Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: citmod »

tomuch pisze:
citmod pisze:
Trolliszcze pisze:Czy wiadomo już coś więcej o nowym druku Five Tribes?
Do tego pytania chciałbym jeszcze dodać kolejne: Czy w nowym druku będą karty pomocy dla graczy po polsku (z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś czarno białe druki)?
REBEL pisze:Niestety wydawnictwo REBEL wycofuje się z druku Five Tribes w Polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna w wersji angielskiej z drukowaną Polską instrukcją.
Czytałem to, ale mimo wszystko po tym info gdzieś przeczytałem że jednak karty pomocy mają być po polsku. Już sam nie wiem, może mi się przyśniło... :P
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: vojtas »

REBEL pisze:Niestety wydawnictwo REBEL wycofuje się z druku Five Tribes w Polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna w wersji angielskiej z drukowaną Polską instrukcją.
Spoko. Niech zatem Rebel dla równowagi wyda nową grę, w której polskie tłumaczenie NAPRAWDĘ jest potrzebne.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rastula »

vojtas pisze:
REBEL pisze:Niestety wydawnictwo REBEL wycofuje się z druku Five Tribes w Polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna w wersji angielskiej z drukowaną Polską instrukcją.
Spoko. Niech zatem Rebel dla równowagi wyda nową grę, w której polskie tłumaczenie NAPRAWDĘ jest potrzebne.


O to , o to! Złośliwe, ale dobrze powiedziane.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Trolliszcze »

Ja wiem, że Rebel polskiej wersji nie wyda. Interesuje mnie, kiedy wyjdzie drugi druk międzynarodowy, ten z fakirami czy czym tam.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Trolliszcze pisze:Ja wiem, że Rebel polskiej wersji nie wyda. Interesuje mnie, kiedy wyjdzie drugi druk międzynarodowy, ten z fakirami czy czym tam.
Dostawy spodziewamy się jutro, t.j. 21.08.2015. Wysyłka najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Devil
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:32

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Devil »

Proszę o pilną odpowiedź:

Czy decyzja o braku dodruku Kupców i Korsarzy jest definitywna, końcowa i ostateczna??

Już nigdy gra nie zostanie wydana (przez Rebel) w wersji PL?

Czy może jakieś szanse są?? Za rok? Dwa?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Devil pisze:Proszę o pilną odpowiedź:

Czy decyzja o braku dodruku Kupców i Korsarzy jest definitywna, końcowa i ostateczna??

Już nigdy gra nie zostanie wydana (przez Rebel) w wersji PL?

Czy może jakieś szanse są?? Za rok? Dwa?
Nie planujemy dodruku Kupców i Korsarzy ani w bliskiej, ani w dalekiej przyszłości.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Jiloo »

Przepraszam jeśli już odpowiedź na to pytanie się pojawiła.
W poście z września 2014 przeytałem, że są plany na wydanie dodatków do Race for the Galaxy po polsku.
Jako świeży fan tej gry chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda na chwilę obecną.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Nadis »

O dodatku do Takenoko wiadomo coś więcej? Np. SCD, kiedy gra trafi do przedsprzedaży?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

Jiloo pisze:Przepraszam jeśli już odpowiedź na to pytanie się pojawiła.
W poście z września 2014 przeytałem, że są plany na wydanie dodatków do Race for the Galaxy po polsku.
Jako świeży fan tej gry chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda na chwilę obecną.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rebel nie ma takich planów.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Kal-El83 »

A może wiadomo coś na temat dodruku rftg (karcianego) w naszym jezyku ??
Czy trzeba polowac na uzywki ??
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Jiloo »

mulek18 pisze:
Jiloo pisze:Przepraszam jeśli już odpowiedź na to pytanie się pojawiła.
W poście z września 2014 przeytałem, że są plany na wydanie dodatków do Race for the Galaxy po polsku.
Jako świeży fan tej gry chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda na chwilę obecną.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rebel nie ma takich planów.
Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze niecały rok temu mieli, przynajmniej wstępne. Było gdzieś info, że porzucili projekt?
Z góry dzięki.
REBEL.pl pisze:(...)
Race for the Galaxy - to plan do rozważenia na 2015 rok. Idealnie by było gdyby udało się wydać wszystkie 3 dodatki z pierwszego arc'u w jednym pakiecie, ale chyba nie będzie to możliwe. Wiele zależy od warunków oferowanych przez wydawcę, a najbardziej od tego czy zbierze się dostateczna liczba partnerów na dodruk.(...)
Azazelek pisze:A może wiadomo coś na temat dodruku rftg (karcianego) w naszym jezyku ??
Czy trzeba polowac na uzywki ??
Gry nie ma u Rebela w sklepie, ale to nie znaczy, że nie kupisz gdzie indziej.
http://i-szop.pl/szukaj2/1/Race+for+the+Galaxy
Sam nabyłem wczoraj nowy egzemplarz w sklepie w Warszawie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Kal-El83 »

Głupi ja ...
Jlloondzieki za otwarcie oczu ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: GoldenDragon »

Do tego pytania chciałbym jeszcze dodać kolejne: Czy w nowym druku będą karty pomocy dla graczy po polsku (z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś czarno białe druki)?
(...)

Czytałem to, ale mimo wszystko po tym info gdzieś przeczytałem że jednak karty pomocy mają być po polsku. Już sam nie wiem, może mi się przyśniło... :P

Przecież były na stronie Rebela. Jak nie umiesz znaleźć - podaj mi PW maila - to Ci prześlę.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Nadis pisze:O dodatku do Takenoko wiadomo coś więcej? Np. SCD, kiedy gra trafi do przedsprzedaży?
Do sprzedaży trafi w pierwszej połowie września, wraz z dodrukiem gry podstawowej. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 95 zł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Jiloo »

Jiloo pisze:Przepraszam jeśli już odpowiedź na to pytanie się pojawiła.
W poście z września 2014 przeytałem, że są plany na wydanie dodatków do Race for the Galaxy po polsku.
Jako świeży fan tej gry chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda na chwilę obecną.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, że mam przyjąć odpowiedź otrzymaną od mulek18 za jedyną słuszną.
Dziękuję.

EDIT:
Napisałem do wydawnictwa i otrzymałem odpowiedź. Oczywiście potwierdza informację od mulek18.
W 2015 nie będzie, a czy kiedyś... nie mogą zdradzać planów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rastula »

REBEL.pl pisze:
Nadis pisze:O dodatku do Takenoko wiadomo coś więcej? Np. SCD, kiedy gra trafi do przedsprzedaży?
Do sprzedaży trafi w pierwszej połowie września, wraz z dodrukiem gry podstawowej. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 95 zł.

to ja podstawkę taniej kupiłem...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

rastula pisze:
REBEL.pl pisze:
Nadis pisze:O dodatku do Takenoko wiadomo coś więcej? Np. SCD, kiedy gra trafi do przedsprzedaży?
Do sprzedaży trafi w pierwszej połowie września, wraz z dodrukiem gry podstawowej. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 95 zł.
to ja podstawkę taniej kupiłem...
Nie jest to cena minimalna ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: citmod »

GoldenDragon pisze:
Do tego pytania chciałbym jeszcze dodać kolejne: Czy w nowym druku będą karty pomocy dla graczy po polsku (z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś czarno białe druki)?
(...)

Czytałem to, ale mimo wszystko po tym info gdzieś przeczytałem że jednak karty pomocy mają być po polsku. Już sam nie wiem, może mi się przyśniło... :P

Przecież były na stronie Rebela. Jak nie umiesz znaleźć - podaj mi PW maila - to Ci prześlę.
Dobra znalazłem, dzięki! ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------

Tajniacy - planowana data premiery: listopad 2015 roku.

Obrazek Obrazek

Jedna z najgorętszych premier ostatnich miesięcy, Codenames, wydana przez Czech Games Edition, autorstwa Vlaady Chvatila, zagości na polskich stołach w pełnej polskiej wersji językowej już w listopadzie.
W tej grze, podzieleni na drużyny będziemy starali się dowiedzieć, którzy spośród agentów należą do naszego zespołu. Jako, że jest to gra słowna to naszym zadaniem będzie odgadnąć ich kryptonimy na kartach na bazie skojarzeń podsuwanych nam przez partnera. Jeśli jego sugestia będzie brzmiała "ciepło, trzy" to znaczy, że według niego spośród 25 ksywek agentów leżących na stole, 3 kojarzą my się z czymś ciepłym i wszystkie 3 to agenci należący do naszego zespołu. Czy uda nam się ich poprawnie odgadnąć? Co jeśli kart pasujących do tego skojarzenia jest więcej? Może wytypować tylko 2 z nich? A co jeśli przypadkiem trafimy na zabójcę i przegramy grę?
Świetna, szybka gra towarzyska do gry w dowolnym gronie już teraz podbija serca graczy na całym świecie.

Videoprezentacja przez CGE: Codenames (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 59,95 zł.

-------------------------------

Tash-Kalar: Otchłań - planowana data premiery: grudzień 2015.

Obrazek Obrazek

Ten mały dodatek wprowadza do gry nową frakcję - demony siedmiu grzechów głównych oraz istoty z nimi powiązane. Pojawia się w nim nowy koncept - bramy. Bramą staje się jeden z demonów i przez cały czas gdy pełni jej funkcję wpływa na zdolności i poruszanie się Twoich demonów (karty odwołują się do bramy w formie "bliżej od bramy", "dalej od bramy", etc.). Oczywiście są w grze zdolności, które pozwalają nam bramę przenosić i otwierać w innym miejscu, sprawiając, że gra tą frakcję wymaga od gracza jeszcze większego planowania i dostosowywania się do sytuacji na planszy niż pozostałe talie, ale wynagradza to nieco większą siłą przyzywanych istot.

Videoprezentacja przez CGE: Tash-Kalar: Legendary Arena - Nethervoid (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 55,00 zł.

-------------------------------

Ciężarówką przez Galaktykę: Misje - planowana data premiery: nieznana.

Obrazek

Czy może być coś fajniejszego od przemierzania kosmosu w statku własnoręcznie zbudowanym z części znalezionych na wysypisku? Oczywiście - podróż tym samym statkiem z ładunkiem radioaktywnych izotopów i materiałów wybuchowych!

Przygotuj się na załadunek superciężkiego towaru, niebezpiecznych artefaktów, albo pysznych napojów gazowanych zapakowanych konwencjonalnie w szklane butelki. Nadal brzmi jak dziecięca igraszka? Nowe karty super-przygód podwoją niebezpieczeństwo.

Przemierzając kosmos z tym dodatkiem każdy lot stanie się nową misją (dzięki specjalnym kartom) która będzie miała nowe, unikalne warunki prowadzenia lotu i przyznawania nagród.

Videoprezentacja przez CGE: Galaxy Trucker: Missions (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 89,95 zł.

-------------------------------

Klub utracjuszy - planowana data premiery: grudzień 2015 roku.

Obrazek

W grze Prodigals Club wydanej przez Czech Games Edition, która w Polsce będzie wydana pod nazwą Klub Utracjuszy wcielamy się w rolę młodych Gentlemenów z czasów Wiktoriańskiej Anglii, którzy będą rywalizowali ze sobą o to który z nich roztrwoni swój majątek, utraci znajomych i poparcie polityczne jako pierwszy. Tego nietypowego zadania może się podjąć każdy, a grę skonstruowano w ten sposób, aby grać można było w dowolnej kombinacji trzech modułów, a nawet łączyć ją z jej starszą siostrą, grą Ostatnia Wola.

Videoprezentacja przez CGE: Prodigals Club (ENG)

-------------------------------

Łowcy skarbów - planowana data premiery: listopad 2015 roku.

Obrazek

Gra Treasure Hunter, wydawnictwa Queen Games to nowość, którą to wydawnictwo będzie prezentować na tegorocznych targach w Essen. Zagraliśmy w nią niemal przez przypadek, ale bardzo nam się spodobała i postanowiliśmy dołączyć do druku jeszcze przed jej oficjalną premierą. Autor gry, Richard Garfield, stworzył bardzo przyjemną grę rodzinną bazującą na mechanice draftu, w której gracze starają się tak dobrać karty łowców skarbów, żeby w odpowiedniej krainie zdobyć upatrzony artefakt, przeszkadzają im w tym paskudne gobliny, które podkradają monety. Na kartach zbieramy układy kart o pewnym kolorze, który odpowiada konkretnej krainie oraz wartości. Każda kraina zawsze posiada 2 skarby, jeden z nich otrzyma ten, kto będzie miał karty w kolorze tej krainy o najniższej sumie, drugi ten kto będzie miał o najwyższej. Jeśli dodamy do tego fakt, że często skarby nie są prawdziwymi skarbami tylko dają ujemne punkty to rywalizacja zaczyna przybierać na sile.
Zasady są bardzo proste do opanowania, cała zabawa tkwi w planowaniu i przewidywaniu w jaki sposób zagrają nasi przeciwnicy. Dzięki krótkiemu czasowi rozgrywki oraz za każdym razem innemu układowi planszy gra za każdym razem przebiega nieco inaczej.

Szczegółowe tłumaczenie zasad przygotowane przez Queen Games (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 119,95 zł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

---------------------------------
AKTUALIZACJA:
---------------------------------

Jaipur - planowana data premiery została przesunięta... do przodu, na pierwszą połowę września 2015 roku.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dzięki małym roszadom w kolejce produkcyjnej Jaipur trafi do nas szybciej niż zostało to zapowiedziane. Otrzymaliśmy informację o finalizacji procesu produkcji, więc już we wrześniu gra trafi na stoły graczy :)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie: 69,95 zł.

---------------------------------

Takenoko: Chibis - planowana data premiery została przesunięta... również do przodu, na pierwszą połowę września 2015 roku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czasami jest tak, że partner nie informuje o swoich procesach - zakładaliśmy, że gra dopiero zaczyna się produkować, bo tak wynikało ze wcześniejszego terminarza druków, a ku naszemu zaskoczeniu lada moment dotrze kontenerem do Francji. Takie informacje chcielibyśmy przekazywać częściej :)

Sugerowana cena detaliczna dodatku wyniesie: 79,95 zł.

---------------------------------
ODPOWIEDZI:
---------------------------------
Jiloo pisze:
Jiloo pisze:Przepraszam jeśli już odpowiedź na to pytanie się pojawiła.
W poście z września 2014 przeytałem, że są plany na wydanie dodatków do Race for the Galaxy po polsku.
Jako świeży fan tej gry chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda na chwilę obecną.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, że mam przyjąć odpowiedź otrzymaną od mulek18 za jedyną słuszną.
Dziękuję.
Generalnie staramy się nie dublować wpisów jeśli ktoś ma rację i podał właściwą informację, prostujemy tylko te, które są błędne.
W przypadku Race for the Galaxy seria ta została zamknięta z uwagi na bardzo słabą rotację i brak ekonomicznego sensu wydawania dodatków do niej.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2015, 10:06 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 8 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Jiloo »

Dziękuję za odpowiedź.
To w pełni wyczerpuje odpowiedź na moje pytanie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: zakwas »

Jaka SCD Jaipura jest planowana?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

zakwas pisze:Jaka SCD Jaipura jest planowana?
w 3 Trollach już można zamawiać w przedsprzedaży- 60 zł.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

zakwas pisze:Jaka SCD Jaipura jest planowana?
Jeszcze ustalamy, damy znać, powinna oscylować w granicy 65-70 zł. Edit: Będzie to 69,95 zł.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 13:35 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: zakwas »

Dzięki za obie odpowiedzi - nie widziałem na trollach, jednak najpierw szukałem na rebelu! :)
Zablokowany