Run, Fight or Die

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Run, Fight or Die

Post autor: Maxxx76 »

Jako że nie znalazłem wątku na naszym forum, więc temat zakładam, pomny faktu, że gra, której nie ma na forum, nie istnieje :-)
Ktoś grał, polubił, może polecić albo odradzić? :-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Run, Fight or Die

Post autor: Curiosity »

Niech zgadnę - dowiedziałeś się o tej grze z wczorajszego wpisu ofertowego planszomanii? :)

Nawet się przez moment zastanawiałem, nawet odpaliłem sobie wideo od Dice Tower, ale rozgrywka mnie nie zachęciła. Uwielbiam gry kościane, ale tutaj nawet dla mnie losowość wydaje się być przeogromna.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Run, Fight or Die

Post autor: Maxxx76 »

Planszomania jako jedyna ma grę w ofercie :-)
Gra wygląda sympatycznie, ale rozgrywka już mniej. Stąd moje pytanie o wrażenia :-)
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Run, Fight or Die

Post autor: DDP »

Grę posiadam, nawet kilkanaście razy grałem (solo, w 2, 3 i 4 osoby) i mam mieszane uczucia. Na pewno jest to lekka (poziom King of Tokyo) i losowa gra, a jej największa zaleta jest równocześnie jej największą wadą tj. wcześniej wspomniana losowość.

Wiadomo że gry kościane są najbardziej losowe, a jak dodamy do tego karty rodem z monopoly (czyli w jednaj talii są dobre i złe karty) to ta losowość się potęguje. Tak więc najlepszym podejście do gry jest założenie, iż jest to ładnie wydany filer (czuć nawet lekki klimat zombie). Dzięki losowości nawet najbardziej beznadziejna sytuacja jest do obronienia, a z drugiej strony nawet w z pozoru bezpiecznej sytuacji można nagle zginąć. O ile nie ma problemu z ginięciem (brak eliminacji graczy - rozgrywka kończy się natychmiast) o tyle czasem może zdarzyć się partia zbyt krótka (bo ktoś szybko zginie) albo zbyt długa (bo nikt nie będzie na tyle silny by wygrać z automatu, a jednocześnie nikt nie ginie). O ile zbyt szybka partia jest ok (bo to w końcu filer) o tyle gdy gra się zbyt długo ciągnie, to jest problem. Mnie dwa razy zdarzyło się (w partii 2 i 4 osobowej) grać 90 minut! co na filera jest przesadą. Większość partii jednak kończy się po ok 30-40 min to jest to optymalny i przyjemny czas gry (niestety nie do zaplanowania przez losowość kart i kości). Chyba przydałby się wariant w którym ustala się ramy czasowe, np. minimum 5 rund (nawet jak ktoś umrze wcześniej to gramy 5 rund i koniec) a maksymalnie 10 rund (chyba że ktoś umrze lub wygra z automatu między 5 a 10 rundą). Optymalna ilość graczy to chyba 3 (tura gracza jest dwa razy dłuższa niż np w King of Tokyo więc czasem się może dłużyć).

Mimo wszystko dałem grze szansę i zakupiłem dodatek umożliwiający grę w kooperacji. Jak zagram to się podzielę wrażeniami.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Run, Fight or Die

Post autor: Maxxx76 »

I jak wrażenia z gry z dodatkiem? :)
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Run, Fight or Die

Post autor: DDP »

Miałem okazję zagrać tylko raz więc ciężko mi się wypowiedzieć na temat dodatku. Co do samej gry to dalej jest to losowy filer :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Run, Fight or Die

Post autor: Maxxx76 »

Trochę droga jak na losowy filler ;-)
ODPOWIEDZ