Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: vlysses »

Gambit pisze: U mnie zdarzyło się coś w stylu "Ha, ten jest boski. Już jest po Tobie, rozwalę Cię z nim jak robaka". A potem się okazywało, że przeciwnik przypadkiem brał dowódcę, który idealnie mojego kontrował.
Tak, tak. Nie pamiętam nazw, ale jest ładne połączenie:
utrudnione usuwanie zwłok + (wiedźma) walczące zwłoki
:twisted:
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 859
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: for2players »

Oto nasza recenzja gry Waleczne Piksele.
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Pixa »

Czy ktos bylby tak mily i policzyl ILE jest znacznikow ran w Pixelach? Mam sama talie i chcialbym dorobic sobie znaczniki obrazen. Wiem, że lacznie sa 42 zetony i 10 znacznikow sily.

1x =
3x =
10x =
20x =
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: toblakai »

1x = 19szt.
3x = 19szt.
10x = 2szt.
20x = 2szt.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Pixa »

Dzieki bardzo :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
korfanty89
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2015, 16:10

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: korfanty89 »

Jeśli mogę Coś polecić to wydrukuj sobie piątki :)
Nie wiem czemu, ale zawsze jak gram z narzeczoną to ich nam brakuje :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Pixa »

Pomine trojki i zrobie z monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20 gr :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Tycjan »

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Walecznych Pikseli. Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało premierę drugiej części gry już na 24 kwietnia!
Jako patroni medialni całej serii zapraszamy do zapoznania się z instrukcją, filmem oraz grafikami (kartami) z kolejnej odsłony tej popularnej gry karcianej.
Więcej informacji: http://info.znadplanszy.pl/2015/04/13/w ... t-medialny

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 228
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 196 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Qnnrad »

Krótko z mojej strony:
"unikatowy" - "niepowtarzalny, wyjątkowy, szczególny". Mamy zatem po 2 sztuki niepowtarzalnej karty w każdym pudełku :]
A poza tym szalenie się cieszę, długo czekałem i uwielbiam Waleczne Piksele (mimo pretensji do tłumaczenia, ale wszystko się wyjaśniło po przeczytaniu oryginalnego tekstu kart).
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Hiu »

bardzo dobrze - bo to zacna gra i dobrze, ze ktos sie nad nia pochylil i produkuje.
must buy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: AkitaInu »

Czy można będzie łączyć pierwszą talię z drugą? Jak to będzie wyglądać ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:Czy można będzie łączyć pierwszą talię z drugą? Jak to będzie wyglądać ?
Można łączyć. Wszystko jest w instrukcji
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: zakwas »

Czekam od dawna, absolutny must have!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Po poniedziałkowej publikacji zwiastuna Walecznych Pikseli 2, dzisiaj ogłaszamy przedsprzedaż drugiej części taktycznej gry karcianej dla dwóch osób!

Do każdego egzemplarza, zamówionego w przedsprzedaży dołączamy kartę promocyjną Karciankowiec!

W naszym sklepiku rusza przedsprzedaż na drugą część Walecznych Pikseli!
Możliwy jest odbiór osobisty gry na Pyrkonie!

Zamówienie prosimy składać tutaj: http://bit.ly/1J2fmIT
Awatar użytkownika
grabaty_pl
Posty: 397
Rejestracja: 19 sie 2013, 12:29
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: grabaty_pl »

Zrobiliśmy konkursik, w którym do wygrania jest druga część Walecznych Pikseli. Ktoś chętny? :wink:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: DarkSide »

Na Pyrkonie zaciągnąłem znajomego do kącika (dosłownie) Portalu, by w końcu wypróbować ten jakże zachwalany tytuł. Zasiedliśmy do rozgrywki by po 45-60minutach stwierdzić że...klapa. Niestety razem z owym znajomym nie daliśmy rady rozegrać całej jednej partii do końca. Ale po kolei:

- Może to wina tłumaczącego, dla którego wiele kwestii było zbyt oczywistych by o nich wspomnieć, więc co rusz padały pytania dosyć istotne dla przebiegu rozgrywki, z czego kilkakrotnie padało: "A to nie mówiłem o tym?!" :|
- Czytanie każdej karty po kilka razy, zastanawianie się do której linii ją ustawić (bo każda ma swe plusy dodatnie i plusy ujemne) potęgowało ogólny marazm na stole, brak dynamiki rozgrywki i widzenia przysłowiowego "big picture". Do tego czytanie nie tylko swoich kart ale i przeciwnika.
- Ciągła niepewność kto kogo może zaatakować, komu przynać rany i ile, kiedy można użyć zdolności specjalnej dowódcy, a kiedy danej jednostki. Duża nieintuicyjność całej rozgrywki.
- Całość sprawia wrażenie przefajnowanej i sztucznie pokomplikowanej (w myśl zasady: gracz długo się namyśla znaczy gra jest mocno taktyczna). Dużo pomysłów na zasadzie co ma się w grze dziać i na co gracz może sobie pozwolić (a na co nie), ale wygląda to trochę tak, jakby autorowi żal było rezygnować z czegokolwiek.
- Mimo, że mechanicznie inna i nie ta kategoria, to mi się ta gra skojarzyła z Seasons. Też trzeba dużo czytać, wybrac moment zagrania karty, tworzyć kombosy, ale jakoś "Pory Roku" są grą prostą, intuicyjną, łatwą w przyswojeniu, a ilość tekstu na karcie nie męczy i człek nie zastanawia się o co chodzi z tą kartą.
- Dawno się nie czułem tak zmęczony, z poziomem zerowego fun'u po rozgrywce i z rozdwojeniem jazni po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii.

Dla mnie póki co rozczarowanie roku. :(
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: rattkin »

Cóż, nie jest to najlepsza gra. Portal ją wydaje, bo po prostu ma dobre układy z Level 99 Games. Ale polityka jakości tutraj jest raczej wstrzymana :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: zakwas »

To jest dobra gra, ale ma bardzo wysoki próg wejścia. Po pięciu-sześciu partiach zaczynamy kojarzyć postacie i ich właściwości, co uwalnia nas od "czytania przeciwnika" i zaczyna się gra kręcić. Początki są faktycznie bolesne, niestety...

Ale gra słaba moim zdaniem nie jest. Trzeba po prostu trochę pograć, żeby odkryć w pełni jej potencjał
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Wassago »

Mi tu brakuje takiego prostego opisu co może robić każda postać (tak jak jest to w instrukcji w Konwoju), bo tekst na kartach jest dość mało oczywisty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Gambit »

Wassago pisze:Mi tu brakuje takiego prostego opisu co może robić każda postać (tak jak jest to w instrukcji w Konwoju), bo tekst na kartach jest dość mało oczywisty.
Jak chcesz zrobić prosty opis 25 kart, z których każdą można zagrać na 5 sposobów? Opis kart w Konwoju to 2 strony A4...w Pikselach byłoby trochę więcej.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Wassago »

Gambit pisze:
Wassago pisze:Mi tu brakuje takiego prostego opisu co może robić każda postać (tak jak jest to w instrukcji w Konwoju), bo tekst na kartach jest dość mało oczywisty.
Jak chcesz zrobić prosty opis 25 kart, z których każdą można zagrać na 5 sposobów? Opis kart w Konwoju to 2 strony A4...w Pikselach byłoby trochę więcej.
Większość kart ma jednak proste i klarowne działania (a przynajmniej większość sposobów na jakie można użyć kartę), więc nie byłoby tego aż tak dużo :P

Teraz sobie trochę przeczę, ale jak dla mnie, to jest za dużo jest tych nieoczywistych działań karty. Oczywiście mam Pixele i je lubię, ale przez te nieoczywiste teksty, jestem zniechęcony do kolejnych rozgrywek.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: AkitaInu »

Hmm w sumie na początku miałem podobnie, paraliż decyzyjny, jak w ogóle poukładać ten oddział.

Ale kilka gier (2,3) i już było po problemie :) Moja Żona twierdziłą długo że karty są nieczytelne (może rzeczywiście troche są) ale przyzwyczaiłą się i nie ma już problemów :) Generalnie bardzo fajna gra, za tydzień powinienem mieć już waleczne piksele 2, więcej trybów, draft itp itd ! :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tomb »

Gra wymaga solidnego poznania.
Wydaje mi się, że warto w pierwszych partiach podejmować szybkie decyzje, zamiast skupiać się na optymalnych wyborach. Nie ma co poznawać wszystkich możliwości, zamiast tego polecam czytać tylko rozkaz i cechę z aktualnej fali i na szybko coś wyłożyć lub dobrać kartę. Rozgrywka przyspiesza, a my dowiadujemy się, jak wszystko działa, co jest ważne i potrzebne itd.

Nie jest to tytuł niszczący system, ale po ograniu daje sporo satysfakcji przy kombinowaniu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Pietruch »

Na próbę kupiłem Waleczne Piksele, pierwsze 3-4 partie z dziewczyną trwały dość długo bo nie znaliśmy zasad, umiejętności Jednostek itd. Teraz już trochę się ograliśmy i gramy dużo sprawniej, partie trwają około 15-20min. Postanowiłem zaufać autorowi WP i od razu kupiłem Waleczne Piksele 2, zobaczymy jak działa wariant 2vs2 :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: espresso »

Naprawdę udaje Wam się zejść do 20 min? U nas, po kilkunastu partiach, wciąż rozgrywka trwa minimum 45 min. Dla mnie jest to nieco za długo, jak na taką dosyć mocno losową grę.
ODPOWIEDZ