Mieszkam w Chinach co kupić

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: sami0008 »

Aktualnie mieszkam w chinach i poszukuję nowej gry. Jestem w posiadaniu osadników agricoli (agricolę niestety musiałem zostawić w Polsce) i paru gier karcianych grałem w pandemie i bardzo mi się spodobała. Interesują mnie gry 2-4 gracze ekonomiczne kooperacyjne i strategiczne 100-125 zł. Z powodów językowych muszą być dostępne w angielskiej edycji i takie żeby nie było tak jak w agricoli gdzie muszę patrzeć w czyjeś karty (co trochę psuje grę :cry: ) i tłumaczyć. mogą być takie gry jak pandemia gdzie są napisy, ale można łatwo wytłumaczyć. I mam pytanie czy powergrid (wysokie napięcie), siedem cudów świata, robinson pasuje do podanych kryterii? :?: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 16:04 przez sami0008, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: rastula »

sami0008 pisze:Aktualnie mieszkam w chinach. Jestem w posiadaniu osadników agricoli i paru gier karcianych grałem w pandemie i bardzo mi się spodobała. Interesują mnie gry 2-4 gracze ekonomiczne kooperacyjne i strategiczne 100-125 zł. Z powodów językowych muszą być dostępne w angielskiej edycji i takie żeby nie było tak jak w agricoli gdzie muszę patrzeć w czyjeś karty i tłumaczyć. mogą być takie gry jak pandemia gdzie są napisy, ale można łatwo wytłumaczyć. I mam pytanie czy powergrid (wysokie napięcie), siedem cudów świata, robinson pasuje do podanych kryterii?

robinson ma dużo tekstu i jest dostepny w angielskiej i chińskiej wersji językowej

7 cudów chyba nie ma dużo napisów - akurat nie znam tej gry

power grid językowo niezależny ( symbole)
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: sami0008 »

a jeszcze, czy "cytadela" pasuje bo słyszałem że fajna gra
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: Błysk »

W Cytadeli NIEKTÓRE karty mają tekst, ale ogromna większość go nie ma, tekst jest raczej prosty. Istnieje wydanie angielskie. Tyle, że to raczej nie gra ekonomiczna (jest zarządzanie monetami, ale gra polega bardziej na kombinowaniu jaki budyneczek postawić i jaką postać chcę na daną kolejkę). ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: splocki »

W Puerto Rico wszystkie elementy leżą na stole odkryte, tekstu na kartach postaci jest tyle co kot napłakał.
Oczywiście gra dostępna jest w wersji angielskiej.
Polecam.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: kwiatosz »

W Cytadelę ostatni raz w życiu zagrałem w polską edycję z osobami nie mówiącymi po polsku. Po tym doświadczeniu nijak nie widzę przypięcia jej łatki niewielkiej zależności językowej, brrr
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: Figas »

Polecam Rice Wars. 7 Ronin też powinno pasować klimatem nie mówiąc juz o Szogunie ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: schizofretka »

Chińczycy za japończykami akurat nie przepadają...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: mig »

Figas pisze:Polecam Rice Wars. 7 Ronin też powinno pasować klimatem nie mówiąc juz o Szogunie ;)
Nie wiem czy emotikona dotyczyła wszystkich gier, czy tylko drugiego zdania, ale Rice Wars gorąco i szczerze odradzam.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

Re: Mieszkam w Chinach co kupić

Post autor: sami0008 »

Wyszło, że kupiłem pandemię :D
ODPOWIEDZ