Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Kal-El83 »

Wczoraj rozegralem jedynie dwie rundy ale gra mnie jz nauczyla respektu ... Pierwsza walka przeciwnik nie za mocny nie za slaby (nie pamietam nazwy) wiec mowie spoczko- lejemy dziada. Pierwsza runda zagrywam przygotowanie i czekam co zrobi padliniarz ... A ten dziad na 3 kostkach rzuca 10 ... I zonk :) efektu broni+trafienia+krytyki i wchodza mi cztery rany ... Kaplica na dzien dobry ... Świetne !!
Mam nadzieje dzis rozegrac caly scenariusz.
Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada elegancko.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

W niedzielę dałem radę wcisnąć jeszcze dwie dwuosobowe partie Rycerzy więc podzielę się kolejnymi spostrzeżeniami :) Przede wszystkim to co nam rzuciło się w oczy - zanim zdecydujesz się walczyć z przeciwnikiem zastanów się dwa razy czy dasz radę wygrać! Faktycznie walka na początku to nie przelewki, pokonać twardego wroga w trzech starciach nie jest łatwo a każda strata życia/amunicji bardzo boli.

Dodatkowo pojawiający się wcześniej zarzut jakoby Warata Industries było obowiązkowym i optymalnym celem w pierwszej rundzie jest chybiony :) Grając w pierwszy scenariusz już dwukrotnie podczas gry utknąłem na środku pustkowi bez paliwa ponieważ w pierwszej rundzie wybrałem się do Warata co zwiększyło mój deficyt paliwa. Dodatkowo podczas jednej z tych prób Padliniarz mnie uziemił powodując stratę kolejnej tury i cennego paliwa - w końcu jak już byłem blisko to chciałem tam dojechać.

Czasami po prostu jest lepiej zacząć robić jakieś zadanie albo skoczyć do lokacji która jest blisko miejsca startu naszego zadania bądź zadania ogólnego - oszczędzamy paliwo (nie życzę nikomu znaleźć się po złej stronie planszy z pustym bakiem, na pieszo do Rafinerii jest kawałek drogi :D).

Jak na razie wszystkie mechanizmy zdają się fajnie współpracować - dobrze, że są karty farta bo inaczej ciężko by było w starciu z przeciwnościami. Mam natomiast zastrzeżenia do dwóch rzeczy. Mianowicie użytych kolorów :) Niebieskie znaczniki/panel gracza wydaje się mało czytelny. Trochę się symbole zlewają z niebieskim tłem i ciężko się je rozpoznaje - oczywiście nie jest to problem jak już się zapamięta co jest co, ale fajnie jakby w następnym druku to zostało skorygowane. Dodatkowo podobnie mam z ramką targu na której oznaczone są miejsca na 'żółte' przedmioty. Tutaj siedząc po przeciwnej stronie stołu ciężko rozpoznać czy to jest zielony czy żółty kolor karty - znowu, wraz z doświadczeniem staje się to mniej istotne bo po prostu wiemy gdzie co się kładzie. Obie niedogodności można łatwo usunąć korygując delikatnie zastosowane filtry na grafikach :)

Teraz trzeba jeszcze ograć resztę rycerzy oraz scenariuszy - jest mnóstwo rozgrywek w tym pudle.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

Pytanie co do wysyłki. Czy już wszystkim zostało wysłane? Bo ja jeszcze swojej paczki nie dostałem.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Karty sprzętu - faktycznie słabiej to wygląda kolorystycznie z przodu, ale jak zaznaczył Toblakai 2-3 gry i już wszystko jest jasne w temacie gdzie jaka karta leży. Kolorystycznie jest problem taki, że w druku offsetowym wychodzi ciemniej wszystko i nawet przy akceptacji plików do druku dostajemy wersje elektroniczne, więc nie do końca wiernie da się ocenić jak to wyjdzie. Weźmiemy pod uwagę kolorki przy kolejnych dodrukach.

3 x 10 - fartowny Padliniarz...

Wysyłka - nie wszystko poszło naraz, idzie partiami, więc mogło nie dojść. 1 partia poszła we czwartek, kolejna wychodzi dzisiaj, dlatego prosimy o odrobinę cierpliwości jeszcze. Jest nas niedużo do ogarnięcia stu kilkudziesięciu wysyłek.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

To tylko prośba, żeby te dzisiejsze lepiej zapakować. Mam lekkie zboczenie w temacie stanu pudełka. Pudło z wgnieceniem jak dla mnie kwalifikuje się do wymiany.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tak jest, pakujemy teraz lepiej, wymyślimy też jakąś rekompensatę dla osób, które otrzymały grę w uszkodzonym pudełku. Jeszcze raz bardzo przepraszamy za tę sytuację. Chcieliśmy żeby gry wyszły jak najszybciej, ale powinniśmy byli bardziej dopatrzyć kwestię zabezpieczenia w transporcie i uczulenia kuriera na to, żeby uważał.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: CydPL »

middlekilla pisze:Kolorystycznie jest problem taki, że w druku offsetowym wychodzi ciemniej wszystko i nawet przy akceptacji plików do druku dostajemy wersje elektroniczne, więc nie do końca wiernie da się ocenić jak to wyjdzie.
Proponuję następnym razem wykonać cyfrowego proofa (tylko certyfikowanego bo niektóre firemki drukują na jakichś badziewiach nieskalibrowanych).
Wtedy proofa dostarczasz do drukarni jako wzór kolorystyczny i przynajmniej nie zwalą na Ciebie winy za "nieodwzorowane kolory".
Koszt około 30zł za A4 ;] a przynajmniej wiesz czego spodziewać się w rzeczywistości (choć oczywiście tu ma znaczenie jeszcze papier na którym będzie docelowo drukowane i to czy trafisz na dobrego drukarza). Ale nie zostaniesz zaskoczony przez efekt zbyt jasnego (i źle skalibrowanego) ekranu ;P

Jest gdzieś galeria ze zdjęciami gotowego produktu jaki będzie można nabyć w sklepie?
Nie siedzę w temacie tej gry. Obejrzałem jakieś filmiki instruktażowe ale mam wrażenie że to było nagrywane jeszcze na prototypie i wygląda mało zachęcająco (tekturowe postaci na stojaczkach itp).
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Były robione proofy z planszy i arkuszy, ale z kart Trefl nie praktykuje takiej opcji, a cyfrowe wydruki papierowe z finalnych wersji kart nie oddawały do końca kolorów.

Galerie - tak, są w sklepach np. na Rebelu, jest masa zdjęć na naszym profilu FB z unboxingów i spotkań z grą.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: CydPL »

Ogromny plus za współpracę z grafikami "z prawdziwego zdarzenia" :)
Chętnie zagram kiedyś jak będę miał okazję. Niestety u mnie w gronie minimalna ilość graczy to zazwyczaj 5.
Gry na max. 4 graczy, w zdecydowanej większości się kurzą...

Widzę że w kampanii na wspieram.to nie został osiągnięty cel "ustalenia" zasad gry dla 5 graczy.
Planujecie to mimo wszystko zrobić w przyszłości czy raczej nie ma na co liczyć?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

toblakai pisze:Wczoraj udało się rozegrać pierwszą partię. Graliśmy w dwie osoby i z rozkładaniem, składaniem oraz tłumaczeniem wyszło trochę poniżej 3 godzin - graliśmy w pierwszy scenariusz.
jakby trochę długo...

Mam nadzieje, że w miarę ogrania czasowo jest lepiej.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Oczywiście :) Kolejne partie były już znacznie szybsze. Wczoraj zagraliśmy dwa razy pod rząd - pierwsza partia zajęła nam 1.5h a druga równo 1h. Trzeba mieć na uwadze, że moja partnerka do gry lubi sobie trochę przemyśleć swoje ruchy więc to też wydłuża rozgrywkę. Doszliśmy do wniosku wczoraj, że dwie dobrze rozeznane w zasadach gry osoby powinny spokojnie rozegrać pierwszy scenariusz na 6 rund w czasie między 60-90 minut.

Dla mnie to idealny czas na rozegranie partii Rycerzy - nie za długo i nie za krótko ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Czas gry - tak, 6 rundowy scenariusz na 2 osoby 60-90 minut to idealny czas.

Zasady dla 5 osób - tak będą, we wrześniu. Wypuścimy taki sieciowy zestawik zasad dodatkowych, wariantów rozgrywki etc. coś co się technicznie nie zmieściło w instrukcji lub nie weszło żeby nie dodawać zasad lub nie było dość wytestowane. Ogólnie 5 osobowa rozgrywka to taka, że 1 osoba jest Padliniarzem cały czas, więc nie każdy lubi, coś a la Descent czy Imperium Atakuje.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: wajdzik83 »

Witam! Czy wszyscy oczekujący dostaliście już swoje egzemplarze ze wspieram.to ?? Pytałem kilka razy mailowo odnośnie swojego egzemplarzu i nic ... Ktoś coś ??
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: orzeh »

Nie dostałem, było pisane że w partiach wychodzą więc trzeba czekać :)
Jak znam swoje szczęście to będę na końcu ;)
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: lukwych »

Ja dostałem w pierwszej partii wysyłek. Niestety odbierała żona i nie zwróciła uwagi na uszkodzony róg pudełka. Wygląda to tak jakby na palecie wszystkie pudełka na jednym rogu zostały ściśnięte i pudełko "weszło" w pudełko. W środku po stronie uszkodzenia wypchnięte żetony i co gorsza dodatkowe karty farta i jeż wygięte (prostują się teraz w koszulkach pod kilkoma tomami encyklopedii). Nie reklamuję, bo reszta jest ok, ale rozumiem osoby, które mogą nie przyjąć takiej przesyłki. Co ciekawe z tak słabym pakowaniem spotkałem się tylko w arosie i znaku, ale tam uszkodzeń nie miałem.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Uszkodzone karty oczywiście wymienimy - piszę na PW o adres i jutro wysyłam. Opakowanie z zewnątrz jeśli do przeżycia to super, choć ta pierwsza partia powinna była być znacznie lepiej przez nas zabezpieczona. Co do chaosu w środku to już musiał kurier zaszaleć jeśli aż się powysypywało z wyprasek zwłaszcza, że zawartość jest mocno zwarta i niełatwo jest spowodować, żeby się powywalały żetony.

Kuriera stanowczo zmienimy, wielkie sorry kolejny raz (i wiem, że będe to jeszcze pewnie musiał powtórzyć...).
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Mil3vs »

Dotarł dziś mój egzemplarz (już pewnie z "drugiej fali") i był zapakowany pancernie (folia bąbelkowa + 2 warstwy kartonu). Także dziękuję za lepsze zabezpieczanie przesyłek, nie wiem ile czasu Wam to zje, ale zapewne dużo i musi zostać docenione ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Uff, to się cieszę. Już bez lipy dalej będzie mam nadzieję. Dzięki wszystkim za zrozumienie.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Ashall »

Ja też dziś dostałem swój egzemplarz i też dotarł nienaruszony dzięki lepszemu pakowaniu:) W weekend pierwsza rozgrywka.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

A czy moglibyście wysyłać nr przesyłki jak juz zostanie wysłana. Albo chociaż info o tym.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: kwiatosz »

Dostałem cynk, że pudełko dotarło w stanie nienaruszonym. Ale na rozgrywkę poczeka do kwietnia :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: powermilk »

kwiatosz pisze:Dostałem cynk, że pudełko dotarło w stanie nienaruszonym. Ale na rozgrywkę poczeka do kwietnia :(
Którego roku?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: kwiatosz »

powermilk pisze:
kwiatosz pisze:Dostałem cynk, że pudełko dotarło w stanie nienaruszonym. Ale na rozgrywkę poczeka do kwietnia :(
Którego roku?
Nawet tak nie żartuj :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: wajdzik83 »

Z obawami otwierałem pudełko dostarczone przez kuriera ale paczka była bardzo dobrze zabezpieczona i pudło dotarło w stanie nienaruszonym tak jak i reszta komponentów ;)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: powermilk »

kwiatosz pisze:
powermilk pisze:
kwiatosz pisze:Dostałem cynk, że pudełko dotarło w stanie nienaruszonym. Ale na rozgrywkę poczeka do kwietnia :(
Którego roku?
Nawet tak nie żartuj :mrgreen:
Nie no, to nie żart, bo sam mam podobną sytuację.
ODPOWIEDZ