(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Dla mnie nie ma czym sie emocjonowac...
Kto chce niech przychodzi, nie chce - nie przychodzi. Jesli ludzie chca sobie grac w inym miejscu, nie przeszkadza mi to (niby dlaczego by mialo?). Regularnie bywam w Srodziemiu, ale nic (i mam nadzieje, ze nikt) nie stoi na przeszkodzie zebym sie pojawil w srode w domu kultury czy piatek w CL. Im wiecej takich miejsc, tym lepiej. Dzieki temu ludzie maja wiekszy wybor lokalu, godziny i dnia w tygodniu.
Lepiej bylo by wstrzymac sie przed mocnymi slowami, bo to slawy nikomu nie przyniesie, a tylko moze sztucznie podzielic towarzystwo planszowkowe w Krakowie. Po co nam to? Korzysci nie widze zadnych.
Krowoderska ma swoje plusy, podobnie jak Srodziemie czy CL.
Racją jest to, ze dym w S jest nie do zaakceptowania (Andre ma racje, ze jesli bysmy zajeli cala knajpe, to nikt palic na dole nie musi, ale badzmy realistami...). I rzeczywisicie sa gry, w ktore ciezko grac w S (chocby dlatego ze panuje polmrok). Ale to dla mnie nie problem :)
Bez wzgledu na miejsce, zawsze z przyjemnoscia siade do stolu z Andre, Ujkiem, Rathim, Staxem czy kazda inna osoba, dla ktorej mysla przewodnia jest czerpanie przyjemnosci ze wspolnej zabawy. Tyle.
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Pisalem w osobnym temacie, ale moze warto napisac i tutaj.
W dniach 26-28.10.2007 w Krakowie (na Krowoderskiej, w budynku YMCA) odbedzie sie konwent Imladris XI. Przez caly czas trwania konwentu bedzie czynny Games Room. Czyli jakies 40h grania!
Zapraszam serdecznie do wspolnej zabawy!
A zainteresowanych pomoca przy obsludze GR (i darmowym wstepem na caly konwent) poprosze o kontakt.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hatar »

Jesli o mnie chodzi to aktualnie mam zajete wtorkowe wieczory, dlatego zaczalem sie pojawiac wiecej we srody i piatki.
Uwazam ze cenna tu jest roznorodnosc :) Nigdy wszystkim sie "nie dogodzi". Mozna zagrac w szkolnej atmosferze na krowoderskiej, jak rowniez na wesolo przy piwku w srodziemiu czy cafe late :) Mozna powiedziec cos dobrego i zlego o kazdym miejscu i terminie. Co do srodziemia, pojawiaja sie zarzuty slabego oswietlenia ( moze daloby sie we wtorki wkrecac mocniejsze zarowki? ) oraz dymu. Dym mi tez troche przeszkadza ( moze daloby sie umowic, ze na papierosa odchodzimy od stolu, tak jak czesto jest w cafe late, zeby nie dmuchac bezposrednio tym co nie pala).
Generalnie mam nadzieje ze czasy jedynie slusznej opcji juz minely i zachowamy mozliwosc wyboru terminu, miejsca i klimatu :)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Hatar pisze: Co do srodziemia, pojawiaja sie zarzuty slabego oswietlenia ( moze daloby sie we wtorki wkrecac mocniejsze zarowki? ) oraz dymu. Dym mi tez troche przeszkadza ( moze daloby sie umowic, ze na papierosa odchodzimy od stolu, tak jak czesto jest w cafe late, zeby nie dmuchac bezposrednio tym co nie pala).
Zarowki - daloby sie, ale musze osiagi pokazac, co znaczy tyle, ze mniej wiecej 30 osob przez miesiac przychodzi. Wtedy nawet lampki na stol zalatwie:)
A jesli o papierosy chodzi - mimo ze sam pale - staram sie wprowadzic zasady z CL - odchodzimy do baru.
Ku lepszemu idzie. :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hatar »

aswiech pisze:
Hatar pisze: Co do srodziemia, pojawiaja sie zarzuty slabego oswietlenia ( moze daloby sie we wtorki wkrecac mocniejsze zarowki? ) oraz dymu. Dym mi tez troche przeszkadza ( moze daloby sie umowic, ze na papierosa odchodzimy od stolu, tak jak czesto jest w cafe late, zeby nie dmuchac bezposrednio tym co nie pala).
Zarowki - daloby sie, ale musze osiagi pokazac, co znaczy tyle, ze mniej wiecej 30 osob przez miesiac przychodzi. Wtedy nawet lampki na stol zalatwie:)
A jesli o papierosy chodzi - mimo ze sam pale - staram sie wprowadzic zasady z CL - odchodzimy do baru.
Ku lepszemu idzie. :)
Mocniejsze zarowki mozemy przyniesc nawet sami i je wkrecac na czas gry :)
Co do papierosow, palenie przy barze wydaje sie byc dobrym kompromisem :)
felippe
Posty: 28
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: felippe »

Co do palenia - to czy przypadkiem nie ma wejść przepis zabraniający palenia także w barach itp.? To rozwiąże problem.

No i mam nadzieję, że w końcu jakos się w pracy odrobię i jakoś zajdę na jakieś gry.... eh...

PS: Ostatnio faza chwyciła mnie ma Machina II. Jest niezły klimacik, zwłaszcza jak się grający wczują w rolę:D
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Tym razem nietradycyjnie...
W Caffe Latte mnie nie bedzie - mam troche zalatwiania rzeczy do mieszkania. Mam nadzieje, ze tradycje podtrzymacie beze mnie:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

...ale cisza :)
Ja dzis moge byc ok 17.
Mam ze soba Metro :) Jesli jest kto chetny, zapraszam do stolu :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja bede na pewno, ale nie wiem jak dojade z Kato. Planuje byc 17.30 - 18, ale autostrada ma swoje prawa...
Cos specjalnego przyniesc?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

piterek pisze:...ale cisza :)
Ja dzis moge byc ok 17.
Mam ze soba Metro :) Jesli jest kto chetny, zapraszam do stolu :)
kolo 17 bedziesz? - to wpadne sie przywitac :). bede kilka minut po 17
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

aswiech pisze:Cos specjalnego przyniesc?
Dla mnie wystarczy ze bedziesz :)
Nie mam zadnych wiekszych upodoban, nie przeciazaj sie :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

mskola73 pisze:kolo 17 bedziesz? - to wpadne sie przywitac :). bede kilka minut po 17
Nie bylo Cie! :evil:
;)
Pozdrawiam,
piterek
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

piterek pisze: Nie bylo Cie! :evil:
;)
wrecz przeciwnie. byle jak obiecalem - dokladnie 17.15. przywitalem sie z barmanem wchodze na sale usmiechniety i ......................... pusto!!!!!!
a ktos obiecal ze bedzie od 17 z metrem!!!
nie czekalem i zwinalem sie. :(
a tak przy okazji ile osob przychodzi we wtorki?
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja zawsze przychodze;)
Powaznie zas mowiac - mamy grupe 10-20 osob zawsze, mimo ze ostatnio jakos nas mniej.
Trudno.
Ja w kazdym razie jestem z Jenseits von Theben w Caffe Latte w piatek:) Zapraszam serdecznie wszystkich, ktorzy byli i ktorzy jeszcze nie byli.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

mskola73 pisze:wrecz przeciwnie. byle jak obiecalem - dokladnie 17.15. przywitalem sie z barmanem wchodze na sale usmiechniety i ......................... pusto!!!!!!
...bylem o 17:30
Trudno, moze zatem nastepnym razem. W nastepny tydzien tez bede. I chyba tez sie wybiore w srode na Krowoderska.
Pozdrawiam,
piterek
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Zamierzam jutro być i zebrać strategów.
Przyniosę parę "ciężkich" rzeczy, bo taki mam nastrój po pierwszych kolokwiach ;) : na pewno El Grande i może Caylus?

No chyba, że ewidentnie nie będzie chętnych.

A i tak pewnie skończy się na Blefie...
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Oooooo nie. Blef w ostatecznosci.
Mnie z kolei wzielo na stara, dobra Machine. Jedynke oczywiscie.
I mam swiezutkie Jenseits von Theben.:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Ja dzis skromnie, bo nie mialem za wiele miejsca w plecaku :)
Mam Cytadele, a w S powinienem byc jakos ok 17:30
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja tez tak jakos sie zjawiam.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hatar »

EstEst pisze:Zamierzam jutro być i zebrać strategów.
Przyniosę parę "ciężkich" rzeczy, bo taki mam nastrój po pierwszych kolokwiach ;) : na pewno El Grande i może Caylus?

No chyba, że ewidentnie nie będzie chętnych.

A i tak pewnie skończy się na Blefie...
w El Grande bardzo chetnie :) powinienem byc ok 18 :)
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

El Grande, Munchkin i Bang po czesku. Będę przed 18.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Ktoś chętny jutro na Brassa?
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Twardzieli zapraszam we wtorek na partyjke "Maklera gieldowego" ;) "Pola naftowe" sa przy tym malo oryginalne ;) Przypominam przy okazji, ze gra ukazala sie u nas w latach 80', i z tego co kiedys czytalem jest 'zachodnim piratem', podobnie jak "Labirynt Smierci" itp.
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

A ja z takim głupim pytaniem...

Wywiało mnie do Zakopanego prowadzić szkolenie dla rozmaitych. Posiedzę tu od dziś do przyszłej środy bez przerwy, stąd narodziła mi się myśl taka, żeby w weekend nie siedzieć bezczynnie. Jeszcze się nie orientowałem dokładnie, ale wygląda na to, że jeżdżą stąd do Krakowa rozmaite busiki i inne takie wynalazki. Znalazłaby się może tamój jaka dobra dusza, która miałaby chęć i możliwości przygarnąć przyjezdnego na partyjkę tego, lub owego?

Earl

P.S. Tylko bez głupich uwag, że w Zakopanem można spędzać weekend na łażeniu po górach :twisted: Od rana spadło trochę takiego paskudnego białego, właśnie się z wolna roztapia... Brodzenie w błotku w okolicznościach przyrody mnie siakoś nie rajcuje :P

E.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Earl_MW pisze:narodziła mi się myśl taka, żeby w weekend nie siedzieć bezczynnie.(...) Znalazłaby się może tamój jaka dobra dusza, która miałaby chęć i możliwości przygarnąć przyjezdnego na partyjkę tego, lub owego?
Ja bardzo chetnie. Jako ze jutro mnie byc niestety nie moze, wiec najlepiej by bylo w piatek/sobote.
Co Wy na to?
Przy okazji - Piterq, przyszly gry.
Mam zatem do przetestowania "Factory Fun" i "Tongiaki". Chetnie piatek. Chetnie sobota. Ktos jeszcze chetny poza Earlem? Gdzie bysmy sie spotkali? Caffe Latte?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ