klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3 os

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
emil20056
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2014, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3 os

Post autor: emil20056 »

Witajcie.

Przymierzam się do zakupu nowej gierki i tu przydałaby mi się wasza pomoc.

Gier już trochę mam, sporo grywałem, więc nie straszne mi cięższe tytuły.
Głównie gram w 3 osoby (rzadziej w 2, jeszcze rzadziej w 4) - dobrze jakby chodziła w każdym wariancie.
Euro trochę mi się już ograły, więc przydałoby się coś klimatycznego. Z figurkowych mam tylko Spejs Halka, mocno się podoba:)

Moim głównym typem jest Star Wars: Imperial Assault.
Grałem trochę w Descenta na 3os i grało się naprawdę dobrze.

Wiem, że wielu gier jeszcze nie poznałem (za dużo tego;p). Ostatnio dość przypadkowo trafiłem na inne zachęcające tytuły np: Runewars (słabo, że brak kości - walki karciankowe trochę mnie zniechęcają), Gears of War, Forbidden Stars, Mice and Mystics, Claustrophobia (chodzi tylko na 2 graczy, ale klimatem chyba najciekawsza).

Dobrze, jakby gra miała kampanię. Raczej kooperacyjnych nie szukam (forma descenta 1vs reszta jest ok).
Nie wiem, co jeszcze mogę dodać. Jeśli znacie coś kozackiego, a nie w 100% wpasowuje się w mój opis, też piszcie :)
Wszystkie sugestie będą mile widziane.
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 16 sie 2015, 12:33 przez emil20056, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr
Emil
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: Fegat »

Arcadia Quest - jest kozacka: recenzja
Każdy na każdego, dungeon crawler, epicka

Super Dungeon Explore - ultra kozacki, 1 vs reszta, zjada decenta na śniadanie :D, recenzja

Wojeny Dreadfleet - bardzo fajny - recenzja

W opisie mam jeszcze bardzo fajną kooperację, wartą zobaczenia.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: crsunik »

Szkoda tylko, że wersje AQ nie z KS są sporo uboższe :/
emil20056
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2014, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: emil20056 »

Dzięki za sugestie.

Na razie najbliżej jestem Arcadia Quest, Imperial Assault lub Forbidden Stars.

Macie jeszcze jakieś pomysły?
Pzdr
Emil
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: pendzik »

crsunik pisze:Szkoda tylko, że wersje AQ nie z KS są sporo uboższe :/
Mam sklepową wersję. Faktycznie jest uboższa od ksowej, ale grając się tego czuję. Nie ma wrażenia niekompletności gry. Jedyne czego by się przydało więcej to kości. Herosów można dokupić, pytanie jak często to będzie lądowało na stole.

Z mojej strony AQ na 3 osoby - na 2 moim zdaniem trochę ta gra traci. Proste zasady, ale nie prostackie, da się pobawić nad planszą i uprgeadując gear swoich bohaterów.
Na 2 nie padło jeszcze Heroes of Normandie. Brak figurek, ale kartoniki ładne. Fajne zasady. W sumie to bitewniak bez figurek i szykowania terenu. Wariant multiplayer też jest(szwaby na aliantów). Kupa dodatków do wyboru, przez brak figurek nie tak bolesnych dla portfela co dodatki do gier figurkowych(ale swoje też kosztują.)

Pewnie descent bo klasyka - choć z proponowanej przeze mnie 3 na ten moment najmniej mi się podoba. W IA nie miałem okazji zagrać.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: Wojtas_512 »

Możesz zobaczyć jeszcze RuneWars, gra b. ładnie wydana i klimatyczna. Także polecam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4673
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1044 times
Been thanked: 1986 times

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: warlock »

Zainteresuj się Mage Knight - jestem po kilku grach i tytuł jest bardzo skomplikowany, ale rozgrywka sprawia dużą satysfakcję ;). Minus jest taki, że gra przypomina matematyczną łamigłówkę, która często dominuje nad klimatem. Niemniej jednak pozycja z pewnością godna uwagi.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: detrytusek »

zdecydowanie Runewars
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
emil20056
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2014, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: emil20056 »

Runewars rozważałem jakiś czas temu, ale zniechęcił mnie właściwie, jedynie system walki - zdecydowanie preferuję kości.

Co do Mage Knighta - kolega posiada. Na razie gra dostała jedną szansę i jakoś nie powaliła (znowu karciane walki), ale na pewno dostanie jeszcze szansę. Ale i tak kolejny egzemplarz w naszej ekipie (z bólem Mariusz, z bólem!:D) jest raczej zbędny.

Grał może ktoś z Was w Myth? Fakt, że kooperacyjny, ale wygląda dość ciekawie...
Jeśli nie Myth, to co jeszcze dla mnie macie? :p
Pzdr
Emil
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: c08mk »

Gears of War jest całkiem niezłym tytułem z tego co podałeś ale też jest to gra co-op. Dobrze chodzi kooperacyjnie i solo.

Dungeonquest: Smocze Lochy jest z figurkami. Duża losowość, raczej podchodzi pod czarny humor bo postacie często giną. Nie ma walki między graczami chyba się gra z opcjami wtedy można walczyć miedzy sobą. Dodatkowo dzięki opcjom można dopasować grę do swoich potrzeb. W miarę dobrze chodzi wieloosobowo i solo.

XCOM jest z figurkami ale niestety co-op. Jako kooperacja jest jedną z lepszych gier, słabiej chodzi solo.
emil20056
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2014, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: klimatyczna gra przygodowa/figurkowa/?bitewnego? dla 2-3

Post autor: emil20056 »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Ostatecznie zdecydowałem się na Imperial Assault, zakup już dokonany, gierka już oczekuje na pierwszą partię :)

Pozdrawiam
Pzdr
Emil
ODPOWIEDZ