Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
johnnyalker
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2015, 09:28

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: johnnyalker »

Witam,
Zakupiłem kilka dni temu MDM: Avengers vs. X-Men. Gra się w nią naprawdę fajnie, szczególnie dla wielbicieli świata Marvela.
Gdyby ktoś ze Śląska chciał pograć to chętnie przyjmę wyzwanie:)
Detoxic
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Detoxic »

Owszem gra jest całkiem fajna, droga ale fajna. Niestety tak to wygląda że grają w nią tylko w Warszawie i Poznaniu no i chyba w Łodzi. W Trójmieście gra praktycznie nie istnieje.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Czy zwykły starter set wystarczy do gry 2-osobowej czy muszę mieć 2 podstawki, że zacząć się bawić w DM?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Starter wystarcza do gry, ale nie wystarcza do zabawy :) Masz w nim czego potrzeba do grania, ale nie złożysz dla dwóch osób pełnych 8 osobowych drużyn. Także ze starterem spokojnie można zagrać i poznać zasady, ale szybko poczujesz, że potrzeba kilka boosterów (no... chyba, że gra nie chwyci :) ).
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

A ktoś się orientuje czy we Wro jakaś scena funkcjonuje? Dzieją się jakieś miniturnieje albo chociaż cykliczne spotkanka, żeby wpaść popatrzeć z czym to się je?
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

Po raz kolejny zapraszam na g+ hangouts na granie :) można się sporo nauczyć. Założyłem grupę na fb Dice Masters Online - w 10 dni jest ponad 70 graczy z całego świata i codziennie znajdzie się ktoś chętny żeby zagrać. Nie trzeba mieć nawet kamerki - smartfon wystarczy. Jeśli jest ktoś chętny, czekam na PM :)
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mil3vs »

Jest już w zapowiedziach wersja Dungeons & Dragons

Obrazek

http://wizkids.com/dicemasters/battle-f ... rettyPhoto
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Maddas »

Mil3vs pisze:Jest już w zapowiedziach wersja Dungeons & Dragons
Niech ktoś to wyda po Polsku...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: schizofretka »

Fajnie, to ile to wychodzi w złotówkach na miesiąc? Jest rynek singli, czy powrót do emocji z otwierania pakietów panda?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Zastanawiam się nad kupnem kolejnej gry i myślałem o Marvel Dice Masters, tylko że obawiam się, że jakakolwiek scena leży we Wrocławiu niestety i że kolekcjonerskość mnie zabije. W zamian za to myślałem, że mogę zainwestować w Quarriors i mieć ten sam poziom rozrywki i podobną rozgrywkę. Jakieś opinie o porównaniu tych tytułów.
A może wstrzymać się do D&D Dice Masters?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kempy »

Detoxic pisze:Owszem gra jest całkiem fajna, droga ale fajna. Niestety tak to wygląda że grają w nią tylko w Warszawie i Poznaniu no i chyba w Łodzi. W Trójmieście gra praktycznie nie istnieje.
W Bielskim Gnomie organizowane są w miarę regularne turnieje a frekwencja sięga 10+ osób.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
johnnyalker
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2015, 09:28

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: johnnyalker »

Chaaber pisze:Zastanawiam się nad kupnem kolejnej gry i myślałem o Marvel Dice Masters, tylko że obawiam się, że jakakolwiek scena leży we Wrocławiu niestety i że kolekcjonerskość mnie zabije. W zamian za to myślałem, że mogę zainwestować w Quarriors i mieć ten sam poziom rozrywki i podobną rozgrywkę. Jakieś opinie o porównaniu tych tytułów.
A może wstrzymać się do D&D Dice Masters?
Skoro zastanawiasz się na MDM to musisz lubić takie klimaty (uniwersum Marvela itp.). Jeśli tak to gra jest zdecydowanie dla Ciebie. Ja sam jestem nią zachwycony mimo, że gram jedynie z żoną (na Śląsku jeszcze nie znalazłem innych graczy - no a przynajmniej nie z okolic Katowic). I nie przejmuj się wydatkami, bo gra jest naprawdę tania patrząc na nią jak na grę kolekcjonerską.
Zaczynałem od startera, który spokojnie wystarcza na początek. Dzięki różnorakim kartom akcji nie przeszkadza początkowo wąski wybór postaci.
Potem dokupiłem kilka boosterów (a wiadomo, że drogie to one nie są) a teraz to kupuję tylko na allegro. Za 3-5 zł można dostać większość postaci i masz pewność, że nic Ci się nie zdubluje. Teraz już mam około 60 postaci i żona tylko się wkurza, że ma za duży wybór i nie wie kim grać:)
Poza tym zajebistą frajdą jest budowanie różnorakich "teamów" umiejętnie dobierając zdolności postaci. Naprawdę dla wielbicieli uniwersum Marvela i osób lubujących się w strategii z elementami losowości ta gra to pozycja obowiązkowa:)

Szkoda, że nie jesteś ze Śląska, bo zaprosiłbym na kilka partyjek:)
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
korfanty89
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2015, 16:10

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: korfanty89 »

Mam pytanie.
Kupiłem starter MDM Avengers vs X-Men. Niestety chyba zbytnio się podjarałem i przed zakupem nie przemyślałem jednej rzeczy. Do tej gry praktycznie nie ma już boosterów :(
Rozumiem, że system jest całkowicie zgodny z tym w Uncanny X-Men ale kostki mają inne kolory i, co już teraz wiem, będzie mnie mega denerwowało, a poza tym jest mi zdecydowanie bliżej do klimatów z Avengers i dużo bardziej wolałbym szeregi Avengers niż X-men. Stąd moje pytanie, czy wiecie może, czy i jeśli tak to kiedy pojawią się boostery do wersji z Avengers?
A może uważacie, że powinienem zakupić starter Uncanny bo gra ze starterem Avengers i boosterami uncanny jest bez sensu.... Wk..rwiłem się :mrgreen:
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

Będzie dodruk AvX więc luz. Można mieszac i łączyć te startery i boostery do woli. Moim zdaniem Uncanny jest o wiele ciekawsze.
    Awatar użytkownika
    korfanty89
    Posty: 14
    Rejestracja: 14 sty 2015, 16:10

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: korfanty89 »

    Uff... no to mnie uspokoiłeś. Na grupie na FB przeczytałem podobną informację więc mam nadzieję, że ten dodruk się pojawi :)
    No wiem wiem, że można mieszać, ale jak już wspomniałem, mimo, że kości te same to będą mnie denerwowały ich różne kolory :( zresztą, co też już napisałem, o WIEEEEELE bardziej lubię Avengers.
    Siwydym
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: Siwydym »

    Będzie kolejny set na wiosnę- najpierw DC czyli Batman i ekipa a później Avengers :Age of Ultron, więc jeszcze duuuzo Avengersow przed Tobą :)
    LordMongo
    Posty: 134
    Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
    Has thanked: 5 times
    Been thanked: 7 times

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: LordMongo »

    Zapodałem dziś sobie większą dawkę boosterków UncX. Ku mojemu zaskoczeniu, w jednym z nich były zwyczajowo dwie kostki, ale tylko jedna karta :? Czy ktoś doświadczył podobnych anomalii?

    Orientujecie się czy w nadchodzących dodrukach/nowych setach Wizkids zamierzają poprawić, usystematyzować rozkład rarity w boosterach/boxach?
    LordMongo
    Posty: 134
    Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
    Has thanked: 5 times
    Been thanked: 7 times

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: LordMongo »

    Temat coś zamarł, więc należałoby go reanimować.

    Czy znalazłby się jakiś chętny do gry w MDM przez internet - hangouts lub skype?
    Awatar użytkownika
    eltadziko
    Posty: 364
    Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
    Lokalizacja: Oława
    Has thanked: 127 times
    Been thanked: 79 times

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: eltadziko »

    Ostatnio kupiłem Avengers vs X-Men i możliwe, że kupię też Uncanny X-Men. Co polecacie do przechowywania kości i kart? I jakie sakiewki polecacie?
    Awatar użytkownika
    kudlacz135
    Posty: 645
    Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
    Has thanked: 2 times
    Been thanked: 2 times

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: kudlacz135 »

    Na kości miałem kupione w castoramie organizery z małymi przegrodami(jeśli mnie pamięć nie myli, kosztowały 9,99), karty trzymane były w klaserze, za to z sakiewek byłem dumny, bo znalazłem sklep, który robi stosunkowo tanio nadruki na różnych materiałach, dzięki czemu mam mocno spersonalizowane dwie sakiewki. Sklep nadal polecam, link umieszczalem już w tym temacie :)
    Awatar użytkownika
    Mil3vs
    Posty: 27
    Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: Mil3vs »

    Spędziłem godziny na szukaniu w necie adekwatnych pudełek (narzędziowych, wędkarskich, organizerów itp.) więc chyba mogę się wypowiedzieć, że według mnie najbardziej praktyczny / ekonomiczny / dostępny jest PROSPERPLAST NOR-T 12
    Siwydym
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: Siwydym »

    Siema, ja jestem chętny do gry przez Hangouts czy Skype. Sam prowadzę grupę na Fb, gdzie można sie umawiać na walki - dice masters online. Zapraszam!
    Kir Kanos
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 gru 2014, 22:12

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: Kir Kanos »

    Czy można łączyć dodatki np. Yu-Gi-Oh! z Marvel? I czy można robić turnieje gdzie gracze grają przeciwko sobie innymi dodatkami?
    Awatar użytkownika
    eltadziko
    Posty: 364
    Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
    Lokalizacja: Oława
    Has thanked: 127 times
    Been thanked: 79 times

    Re: Marvel Dice Masters

    Post autor: eltadziko »

    Siwydym pisze:Będzie dodruk AvX więc luz. Można mieszac i łączyć te startery i boostery do woli. Moim zdaniem Uncanny jest o wiele ciekawsze.
      A coś wiadomo kiedy ten dodruk ma być? ;)

      I tak BTW - jaki klaser na karty polecacie? :P
      Detoxic
      Posty: 24
      Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:37
      Lokalizacja: Gdynia

      Re: Marvel Dice Masters

      Post autor: Detoxic »

      Najlepsze klasery w przystępnej cenie są od Mage Wars 20 stron i 4 karty na stronie.
      http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Mage-W ... zarow/3726
      W jednym klaserze zmieścicie wszystkie karty z dodatku gdzie jedną stronę przeznaczam na jednego bohatera.

      Do przechowywania złożonej tali używam deck box 100
      http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Deck-B ... -100-/2250
      Zmieszczą się tam:
      -wszystkie karty postaci + karty akcji - które tworzą talie
      - 20 kości bohaterów + 8 pomocników + 6 kości akcji + sakiewka na kości o rozmiarach 16x22cm oraz licznik obrażeń
      http://www.rebel.pl/product.php/1,1527/ ... biala.html

      Jeśli ktoś ma więcej niż 1 złożoną talię to może kupić kilka deck boxów w różnych kolorach :D

      Kości w rezerwie również trzymam w deck boxach do każdego dodatku osobno.
      ODPOWIEDZ