Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hsiale »

REBEL.pl pisze:
hsiale pisze:Czy macie w planach rozmowy z Libellud na temat dystrybucji w Polsce tego promocyjnego dodatku do Dixit? https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... rsary-pack
Marcussz pisze:Przychylam sie do pytania o dodatek promocyjny do Dixita.
To nie jest dodatek będący produktem, a promówka przygotowana i sprzedawana na 6 rocznicę wydania Dixita na festiwalu w Cannes. Na chwilę obecną nie znajduje się on w ofercie jako produkt gotowy do lokalizacji, gdyby to się miało zmienić to na pewno będziemy o tym fakcie informować.
Może mi się źle wydaje, ale jednak myślałem, że jako stały partner Libellud w dystrybucji/lokalizacji Dixit (a może i paru innych gier) macie z nimi jakiś sensowny kontakt i możecie z własnej inicjatywy zapytać o możliwość dystrybucji tego dodatku w Polsce i liczyć przynajmniej na to, że otrzymacie jakąś odpowiedź :) Zainteresowanie jak widać jest.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

hsiale pisze:
REBEL.pl pisze:
hsiale pisze:Czy macie w planach rozmowy z Libellud na temat dystrybucji w Polsce tego promocyjnego dodatku do Dixit? https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... rsary-pack
Marcussz pisze:Przychylam sie do pytania o dodatek promocyjny do Dixita.
To nie jest dodatek będący produktem, a promówka przygotowana i sprzedawana na 6 rocznicę wydania Dixita na festiwalu w Cannes. Na chwilę obecną nie znajduje się on w ofercie jako produkt gotowy do lokalizacji, gdyby to się miało zmienić to na pewno będziemy o tym fakcie informować.
Może mi się źle wydaje, ale jednak myślałem, że jako stały partner Libellud w dystrybucji/lokalizacji Dixit (a może i paru innych gier) macie z nimi jakiś sensowny kontakt i możecie z własnej inicjatywy zapytać o możliwość dystrybucji tego dodatku w Polsce i liczyć przynajmniej na to, że otrzymacie jakąś odpowiedź :) (...)
Właśnie taka jest odpowiedź Libellud ;) Nie ma możliwości na chwilę obecną produkcji tego zestawu promocyjnego jako pełnoprawnego produktu. Zapytanie dało im na pewno do myślenia, może za jakiś czas go opracują.
mulek18 pisze:Dorzucę pytanie: Czy Pan Rebel nadal współparcuje z wydawnictwem AEG? Może Pan Rebel rozważa wydanie po polsku Trains lub Planes? Szczególnie tematyka kolejowa jest w Polsce lubiana a gra jest mocno zależna językowo.
Nie współpracujemy i nie rozważamy.
mulek18 pisze:A może w planach jest Relic Runners? Tekstu może nie ma w niej wiele, ale są też pomoce gracza.
Days of Wonder sugeruje abyśmy w pierwszej kolejności wydali inne pozycje z ich portfolio, także na chwilę obecną nie mamy jej w planach.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

A jakie gry w tym portfolio się znajdują? Lol, dziwne podejście DoW
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:A jakie gry w tym portfolio się znajdują? Lol, dziwne podejście DoW
No nie do końca dziwne. Jeśli wiedzą na przykład, że Small World Underground sprzedaje się im lepiej niż Relic Runners, a obu nie ma na polskim rynku to całkiem logiczne wydaje się to, że od tej pozycji chcieliby zacząć :)
MisterC pisze:
REBEL.pl pisze:
Rafal_Kruczek pisze:...Xeno Invasion...
Polskiej wersji na pewno nie będzie
Z relacji wiemy, że wydanie polskiej wersji AA przepadło po testowych rozgrywkach w Rebelu. XI też nie otrzymało aprobaty graczy testowych?
Nie otrzymaliśmy prototypu do testów i nie planujemy jego wydania.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: 8janek8 »

Widzę, że po akcji z AA macie pod górkę z tym wydawcą (co raczej nie jest żadnym zaskoczeniem). Czy w związku z tym są szansę na wydanie Roll for the Galaxy, i jeśli tak to czy macie ją w planach?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

8janek8 pisze:Widzę, że po akcji z AA macie pod górkę z tym wydawcą (co raczej nie jest żadnym zaskoczeniem). Czy w związku z tym są szansę na wydanie Roll for the Galaxy, i jeśli tak to czy macie ją w planach?
Pytanie już padło i odpowiedz wtedy była negatywna. Ale kto wie, moze kilka miesiecy i sledzenie wyników sprzedazy spowodowało zmiane dycyzji?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Erni »

A czy Rebel planuje wydać polską wersję "Room 25: Season 2"?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hrachubi »

Wcześniej wspominali że mają w planach dodatek do Pokoju 25. W opis season 2 się nie wczytywałem, głównie obrazki przejrzałem ale strzelam, że polski dodatek będzie poszerzony o to czym się różni season 2 od season 1, czyli nowe postacie i zdolności(?).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Gambit »

hrachubi pisze:Wcześniej wspominali że mają w planach dodatek do Pokoju 25. W opis season 2 się nie wczytywałem, głównie obrazki przejrzałem ale strzelam, że polski dodatek będzie poszerzony o to czym się różni season 2 od season 1, czyli nowe postacie i zdolności(?).
Season 2 to właśnie dodatek, więc powinien to być polski Season 2 :)
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hrachubi »

:oops: Rzeczywiście, nie zauważyłem że tam napisali "expansion" + te zdjęcia na bgg.
Założyłem, że tak jak Zombicide season 2 -> "nowa gra"

Czyli jest tak że wersja ENG ma pudełko od dodatku: większe od podstawki i z wypraską na elementy podstawki.

Jeszcze dodam, że gdy otworzyłem polską wersję od razu pomyślałem, że będzie dodatek bo sporo wolnych przegródek zostało.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: xilk »

Osobiście też czekam na polskie wydanie dodatku do Pokoju 25 :)

Tak zapytam, jak się ma sytuacja druku poprawionych kart postaci do samej gry Pokój 25? Nadal aktualna jest informacja, że przyjdą one do Waszego wydawnictwa razem z grą Megawojownicy?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

-----------------------------
AKTUALIZACJA:
-----------------------------

1) Komiks - właśnie otrzymaliśmy dostawę i rozpoczęliśmy wysyłkę. Rozegraliśmy partię wśród załogi firmy w gronie osób, które nie miały okazji spróbować jej wcześniej i raz jeszcze świetnie się bawiliśmy. W niedalekiej przyszłości przygotujemy konkurs, a niedługo można spodziewać się pierwszych recenzji i videorecenzji tej gry.
Zapraszamy także do odwiedzenia galerii produktu, do której dodaliśmy kilka zdjęć prezentujących jak bogate jest wnętrze pudełka. Link do strony wydawnictwa -> tutaj <-

Obrazek

2) Szalona Misja - wydanie tej gry zostało pierwotnie opóźnione, aby do klientów dotarł produkt pozbawiony wad, gdyż pierwotnie wypraska nie utrzymywała ciężaru wszystkich komponentów. Po niemal półrocznym opóźnieniu, jej polska edycja jest już dostępna, równolegle z edycjami na całym świecie. Zapraszamy do zapoznania się z tą pozycją, która dzięki prostocie zasad powinna przypaść do gustu każdemu. Niech nie zraża was łatwiejszy pierwszy świat, kolejne stają się coraz trudniejsze, nam ostatnie poziomy sprawiły nie lada trudność, a kilka osób wręcz pokonały. Porównać je można do solidnej łamigłówki i nijak nie przypominają stworzonych dla młodszych graczy poziomów początkowych. Link do strony wydawnictwa -> tutaj <-

Obrazek

-----------------------------
ODPOWIEDZI:
-----------------------------
8janek8 pisze:(...) Czy w związku z tym są szansę na wydanie Roll for the Galaxy, i jeśli tak to czy macie ją w planach?
Nie mamy jej w planach.
Erni pisze:A czy Rebel planuje wydać polską wersję "Room 25: Season 2"?
xilk pisze:Osobiście też czekam na polskie wydanie dodatku do Pokoju 25 :)
Tak, materiały już są przetłumaczone, czekamy na potwierdzoną informację kiedy dodatek rusza do druku. Będziemy informować jak tylko czegoś się dowiemy.
xilk pisze:Tak zapytam, jak się ma sytuacja druku poprawionych kart postaci do samej gry Pokój 25? Nadal aktualna jest informacja, że przyjdą one do Waszego wydawnictwa razem z grą Megawojownicy?
Tak, czekamy na dostawę Megawojowników, która powinna w przeciągu tego, lub następnego tygodnia do nas dotrzeć i wraz z nią otrzymamy poprawione karty graczy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

REBEL.pl pisze: 2) Szalona Misja - wydanie tej gry zostało pierwotnie opóźnione, aby do klientów dotarł produkt pozbawiony wad, gdyż pierwotnie wypraska nie utrzymywała ciężaru wszystkich komponentów.
:lol:
Metalowe żetony, gipsowa plansza i bakelitowe karty robią swoje ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

Panie Rebelu, SCD Megawojowników?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:Panie Rebelu, SCD Megawojowników?
Sugerowana cena będzie wynosić 99,95 zł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Lucf »

Z ciekawości zapytam, z czego wynikało to, że jakieś2 lata temu Galaxy Trucker schodził po wszystkich sklepach za ok 49zł, kiedy teraz są dodruki i cenę w skepie stacjonarnym widziałem 150zł ? :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Banan2 »

Lucf pisze:Z ciekawości zapytam, z czego wynikało to, że jakieś2 lata temu Galaxy Trucker schodził po wszystkich sklepach za ok 49zł, kiedy teraz są dodruki i cenę w skepie stacjonarnym widziałem 150zł ? :)
Galaxy Trucker normalnie też mniej więcej tyle kosztował. Nie sprzedawał się i zaczęła się wyprzedaż w super atrakcyjnej cenie (49 PLN). I wtedy ludziska rzuciły się do kupowania :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kwiatosz »

Lucf pisze:Z ciekawości zapytam, z czego wynikało to, że jakieś2 lata temu Galaxy Trucker schodził po wszystkich sklepach za ok 49zł, kiedy teraz są dodruki i cenę w skepie stacjonarnym widziałem 150zł ? :)
To była jedna z wielu wtop Albi rzucającego gry wymagające promocji bez promocji. Pozbywali się zalegającego towaru. Mam wrażenie, że te dwa lata to bardziej 4, ze dwa lata temu to już polskie używki po 150 chodziły.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

Wie ktoś coś więcej na temat Megawojowników? Warto?
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: smalco »

Może już padło takie pytanie? Czy rebel planuje wydać Small World Podziemia po Polsku i kiedy??
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

smalco pisze:Może już padło takie pytanie? Czy rebel planuje wydać Small World Podziemia po Polsku i kiedy??
Tak, w tym roku na pewno, pracujemy nad przygotowaniem do tłumaczenia, ale nie znamy jeszcze dat dodruków. Jak tylko czegoś się dowiemy to będziemy informować :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: karawanken »

O to fajnie [SMILING FACE WITH SMILING EYES]. Nie wiem czemu ale SW Podziemia jakoś bardziej do mnie przemawia niż podstawka i chętniej ją kupię.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

Panie Rebelu, czy jakaś dokładniejsza data premiery Alchemików jest już znana?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:Panie Rebelu, czy jakaś dokładniejsza data premiery Alchemików jest już znana?
+1. w sumie to samo pytanie odnośnie Megawojowników i Baronii. Dziś 20.03 może będzie aktualizacja na stronie z zapowiedziami? :)
szafa
Posty: 40
Rejestracja: 01 kwie 2009, 22:27

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: szafa »

Aktualizacja pojawi się na początku przyszłego tygodnia.
Zbieramy dane.
Krzysztof "szafa" Szafrański
szafa@rebel.pl
Zablokowany