Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

To mamy trochę na figurki płaskie z papieru.
http://www.501st.com/databank/Costuming:CRL

:D
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Albo takie:
http://zenseeker.net/PaperMiniatures/StarWars.htm

Tylko karty by wtedy trzeba skądś zdobyć. :shock:
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Samanar - Poza wszystkim, tokeny z Tuskenami są idealne do jednego scenariusza Luka Skywalkera.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: skolo »

zassalem i wrzucilem na google drive jakby ktos chcial wszystko na raz

https://drive.google.com/file/d/0B_TxQ7 ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

skolo - Super inicjatywa.
A propos. Jak słychać z dodatkami?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: skolo »

Neoberger pisze:skolo - Super inicjatywa.
A propos. Jak słychać z dodatkami?
25 lutego widze u mnie w sklepie, takze pewnie wtedy
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

skolo - wszystkie od razu będą czy w jakiejś kolejności?
O ceny nie pytam bo w Polsce pewnie będą różne. :(
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

To jest jeden wave, takze wszystko powinno byc razem.
Poki co - opoznienie 4 tygodnie wzgledem planu - takze bez tragedii. Najwazniejsze, ze zdazyli z wysylka przed Chinskim nowym rokiem (na 2 tygodnie Chiny znikaja z mapy swiata). Wszystko w rekach neptuna i sw. Krzysztofa :)
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Nie wydaje mi sie, by FFG planowalo wydac te figurki 4 tygodnie temu. Od pierwszej zapowiedzi wspominali tylko o pierwszym kwartale 2015. Na przelomie grudnia i stycznia na ich stronce mialy dopiero status "in development". Wydaje mi sie, ze w wypadku ally i villain packow wszystko idzie zgodnie z planem i zapowiedziami. Ok. miesiaca temu umiesili je w stanie "shipping". Na przelomie lutego i marca powinny byc wiec w sklepach.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Martin_Valdez »

Pierwszy kwartał to pierwszy kwartał. Już płyną grubo ponad tydzień. Nie wiem skąd plotki na temat opóźnień :) Mają trafić do sklepów przed końcem marca. Jeśli tak się nie stanie to można mówić o opóźnieniach :p
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Informacja o tym, że płyna na stronie FFG wisi od 15.01. Takze do premiery, zgodnie z informacjami na ich stronce powinno nas dzielic okolo miesiaca. Pozostaje trzymac kciuki, by nie bylo obsuwy;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

Poczatkowo FFG (Torres) mowilo, ze bedzie to wydane w tym samym czasie co XCOM.
Nieistotne. Beda niebawem.

A jak doplyna - to zapewne FFG zapowie jakies wieksze pudlo w formie dodatku na Q3 :)
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Niech zapowiadaja, produkuja i wydaja tego jak najwiecej;)
evrard
Posty: 363
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: evrard »

W weekend gramy kampanie. Jako właściciel gry będę tym złym. Zasady wydają mi się jasne poza jednym aspektem. Po głównej misji, gracze wydają punkty doświadczenia, kupują sprzęt itd. Z talii pobocznych misji losują dwie i muszą czy mogą rozpatrzeć jedną z nich?
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: nimloth »

Kolejność misji masz w campaing log na końcu instrukcji.
evrard
Posty: 363
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: evrard »

Wiem. Tylko nie wiem czy taka kolejność jest w 100% obowiązkowa. Głównych misji tak. Ale jak np. są dwie misje poboczne z rzędu to czy obie muszą zostać rozegrane czy gracze mogą stwierdzić, że nie chcą grać obu, wystarczy im jedna.
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: nimloth »

Gracie jedna z dwóch misji pobocznych. Potem losujecie kolejna i znowu gracie poboczna
evrard
Posty: 363
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: evrard »

Czyli są obowiązkowe. Świetnie. Dzięki za pomoc nimloth :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Wczoraj zagrałem jedną walkę i obserwowałem drugą.
Już nie mam siły co wymyślić by wygrać stroną imperialną przy braku Lorda Vadera i gwardzistów.
Zwykli stormtrooperzy giną szybko. Z działkami jest nie lepiej.
Nie mam pomysłu.

A przy okazji Rebel jest niesamowicie szybki. Już dostałem dwa nowe droidy zwiadowcze w miejsce tych zepsutych. Szacunek dla sklepu!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

obecnie ze względu na zawatrość pudełka chyba jasne jest że rebelia ma troche więcej opcji w budowaniu ekipy... zapewne będzie się to wyrównywac z czasem...
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Wymyśliłem w rozmowie z Wiktorem, że może kilka oddziałów szturmowców więcej zamąci na planszy.
Napisałem do FFG czy mogę dokupić 6-9 szturmowców.
Odpisano mi, że kultura wydawnicza i sprzedaży jest taka, że można kupić tylko zestaw FFG.
I prosili bym ich zrozumiał.
Dobra. To gdzie jest kurna taki zestaw ze szturmowcami? :lol: Podstawka? :shock:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

Neoberger pisze: Dobra. To gdzie jest kurna taki zestaw ze szturmowcami? :lol: Podstawka? :shock:
Pewnie z czasem sie pojawi, zanim jednak wydasz kase uzyj proxy sturmowcow i sprawdz, czy faktycznie to jest to czego Ci potrzeba do armii.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

ja oczekuje! wydaje mi się to logiczne i naturalne (ale niestety dla każdego logiczne i naturalne jest co innego a nie to co MI!) że powstaną pewne "skirmish packi" zawierające figurki z podstawki. Wierzę że FFG będzie wolała wydać zestaw 3x szturmowiec + jakies dodatki (2 karty, misja na placu treningowym trooperow itp) niż otwarcie powiedzieć kupującym "chcecie dodatkowych 3 szturmowców to musicie kupić podstawkę"... ewentualnie jakiś zestaw imperialne Reinforcementy typu 3xtrooper 1x drone 1x kapitan w czapce...
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Martin_Valdez »

W mojej ocenie FFG coraz bardziej psuje rynek tymi dodatkami i doszli już chyba do poziomu dlc gier komputerowych, gdzie szczytem było kupno zbroi dla konia w Oblivionie za kilka $. Jakiś czas temu zapowiedzieli 2 dodatki do BattleLore 2ed w formie kilku dodatkowych jednostek dla każdej ze stron. Dodatki nie weszły jeszcze do sklepów a oznajmili kolejne dwa tylko, że tym razem jedno-figurkowe (olbrzym i smok). Autentycznie coś się we mnie burzy z takim skokiem na kasę. Chyba sobie odpuszczę produkcje FFG tego typu, bo ciągle będzie mi towarzyszyło poczucie braku posiadania całości. Jeśli lubię jakąś planszówkę to chciałbym mieć całość, a przy takich produkcjach FFG staje się to wręcz trudne do udźwignięcia dla portfela. Zasadniczo przy wejściu w ich produkcję pokroju Descent lub IA to ciężko znaleźć finansowanie dla innych planszówek. Chyba powinni wprowadzić nową kategorię gier planszowych - LBG. Wtedy kupując każdy by wiedział, czy jest sens w to wchodzić nie planując sporego budżetu na dodatki przez najbliższe kilka lat.
Przepraszam za offtop, ale mi się już ulało. Lada dzień pewnie ogłoszą duży dodatek na Q2 i jakieś małe packi pod niego, bo przecież można dać znowu kilka żetonów :/
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Martin_Valdez pisze:Autentycznie coś się we mnie burzy z takim skokiem na kasę. Chyba sobie odpuszczę produkcje FFG tego typu, bo ciągle będzie mi towarzyszyło poczucie braku posiadania całości. Jeśli lubię jakąś planszówkę to chciałbym mieć całość, a przy takich produkcjach FFG staje się to wręcz trudne do udźwignięcia dla portfela. Zasadniczo przy wejściu w ich produkcję pokroju Descent lub IA to ciężko znaleźć finansowanie dla innych planszówek.
Przepraszam za offtop, ale mi się już ulało.
Nie przepraszaj, po prostu nie rób tego tutaj. Co mam Ci napisać? Że też nie mogę mieć wszystkiego, co bym chciał, że mój stary samochód nie daje mi 'poczucia posiadania całości'? Chciałbyś? I co z tego, że byś chciał? Odpuścisz produkcje FFG? No OK. Przyjąłem do wiadomości. Odpuścisz. Współczuję, bo to fajne gry. Ciężko znaleźć finansowanie? Jasne, mało komu jest lekko, ale ten wątek to nie kickstarter dla pragnących ale nie mogących.

Z całego serca Ci życzę żebyś wygrał w lotto i zamieszczał już tylko merytoryczne posty w tym wątku!
ODPOWIEDZ