Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: raj »

karawanken pisze:Ale 67 nadal funtów boli. Za słabo lubię Halo aby to poważnie rozważać.
67 GBP to ok 380 zł. Niewiele mniej kosztuje starter armady w którym masz 3 kapitale i kilka malutkich myśliwców.
Więc to nie jest jakaś zaporowa cena za starter systemu z dużą ilością modeli, w dodatku ładnych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Ale Armada to Star Wars.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: raj »

Zagrałem i jakoś nie czuję tego SW.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Ja jeszcze nie grałem. Jestem ogromnym fanem SW i sam fakt kierowania okrętami z mojego ulubionego uniwersum wystarczy do pełni szczęścia. Z innymi bitewniakami tak nie mam
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Bogus_law »

karawanken pisze:Ja jeszcze nie grałem. Jestem ogromnym fanem SW i sam fakt kierowania okrętami z mojego ulubionego uniwersum wystarczy do pełni szczęścia. Z innymi bitewniakami tak nie mam
Kiedy zamierzasz zacząć grać ? Zastanawiam się nad wejściem w Armadę ale trochę boję się braku ludzi do grania.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: raj »

karawanken pisze:Ja jeszcze nie grałem. Jestem ogromnym fanem SW i sam fakt kierowania okrętami z mojego ulubionego uniwersum wystarczy do pełni szczęścia. Z innymi bitewniakami tak nie mam
Obecnie jestem trochę na fanowskiej emeryturze, ale fanem SW zdecydowanie jestem. Niestety rozczarujesz się, siła ognia od dziobu VSD i Nebulona jest identyczna, wytrzymałość prawie identyczna (VSD 8HP, NF 5HP). Do tego Korweta Koreliańska może VSD wymanewrować i wskoczyć mu na ogon, po czym go od tyłu rozwalić. Xwingi mogą spokojnie olewać ogień przeciwlotniczy z VSD.
Ogólnie rozczarowanie, po zapoznawczej rozgrywce nie mam ochoty na więcej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Bogus_law pisze:
Kiedy zamierzasz zacząć grać ? Zastanawiam się nad wejściem w Armadę ale trochę boję się braku ludzi do grania.




W sierpniu kiedy żona zdejmie z pułki kupione w kwietniu pudełko i wręczy mi je na urodziny
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 00:11 przez karawanken, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

rajgildia pisze: Obecnie jestem trochę na fanowskiej emeryturze, ale fanem SW zdecydowanie jestem. Niestety rozczarujesz się, siła ognia od dziobu VSD i Nebulona jest identyczna, wytrzymałość prawie identyczna (VSD 8HP, NF 5HP). Do tego Korweta Koreliańska może VSD wymanewrować i wskoczyć mu na ogon, po czym go od tyłu rozwalić. Xwingi mogą spokojnie olewać ogień przeciwlotniczy z VSD.
Ogólnie rozczarowanie, po zapoznawczej rozgrywce nie mam ochoty na więcej.
Liczę się z tym, że do pełnego grania potrzeba będzie dokupić kilka jednostek dla obu stron i jestem gotowy na te wydatki. Z większą flotą zabawa będzie na pewno ciekawsza.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Bogus_law pisze: Kiedy zamierzasz zacząć grać ? Zastanawiam się nad wejściem w Armadę ale trochę boję się braku ludzi do grania.
podobno Galakta rezygnuje z II fali pl, bo za mały popyt.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 20:12 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: raj »

za drogie są w porównaniu z zawartością
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 11:07 przez raj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Rocy7 pisze: podobno Galakta rezygnuje z I fali pl, bo za mały popyt.
Skąd ta informacja? Przecież 1 fala nawet nie trafiła do sklepów to skąd wiadomo że popyt jest mały?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 20:25 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Za maly popyt na startety, info mam od graczy z jakimi gram w ten system, wiec jest niesprawdzone.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Ale I fala chyba będzie juz po polsku, więc najwyżej nie będą robić II fali. Mimo wszystko ciężko prorokować o popularności systemu po kilku miesiącach. Z tego co wiem kilka osób czeka z zakupem startera na I fale aby kupić wszystko co chcą od razu.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 20:25 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Bogus_law »

Rocy7 pisze: podobno Galakta rezygnuje z I fali pl, bo za mały popyt.
Podobno Galakta rezygnuje z wydawania gier i przenosi się na bardziej intratny rynek kefirów.
To info od znajomego mleczarza, więc nie potwierdzone. ;)

To samo było przed wydaniem podstawki, "zorientowani" też wiedzieli o rezygnacji z wydania wersji pl z powodu za małego popytu.
Dwa tygodnie temu Galakta potwierdzała pierwszą falę z terminem na 14.07. Co do kolejnych to zobaczymy jak FFG je wyda i jaka wtedy będzie kondycja Armady ogólnie na świecie.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Bogus_law pisze:To samo było przed wydaniem podstawki, "zorientowani" też wiedzieli o rezygnacji z wydania wersji pl z powodu za małego popytu.
za pare miesiecy sie okaze, kto ma racje;) I fakt to o 2 fale nie o 1 chodzilo. System jest to prostu za drogi.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Fakt, system jest dość drogi. Ale jak widzę ile niektórzy wydają na x-winga to zastanawiam się czy cena naprawdę jest problemem :D . Po cichu liczę, że wydawca nie będzie zamykał serii po pierwszej fali i wyda też drugą. Jeśli się uda to chętnie mogę promować system.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze:
Bogus_law pisze: Kiedy zamierzasz zacząć grać ? Zastanawiam się nad wejściem w Armadę ale trochę boję się braku ludzi do grania.
podobno Galakta rezygnuje z II fali pl, bo za mały popyt.
Od samego początku wypisujesz sporo postów sceptycznych wobec Armady. Teraz jeszcze wypisujesz takie plotki. Weź się ogarnij :evil:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Nie podoba mi sie ten system i nie jestem tylko sceptykiem - gralem w SW Armade z wielu powodow mi nie podeszla i nam prawo do krytyki. Nie jestesmy na forum FFG a zaden z punktow regulaminu forum nie zakazuje (zwlaszcza uzasadnionej krytyki).

Poza tym SW Armada ma wlasny watek na tym forum.

Skoro juz zaczelismy dyskusje to przylacze sie do glosow iz w SW Armadzie jest zero klimatu, co stwierdzam jako fan uniwersum.

Gra jest po prostu osadzona w universum Star Wars, ale bardzo brakuje jej kampanii misji nawiazujacych do filmow itp.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 09:22 przez Rocy7, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: raj »

Niestety SW Armada na mnie też wrażenia nie zrobiła, a dodam, że kiedyś prowadziłem serwis internetowy o SW, więc fanem jestem.
Choć możliwe, że to jest właśnie przyczyną większej części mojego sceptycyzmu - już sam brak skali capitali jest dla mnie irytujący.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze:Nie podoba mi sie ten system i nie jestem tylko sceptykiem - gralem w SW Armade z wielu powodow mi nie podeszla i nam prawo do krytyki. Nie jestesmy na forum FFG a zaden z punktow regulaminu forum nie zakazuje (zwlaszcza uzasadnionej krytyki)...
Krytykuj sobie do woli, ale nie siej plotek. Jeszcze nie wyszła I fala a ty takie rzeczy wypisujesz. Te plotki, w kontekście twojej niechęci do gry bardzo źle o Tobie świadczą!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Plotki pochodzą z oficjalnej grupy Star Wars Armada - Polska na Facebooku.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2015, 22:41 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze:Osoba od ktorej znam te "plotki" jest wielkim fanej zarowno gry i uniwersum, nie posadzam jej o złe intencje.
Ale ty nie jesteś wielkim fanem tej gry i Twój post na tym forum posądzam o złe intencje. Teraz rozumiesz?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Przejdz sie do Paradoxu, pogadaj z graczami co sadza o balansie SW Armady, cenach modeli moje poglady nie sa odosobnione.

Wskaz mi punkt regulaminu forum, ktory nakazuje mi wychwalac FFG;)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: conus »

Złe intencje - tzn. że nie jest obiektywny czy chce zaszkodzić samej grze jej fanom czy może wydawcy?
Hmm a może gdyby był WIELKIM FANEM i był by bardziej obiektywny to dopiero wtedy ludzie którzy czytają to forum mieli by pełen dostęp do tych WIELCE obiektywnych informacji ?
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

conus pisze: Hmm a może gdyby był WIELKIM FANEM był by bardziej obiektywny
Widzisz jest gorzej ja jestem fanem, ktory sie zawiodl, ale fakt byc moze nie powinnienem pisac niesprawdzonych informacji.
Choc z drugiej strony lepiej, by osoby zastanawiajace sie nad tym systemem wiedzialy, ze roznie moze byc w kwestii dodatkow PL.

Nie wiem jednak o co ta awantura akurat w tym systemie rozne wersje jezykowe to najmniejszy problem bardzo łatwo je laczyc.
ODPOWIEDZ