Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Zresztą jest to opisane w instrukcji, a dokładniej w akapicie poświęconym przetasowaniu talii Hive po jej wyczerpaniu w trakcie gry...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

Maxxx76 pisze:Zresztą jest to opisane w instrukcji, a dokładniej w akapicie poświęconym przetasowaniu talii Hive po jej wyczerpaniu w trakcie gry...
Kurcze - właśnie wiedziałem, że gdzieś o tym w instrukcji było, ale nie mogłem tego na gorąco znaleźć. Zajrzę w domu we wskazane miejsce. Dzięki za odpowiedzi.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

Maxxx76 pisze:Zresztą jest to opisane w instrukcji, a dokładniej w akapicie poświęconym przetasowaniu talii Hive po jej wyczerpaniu w trakcie gry...
W końcu zajrzałem, kiedy ostatnio graliśmy. I - owszem - jest tam napisane, co robić, jeśli skończy się deck Hive'u, kiedy wciąż próbujemy pokonać Final Enemy. Nic na temat poszczególnych Objectives...
Ale: na s. 11 instrukcji w dziale "Completing Objectives" znaleźć można sformułowanie:
Instrukcja do Aliena pisze:Players must always complete Objective 1 before they can complete Objective 2, and must complete Objective 2 before they can complete Objective 3.
Co definitywnie potwierdza Wasze twierdzenie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Inaczej byłoby to bezsensu ;-)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Maxxx76 pisze:Inaczej byłoby to bezsensu ;-)
Czy ja wiem? Nie możesz próbować zabić wyrąbanego aliena, który właśnie cię leje po mordzie, bo zapomniałeś zamontować wieżyczek w pokoju obok? :wink:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2015, 09:09 przez Ayaram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Mówię ogólnie o mechanice gry, a nie o konkretnym przypadku karty :-)
pioma10
Posty: 300
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

Ayaram pisze:
Maxxx76 pisze:Inaczej byłoby to bezsensu ;-)
Czy ja wiem? Nie możesz próbować zabić wyrąbanego aliena, który właśnie cię leje po mordzie, bo zapomniałeś zamontować wieżyczek w pokoju obok? :wink:
A kto Ci broni tak zrobić :)?
Wykonasz Objective 3, przed drugim, ale gra toczy się dalej.
Po wykonaniu Objective 2 przechodzisz do trzeciego, który to masz już wykonany i dopiero w tym momencie gra się zakończy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

pioma10 pisze:
Ayaram pisze:
Maxxx76 pisze:Inaczej byłoby to bezsensu ;-)
Czy ja wiem? Nie możesz próbować zabić wyrąbanego aliena, który właśnie cię leje po mordzie, bo zapomniałeś zamontować wieżyczek w pokoju obok? :wink:
A kto Ci broni tak zrobić :)?
Wykonasz Objective 3, przed drugim, ale gra toczy się dalej.
Po wykonaniu Objective 2 przechodzisz do trzeciego, który to masz już wykonany i dopiero w tym momencie gra się zakończy.
Raczej - jeśli rozumiem - czekasz, aż się przewinie talia Hive'u, żeby trzeci wykonać jeszcze raz, bo przecież nie mógł być wykonany przed drugim...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

Maxxx76 pisze:Inaczej byłoby to bezsensu ;-)
Fakt. I nigdy nie graliśmy inaczej. Problem był raczej z gatunku akademickich ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: esztfke »

Na str. 12 przy Final Enemies jest napisane: You may not fight a Final Enemy until you're on Objective 3. (IF you haven't completed Objective 2 yet when a Final Enemy shows up, you're probably in trouble).

Czyli innymi slowy dopoki nie skonczy sie obj. 2 boss jest po prostu niesmiertelny
pioma10
Posty: 300
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

esztfke pisze:Na str. 12 przy Final Enemies jest napisane: You may not fight a Final Enemy until you're on Objective 3. (IF you haven't completed Objective 2 yet when a Final Enemy shows up, you're probably in trouble).

Czyli innymi slowy dopoki nie skonczy sie obj. 2 boss jest po prostu niesmiertelny
Fakt. Zapomniałem o tym zapisie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mnie zastanawia jak to jest w 4 scenariuszu? Powiedzmy ze pokonam Newborn'a, zostaje mi Cloned Queen, jednak w miedzyczasie przewinie mi sie talia Hive i po przetasowaniu jej znowu wejdzie mi do kompleksu karta Newborna, ktora odkryje. Czy w takim przypadku musze pokonac go drugi raz i oczywiscie Cloned Queen, aby ukonczyc objective 3?.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jak to jest w 4 scenariuszu? Powiedzmy ze pokonam Newborn'a, zostaje mi Cloned Queen, jednak w miedzyczasie przewinie mi sie talia Hive i po przetasowaniu jej znowu wejdzie mi do kompleksu karta Newborna, ktora odkryje. Czy w takim przypadku musze pokonac go drugi raz i oczywiscie Cloned Queen, aby ukonczyc objective 3?.
Wydaje mi się, że karty wymagane do ukończenia celów nigdy nie powinny być wtasowywane. Jak w 2 scenariuszu występują zarażeni w kokonach, to po prostu odkładam ich na bok. Podobnie z newborn.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Ojoj.. przyznam, że póki grałem w warianty "według filmów" to gra mi się wydawała cienka do grania solo - zwyczajnie wydawała mi się zbyt łatwa, zbyt szybko wzrastałem w siłę i generalnie w połowie gry zaczynało się czekanie na koniec. Teraz zacząłem się bawić w losowe scenariusze i zestawy postaci i powoli zmieniam zdanie :P

Dzisiaj mi się trafiło w jednej grze mieć zestawy i Lieutenant Ripley i Ripley No. 8. i z combami dodającym siłe za każdą zagraną kartę Ripley + za każdą zagraną "siłę", w tym z 2 kartami do klonowania czułem się jak pieprzony czołg rozjeżdżający wszystko jak leci :twisted: i znowu się zaczęło odliczanie na koniec, czyszczenie wszystkiego, przecież teraz to niemożliwe przegrać :wink: i jak mi gra poczęstowała takim combo, że... :mrgreen:

Byłem w 2gim etapie (No One Can Hear You Scream), gdzie dostałem hazard nakazujący dodanie kart w kompleksie na maksa, potasowanie wszystkiego i rozdanie jeszcze raz. I pech chciał, że potasowały się karty z 2 i 3 etapu (She'll breed, you'll die). No to co... ziewam sobie, mój czołguś to rozwali w 2 tury, looooozik. No i zacząłem to czyścić i zostały 2-3 karty w kompleksie i pokazała się sklonowana królowa... (która nakazuje dodawanie dodatkowej karty co turę, a ja dalej w 2gim etapie...). Desperackie szukanie objectivu i blokowanie pokoju w następnej turze, ale z zablokowanym pokojem to zdolność królowej była przekozacka i 2 tury z pełnego zdrowia już gryzłem glebę z miną " :shock: " :P . Z dodatkami to już może być całkiem, całkiem :P
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

szybkie pytanko:

Scenariusz nr 3 Fiorina "FURY" 161. Czy dobrze rozumiem działanie karty The Lead Works, która może od ręki zdjąć finałowgo bossa - The Beast nawet gdy ta ma pod sobą kilka kart eventów, które znalazły się tam na wskutek niezbyt miłego wystąpienia Hazard chwilę wcześniej ? Czy też zadziała jednorazowo tzn. pozbędę się tylko jednej karty eventu ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

trabiniu pisze:szybkie pytanko:

Scenariusz nr 3 Fiorina "FURY" 161. Czy dobrze rozumiem działanie karty The Lead Works, która może od ręki zdjąć finałowgo bossa - The Beast nawet gdy ta ma pod sobą kilka kart eventów, które znalazły się tam na wskutek niezbyt miłego wystąpienia Hazard chwilę wcześniej ? Czy też zadziała jednorazowo tzn. pozbędę się tylko jednej karty eventu ?
Jednorazowo, czyli leci tylko jedna karta Eventu. Nie ma lekko :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Dziś z powodu choroby zagrałem pierwszy raz solo (w ogóle) najpierw normalnie a potem wg tych zasad:
https://www.boardgamegeek.com/thread%2F1314779
Musze przyznać że w/w homerule sa calkiem całkiem. W normalnej rozgrywce mialem chyba 1 strajka, ograniczenie reki i hq dalo mi popalic tak ze 2 razy pod rząd gralem (bez sukcesu). Polecam!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

Pointa historii z brakującą kartą: dziś doszła z Hameryki pięknie zapakowana (w plastikowe, sztywne okładki i w kopertę bezpieczną). Ale kompletnie zamurowało mnie, kiedy po wyjęciu z okładek okazało się, że karta jest w koszulce dokładnie takiej, w jakie zapakowałem resztę kart :shock:
Zastanawiam się, czy przypadkiem się wstrzelili, czy konsultowali się ze sklepem, w którym kupiłem (bo nazwę sklepu podałem). Muszę zapytać pana sklepa...

Aha, w krótkim liście przewodnim może istotne info:
Upper Deck Company pisze:We offer pruduct replacement for our valued collectors for 1 year or while supplies last, whichever occurs first.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Witam
Kilka pytań:
Jak wypada ta gra w porównaniu z predatorem?
Jak wypada gra na jedną osobę?
Język, na jakim poziomie jest użyty na kartach?
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: ronin »

Ad 2) Fajnie się gra ale trudno. Bardzo trudno.
Ad 3) W miarę prosty.
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:18
Has thanked: 7 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Lunatyk »

Jak wypada ta gra w porównaniu z predatorem?
Alien jest bardziej klimatyczny. Czuć wyraźną różnice miedzy scenariuszami. Grając na nostromo cały czas jest niepokój skanując karty podczas gdy gramy scenariusz dwójki to my jesteśmy drapieżnikami i robimy polowanie na obcych. Brak też liczenia punktowego jak u predatora jak i dochodzi tryb zdrajcy <taki sobie> plus zmiana stron i granie jeden kontra reszta <z takim bonusem ,że nie idzie tego chyba przegrać>
Jak wypada gra na jedną osobę?
O wiele lepiej niż predator. Dwa razy więcej scenariuszy i łatwe skalowanie poziomu trudności.
Język, na jakim poziomie jest użyty na kartach
Bardzo prosty. Wystarczy wytłumaczyć/wypisać parę pojęć i osoba bez znajomości angielskiego może grać.
Ad 2) Fajnie się gra ale trudno. Bardzo trudno.
Tu się nie zgodzę. Alien zaczyna być trudniejszy im więcej osób gra. Solo jest wręcz banalnie łatwy i trzeba go specjalnie podkręcać by po 4 turach nie umrzeć z nudów. W predatorze poszli w drugą strone i im więcej osób gra tym jest łatwiej.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

Z zasadami dokładania dronów wg instrukcji z Predatora wariant solo Aliena daje radę. Tzn. w wariancie solo nie dodaje się w ogóle dronów i jest faktycznie trudniej.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: adman »

rozumiem że ani aliena, ani predatora w wersji polskiej nie ma co wyczekiwać?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Rozegralem 5 partii w AvP (Ludzmi) korzystajac z losowego generatora. 5 roznych konfiguracji (korzystajac z opcji Exclude "usuwalem" z losowania karty ktore wystepowaly w wczesniejszych rozgrywkach, tak aby sie nie powtarzaly, i w kazdej grze wystepowaly nowe karty - Location, Objective, Characters i Avatars). Na te 5 gier mialem tylko jedna przegrana i dwa Minor Victory.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

13thcaesar pisze:Rozegralem 5 partii w AvP (Ludzmi) korzystajac z losowego generatora. 5 roznych konfiguracji (korzystajac z opcji Exclude "usuwalem" z losowania karty ktore wystepowaly w wczesniejszych rozgrywkach, tak aby sie nie powtarzaly, i w kazdej grze wystepowaly nowe karty - Location, Objective, Characters i Avatars). Na te 5 gier mialem tylko jedna przegrana i dwa Minor Victory.
A jak ogólnie oceniasz te dwie pozycje? Któraś lepsza, czy obie inne obie tak samo fajne?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ