Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Właśnie skończyłem wkładać karty z dodatku w folie z ffg. Fakt kart jest sporo i nie mam pojęcia jak to wszystko pomieścić w pudełku. Warto dodać, iż sam zrobiłem sobie wypraskę z tej czarnej pianko-tektury. Mam porządek ale miejsca mniej. Czy ktoś ma jakiś projekt takiej wypraski aby pomieścić wszystko z dodatkiem w koszulkach?
Widziałem już na poprzednich stronach projekty ale niestety tamte wypraski były na karty bez koszulek. Więc mnie to nic nie ratuje.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

Ja jak miałem tylko Forsaken Lore to po prostu wyrzuciłem standardową wypraskę i wszystko posegregowane w woreczkach mieściło się bez problemu. Teraz po MoM już muszę używać dwóch pudełek, ale przynajmniej wszystkie żetony mam w pudełkach więc jest większy porządek. Generalnie myślę że w EH nie jest taka wypraska potrzebna, jakieś pudełeczko lepiej się sprawdza moim zdaniem.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Koledze ChlastBatem nie chodzi o standardową (badziewną) wypraskę dodaną przez FFG, tylko o taką własnej roboty z płyty kartonowo-piankowej.
Tutaj masz przykład: http://imgur.com/a/55UT1#wqAV9Nh
@ChlastBatem Wrzuć fotki swojego dzieła, sam się zbieram do tego, zeby coś posklejać. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

Wiem o co koledze chodzi, tylko mówię że to jest zbędne w tej grze bo można z głową wszystko posortować bez tego (to nie Descent czy IA gdzie masz milion figurek czy kafelków przez które mozolnie musisz przejść żeby znaleźć odpowiednie do planszy) ale co kto woli :). Tylko tak na przyszłość wątpię żeby z taką wypraską MoM się zmieścił jak coś więc takie ostrzeżenie :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

zbajszek pisze:Wiem o co koledze chodzi.
Spoko. ;)
zbajszek pisze:można z głową wszystko posortować bez tego
Hmm, sam używam pudełka z castoramy na żetony oraz woreczków strunowych na karty i zaczyna mnie lekko wkurzać to mozolne wyciąganie kart z woreczków, a po rozgrywce pakowanie. Takie podajniczki na karty własnej roboty by to uspraniły. Dodatkowo to pudełko na żetony zuzywa dość miejsca.
Dobrze byłoby zaprojektować wypraskę, która uwzględniałaby MoM. Ta, którą podałem w linku powyżej, niestety pomieści jedynie podstawkę i pierwszy dodatek.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

Bary pisze: Hmm, sam używam pudełka z castoramy na żetony oraz woreczków strunowych na karty i zaczyna mnie lekko wkurzać to mozolne wyciąganie kart z woreczków, a po rozgrywce pakowanie. Takie podajniczki na karty własnej roboty by to uspraniły. Dodatkowo to pudełko na żetony zuzywa dość miejsca.
Dobrze byłoby zaprojektować wypraskę, która uwzględniałaby MoM. Ta, którą podałem w linku powyżej, niestety pomieści jedynie podstawkę i pierwszy dodatek.
Generalnie żetony mam w dwóch mały pudełkach na przynęty. Generalnie pakowanie w woreczki jest dość irytujące, ale myślę że o wypraskę która w jednym pudełko pomieści wszystko może być trudno, bo w tym momencie jedno pudełko jest pełne tylko kart i myślę że da radę do niego dołożyć jeszcze z jedno małe (no może duże) rozszerzenie i oba pudełka będą full. W drugim pudełku trzymam plansze, instrukcje, potwory, badaczy, przedwiecznych i dwa pudełka z żetonami.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Małe sprostowanie bo faktycznie napisałem dwuznacznie. Ja chcę przerobić swoją wypraskę z czarnej tektury/pianki tak aby zmieściła tylko pierwszy mały dodatek. Ale karty w koszulkach z ffg.
Obecnie moja wypraska mieści samą podstawkę i część dodatku. Dlatego szukam pomocy.
Pokazywane tutaj projekty z tej czarnej tekturo-pianki były robione pod gołe karty bez koszulek.

Wyślę zdjęcia jak skończę problem z dodatkiem i wypraska mojej roboty zmieści to co pisałem; )
Ale pierw jakieś linki od Was albo może ktoś już się uporał z takim problemem i chce się pochwalić?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Bary pisze:zaczyna mnie lekko wkurzać to mozolne wyciąganie kart z woreczków, a po rozgrywce pakowanie.
Pewnym wyjściem jest wykonanie pudełek na karty (tu moje z Robinsona). Wygodniejsze niż woreczki, a jednocześnie nie wymaga tyle pracy, co wypraska.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: carlos »

ChlastBatem pisze:Małe sprostowanie bo faktycznie napisałem dwuznacznie. Ja chcę przerobić swoją wypraskę z czarnej tektury/pianki tak aby zmieściła tylko pierwszy mały dodatek. Ale karty w koszulkach z ffg.
Może być ciężko tak to rozplanować, żeby się wszystko zmieściło (główny powód to koszulki FFG, które zdecydowanie powiększają talie). Mam ten sam "problem" i czekam na Góry Szaleństwa żeby zrobić wypraski i zapakować to w dwa duże pudełka.

Jeśli planujesz kupić nowy dodatek to myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie. :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Vojtas, dzięki za hinta, myślałem o takich pudełkach, rozważałem też opcję z taśmą Bondage (do celów krępowania kart oczywiście ;)) i rozwiązuje to kwestię woreczków, ale cały czas oznacza, że w pudle będzie też plastikowe pudełko do śrubek i nakrętek z Castoramy, które dość mało efektywnie zabiera miejsce w pudle gry (a w EH każdy centymetr się przyda, heh). Na początek spróbuje chyba zrobić wypraskę do Osadników (ponoć dobra na początek przygód z tekturo-pianką) i jak pójdzie dobrze to zabiorę się za Eldritch.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Zapakowałem karty w pudełka ultra pro i wlazły do podstawki wraz z planszą, instrukcją i częścią żetonów. Pozostałe żetony oraz karty postaci upchnąłem w dodatku.
Bez wyprasek, ale trzymają się porządnie :-)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Na stronie Galakty pojawiła się polska errata/FAQ do EH: http://galakta.pl/download/Eldritch_Hor ... ta_FAQ.pdf
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: elayeth »

Maxxx76 pisze:Zapakowałem karty w pudełka ultra pro i wlazły do podstawki wraz z planszą, instrukcją i częścią żetonów. Pozostałe żetony oraz karty postaci upchnąłem w dodatku.
Bez wyprasek, ale trzymają się porządnie :-)
A ja właśnie też ostatnio uznałem, że olewam koszulki do tej gry. 80% gier jakie mam ma koszulki i pomimo, że Eldritch jest świetny to stwierdziłem po prostu, że się nie opłaca.
Żywotność średnio granej gry wynosi minimum 3 lata... a w moim wypadku to z 5+. Skoro tam jest 300+ kart to ich koszt (ffg, ultra pro) wyniesie ok. 70+ zł. A gra z dodatkiem to koszt 300 zł. Moim zdaniem zbyt mała różnica w cenie. Wolę za te 5 lat kupić dwie nowe sztuki gry. ;)
Tak też postąpiłem z Arkham ... i co? I zanim się zużyły... wszedł Eldritch. ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Update Galakty odnośnie nieprawidłowych rewersów kart z dodatku:
"Jeśli chodzi o poprawione karty do Zaginionej wiedzy, to wszystko wskazuje na to, że będą one dołączone do Gór szaleństwa.
Dodatkowo, w Górach Szaleństwa będzie także poprawiony Rubin z podstawki. "
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: minnen »

A Charliego Kane'a już nie poprawią..?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: powermilk »

A co z Charliem nie tak?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Jego akcja powinna brzmieć: wybrany inny badacz może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję. W tej chwili jest dodane dodatkowe, błędne obostrzenie: "na twoim polu".
Obawiam się, że drukowanie nowej karty postaci może wyjść za drogo. Wyjdzie w praniu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: TTR_1983 »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Obrazek

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -remnants/

Kolejny dodatek :D tak na szybko:

- nowym przeciwnikiem jest nie przedwieczny, a sama koniunkcja planet - walczymy tu z czasem
- będziemy odwiedzać ruiny, świątynie dawnych kultów (jak wyspy wielkanocne, Stonehenge, mur chiński itp.), by tak pozyskiwać wiedzę niezbędną do zaradzenia katastrofie. Każda z tych lokacji dostanie własny deck spotkań:

Obrazek

- odwiedzimy znane ośrodki badawcze, zdobędziemy moc i artefakty by wzmocnić obronną barierę naszej planety. działania te ponownie opiszą nowe karty:

Obrazek

a jeśli nie uda się zapobiec otwarciu mrocznego portalu - będziemy mieć szanse na zapieczętowanie go:

Obrazek

- dodatek przyniesie też 4 nowych badaczy, między innymi łowcę nagród oraz nowe karty sprzymierzeńców:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Właśnie zakończyłem partyjkę w EH epickim zwycięstwem nad Cthulhu, wchodzę na forum, a tu taki news! Could this day be any better? :D
Fajnie, że mimo iż będzie to małe rozszerzenie, dojdą nowe postacie i nowa talia. W Zaginionej Wiedzy zabrakło właśnie takiego powiewu świeżości. No nic, trzeba szykować stówkę na przyszły rok. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Bary pisze:Właśnie zakończyłem partyjkę w EH epickim zwycięstwem nad Cthulhu, wchodzę na forum, a tu taki news! Could this day be any better? :D
Przypadek?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Nie sądzę... :-D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Nie nabijajcie się z Antoniego bo jeszcze nam gry planszowe w Polsce zdelegalizuje. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

A kim jest Antoni wobec przedwiecznych? Przecież on się nawet na kultystę nie nadaje. Antek wszystko by ujawnił jeszcze przed rozpoczęciem imprezy.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Eldritch Horror

Post autor: kjczewa »

Czekałem na taki dodatek odkąd pierwszy raz zagrałem w Horror w Arkham. Mi osobiście nic bardziej nie jest w stanie podkręcić klimatu niż starożytne miejsca :) Trochę taki Indiana Jones albo Uncharted w świecie Lovecrafta.
ODPOWIEDZ