Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
godunow
Posty: 74
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:56
Lokalizacja: Warszawa (Falenica)

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: godunow »

Czy wiadomo coś na temat wydania Ambasadorów ?
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: syfon »

godunow pisze:Czy wiadomo coś na temat wydania Ambasadorów ?
O to to!
Już nawet koszulki czekają w szufladzie specjalnie na te wydarzenie.
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Shogman »

Ja również czekam ;)
Pewnie po Portalkonie dowiemy się czegoś więcej
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Wydawało mi się, że gdzieś coś słyszałem, że już są w tłumaczeniu. Pewnie z kilka miesięcy jeszcze.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

I powstało pytanie, czy kupić pośród gwiazd, czy nie. Osoba, która ograła osadników, robinsona, suburbie. Znajdzie coś ciekawego w budowaniu w kosmosie?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

W pewnym sensie AtS blisko jest do Suburbii. Zasada podobna, ale nieco mniej ciągłego sprawdzania efektów, a nieco więcej zarządzania zasobami obecnymi, plus specjalnie umiejętności startowe i chyba nieco więcej efektów przestrzennych. Suburbia graficznie jest bardzo minimalistyczna i artwork jest tam w zasadzie nieobecny - w AtS wylewa się z każdej karty. Lubię obydwie gry, ale AtS z dodatkami ma większe pole do popisu i obecny klimat.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

wirusman pisze:I powstało pytanie, czy kupić pośród gwiazd, czy nie. Osoba, która ograła osadników, robinsona, suburbie. Znajdzie coś ciekawego w budowaniu w kosmosie?
Pośród gwiazd ma budowlany aspekt - planowanie przestrzenne - więc powinieneś ją polubić. Dodatkowo nakręcanie własnej maszyny punktowej - tak jak w Osadnikach, choć nie na taką skalę oczywiście. Jeśli dodatkowo lubisz SF, ładne ilustracje i 7 Cudów świata, to decyzja wydaje się przesądzona. ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: tomb »

Czy zakup gry i dodatku pod partie na 2-3 osoby polecacie?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

tomb pisze:Czy zakup gry i dodatku pod partie na 2-3 osoby polecacie?

Zdecydowanie :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: espresso »

Nie wiem co znajduje się w dodatku, ale podstawka na 2 osoby działa znakomicie (wg mnie lepiej niż na 3 i 4).
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

rattkin pisze:W pewnym sensie AtS blisko jest do Suburbii. Zasada podobna, ale nieco mniej ciągłego sprawdzania efektów, a nieco więcej zarządzania zasobami obecnymi, plus specjalnie umiejętności startowe i chyba nieco więcej efektów przestrzennych. Suburbia graficznie jest bardzo minimalistyczna i artwork jest tam w zasadzie nieobecny - w AtS wylewa się z każdej karty. Lubię obydwie gry, ale AtS z dodatkami ma większe pole do popisu i obecny klimat.
Właśnie nic jeszcze nie wiem o dodatku, tylko same "achy i ochy", które nic nie wnoszą.

Jeszcze trzeba dodać, że czekam na "Zamki...". Następna gra o budowaniu.

ps. Zobaczymy co tam portal wymyśli
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

Dodatek wprowadza ambasadorów których mozna zapraszac do swoich stacji, dają różne bonusy. Dodatkowo jest masa nowych kart, podobno jest też więcej interakcji ale nie bezpośredniej (coś pewnie w stylu: jak przeciwnik zbuduje czerwoną to dostajesz 1 kasy - ale to tylko zgadywanie).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

tomb pisze:Czy zakup gry i dodatku pod partie na 2-3 osoby polecacie?
Na 2 i 3 osoby jest wyśmienicie (na 3 moim zdaniem najlepiej) - natomiast raczej odradzam na 4. Można, da się, ale nie trzeba.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w testowaniu jakiegokolwiek nieoficjalnego trybu solo dla Pośród Gwiazd? Tytuł mnie kusi, jednakże bez sensownego trybu solo gra może dość rzadko lądować na stole.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

I wystartowaliśmy! Łapcie nas na Wspieram.to!

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wydać dodatek!

Link: http://bit.ly/1ehYNj2
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

Powodzenia, ja już lece kupić ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kaszkiet »

Wsparłem!
evrard
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Hmm... Wydaje się, że oferta jest skierowana raczej do nowych graczy a nie dla dotychczasowych fanów Pośród Gwiazd, co trochę boli. Skoro mam już podstawkę oraz wszystkie promoski to nie za bardzo widzę sens we wspieraniu dodatku. Prawdopodobnie kiedy trafi do sklepów kupię go w niższej cenie. Ale to jeszcze bym przebolał i z chęcią wsparłbym projekt. Ale po co mi promoski, które już mam? Nie ukrywajmy, że karty promocyjne też są wliczone w koszta projektu. Wolałbym próg niższy o 5 zł i dostać dodatek bez kart promocyjnych. A najlepiej żeby te promoski były, ale zupełnie nowe i najlepiej dostępne tylko przez wspieram to. O ile 84 zł to wraz z dostawą akceptowalna cena, to wyrzucanie pieniędzy w błoto (choć małych) w formie zakupu czegoś co się już ma, po prostu boli. Drogi Portalu może jeszcze coś poprawicie??
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

evrard pisze:Wolałbym próg niższy o 5 zł i dostać dodatek bez kart promocyjnych.
Znaczy doskwiera Ci cena o 5 zł za wysoka? Czy dobrze zrozumiałem?
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Mój kraj taki piękny.
Jak nie narzekanie że za dużo osób wsparło Zamki, to cena o 5 zł za wysoka. :D

Jakby kolega pomyślał to zauważy że 84 to wersja w promocji. Właśnie o 5 zł niższa, co daje mini dodatki za darmo.
evrard
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Wiedziałem, że tak będzie... Walić 5 zł. Walić 10. PG to dobra i dodatek jest warty 80-90 zł. Ale część z tych pieniędzy jest wyrzucana w błoto bo dostaje coś co już mam. Może to sknerstwo, może zwykła oszczędność, nieważne. Ważne jest to, że nie ma tak naprawdę progu dla osób, które mają podstawkę i dodatki promocyjne. Inaczej: nie ma progu dla osób, które do tej pory najbardziej wspierały Portal w wydawaniu PG. I byłoby fajnie jakby Portal to uwzględnił. Albo zmieniając promoski na nowe, unikalne albo np obniżając próg o parę zł abo dać możliwość wymiany tych promosek na jakieś inne ze sklepiku portalu.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: syfon »

evrard pisze:Ale po co mi promoski, które już mam?
Powiedziałbym Ci ale by mi post usuneli.

Kurcze, chcą dobrze, mimo że gra nie wypaliła, dają coś w gratisie, chcą zachęcić jak mogą ale nie! Bo musi się znaleźć malkontent który nie chce zajebistego dodatku bo bardziej mu zależy na zafajdanych pięciu złotych.
To może założymy dla Ciebie też zrzutkę jak nie masz tych 5 złotych i tak Cie bolą. Ja spoko mogę dopłacić do swojego pledża 50 groszy, serio, stać mnie.
Ba! Jeszcze będziesz do przodu bo, uwaga!, promosy możesz potem sprzedać. Łoooo! Genialne, nie?

Tak więc parafrazując klasykę: Pretty please with sugar on top, do the fucking pledge and stop whining like little bitch.


A nie dają pledża 5 złotych tańszego bez promosów bo to nie działa w ten sposób. Te promosy nie są warte 5 złotych, one zostały wydrukowane, koszt został poniesiony i leżą, i nie pracują. Dla Portala one są warte prawie nic, a Ambasadorzy, żeby wyjść na swoje, najwyraźniej 84-89 złotych.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

evrard pisze:Wiedziałem, że tak będzie... Walić 5 zł. Walić 10. PG to dobra i dodatek jest warty 80-90 zł. Ale część z tych pieniędzy jest wyrzucana w błoto bo dostaje coś co już mam. Może to sknerstwo, może zwykła oszczędność, nieważne. Ważne jest to, że nie ma tak naprawdę progu dla osób, które mają podstawkę i dodatki promocyjne. Inaczej: nie ma progu dla osób, które do tej pory najbardziej wspierały Portal w wydawaniu PG. I byłoby fajnie jakby Portal to uwzględnił. Albo zmieniając promoski na nowe, unikalne albo np obniżając próg o parę zł abo dać możliwość wymiany tych promosek na jakieś inne ze sklepiku portalu.
Chłopaki powyżej mają rację, ręce opadają. Dostałeś te promoski gratis, więc bez promosek cena byłaby taka sama (oczywiście można szukać teorii spiskowej, że tak naprawdę cena przez nie wzrosła, a mogło być 5 zł taniej). Faktem jednak jest, że Portal wyszedł z inicjatywą i zorganizował crowdfunding na dodatek, który w innym przypadku po prostu nie zostałby wydany, bo jest to dla nich nieopłacalne. W dodatku cena i zestawy są naprawdę dobre i mało jest gier, które za 150 zł oferowałyby taki bogaty zestaw. Na moje oko Portal zrobił to, żeby pokazać, że nie olewa naszego rynku i chce, żebyśmy też mogli cieszyć się zlokalizowanym dodatkiem. Obawiam się jednak, że te wieczne malkontenctwo sprawi, że Trzewik odpuści sobie w końcu ten rynek i skupi się na zachodzie gdzie i wpływy są inne i odbiór ich pracy pozytywniejszy. Nie idźmy tą drogą...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
evrard
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Nie rozumiesz. Nie zależy mi na 5 zł. Chodzi mi o to, że Portal w sumie nie przygotował nic dla osób, które do tej pory najwięcej zainwestowały w PG. A chyba te osoby, najbardziej chcą wydania dodatku. Nie tylko Ambasadorów ale i kolejnych. Po za tym, kampania jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Jakbym nie miał podstawki to wziąłbym pakiet za 150 od razu. Naprawdę sądzisz, że jest za darmo? Promoski na 99% też są wliczone w koszta akcji. Albo ty jesteś naiwny albo ja jestem skrajnym pesymistą.

Panowie chyba oszaleliście. Na mojej półce leży Robinson ze wszystkimi dodatkami, Tajemnicze Domostwo z plansza ducha, Pośród Gwiazd z promoskami, Tezeusza z wszystkimi dodatkami, NH tylko bez Dancera, Nową Erę sprzedałem tylko dlatego, że nie miałem z kim w nią grać, ale czekam na boxa, które kupie choćby po to żeby leżał na półce. Serio? Malkontent? Maruda? O, nawet vlogi Trzewiczka wszystkie obejrzałem. Chce tylko powiedzieć, że w jednym, jedynym aspekcie kampania mogłaby być lepsza. I wtedy byłaby idealna. Portal co zrobi to zechce, ale do ******** jak Portal czy jakiekolwiek inne wydawnictwo ma się rozwijać, jak nawet drobna uwaga jest torpedowana? Gdybym był wydawcą, to bym się cieszył nawet z tego, że gracze się doczepili to małej białej plamki z tyłu pudła pod ceną, bo dzięki temu następnym razem postaram się to poprawić, a moja gra będzie jeszcze bliższa perfekcji.
ODPOWIEDZ