Exoplanets

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mah
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2015, 20:07

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Mah »

Board&Dice pisze:
rattkin pisze:Chłopaki... powiem to po raz ostatni. Nie umiecie pisać po angielsku, pora stawić czoła temu faktowi :). Dajcie to komuś, kto umie, jeśli nie do napisania, to chociaż do weryfikacji. Bynajmniej nie chodzi tu o zadzieranie nosa czy czepialstwo. Zastanówcie się, co myślą sobie anglojęzyczni wspierający - "rany boskie, jak oni tak kaleczą w postach, to może ta gra po angielsku też wyjdzie źle?". Jak nie macie komu, to dajcie mi z wyprzedzeniem, w czynie społecznym skoryguję wam chociaż te rażące błędy, szyk i kalki językowe.
Hehe pewnie skorzystamy z pomocy - często natomiast musimy reagować dynamicznie, szybko, będąc w drodze jak dzisiaj do Warszawy. Natomiast po konsultacjach z naszym partnerem z USA, który stwierdził, że często ludzie postrzegają coś takiego za bardziej prawdziwe, jak każdy element kampanii nie jest po kilkakroć przestudiowany i wychuchany, doszliśmy do wniosku, że komentarze i szybkie update'y można puszczać bez wielu "konsultacji".

Co prawda, zgadzamy się - kaleczymy jak cholera, zwłaszcza jak dochodzi do całości pewien zakres presji czasu :)
Na początku: wiem, że jak się już nie ma czego w internetach czepiać, to się czepia języka, ale jednak natura grammar nazi tym razem u mnie wygrywa.
Dla części pewnie i wygląda to jako bardziej prawdziwe, jednak pamiętajcie o tej części, która spojrzy na koślawy tekst i pomyśli, że produkt końcowy będzie najeżony błędami albo że jesteście firmą-krzakiem. O ile błędy w stylu kalkowania polskiej konstrukcji można wybaczyć, to literówki ("remamber") podkreśla jakikolwiek edytor tekstu, nawet przeglądarka. Chyba, że akurat tweetujecie :)
Tak jak rattkin mogę zaoferować korektę w czynie społecznym. Gra wygląda na zbyt dobrą, żeby psuć kampanię takimi błędami.

Dobra, to teraz łyżka miodu: Cieszę się ogromnie, że tak dobrze idzie. Sam coraz bardziej skłaniam się do wsparcia KS zamiast czekania na kupno z półki.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

@meh

Przy następnych updatech pozwolimy sobie zatem skierować zapytanie o poprawkę tekstu do Was! :)

a tymczasem w jeden dzień podskoczyliśmy z 22 900$ na ponad 24 000$! W tym widzimy coraz więcej osób z Polski :) Wasze zdrowie!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, 08:06 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

"Zazdraszczam" piwka. I jeszcze przy Aplle'u :)
Ale, ale - czy ja dobrze rozumiem tekst zamieszczony przy SG Space Game MAT: cena zostanie podana po osiągnięciu 5 SG? I który SG został już osiągnięty?...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Pan_K pisze:"Zazdraszczam" piwka. I jeszcze przy Aplle'u :)
Ale, ale - czy ja dobrze rozumiem tekst zamieszczony przy SG Space Game MAT: cena zostanie podana po osiągnięciu 5 SG? I który SG został już osiągnięty?...
A widzę że wszyscy bacznie śledzą i powołują się na ten zapis :D jutro będziemy znać cenę mat (a przynajmniej tak nam powiedziano :) ).
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

Board&Dice pisze:
Pan_K pisze:"Zazdraszczam" piwka. I jeszcze przy Aplle'u :)
Ale, ale - czy ja dobrze rozumiem tekst zamieszczony przy SG Space Game MAT: cena zostanie podana po osiągnięciu 5 SG? I który SG został już osiągnięty?...
A widzę że wszyscy bacznie śledzą i powołują się na ten zapis :D jutro będziemy znać cenę mat (a przynajmniej tak nam powiedziano :) ).
Pewnie że śledzą. Mata to dla mnie rarytas (oby nie za drogi) :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Toudi »

Moze zrobimy jakies zamowienie zbiorowe z Wroclawia? Te 6 osob pewnie sie znajdzie :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Mata to średni pomysł, ponieważ przestrzeń gry jest bardzo duża. Mata też musiałaby być duża, co za tym idzie droga. I nie byłoby jak jej schować do pudła, trzeba by ją rozcinać (vide Summoner Wars: Alliances) albo zrobić w technologii flat, ale wtedy składana na cztery szybko się niszczy. Sama mata zajmuje też dużo miejsca i pytanie czy w pudle w ogóle by się zmieściła. A to nie jest competitive LCG, żeby maty do gry trzymać osobno (nawet w SW:A się na to nie zdecydowano). Także, tego. Ja bym ten cel zamienił (albo dodał) na jakąś fajnie ilustrowaną niewielką broszurkę z atlasem nieba, opisem galaktyk, czy gwiazd. W ten sposób gra spełaniałby jeszcze cel edukacyjny, a to zawsze pomaga sprzedawać.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

rattkin pisze:Mata to średni pomysł, ponieważ przestrzeń gry jest bardzo duża. Mata też musiałaby być duża, co za tym idzie droga. I nie byłoby jak jej schować do pudła, trzeba by ją rozcinać (vide Summoner Wars: Alliances) albo zrobić w technologii flat, ale wtedy składana na cztery szybko się niszczy. Sama mata zajmuje też dużo miejsca i pytanie czy w pudle w ogóle by się zmieściła. A to nie jest competitive LCG, żeby maty do gry trzymać osobno (nawet w SW:A się na to nie zdecydowano). Także, tego. Ja bym ten cel zamienił (albo dodał) na jakąś fajnie ilustrowaną niewielką broszurkę z atlasem nieba, opisem galaktyk, czy gwiazd. W ten sposób gra spełaniałby jeszcze cel edukacyjny, a to zawsze pomaga sprzedawać.
Nad technologią się nie zastanawiałem, bo też i nie widziałem gry na żywo. Choć na filmach rozmiary gry po rozłożeniu nie wydają się aż tak gargantuiczne, to jednak mata z pewnością musiałaby być składana (chyba, że do pudełka dokleją tubę na zwinięcie maty). Ciekawe, co mieli na myśli autorzy, wystawiając taki cel do osiągnięcia? Może jednak Cię zaskoczą :)

Co do broszurki: nie wiem, czy bym ją kiedykolwiek przeczytał. Dla mnie to o wiele mniej interesująca opcja. Poza tym zmiana takiego pledga teraz mogłaby być zniechęcająca dla pewnej ilości wspierających.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: ThimGrim »

Zróbcie wersję cyfrową gry... ;)
Nesmeer

Re: Odp: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Nesmeer »

Czy do addonow instrukcje z dodatkowymi zasadami beda jedynie do sciagniecia czy beda tez w zestawie za dodatkowym wsparciem?

Wyslano za pomoca SmartDrona, za bledy prosze o wybaczenie.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

ThimGrim pisze:Zróbcie wersję cyfrową gry... ;)
Na razie cicho sza :) po kampanii więcej detali :)
Nesmeer pisze: Czy do addonow instrukcje z dodatkowymi zasadami beda jedynie do sciagniecia czy beda tez w zestawie za dodatkowym wsparciem?
Wyslano za pomoca SmartDrona, za bledy prosze o wybaczenie.
Przewidujemy wersje cyfrową na 100% - rozpatrujemy jeszcze wersję broszurową lub "ulotkową" na papierze kredowym. Zobaczymy co uda się osiągnąć finalnie.
Nesmeer

Re: Odp: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Nesmeer »

Smutno bedzie jak braknie tych kilku karteczek w zestawie, licze na was Panowie!

Wyslano za pomoca SmartDrona, za bledy prosze o wybaczenie.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: tassman »

Pękło 25k. Coraz bliżej jestem chęci "dofinansowania". Czuję, że w ostatnich dniach będzie wielkie BUM.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Bogus_law »

Będzie kolejny wielki wybuch ;)
Już kilka razy myślałem oby tylko do xx doszli a tutaj pięknie idzie do przodu :)
Bardzo fajnie że taka gra wyjdzie, już nie mogę się doczekać kiedy zagram.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Dzięki za miłe słowa.
Faktycznie systematycznie i z "uporem" nasz pojazd kosmiczny kieruje się ku nowym galaktykom :)

Dziękujemy wszystkim dotychczasowym wspierającym i zapraszamy jeszcze tych którzy nie byli do tej pory do końca przekonani.
Pozdrawiam,
Irek
Nesmeer

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Nesmeer »

Wiadomo już coś na temat maty?
Pytanie już się pojawiało, ale nadal czuję niepewność, żeby otrzymać addony wystarczy zwiększyć wsparcie, nie trzeba kwoty pod konkretne cele podporządkowywać?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Nesmeer pisze:Wiadomo już coś na temat maty?
Pytanie już się pojawiało, ale nadal czuję niepewność, żeby otrzymać addony wystarczy zwiększyć wsparcie, nie trzeba kwoty pod konkretne cele podporządkowywać?
Mamy już wycenę :) w ten weekend będzie update i przedstawimy jak wygląda cenowo :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

No i jest - mata za 17 dolarów. Trochę sporo - połowa ceny samego pudełka. Ciekaw jestem, jak się to przełoży na wzrost kwoty zebranej. Przez weekend nieco stanęło. Warto jednak chyba informację o cenie maty zamieścić na stronie kickstartera. Ciekaw jestem, jak rozwiążecie sprawę kosztów przesyłki do Stanów. A tak z ciekawości: jak zamierzacie pakować matę? Do pudełka, czy osobno?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Niestety maty wimylowe potrafią tyle kosztować (średnio 80-100 zł) w tym rozmiarze (80cmx80cm) - nasza mata będzie wytwarzana z tych samych materiałów co:
http://playmaty.pl/index.php?id_categor ... tegory&p=2

Do stretch goala z matami jeszcze nam troszkę zostało :) teraz najbardziej nam zależy na SG z urozmaiconymi grafikami czyli $30K.

Maty będziemy pakować osobno (albowiem taką matę można jedynie zwijać). W przypadku USA mamy partnera, który udostępnia nam swoje centrum logistyczne, do którego gry i maty wysyłane byłyby osobne i na miejscu w USA dopiero pakowane i wysyłane do odbiorcy - co zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas transportu z EU do USA.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Ja tutaj trochę adwokat diabła, ale mat z Playmaty.pl nie polecam w ogóle. Czy to blackflat, czy piankowe, czy winylowe, to jest niestety tandeta niewarta tych pieniędzy. Nie trzyma się podłoża, zawijają się krawędzie, rysuję się to szybko. Jak maty to tylko z inkedplaymats.

Zdecydowanie bardziej interesuje mnie cel z nowymi grafikami. Mata to niepotrzebny ambaras i akcesorium zupełnie do tej gry zbędne.
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Naro »

Cześć.
Niebawem koniec akcji a ja chcę zamówić dwa egzemplarze gry.
Proszę o informację ile muszę zapłacić za wersję na wypasie (w rozbiciu na poszczególne koszta).
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Naro pisze:Cześć.
Niebawem koniec akcji a ja chcę zamówić dwa egzemplarze gry.
Proszę o informację ile muszę zapłacić za wersję na wypasie (w rozbiciu na poszczególne koszta).
Woooohoooo! bardzo nam miło :)!

Dotychczasowe dodatki to:
Gwiazdy: 2$
Grawitacja: 4$
Space: 2$

Więc gra na wypasie to: 30$ + 3$ + 8$ = 41$
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: ThimGrim »

Z cyklu: pytanie, na które już padła odpowiedź.

O co chodzi z tymi grafikami na planetach w celu 30k? Że będą 4 wersje tej samej planety? :?:

I który dodatek sobie odpuścić? Grawitację czy dodatkowe klocki przestrzeni kosmicznej? :P
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

ThimGrim pisze:Z cyklu: pytanie, na które już padła odpowiedź.

O co chodzi z tymi grafikami na planetach w celu 30k? Że będą 4 wersje tej samej planety? :?:

I który dodatek sobie odpuścić? Grawitację czy dodatkowe klocki przestrzeni kosmicznej? :P
Każda planeta będzie w 4 wersjach graficznych.

Hmmm powinniśmy odpowiedzieć żeby nie odpuszczać żadnego ;) ale pytanie do ciebie:
- jeżeli lubisz interakcję między graczami: bierz dodatkowe kafle przestrzeni
- jeżeli chcesz coś co zmiękczy interakcję: bierz grawitację
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: ThimGrim »

Board&Dice pisze:
ThimGrim pisze:Z cyklu: pytanie, na które już padła odpowiedź.

O co chodzi z tymi grafikami na planetach w celu 30k? Że będą 4 wersje tej samej planety? :?:

I który dodatek sobie odpuścić? Grawitację czy dodatkowe klocki przestrzeni kosmicznej? [emoji14]
Każda planeta będzie w 4 wersjach graficznych.
Dzięki za odp. w sprawie dodatków. Niestety chyba skończy się tak, że wezmę wszystkie dodatki...

A co do 4 wersji planet. This is madness! Będzie 4x więcej kafelków!
ODPOWIEDZ