Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Dreadnought »

17 osób - niezbyt wiele ale też nienajgorzej. Preriowy orzeł może jeszcze rozwinie w pełni skrzydła :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Dodam rzy okazji: Doomtown jest wyjątkowo ciężką turniejowo grą. Nie ma porównania z nawet najbardziej subtelnymi talii z Warhammera Inwazji. Po trzech rundach boli mózg. Finaliści mieli naprawdę trudne zadanie grania do końca bez głupich błędów.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

SeeM pisze:Dodam rzy okazji: Doomtown jest wyjątkowo ciężką turniejowo grą. Nie ma porównania z nawet najbardziej subtelnymi talii z Warhammera Inwazji. Po trzech rundach boli mózg. Finaliści mieli naprawdę trudne zadanie grania do końca bez głupich błędów.
Tak a jeszcze po 5 rundach swissa trzeba było zasiąść do turnieju multi. A tutaj ciężko było zmusić się do jeszcze większego wysiłku :) Szczerze podziwiam finalistów turnieju multi, bo przecież finał tłukli chyba 2 godziny :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

To nie ma ograniczenia czasowego trwania meczu?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

adikom5777 pisze:To nie ma ograniczenia czasowego trwania meczu?
w fazie zasadniczej graliśmy do 2 zwycięstw, które trzeba było zrobić w 1 godzinę. Topka i finał multi były bez ograniczeń czasowych. Jak się potem okazało ograniczeniem czasowym była rezerwacja miejsca w lokalu :)

Wyniki, decki i relacje topek
http://www.doomtown.pl/forum/viewtopic. ... 0&start=30
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

Można bardziej ograniczać czas, ale chcieliśmy po prostu pograć [skoro takich turniejów zwyczajnie nie ma].

Co do parowania mózgu - przyznaję, że po 10h już z trudem myślałem. :) Na każdym turnieju ten element zmęczenia dochodzi, ale w DTR praktycznie nie da się grać na autopilocie [np. w oczekiwaniu na combo].

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

repek pisze:Można bardziej ograniczać czas, ale chcieliśmy po prostu pograć [skoro takich turniejów zwyczajnie nie ma].

Co do parowania mózgu - przyznaję, że po 10h już z trudem myślałem. :) Na każdym turnieju ten element zmęczenia dochodzi, ale w DTR praktycznie nie da się grać na autopilocie [np. w oczekiwaniu na combo].

Pozdro
I to wypaliło :) Pogralimy :)
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Desaix1800 »

Witajcie ciągle poszukuje swojej karcianki..było ich wiele (zaczynałem od M:tg z 18 lat temu ) był ostatnio Conquest, Star wars, do gustu przypadł mi tylko Android:Netrunner ale sprzedałem wersje pl z żalem. Teraz zastanawiam się nad powrotem do A:N w wersji ENG....ale nagle wpadł mi w oko Doomtown...(oj grało się sesje w Deadlands!). Czy ktoś ma z Was porównanie z A:N? A może napiszecie coś co skłoni mnie jednak do powrotu na Dziwny zachód ;)? PS: Widziałem w recenzjach PL tej gry że jest problem z tłumacezniem ghost rock...mnie bardzo podobał się "upioryt" :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Tyrek »

Jeśli podobał Ci się klimat Deadlands + lubisz ciekawe i nieszablonowe mechaniki w grach karcianych (wnioskuję po A:NR), to warto spróbować Doomtown.... nawet nie warto - trzeba! Porównanie DTR do A:NR jest praktycznie niemożliwe - zupełnie inny poziom mechaniki jak i prowadzenia samej rozgrywki. Dla mnie w chwili obecnej jest to trzecia karcianka na podium najlepszych w jakie grałem (dzieli to podium z A:NR i L5R). Każda z tych trzech jest inna, każda jest wymagająca i każda ma bardzo fajnie zgraną mechanikę z tematem - naprawdę w trakcie gry czujesz, że biegasz po mieście + pokerowe rozstrzyganie inicjatywy i strzelanin... super :) W DTR bardzo ważny jest aspekt przestrzenny - w trakcie gry dostawiasz nowe budynki w mieście - istotne jest poruszanie się kolesiami pomiędzy budynkami, domem a rynkiem - wzajemne sąsiedztwo itp. Trzeba zagrać, bo na sucho naprawdę trudno przekazać, na czym polega magia tej gry. Sporo gra się stołem. Deckbuilding jest troszkę inny niż w pozostałych karciankach jakie znasz bo poza działaniem kart, bardzo istotne są pokerowe wartości, które możesz wyciągać podczas strzelanin. Gra może się przy pierwszym kontakcie wydawać dość losowa - ale dobrze skrojony deck i dobrze myślący pilot mocno ogranicza ten aspekt.

Podsumowując w dwóch słowach - Trzeba zagrać! :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Odpisywałem Tobie w grupie na fb, więc tutaj się powtarzać nie będe - tym bardziej że Tyrek napisał wszystko na 1000% :) Pełna zgoda, nawet co do podium karcianek - to także moja święta trójca :)
W Warszawie grają - fajne chłopaki, miałem przyjemność poznać w Krakowie na "Bez Przebaczenia", więc polecam kontakt z nimi przez nasze forum:
http://www.doomtown.pl/forum/viewtopic. ... 5&start=90

No i przytoczę tutaj także aspekt drugoplanowy, czyli gra jest tańsza od LCG. :)
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Desaix1800 »

A w stolicy gdzie zazwyczaj gracze się spotykają ? :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Inermis »

We wtorek wieczorem w padbarze widziałem ostatnio kilka osób grających w doomtown.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Desaix1800 pisze:A w stolicy gdzie zazwyczaj gracze się spotykają ? :)
Wkleje jeszcze raz
http://www.doomtown.pl/forum/viewtopic. ... 5&start=90
Tak, chłopaki spotykają się w PadBarze i umawiają się w wątku na forum wklejonym powyżej :)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: pvdel »

W Warszawie gramy w Padbarze na Marszalkowskiej lub Paradoxie na Anielewicza. Gramy regularnie co tydzien od ok. 17:30 do +/- 22. Dzien tygodnia (wt/sr/czw) i miejscowka sie zmieniaja - ustalamy na biezaco z tygodnia na tydzien zeby wszystkim pasowalo. Wszystko jest na forum napisane - link wyzej.

Zapraszam smialo. Mamy zawsze nadmiar deckow, wiec mozesz przyjsc bez swoich kart. Zagrasz i zobaczysz czy gra Ci sie podoba. :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Karit »

Mam pytanie i prośbę jednocześnie - jest gdzieś może dostępny spis kart i kolejność ich ułożenia w tali która ma pomagać przy uczeniu się zasad?
Otworzyłem pudełko zanim przeczytałem o tym w instrukcji i teraz wszystko mam pomieszane :(
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: pvdel »

http://www.alderac.com/doomtown/files/2 ... -LoRes.pdf
http://www.alderac.com/doomtown/files/2 ... -LoRes.pdf

Po odlozeniu Outfitu i startowych dudow, kolejnosc jest od ostatniej karty w pdfie do pierwszej po starting dudach.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Dreadnought »

Jak się nowy doomtown trzyma w Polsce ? Powstała scena turniejowa ? Były jakieś kolejne regionalsy ?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: kempy »

Dreadnought pisze:Jak się nowy doomtown trzyma w Polsce ? Powstała scena turniejowa ? Były jakieś kolejne regionalsy ?
Nie, ale krakowski Hex złożył aplikację o turniej klasy Sheriff Event stąd są szanse na kolejny elektryzujący turniej w te wakacje.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Maxxx76 »

Dzisiaj miałem okazję poznać Doomtown (dzięki uprzejmości chłopaków z Wargamera) :)
Kupiła mnie ta gra, partyjki krótkie, ale treściwe, sporo rozkminiania, planowania i możliwości ułożenia talii. No, i rzecz jasna Dziwny Zachód :)
Nocka z głowy, bo teraz przy kompie człowiek będzie przeglądał wszystkie dostępne materiały o Doomtown, by oczy chociaż nacieszyć :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: zioombel »

I ja zakupiłem swój egzemplarz. Czytam instrukcję i faktycznie nie jest lekko ;-)
Jest może jakiś polska tłumaczenia podstaw albo filmik z dobrze wytłumaczoną przykładowa rozgrywka?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Maxxx76 »

Najlepiej zagraj z kimś
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: zioombel »

Maxxx76 pisze:Najlepiej zagraj z kimś
Żeby to było takie proste ;-)
Do Warszawy mam 30 km. Niby nie dużo, ale czasu mało . . .
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Maxxx76 »

Na forum Doomtown z pewnością znajdziesz kogoś pomocnego :-D
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: zioombel »

Maxxx76 pisze:Na forum Doomtown z pewnością znajdziesz kogoś pomocnego :-D
To może Ty? Też Cię tam widziałem. Kiedy wracasz z Kanarów ? ;-p
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Maxxx76 »

Jeszcze kilka dni będę :-D Ale gdy wrócę to możemy się umówić na partyjkę :-D
ODPOWIEDZ