Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Hejo mam pytanko odnośnie Oragnized play. Szukam listy kart jakie się tam znajdują, ew. czegoś z kartami dodatkowymi, wszelkie promo itp. Szukam jednej kart
Gravikor
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Na bgg masz listę. Ja Gravikora akurat mam, chyba był w jakims małym packu ;)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

niech to!!!!
właśnie widzę, że jest sporo całkiem fajnych kart, z promo setów itp :/ Lipca się wstrzymam z zakupem może w Dominacji się pojawią jakieś ciekawe.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Mają wypuścić dodatek gdzie będzie sporo kart - połowa promosów a połowa nowych ;) ale nie wiem kiedy niestety
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

AkitaInu pisze:Mają wypuścić dodatek gdzie będzie sporo kart - połowa promosów a połowa nowych ;) ale nie wiem kiedy niestety

A gdzie Ty takie info wyłapałeś?!!! Czekam :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

shivetay pisze:
AkitaInu pisze:Mają wypuścić dodatek gdzie będzie sporo kart - połowa promosów a połowa nowych ;) ale nie wiem kiedy niestety

A gdzie Ty takie info wyłapałeś?!!! Czekam :D
Tego to ja niestety nie pamiętam :P
Awatar użytkownika
gieniowski
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2011, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: gieniowski »

shivetay pisze: A gdzie Ty takie info wyłapałeś?!!! Czekam :D
Na swoim forum pisali że każda promocyjna karta wyląduje w końcu w dodatkach. Więc nie będzie sytuacji gdzie ktoś nie będzie mieć dostępu do niektórych kart.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Przed chwilą wróciłem do domu ze swoim egzemplarzem :D Teraz się nie doczekam pierwszej rozgrywki wieczorem. Życzcie mi szczęścia, żeby dziewczynie też się spodobało :D
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Spodobało się?
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

conus pisze:Spodobało się?
Nie spodziewaj się odpowiedzi - albo ich wciągnęło i grają od momentu otrzymania gry, albo wyklinają na liczbę słów kluczowych i szukają kupca :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Dziewczyna musiała pójść do lekarza akurat, to znalazłem chwilę żeby odpisać (ale tak na szybko, spellbook sam się nie złoży!).

Gramy póki co tylko ten wariant z małymi spellbookami i na połowie planszy, żeby załapać co i jak (co nie przeszkadza mi już wybierać kart do pełnej gry :D). Gra mnie zwaliła z nóg, między grami ciągle myślę "co by było gdyby" i jakie spelle mogę dodać do swojej talii żeby kontrować styl gry swojej dziewczyny. Jeśli chodzi o te słowa kluczowe i tak dalej, to gra jest zaskakująco intuicyjna, latającą jednostkę można tylko atakować z dystansu albo inną latającą, "niefizyczną" jednostkę ciężko zranić zwyczajnym atakiem itp itd. Nie szukamy żadnego kupca, tylko pieniędzy żeby kupić dodatki (bo sprzedawcę już mamy :D).
Podsumowując, przyłączam się do tego co ktoś napisał w temacie, że Mage Wars bierze się w ciemno. Brać i grać. A teraz lecę składać talię swojego Warlocka.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

To jest jedna z kolosalnych zalet..intuicyjność!!!
A już masz efekt uboczny...co by było gdyby :D hyhy ciągle siedzisz i myślisz :D

WITAJ W KLUBIE :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Tak się zastanawiam, jak już kupię te dodatki (Necro, Frocemaster i Kumanjaro) to gdzie ja to pomieszczę? W pudle z Core Seta jest miejsce na ok 200 kart więcej? Może 300. A co z resztą? :D
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Wszystkie swoje karty trzymam w klaserach http://isa.pl/p3971-Album-na-karty-9PKT ... 82600.html ale żałuję że nie kupiłem takich które dają możliwość dołożenia stron.
Z każdym kolejnym dodatkiem mam problem i muszę przewalac tony kart żeby zachować konsekwencje w sposobie ich ułożenia. :)
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Mage Wars

Post autor: von Klamke »

shivetay pisze:
AkitaInu pisze:Mają wypuścić dodatek gdzie będzie sporo kart - połowa promosów a połowa nowych ;) ale nie wiem kiedy niestety

A gdzie Ty takie info wyłapałeś?!!! Czekam :D
Potwierdzam. Ma być w tym roku.
Był nawet konkurs na ich stronie - jaki dać tytuł temu "nadprogramowemu" dodatkowi.

Edit: o, tu.
http://www.arcanewonders.com/arcane-won ... -expansion
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Macie jakieś porady jak się zabrać za robienie spellbooka? Od którego typu kart zacząć itp?

Próbuję coś swojego majstrować ale trochę się gubię przy tej ilości kart.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Sekator pisze:Macie jakieś porady jak się zabrać za robienie spellbooka? Od którego typu kart zacząć itp?

Próbuję coś swojego majstrować ale trochę się gubię przy tej ilości kart.
My zaczęliśmy od zrobienia tych proponowanych w instrukcji, które później trochę modyfikowaliśmy. Jak już poznaliśmy karty, ich użyteczność i możliwości, to zaczęliśmy sami kombinować:)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Wars

Post autor: Vester »

Rozumiem, że szansa na wersję PL umiera ostatecznie? Bo moment jest przedni - nowa inkarnacja i w ogóle...

Czy wydawnictwo ISA to ludzie czy roboty? Bo ich kontakt z klientem jest specyficzny...
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Sekator pisze:Macie jakieś porady jak się zabrać za robienie spellbooka? Od którego typu kart zacząć itp?

Próbuję coś swojego majstrować ale trochę się gubię przy tej ilości kart.
JA zaczynam od zebrania wszystkich kart, które mnie interesują. Tu patrzę jaki mag i co bym tak bardzo ogólnie chciał w nim umieścić, czyli baardzo dużo kart tu mam. Później przeglądam je i wybieram te które są najciekawsze/najbardziej przydatne. Patrzę też pod względem ilości kopii tych samych kart również. Często jest tak, że mam po 4-6 sztuki jednej karty na tym etapie :D. Z tych wybieram 120-150 pkt. Jak już jestem na tym etapie zaczynam analizować mega dokładnie + i -. Udaje mi się wybrać pierwszy sort 120. Poźniej musze to ograć bo inaczej nie ma opcji, żeby się dowiedzieć czy ma to sens.

I tak mija mi godzina albo dwie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Ja robie praktycznie identycznie.

Jedyne co robie to żadko sprawdzam czy chce karty z innych szkół magii (oprócz tych podstawowych jak block, dispel itp) bo mam tych kart już za dużo :P
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Klaser na karty zdecydowanie ułatwiłby cały proces...

Czy taki zwykły Pro-binder od ultra pro zmieści Core Set + wszystkie dodatki (nie licząc core spell tomów) Da radę wcisnąć po 6 kart do jednej kieszonki i jeszcze to zamknąć potem?
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Najwygodniej jest ściągnąć OCTGN i moduł do Mage Wars. Po prostu przy wszystkich aktualnych dodatkach taka forma budowania spellbook'a jest najłatwiejsza. Później można w locie złożyć przed grą konkretne i się nią cieszyć. Ja właśnie tak robię: wszystkie spellbook'i trzymam w OCTGN'ie - aktualnie mam książek sztuk 10, więc każdy bohater ma własną (nie licząc tych alternatywnych, z dodatków, bo ich póki co nie mam :) więc zostają jeszcze dwie w zapasie). Przed grą po prostu wybieramy sobie postacie, jedną z kilku złożonych talii i jazda. Uzupełnienie brakujących kart nie trwa wiele, wystarczy przełożyć z innych bohaterów i nie odkładać z powrotem.

Szybko, wygodnie, przede wszystkim nie trzeba szukać konkretnych kart po pudełku/złożonych księgach. Co prawda to nie to samo, co tradycyjnie - ale kwestia trzech minut i każda z 8 talii jest grywalna i gotowa na szybką rozgrywkę. Zwłaszcza, jak w ciągu roku czekają nas kolejne 4 soczyste dodatki. Ja jeszcze CoK ani FiF nie kupiłem, więc... Trzeba się spieszyć :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

4 dodatki w ciągu roku? TEGO roku? Mój portfel płacze...
Poza battlegrounds i tym z promoskami jakie jeszcze? Paladin i Siren też w tym roku?
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

O matko 4!!!!
Chyba sprzedam Horror w Arkham :/
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Napisałem w ciągu roku :D Czyli najbliższe 365 dni. W to, że do końca wyjdą wszystkie cztery wątpie, ale prawdopodobnie 3 z nich owszem.
- Paladin vs Siren
- MW Battlegrounds Domination
- Karty 50% nowych 50% promek dotychczasowych

No i Mage Wars Academy, czyli krótsza i prostsza rozgrywka bez planszy. Znaczna większość kart z tego dodatku będzie w pełni kompatybilna z resztą. No i ostatnimi czasy ArcaneWonders raczy nas małymi smaczkami pod postacią Archmage'a, czyli rozgrywka 2v1/3v1 z nowymi bardzo potężnymi czarami - też w produkcji. Nic tylko czekać.
ODPOWIEDZ