Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Tak właśnie myślałem. :(
Obawiam się że w dużej częsci tytułów będą za duże.

Na tą chwile najtańsze 10x10x10mm jakie znalazłem są tutaj:
http://www.aliexpress.com/item/-/1950747671.html
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Sa jeszcze tańsze z dziurka (koraliki).
Ja jednak kupiłem te 1,4cm i sobie chwale.
Fajne i jeszcze dokupię sobie do samorobek.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

veljarek pisze:Sa jeszcze tańsze z dziurka (koraliki).
Ja jednak kupiłem te 1,4cm i sobie chwale.
Fajne i jeszcze dokupię sobie do samorobek.
Chodzi Ci, że gdzieś znalazłeś mniejsze kostki (bez zaokrąglonych rogów) z drewna?
Podeślesz linka ?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Tak na allegro kupowalem 2-3 miesiące temu. Dobrej jakości szesciany w różnych kolorach ale jako koraliki 6 i 8 mm byly
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: microwave »

veljarek pisze:Tak na allegro kupowalem 2-3 miesiące temu. Dobrej jakości szesciany w różnych kolorach ale jako koraliki 6 i 8 mm byly
Takie coś? http://allegro.pl/koraliki-drewno-mix-k ... 09675.html
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

microwave pisze:
veljarek pisze:Tak na allegro kupowalem 2-3 miesiące temu. Dobrej jakości szesciany w różnych kolorach ale jako koraliki 6 i 8 mm byly
Takie coś? http://allegro.pl/koraliki-drewno-mix-k ... 09675.html
Takich właśnie trochę kupiłem i widziałem sporo podobnych. Niestety w ogóle mi się nie podobają. Mają duże dziury, zaokrąglone brzegi i często są niedokładnie wykonane.
To są chyba najlepsze koraliki jakie znalazłem:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... fault-0113
i jeszcze takie tylko że 13mm :(
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... -2-mt-0113
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Sir_Yaro mnie uprzedził.
Dokładnie te kupiłem i są dobrej jakości:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... s0-ce-0113
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Monk »

Dzięki panowie! Nakupowałem korali za 120 zeta. Ciekawe czy następnym razem rzucą tego więcej :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Coen »

A gdzie szukać takich "kamyków-znaczników" jak na rysunku wskazany czerwoną strzałką?

Foto

Edit: było dobrze jak wrzucałem.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2015, 12:54 przez Coen, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Coen pisze:A gdzie szukać takich "kamyków-znaczników" jak na rysunku wskazany czerwoną strzałką?

Obrazek
Popraw link do obrazka bo się nic nie wyświetla.

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Coen pisze:A gdzie szukać takich "kamyków-znaczników" jak na rysunku wskazany czerwoną strzałką?

Foto

Edit: było dobrze jak wrzucałem.
Nie bardzo widzę co to jest. Wygląda jak papierowy żeton który na czymś leży. A to coś jest na maksa nie wyraźne. Nie masz jakiegoś lepszego zdjęcia? Albo inaczej. Jaką rolę to coś pod spodem ma pełnić ?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Coen »

Sir_Yaro pisze: Nie bardzo widzę co to jest. Wygląda jak papierowy żeton który na czymś leży. A to coś jest na maksa nie wyraźne. Nie masz jakiegoś lepszego zdjęcia? Albo inaczej. Jaką rolę to coś pod spodem ma pełnić ?
Lepszego zdjęcia nie mam. Chodzi mi właśnie o ten "kamyczek" leżący pod żetonem samolotu.
Jak wysyłam samoloty do patrolowania, to powinienem położyć je na planszy w miejscu "patrol" - zamiast tego chcę je "podnieść do góry" :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: rastula »

Obrazek


;)


płytki od scrabble też się nadadzą...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Jak nie potrzebujesz dużo to zamów wycięcie takich kwadratów laserem. Powinno kosztować parę złotych...

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: misioooo »

Trymer A4 5w1
Ktoś przerabiał/testował tego typu niedrogie akcesoria do papieru? Ten model mnie zainteresował ze względu na możliwość nacinania (pod zagięcia), oczywiście cięcia oraz zaokrąglania narożników... Jakieś nieduże $ kosztuje w necie czy na alledrogo.
Oczywiście do wykorzystania 100% amatorskiego, od czasu do czasu coś uciąć czy jakąs grę PnP sobie stworzyć...
Kartonu 2-3mm tym nie urżnę raczej, ale tekturkę na np. pudełka na karty czy jakieś naklejki na karton już powinny być ciachnięte ładnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
destos
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2014, 15:49

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: destos »

misioooo pisze:Trymer A4 5w1
Ktoś przerabiał/testował tego typu niedrogie akcesoria do papieru? Ten model mnie zainteresował ze względu na możliwość nacinania (pod zagięcia), oczywiście cięcia oraz zaokrąglania narożników... Jakieś nieduże $ kosztuje w necie czy na alledrogo.
Oczywiście do wykorzystania 100% amatorskiego, od czasu do czasu coś uciąć czy jakąs grę PnP sobie stworzyć...
Kartonu 2-3mm tym nie urżnę raczej, ale tekturkę na np. pudełka na karty czy jakieś naklejki na karton już powinny być ciachnięte ładnie.
Ja testowałem i na dwa różne modele (w tym ten który podałeś) żaden się nie nadawał - żaden z nich nie przycinał precyzyjnie po linii prostej, zawsze jakieś lekkie fale były, po prostu beznadzieja i szkoda nerwów. Oddałem to dziadostwo zaraz po zakupie, kupiłem nóż krążkowy olfa, linijkę do cięcia leniar i zaokrąglacz rogów (za mniej wiecej 3/4 ceny tych pseudotrymerów) i w końcu bez nerwów robię karty. Może to kwestia szczęścia ale po raz trzeci nie miałem zamiaru sprawdzać tych plastików. Oprócz tego co podałeś, to jeszcze sprawdzałem firmę fellowers i też podobnie z precyzją. Równej nożyczkami za 2 zł utniesz niż tym czymś.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Monk »

Podobne urządzenia zwykle zbierają tak nieprzychylne opinie, że nie wręcz mogę uwierzyć, że ktoś je w ogóle produkuje, jeśli są faktycznie aż tak beznadziejne.
dixie
Posty: 44
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:35

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: dixie »

Moja żona kupiła podobne ustrojstwo w Lidlu. Ale jak przejrzałem filmik prezentujący zalinkowany sprzęcior, to podziwiam przemyślność mojej połowicy, bo znalazła urządzenie z takim sprytnym czymś, co skutecznie przytrzymuje kartkę na całej długości cięcia (nie niszcząc jej przy tym :wink: ) i za ChRL tego się nie przesunie. Tymczasem na filmie gość trzyma kartkę ŁAPĄ, żenua :shock:
Fakt, w naszej wersji nie ma paginatora (to chyba tak się nazywa, ale mogę się mylić) i zaokrąglacza rogów, za to wycina po prostej bardzo przyzwoicie i robi nawet ładne wzorki. Niedawno użyliśmy tego do zrobienia okolicznościowych dyplomów i wyszło całkiem, całkiem.
Wychodzi na to, że trzeba wiedzieć bardzo dokładnie czego się szuka i upewnić się przed zakupem, że to "coś" ma to czego szukamy.
A co do Olfy, to potwierdzam. RZĄDZI :twisted:
Nie znam lepszych ostrzy. Mam na stanie cyrkiel CMP-1, modelarski AK-1 i jakiś taki większy nożyk, niby do tapet, ale nie segmentowy CK-1.
Tylko linijkę trzeba mieć stalową, bo aluminiowa to się szybko pokroi. No i obowiązkowo firmowa matę, bo chińszczyzna długo nie pożyje a i ostrze szybciej się stępi (o ile można powiedzieć, że Olfa się tępi :roll: )
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: misioooo »

Ok, czyli takie coś jak wyżej odpada. Gilotynka może jakaś? Nigdy nie używałem i nie wiem czy to równo tni, nie gnie papieru/kartonu etc...

Co do linijki, noży etc - linijka zamówiona, nożyki jakieś made in ChRl, ale myślę, że wystarczą na start. W planach dokupienie porządnego nożyka (jeszcze nie wiem czy krążkowy czy klasyczny) i maty.

Kart raczej nie będę robił (może czasami tłumaczenia wydrukowane do pocięcia - czyli zwykły papier 80g). Bardziej jakieś żetoniki z grubego kartonu.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Ja myślę, że takie wynalazki są spoko jeśli się dość dobrze wie co należy kupić i nie liczy się, że kupi się to tanio.
szczemp
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2015, 10:43

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: szczemp »

misioooo pisze:Ok, czyli takie coś jak wyżej odpada. Gilotynka może jakaś? Nigdy nie używałem i nie wiem czy to równo tni, nie gnie papieru/kartonu etc...

Co do linijki, noży etc - linijka zamówiona, nożyki jakieś made in ChRl, ale myślę, że wystarczą na start. W planach dokupienie porządnego nożyka (jeszcze nie wiem czy krążkowy czy klasyczny) i maty.

Kart raczej nie będę robił (może czasami tłumaczenia wydrukowane do pocięcia - czyli zwykły papier 80g). Bardziej jakieś żetoniki z grubego kartonu.
Nie wiem jak z matami. Różne opinie są. Ja używam deski do krojenia. Taka plastikowa, wystarczająco miękka i wystarczająco twarda. Bardzo dobrze się sprawdza. Do tego tania.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Andreal »

Przymierzam się do zrobienia wkładki do Galaxy Trucker z foam-x, czy jak się to zwie, jaki klej proponujecie? Polimerowy, wikol, coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Andreal pisze:Przymierzam się do zrobienia wkładki do Galaxy Trucker z foam-x, czy jak się to zwie, jaki klej proponujecie? Polimerowy, wikol, coś jeszcze?
wikol albo jeszcze lepiej Magic.
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pietruch »

Do swoich wkładek kupiłem taką płytę.
Z obu stron obklejona jest jakimś papierem albo cienkim kartonem, do klejenia wykorzystywałem zwykły klej introligatorski, 60g za 4,4zł. Póki co wszystko ładnie się trzyma :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Coen »

Ja używam introligatorskiego:
CR
a w tym sklepie kupisz też te płyty piankowe
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ