BattleLore 2 ed (Richard Borg, Robert A. Kouba)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: schizofretka »

Jakby co, jest wersja na iosa i się skusiłem. Za duzo dużo lepszych gier jest, w które prędzej wystawiłbym na stół, ale do trybu solo całkiem OK. Droga jest, może będą promocje, ale przynajmniej figurki są już pomalowane.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: skolo »

schizofretka pisze:..., ale przynajmniej figurki są już pomalowane.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.

LOL
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: anorak »

Jest też wersja na Androida. Aplikacja całkiem przyzwoita, ale to nie to samo, co bitwa na stole.
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: serafin098 »

Orientuję się ktoś, czy dodatki będą dostępne w Polsce? A jeśli tak, to kiedy? Zadeklarowała się jakaś firma?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

serafin098 pisze:Orientuję się ktoś, czy dodatki będą dostępne w Polsce? A jeśli tak, to kiedy? Zadeklarowała się jakaś firma?
Podstawka i kości są dostępne w kilku sklepach, więc dodatki też chyba się pojawią.
Taką mam nadzieję przynajmniej, ewentualnie będzie trzeba prosić o sprowadzenie. Skoro to FFG, to chyba nie powinno być problemów.
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: serafin098 »

Widzę, że Battlelore z jakiegoś powodu nie cieszy się dużym zainteresowaniem, ale właśnie FFG ogłosiło nowe frakcje.
https://community.fantasyflightgames.co ... announced/
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: panda_09 »

serafin098 pisze:Widzę, że Battlelore z jakiegoś powodu nie cieszy się dużym zainteresowaniem, ale właśnie FFG ogłosiło nowe frakcje.
https://community.fantasyflightgames.co ... announced/
Obrazek
Jaram się jak neon na burdelu. Ciekawe kiedy nad Wisłę trafi :|
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

Wypas! :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

serafin098 pisze:Orientuję się ktoś, czy dodatki będą dostępne w Polsce? A jeśli tak, to kiedy? Zadeklarowała się jakaś firma?
Właśnie zauważyłem, że na Rebelu pojawiły się obie armie z realizacją "do miesiąca". 170 za sztukę, trochę drogo, ale jest.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: projekt8 »

Yavi pisze:Właśnie zauważyłem, że na Rebelu pojawiły się obie armie z realizacją "do miesiąca". 170 za sztukę, trochę drogo, ale jest.
W Planszostrefie każda z armii po 164,90 a przy obecnej promocji 7% (i ewentualnym rabacie "lojalnościowym") wychodzi już dużo taniej.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

projekt8 pisze:
Yavi pisze:Właśnie zauważyłem, że na Rebelu pojawiły się obie armie z realizacją "do miesiąca". 170 za sztukę, trochę drogo, ale jest.
W Planszostrefie każda z armii po 164,90 a przy obecnej promocji 7% (i ewentualnym rabacie "lojalnościowym") wychodzi już dużo taniej.
O, i-szop nie pokazuje, że tam też jest.
Tak czy inaczej na razie muszę się wstrzymać, co innego gdyby to już była inna frakcja ;)
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: aryann »

Ja się właśnie skusiłem na podstawkę po zobaczeniu figurek z dodatku. Widać że kasożerne niestety. Może się spodoba.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

aryann pisze:Ja się właśnie skusiłem na podstawkę po zobaczeniu figurek z dodatku. Widać że kasożerne niestety. Może się spodoba.
Gra jest świetna. Pełna emocji i angażująca, o ile nie przeszkadza komuś losowość w postaci kart i kostek ;)
Na szczęście podstawka nie wymaga dodatków, to pełnoprawna gra.
night_knight
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2014, 09:47

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: night_knight »

Na dodatki do battlelore przyszło mi czakać dokładnie półtora roku od zakupienia podstawy. Battlelore u mnie jest perełką w kolekcji. Chociaż gra od pewnego czasu nie była wyciągana na stół (głównie z powodu braku czasu), to dodatki kupiłem od razu jak się tylko ukazały. Po zniżce w sklepie planszomania.pl wyszło ok 285 zł. Cena jak za dwa inne tytuły, ale po kilku rozgrywkach muszę przyznać, że warto było. Pudełko od podstawki pomieściło nowe figurki i karty, ale kolejne dodatki już będą wymagały kolejnego pudełka (może ffg coś wymyśli, albo zrobi się coś samemu).

Czytając ten post grę już pewnie każdy zna, więc mam do dodania tylko tyle. Po zbyt dużej ilości rozegranych partii podstawka nie była nudna jako gra, ale rozstawianie gry, deployment jednostek był bardzo powtarzalny. Ciężko było zaskoczyć przeciwnika czymś nowym, a grając "któryśtam" raz w ten sam scenariusz już nawet nie wykorzystywałem kart, tylko wystawiałem figurki od razu na plansze. Wiadome było jak będę grać, skoro znamy optymalną strategię na każdy scenariusz.
DODATKI zmieniły to całkowicie. Teraz to jakby dwie gry w jendej. Rozstawianie jednostek stało się szalenie ważne, jak nie najważniejsze. Ilość kombinacji i nowych strategii, nawet do starych scenariuszy, jest przerażająca. O świeżych scenariuszach już nie wspomnę - czacha dymi. Nowe jednostki nie dominują nad starymi, lecz uzupełniają je i świetnie ze sobą współpracują.

Zawsze lubiłem Battlelore 2ndE i postrzegałem, jako jedną z lepszych gier na dwie osoby. Teraz jest jest na moim podium zaraz obok Mage Wars i Summoner Wars.

Polecam te dodatki bardzo serdecznie, a grę w szczególności. Zdecydowanie więcej rozrywki i grywalności jest tutaj po wydaniu 600 zł niż w SW X-wing lub Armada po wydaniu nawet 1000zł. (osobiste zdanie oczywiście)
lhw
Posty: 76
Rejestracja: 18 lut 2014, 21:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: lhw »

Mam takie pytanie: ile przeciętnie rund trwa rozegranie jednego scenariusza?
I czy nie jest tak, że główne działania odbywają się wokół punktujących hexów za pomocą wojska, które akurat stoi w pobliżu, podczas gdy pozostała część armii nudzi się gdzieś z tyłu i czeka ze swoim ruchem aż jednostki z przodu padną? Zastanawiam się na ile istotna w tej grze jest głębsza taktyka a na ile sprawdza się proste kierowanie kolejnych oddziałów na żywioł :-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: RUNner »

Jestem przed malowaniem figurek do tej gry, przede mną sporo pracy bo jednak 92 sztuki to konkretna akcja. Ktoś już pomalował? Może warto by było się pochwalić? Nie ukrywam, że szukam inspiracji na takie figurki jak Chaos Lord czy Roc Warrior. Jest tego sporo w sieci, przeglądałem wiele koncepcji ale jeszcze nie wiem co zrobić. Te figurki są duże i po prostu muszą być dobrze pomalowane! :) Na drugim biegunie są figurki piechoty i łuczników, które zapewne potraktuję trochę "po macoszemu". W końcu jest ich aż 60 i gdyby do każdej z nich podejść poważnie to człowiek musiałby tylko tym się zajmować. Na szczęście jednak nie zawierają wielu szczegółów, co jednak sprawia, że nie chce mi się ich malować bo trudno osiągnąć fajny efekt końcowy.
Cieszę się na malowanie Obscenes (ach te fałdy skóry!) i Flesh Ripper Brutes (dużo mięśni które można ładnie uwypuklić!). Rune Golems będą bardzo łatwe do pomalowania, natomiast Riverwatch Riders pochłoną trochę czasu ze względu na szczegółowość modeli. Malowałem już znacznie bardziej skomplikowane figurki ale były to pojedyncze sztuki, niepowtarzalne. Tutaj trzeba jednak utrzymać określony standard dla 9 modeli, co zapewne może być kłopotliwe.
Wczoraj nałożyłem biały podkład na Blood Harvesters i dziś zabieram się do malowania!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: pwitkows »

Też przymierzam się do pomalowania. Na razie robię magnetyczne podstawki grupujące jednostki - powinno to przyśpieszyć setup.

Tutaj masz przykład pomalowanych fajnie figurek: http://wargamingwithbarks.blogspot.com/ ... lords.html
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: RUNner »

A swoją drogą zastanawiam się ile by kosztowało pomalowanie figurek do tej gry przez kogoś kto robi to choćby półprofesjonalnie? Strach pomyśleć jaka to by była kwota, ale myślę że 2-3 przewyższająca koszt samej gry :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Ezekiel »

adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: adalbert »

Panowie eksperci może zajrzą czasem do działu pytań o zasady? Taka prośba.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: RUNner »

No i skończyłem malowanie figurek do tej kobyły! Prawie 2 miesiące walki i 92 sztuki pomalowane. Łatwo nie było, ale satysfakcja z pracy spora. Efekt końcowy jest przeciętny ale i tak dużo lepszy niż bez malowania. Trochę brakowało mi czasu i cierpliwości żeby dopieścić każdą z figurek, na szczęście na planszy wygląda to przyzwoicie. Nic tylko grać!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

RUNner pisze:No i skończyłem malowanie figurek do tej kobyły! Prawie 2 miesiące walki i 92 sztuki pomalowane. Łatwo nie było, ale satysfakcja z pracy spora. Efekt końcowy jest przeciętny ale i tak dużo lepszy niż bez malowania. Trochę brakowało mi czasu i cierpliwości żeby dopieścić każdą z figurek, na szczęście na planszy wygląda to przyzwoicie. Nic tylko grać!
A co to za chwalenie się bez zdjęć?! :P
Wrzuć fotki, chętnie obejrzę jak wygląda pomalowany Battlelore :).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: RUNner »

Jak zrobię fotki to na pewno się "pochwalę"! ;)

Oglądałem zdjęcia wielu pomalowanych Battlelorów i muszę przyznać że wielu osobom udało się to zrobić znakomicie! A przecież figurki "na żywo" wyglądają jeszcze lepiej!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: RUNner »

Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki:
ObrazekObrazekObrazek

Figurki się świecą, bo są polakierowane na błysk. Może lepiej wyglądają w matowej wersji, ale w dotyku przyjemniejsze są błyszczące.
Twarzy nie malowałem, bo w chaosie bitwy i tak nic nie widać ;)

Jak rozegram jakąś partię to zrobię zdjęcia pola bitwy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: serafin098 »

Malował już ktoś może dodatki: Heralds of Dreadfall i Terrors of The Mists?
Jeżeli tak, to byłby ktoś skłonny podzielić się zdjęciami? :)
ODPOWIEDZ