalne talie.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Zdecydowanie wszyscy mieszają. Każdy buduje to czym chce grać. Jedni chcą grać moim super fajnym 'zabiję Cie moim Jinteki ze Scorched Earth' ;) Jak nie mieszacie ras, to ograniczanie się bardzo o dodatkowe możliwości. Niektóry karty nie są wydawane we frakcji specjalnie bo byłyby dla niej zbyt mocne, ale działają w niej bardzo fajnie i klimatycznie. Zresztą nikt nie mówił, że korporacje czy runnerzy nie współpracują ze sobą, więc dlaczego nie klimatycznie? :)
I tez tutaj nie mówię ograniu turniejowym.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

aryann pisze:W sumie już przerabiam trzecie LCG od FFG i coraz poważniej zastanawiam się nad wybraniem się gdzieś do jakiegoś sklepu żeby znaleźć grupę do gry. Pytanie: ze znajomym zawsze gram, że nie mieszamy ras. Jak Jinteki to Jinteki bez żadnych innych kart. Czy są ludzie którzy grają tak wśród waszych grup czy każdy miesza żeby mieć optymalny i nieklimatyczny deck?:)
To zależy co kto lubi:-)

Ja na początku jak zaczynałem grać też myślałem, że klimatyczne jest nie mieszanie frakcji ale....po chwili (nie w wyniku przegrywania, bo tu mam chyba szczęście i na początku przeważnie wygrywałem :-) ) stwierdziłem, że to bardzo klimatyczne. Shaper, który przetrząsa serwery Anarchów w poszukiwaniu tego co mu potrzebne, albo HB kupujące od Head Hunterów Howarda? :-) Klimat zależy od podejścia :-)
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Android: Netrunner

Post autor: aryann »

No może w Netrunnerze jeszcze to przejdzie, ale już w takim Conqueście spróbuj mi wytłumaczyć jak Orkowie wynajęli Inkwizytora z Gwardii Imperialnej żeby ramię w ramię walczył w ich szeregach? :)
Dlatego też jakoś mam takie uprzedzenia. Klimat ponad wszystko! :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

aryann pisze:No może w Netrunnerze jeszcze to przejdzie, ale już w takim Conqueście spróbuj mi wytłumaczyć jak Orkowie wynajęli Inkwizytora z Gwardii Imperialnej żeby ramię w ramię walczył w ich szeregach? :)
Dlatego też jakoś mam takie uprzedzenia. Klimat ponad wszystko! :)
A widzisz :-) w Warhammerze (Podbój) też mam ten problem :-). Nijak nie mogę tego zrozumieć i przejść obojętnie, dlatego moje decki do WQ są mono lub z aliantami, którzy nie gryza się flufowo :-)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Podsumowanie informacji ze stycznia, oraz lista najbliższych Store Championship gdzie można dostać najnowsze śliczne promki :) Sprawdźcie czy nie ma czegoś w waszej okolicy, bo ilość promek na pewno będzie przekraczać liczbę uczestników - zatem każdy zapisany otrzyma swoją :)

http://netrunner.znadplanszy.pl/2015/01 ... y-casts-3/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Nowe smakowite kąski od FFG :-)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5353

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

A i jeszcze bardzo ciekawe wypowiedzi o najnowszych kartach z dodatku:

Mandatory Upgrades #7 – Order And Chaos cz. 1
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Android: Netrunner

Post autor: Dreadnought »

Super. Cieszy mnie, że rozwijają karty innego typu niż ice i icebreaker :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Ayaram »

Złamałem się i zrobiłem straszną głupotę (jak to zwykle bywa) i kupiłem w ciemno androida wraz z wszystkim co wyszło. Na szczęście gra okazała się lepsza niż myślałem, więc jest ok ;). Trochę pograłem (oczywiście póki co tylko na core secie i to bez kombinowania z taliami), więc trochę przemyśleń...

:arrow: Klimat! Tego typu karcianki kojarzą mi się zawsze z przyjemną rozgrywką i totalnym brakiem klimatu. Wczuć się w to nie sposób, a tutaj nawet się da. Mechanika pasująca do tematu, każda korporacja mu swój własny charakter (bezwzględny Weyland moim faworytem ;) ), trochę gorzej w przypadku runnerów ale nie jest źle! Właściwie jedyne czego mi tu brakuje w kontekście klimatu to chaosu w korporacji po takim destrukcyjnym ataku, w końcu korporacja to mnóstwo ludzi, mnóstwo departamentów, a tu jeden mózg ją prowadzi mający od początku większą kontrolę i który dużo więdzej wie o runnerze niż on o nas.

:arrow: Trudność. No właśnie niezbyt rozumiem, czemu android jest uważany za taką trudną karciankę. Owszem zasad jest trochę więcej, bo wszystko x2 i wszystko jest mniej intuicyjne niż przy grach typu "wal stworem w stwora", sam przez pierwsze parę gier nie do końca rozumiałem jak do końca działają lody i lodołamacze, ale po tych 5-10 grach już się robi wszystko oczywiste i już grając nie czuje się w ogóle tego skomplikowania. Ot mamy więcej blefowania i takiego zarządzania ryzykiem, a mniej takiej czystej szachowej kalkulacji jak w większości karcianek (mam stworka o z 4 hp, on maks moze zagrać stworka z 5 atakiem, więc uzyje na nim czaru dodającego 2 hp itd.). Tak czy siak po core secie nie czuć by to była jakoś szczególnie skomplikowana gra.

:arrow: Idiotyzm przy wydawaniu z punktu widzenia kupującego. Masa jedynek i dwójek w core secie, a potem dostajemy każde identity w 3 egzemplarzach? no serio? No ale nic, jak już kupujący się przyzwyczaili do kupowania cs x3 to czemu by tego nie wykorzystać. Sam może zdecyduje się na komplet dwójek, a z jedynkami to trudno. NBN z1 sansan chyba będzie ciupkę zbyt kiepski, criminal będzie musiał liczyć na dużego farta by desperado jakoś podeszła, a reszta przeżyje ;)

:arrow: Budowanie talii i różnorodność talii. No właśnie jak z tym jest? Oglądałem parę filmików i z tego co widziałem można wyróżnić buildy dla kopo takie jak: wystawianie agend i ich zaliczanie w tej samej turze, bunkrowanie, pod brain dmg i "wypłaszczanie" runnera i pod różnego typu przeszkadzajki typu tagi, czy pułapki. Coś jeszcze? a w przypadku Runnerów? chyba słabo co? koniec końców wszyscy musza poprostu wbijać na serwery i chyba się różnią tylko tym że jeden woli build skuteczny w early, który może mieć problemy jak się pojawi za dużo lodów, a drugi w powolne zbrojenie i bycie skutecznym cały czas? Ogólnie jak na taką ilość identity to wygląda to słabo pod względem różnorodności (a może się mylę?), lubię jak deck building umożliwia zupełnie zróżnicowane style gry, a nie tylko dopasowanie jednego stylu gry "bardziej pod siebie".
Druga sprawa to możliwość dodawania do talii kart z innych frakcji. Szczególnie w kwestii lodołamaczy. O ile lody wydają się mocno zróżnicowane, tak przeglądając wszystkie lodołamacze wydawało mi się, że po prostu są lodołamacze lepsze i gorsze, i tyle. Moje obawy potwierdzają filmiki które oglądałem, gdzie w 90% talii każdej frakcji pojawiał się taki Mimic np. Dla porównania IB zielonych z podstawki od sentry (Pipeline) wygląda przerażająco słabo, a wymiana kosztuje nas tylko 1 punkcik...
Inna sprawa, że od początku podobali mi się anarchowie ze względu na swoją wyjątkowość. No ale co to za wyjątkowość, jak każdy może sobie dodać tę parę jego virusów? Średnio mi się to podoba.

:arrow: Muzyka. Polecicie parę jakiś kawałków do grania dla spotęgowania klimatu? przyda się :wink:
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Android: Netrunner

Post autor: django »

Co do muzyki

https://www.youtube.com/watch?v=sYJBcr1LDg4 ;) ponad godzinny soundtrack i moim zdaniem mega potęguje klimat
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: arturpe »

django pisze:Co do muzyki

https://www.youtube.com/watch?v=sYJBcr1LDg4 ;) ponad godzinny soundtrack i moim zdaniem mega potęguje klimat
Lub Deus Ex HR http://youtu.be/tyG6YMLEWus
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Ayaram pisze:No właśnie niezbyt rozumiem, czemu android jest uważany za taką trudną karciankę.
Ja też nie :) Zważywszy na to, że to gra planszowa o zbieraniu dowodów.
Spoiler:
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Android: Netrunner

Post autor: zioombel »

Moim zdaniem trudność polega na nauczeniu się zupełnie nowej terminologii na rzeczy, które zazwyczaj w innych karcianych nazywają się tak samo np. Stos kart odrzuconych , talia itp.
Trudność jest w przebrnięciu przez instrukcje bo najpierw trzeba zapamietać co jest co by potem czytając rozumieć o czym czytam.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Android: Netrunner

Post autor: Dreadnought »

Deckbuilding jest trudniejszy w netrunnerze niż w innych karciankach (no może oprócz doomtown).

Ale z drugiej strony dzięki mechanizmowi wszystko za clicka, gra mniej polega na kartach niż inne karcianki.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: AiS »

Ayaram pisze:(...)
:arrow: Muzyka. Polecicie parę jakiś kawałków do grania dla spotęgowania klimatu? przyda się :wink:
To też pasuje:
https://www.youtube.com/watch?v=iQTiUHXU1xo
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Android: Netrunner

Post autor: aryann »

Gdzie ludzie grają regularnie w Wawie? I czy poziom tylko turniejowy czy też casuale się trafiają?
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Android: Netrunner

Post autor: Dreadnought »

NA forum netrunner lajcik łatwiej się umówić na granie, dowiedzieć.
ODPOWIEDZ