Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

Czy karty w angielskim dodatku Lost Legion różnią się od polskich z podstawki? W takim sensie czy jest sens zakupić ang LL i wymieszać z polska podstawką?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Mage Knight

Post autor: Najemnik »

Niestety, (przynajmniej w moim egzemplarzu) rewersy wszystkich żetonów i kart są nieco odmienne w LL od polskiej podstawki. (nieco bledszy odcień) Różnice nie są duże, ale da się poznać, z której części jest dany żeton. (dotyczy to także kafelków terenu) Jednak nawet gdybym wiedział o tym przed zakupem LL i tak bym go już dłużej nie odkładał na potem. :D Zwłaszcza, że gdy w końcu ukaże się LL po polsku, odcienie rewersów wcale nie muszą być identyczne z podstawką.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Ze swojej strony dodam, iż LL i podstawka w wersji angielskiej też mają odrobinę inny kolor jednak jest to widoczne dopiero po intensywnym porównywaniu. W grze nie ma żadnego efektu, bo uwagę raczej się koncentruje na planszy, możliwościach i planowaniu.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Odcienie mogą być minimalnie inne (jeżeli leżą obok siebie i dokładnie się przyjrzysz), ale w czasie normalnej rozgrywki nie ma to żadnego znaczenia. Przynajmniej u nas nikt się "pod światło" żetonom nie przygląda.

Większym problemem jest już dostępność Lost Legion. Np.: i-szop niczego nie znajduje.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Posiadam LL i Kranga angielskiego wymieszanego z polską podstawką i różnicy nie widzę, więc jak najbardziej można.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Zapraszam do obejrzenia rozgrywki w "Mage Knight". Tutaj znajduje się odpowiedni temat.
Komentarze mile widziane, jakiekolwiek.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Shades of Tezla już w przedsprzedaży. Kolejny "must have" w kolekcji : )
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Ja bym chciał Lost Legion najpierw dorwać :P
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

AkitaInu pisze:Ja bym chciał Lost Legion najpierw dorwać :P
Bez obaw, Lacerta ma w czerwcu poinformować o planach dotyczących polskiego wydania ;)
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: inshade »

Czerwcu? Chyba właśnie minął :P
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: powermilk »

inshade pisze:Czerwcu? Chyba właśnie minął :P
ja tam nie widzę wzmianki, że mowa o tym roku ;)
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: inshade »

Biorąc pod uwagę, że Lancerta miała już w zeszłym roku Lost Legion wydać po polsku, to z przymrużeniem oka traktuję jakiekolwiek zapowiedzi z ich strony :D Już dwa i pół roku odkąd LL jest dostępny, nie mówiąc o innych grach wydanych przez nich. Chyba trzeba będzie się przełamać i pomieszać wersje językowe. Żałuję, że kupiłem MK po polsku, nigdy więcej nic nie kupię od Lancerty :evil:
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: powermilk »

inshade pisze:Biorąc pod uwagę, że Lancerta miała już w zeszłym roku Lost Legion wydać po polsku, to z przymrużeniem oka traktuję jakiekolwiek zapowiedzi z ich strony :D Już dwa i pół roku odkąd LL jest dostępny, nie mówiąc o innych grach wydanych przez nich. Chyba trzeba będzie się przełamać i pomieszać wersje językowe. Żałuję, że kupiłem MK po polsku, nigdy więcej nic nie kupię od Lancerty :evil:
Widząc, że 2 razy jest to samo napisane, to powiem, że na pewno nic nie kupisz od Lancerty.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

pinata pisze:
AkitaInu pisze:Ja bym chciał Lost Legion najpierw dorwać :P
Bez obaw, Lacerta ma w czerwcu poinformować o planach dotyczących polskiego wydania ;)
Poprawka: WiKids miał poinformować Lacertę w czerwcu o możliwości druku dodatku, ale do tej pory milczy. Ja w każdym razie czekam :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Knight

Post autor: Piehoo »

Od Mage Knightowego amatora, dla innych początkujących.
Rozgrywka
Recenzja
Prośba o komentarz na filmiku z potencjalną minutą jeżeli coś zagrane po swojemu. Wiem jak dużo jest fanów tej gry, bardzo wrażliwych na łamanie zasad. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Piehoo, obejrzałem. Kilka wpadek miałeś
-na koniec rundy namieszałeś trochę w puli Akcji zaawansowanych, nie tak to się robi, spada tylko ostatnia karta
-na Wieży maga położyłeś odkryty żeton wroga, powinien być zakryty, ujawnia się on dopiero gdy znajdujesz się w pobliżu wieży (za dnia) lub w trakcie szturmu (nocą)
-notorycznie nazywasz wioskę miastem
-kilka przejęzyczeń, nie pamiętam już dokładnie o co chodziło, ale zamiast powiedzieć "w rundzie" mówiłeś "w turze"
-i na koniec (ale to takie moje małe skrzywienie :D ), odświeżamy Źródło many a nie kości. Jakie kości? To magia się unosi w powietrzu :mrgreen:
Ale generalnie jest na plus. Wprowadzenie i omówienie gry daje przedsmak tego, czego można się po niej spodziewać.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Tacy Niemcy to będą się niebawem cieszyć wszystkimi dodatkami, łącznie z Tezlą.

Naprzód Lacerto! Do boju!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Niech tę grę przejmie jakieś ogarnięte wydawnictwo...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

U nas dopiero jak pewna ilość egzemplarzy się sprzeda to wydawcy wypuszczają dodatek. Na zachodzie co wyraźnie widać dodatki wypuszcza się "na fali". Dodatek "na fali" sprzedaje się automatycznie z podstawkami, a u nas liczy się na to ze jakiś procent osób która kupiła podstawkę, po paru latach grania, kupi dodatek żeby sobie urozmaicić grę.
Dlatego niestety dodatki rzadko wychodzą, a i tak nie wszystkie.

Jeżeli chodzi o Mage Knighta to gra się broni swoim tytułem ale i tak opłacalność wypuszczenia dodatku po takim czasie jest już niewielka. Jeżeli w końcu wydadzą Lost Legion to w najbliższych dwóch-trzech latach na Tezle bym nie liczył, a na minidodatek Krang pewnie w ogóle.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight

Post autor: fantazyn »

Ciekawe ile osob dokupilo juz angielskie dodatki, albo wymienilo podstawke polska na angielska?
Wtedy takie osoby w ogole nie bede juz zainteresowane polskimi dodatkami.

Ja na przyklad mam podstawke polska i kupilem dodatki angielskie, przez co prawdopodobnie juz nie wroce do polskich dodatkow...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Podejrzewam że sporo osób kupiło już dodatki po angielsku i mają nalane na działania polskiego wydawcy. Nie mam wiedzy na temat liczby sprzedanych podstawek w wersji polskiej, ale prawdopodobnie nie będzie to jakaś wielka liczba. Z polonizacją dodatków czasem są problemy. Przykładem jest polska wersja Władcy Pierścieni LCG. Przypomnę że obecnie po wielu awanturach jest on wydawany w formie DnŻ, a jak wiadomo nie jest to dobre rozwiązanie dla graczy z wiadomych względów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Ja tam uważam, że rozwiązanie DnŻ WP jest dobre dla graczy. Z tego co mi wiadomo to alternatywą mogło być tylko i wyłącznie nie zrobienie przez Galaktę niczego.

Co do MK, to jestem pewien, że nic więcej po polsku nie wyjdzie ze strony Lacerty.
Generalnie to wydawnictwo jest jakieś dziwne. Z punktu widzenia klienta wygląda jakby to był drugorzędny biznes dla osób, które się nim zajmują.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Mage Knight

Post autor: Dellas »

Generalnie to wydawnictwo jest jakieś dziwne. Z punktu widzenia klienta wygląda jakby to był drugorzędny biznes dla osób, które się nim zajmują.
Z tego co pamiętam z jakiegoś wywiadu, to właśnie tak jest. Lacertę prowadzi małżeństwo entuzjastów gier planszowych po godzinach.

Ja mam wersję MK PL i jakoś mnie nie ciągnie do dodatków. Być może się miło zaskoczę i wyjdzie coś więcej (podobnie jak dodatek Lords of Middle-earth, które Galakta dopiero niedawno zdecydowała się wydać po polsku).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Dellas pisze: Ja mam wersję MK PL i jakoś mnie nie ciągnie do dodatków.
Zagrałem w MK kilka razy, w pierwszy scenariusz i już na tej podstawie stwierdzam że dodatki nie są obowiązkowe. MK to kompletny produkt.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Piehoo pisze:Od Mage Knightowego amatora, dla innych początkujących.
Rozgrywka
Recenzja
Prośba o komentarz na filmiku z potencjalną minutą jeżeli coś zagrane po swojemu. Wiem jak dużo jest fanów tej gry, bardzo wrażliwych na łamanie zasad. :)
Dobra robota, teraz to juz bede musial miec te gre. Na filmiku gambita pokazane bylo jedynie jak autor prezentacji rozplywa sie nad tym tytulem ;) - co mnie jedynie zaciekawilo.
Natomiast Twoj film pokazal czego sie po grze spodziewac - dyzy plus.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ