Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

6 kompletów kart w różnych językach.
Boskie. Bo przecież dobrze jest mieć kra, krrr, krrrr w swoim języku. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Dzięki temu chociaż można się wymienić tymi kartami by kupując jedno pudło mieć elementy do obu gier.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Nom jeśli ktoś będzie kupował kruki chętnie odkupię zestaw kart najlepiej w j. hiszpańskim :)
Z tego co widzę wycwanili sie i nie dadzą kart spawnu kruków bo wiedzą że wielu ludzi nie zdecydowałoby sie na zakup pudełka mając już figurki z S3. Mendy :(
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

I dodam oczywiście od siebie (sorry nie daruję sobie) że chyba na głowę upadli z tymi dodatkowymi bohaterami napierdzielają takie ilości, że jak już ktos powiedział będzie ich więcej niż zombie. W tym sezonie brak mi innowacyjności i ciekawych rozwiązań. Powielaja schematy i trzymają się kurczowo zasady dowalamy bohaterów ile się da...pierwszy sezon ludzie a bohaterów prawie tylu co w 3 sezonach starego Zombicide. Gra aż się prosi o jakieś plastikowe barykady większą ilość kart ekwipunku/znajdźki itp. Ale nie lepiej dać 20 projektantów hasło "róbta hirołsów" i iść na łatwiznę.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Bo na końcu okarze się, że to jest HEROCIDE.
Gracze kontrolują zombie i starają się wydostać z miasta ogarniętego szałem zabijania przez hordy bohaterów.

No własnie nic nowego, ale jak widać po kwocie, to nikomu nie przeszkadza. Istny samograj.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Wallenstein pisze:Bo na końcu okarze się, że to jest HEROCIDE.
Gracze kontrolują zombie i starają się wydostać z miasta ogarniętego szałem zabijania przez hordy bohaterów.

No własnie nic nowego, ale jak widać po kwocie, to nikomu nie przeszkadza. Istny samograj.
Tak jak wcześniej pisałem, moim zdaniem nie chodziło o coś nowego w Zombicide, tylko o wydanie tego samego w innej otoczce, żeby przyciągnąć nowych ludzi. I na mnie zadziałało... ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Na mnie i moją Żonę też ;)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Zasady już są. Nawet jeżeli tylko wstępne to jasno wynika z nich, że posiadanie miliona bohaterów jest kompletnie bez sensu.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Wallenstein pisze:Zasady już są. Nawet jeżeli tylko wstępne to jasno wynika z nich, że posiadanie miliona bohaterów jest kompletnie bez sensu.
Nikt w to chyba nie wątpił. Bohaterowie z KS to gadżet dla kolekcjonerów i miłośników malowania.
Gdyby liczba bohaterów w istotny sposób umniejszała jakości podstawki, to kto by ją kupił poza KS?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Fajny jest ten średniowieczny klimat, ale cena zabija... :twisted:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Pojawiły się drzwi za 18$. W sumie wreszcie. Chociaź cena taka sobie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Po kolejnym progu "only be available for Knight-level backers." widać, że chyba dodatek (co nie dziwi) nie cieszy się popularnością. W S2 i S3 chyba tak nie robili.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Kolejne cele "tylko dla", z tego tytułu usunęli też informację o wszystkich celach dla każdego.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

Mimo wszystko statystyka jest przytłaczająca... Zdecydowana większość idzie w knights-level...
A ja dalej się łamie....
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Ja sie zlamalem ;) pewnie jeszcze drzwi i npcow wezme... Ech ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Serio jeden bohater(bo przecież tak mało ich dostaniemy) oraz jeden "unikatowy" boss zachęciły was aż tak do tego dodatku o_O ?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Zlamalem się na początku kampanii ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Podoba mi się pomysł na ostatniego bohatera od Naïade. Już wiem, że u mnie odrazu wyląduje jako przeciwnik bo bohaterów już za dużo. Ale dzięki takiej opcji przynajmniej każdy ma wybór czy chce mieć kolejnego bohatera czy nekromante
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Generalnie przy każdym płatnym dodatku z bohaterami mogliby dać taką opcję, bo zdaje się nie ma paczki w której nie byłoby bohatera mogącego zarówno robić za przeciwnika walczącego po stronie nekromantów jak i wspierającego naszych bohaterów.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Wassago pisze:Po kolejnym progu "only be available for Knight-level backers." widać, że chyba dodatek (co nie dziwi) nie cieszy się popularnością. W S2 i S3 chyba tak nie robili.
Ciezko powiedziec ze nie cieszy się popularnością jak 12 000+ pleadgów to wlasnie pleadge z dodatkiem a pledge na core to tylko 800.

Przy nowej abominacji mozna bylo wytlumaczy czemu jest tylko dla ludzi z dodatkiem tym ze w core secie nie ma wilkow,ale czemu nekromanta jest tylko knight pleadge to nie rozumiem.

Na pewno przydała by się też karta nekromanty dla evil troya.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hiu »

AkitaInu pisze:Ja sie zlamalem ;) pewnie jeszcze drzwi i npcow wezme... Ech ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
drzwi sa dramatycznej jakosci. to ten sam szajs co w S3. badz twardy. odpusc ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Hiu pisze:
AkitaInu pisze:Ja sie zlamalem ;) pewnie jeszcze drzwi i npcow wezme... Ech ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
drzwi sa dramatycznej jakosci. to ten sam szajs co w S3. badz twardy. odpusc ;)
Jest gdzieś jakiś review tych drzwi w necie który to potwierdza? ;) Bo w sumie nie będe ich macał codziennie, jak działają i sie nie łamią to ok. Bo wyglądają spoko :)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Myślicie że posłuchają komentarzy i nie dadzą już więcej bohaterów jako sg ? Osobiście myślę że wcisną nam jeszcze z jednego guest boxa :(
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

magneticzero pisze:Myślicie że posłuchają komentarzy i nie dadzą już więcej bohaterów jako sg ? Osobiście myślę że wcisną nam jeszcze z jednego guest boxa :(
Ogólnie ciężko stwierdzić co jeszcze dadzą - standardowo dają jakieś płatne dodatki z napisem "kickstarter exclusive" teraz nic takiego nie widzę ale cóż mamy jeszcze 9 dni kampanii. Wg mnie tak jak mówiłem wcześniej poszli na totalną łatwiznę zatrudnili ludzi z projektami na bohaterów i poszli w ilość. Ja nie mówię, że figurki są brzydkie czy niedopracowane natomiast oczekiwałem czegoś innego, a już gierki typu nie damy kart spawnu kruków (posiadacze Z:S3 mają już figurki tych przeciwników) jest zwyczajnie wredne i nastawione tylko i wyłącznie na kasę.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Gab pisze:
magneticzero pisze:Myślicie że posłuchają komentarzy i nie dadzą już więcej bohaterów jako sg ? Osobiście myślę że wcisną nam jeszcze z jednego guest boxa :(
Ogólnie ciężko stwierdzić co jeszcze dadzą - standardowo dają jakieś płatne dodatki z napisem "kickstarter exclusive" teraz nic takiego nie widzę ale cóż mamy jeszcze 9 dni kampanii. Wg mnie tak jak mówiłem wcześniej poszli na totalną łatwiznę zatrudnili ludzi z projektami na bohaterów i poszli w ilość. Ja nie mówię, że figurki są brzydkie czy niedopracowane natomiast oczekiwałem czegoś innego, a już gierki typu nie damy kart spawnu kruków (posiadacze Z:S3 mają już figurki tych przeciwników) jest zwyczajnie wredne i nastawione tylko i wyłącznie na kasę.
Cóż trudno się nie zgodzić, że tym razem jakby biedniej niż przy np. S3. A tłumaczenia CMON - jakoby dawali tylko bohaterów, bo Zombicide to prosta gra i nie chcą jej utrudniać - zakrawają o żart.

W S3 wspierający dostali: 54 dodatkowe zombiaki + 10 bohaterów (w zestawie z wersjami zombie) + 2 pudełka z figurkami (20 figurek + 12 figurek) = w sumie 106.
W BC mamy na razie: 55 zombie (w tym 2 tylko dla 150$, a 20 z nich to pudełko zombie NPC1, w poprzedniej kampanii potraktowane jako 1 SG a nie kilka) + 27 bohaterów + 1 pudełko z figurkami = w sumie 87.
Niby podobnie, jednak jeśli zdarzy się S2 to bohaterów będzie już ponad miarę.

Liczyłbym teraz na jakieś elementy 3d, przynajmniej kilka nowych kart lub jakiś box zombie, ale trudno powiedzieć czy nie pójdą nadal w łatwiznę.

Obrazek

vs

Obrazek
ODPOWIEDZ