Mini Cywilizacja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Mini Cywilizacja

Post autor: Tycjan »

"Mała Cywilizacja", to nowa gra Łukasza "Wookie" Woźniaka, którą będzie można zdobyć praktycznie za darmo :)
O czym jest gra i jak zdobyć swoją kopię dowiecie się przedpremierowego tekstu na moim blogu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... tencjalem/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: TTR_1983 »

Tycjan pisze:"Mała Cywilizacja", to nowa gra Łukasza "Wookie" Woźniaka, którą będzie można zdobyć praktycznie za darmo :)
O czym jest gra i jak zdobyć swoją kopię dowiecie się przedpremierowego tekstu na moim blogu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... tencjalem/
brak w tekście infa od kiedy startuje sklep i pod jakim adresem :/
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: tassman »

Szkoda... Nie jestem zwolennikiem gier kolkchonerskich, Ale pewnie się przyjrzę
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: KubaP »

tassman pisze:Szkoda... Nie jestem zwolennikiem gier kolkchonerskich, Ale pewnie się przyjrzę
To nie jest tak naprawdę gra kolkchonerska w takim sensie, w jakim się do tego przyzwyczailiśmy. To bardziej jak kolejne moduły gry. Nie budujemy swojej talii, nie ma turniejów, w których talie mogą ze sobą konkurować. To bardziej tak jakbyś kupił mini-Talizman, a z każdym zakupem dostawał nowy mini-dodatek, tylko nie wiesz, co jest w środku. To sprytna opcja, przyjrzyj się, przyjrzyj.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: tassman »

Pewnie głównie u mnie zadecydują ceny w sklepie Wookiego
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: orzeh »

KubaP pisze:
tassman pisze:Szkoda... Nie jestem zwolennikiem gier kolkchonerskich, Ale pewnie się przyjrzę
To nie jest tak naprawdę gra kolkchonerska w takim sensie, w jakim się do tego przyzwyczailiśmy. To bardziej jak kolejne moduły gry. Nie budujemy swojej talii, nie ma turniejów, w których talie mogą ze sobą konkurować. To bardziej tak jakbyś kupił mini-Talizman, a z każdym zakupem dostawał nowy mini-dodatek, tylko nie wiesz, co jest w środku. To sprytna opcja, przyjrzyj się, przyjrzyj.
takie trochę DiceMasters(y) + boostery (tylko bez dice)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: KubaP »

orzeh pisze:
KubaP pisze:
tassman pisze:Szkoda... Nie jestem zwolennikiem gier kolkchonerskich, Ale pewnie się przyjrzę
To nie jest tak naprawdę gra kolkchonerska w takim sensie, w jakim się do tego przyzwyczailiśmy. To bardziej jak kolejne moduły gry. Nie budujemy swojej talii, nie ma turniejów, w których talie mogą ze sobą konkurować. To bardziej tak jakbyś kupił mini-Talizman, a z każdym zakupem dostawał nowy mini-dodatek, tylko nie wiesz, co jest w środku. To sprytna opcja, przyjrzyj się, przyjrzyj.
takie trochę DiceMasters(y) + boostery (tylko bez dice)
I tak i nie, bo tu nie ma motywu konfrontacji pomiędzy taliami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Gambit »

Bo generalnie z tych wszystkich kart składa się jedną talię, którą grają wszyscy :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: yosz »

Takie losowe dodatki :) (tak ja też grałem i parę słów w tym tygodniu jeszcze skrobnę)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: BartP »

Ja jestem natomiast ciekaw, czym sklep Wookiego będzie konkurował z tymi już na rynku. Ceną czy asortymentem? Czy może czymś jeszcze?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Gambit »

BartP pisze:Ja jestem natomiast ciekaw, czym sklep Wookiego będzie konkurował z tymi już na rynku. Ceną czy asortymentem? Czy może czymś jeszcze?
Małą Cywilizacją :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: mig »

Wookie ma spore grono fanów, masę subskrybentów itd., więc sądzę, że akurat ze sklepem (stacjonarny czy internetowy w ogóle?) nie powinno być źle, nawet przy słabszym asortymencie i nienajniższych cenach.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Tak, Wookie będzie konkurował głównie Mini Cywilizacją i jeszcze paroma dodatkowymi rzeczami.

Fajnie, że wątek powstał - chętnie odpowiem na pytania jak się coś pojawi.

Brak odniesienia do sklepu dlatego, że sklep jeszcze 'w budowie' a recenzja pierwsza, także jeszcze troszkę trzeba poczekać :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Wookie »

I proszę zmienić wątek na "Mini Cywilizacja", bo taka jest oficjalna nazwa gry :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Wojtas_512 »

ja czekam na ten sklep, kupie coś nawet zwyczajnie żeby podziękować za świetne recenzje, które przekonały mnie do tego hobby:)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: vojtas »

Wookie pisze:I proszę zmienić wątek na "Mini Cywilizacja", bo taka jest oficjalna nazwa gry :)
Jeśli oficjalna nazwa gry to Mini Cywilizacja, to popełniłeś błąd ortograficzny. Wyrazy z przedrostkiem mini- piszemy łącznie np. minispódniczka, minigra, minirecenzja, minikarta.

Tak czy siak jestem ciekaw, jakie ceny zaproponujesz w swoim sklepie. Nie zapomnij dodać go do i-szopa.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Błysk »

Za sposób rozprowadzania gry +10 do skilla marketingu i reklamy na start ;) Bardzo ciekawy pomysł.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 07:55 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Mała Cywilizacja

Post autor: Furan »

vojtas pisze:
Wookie pisze:I proszę zmienić wątek na "Mini Cywilizacja", bo taka jest oficjalna nazwa gry :)
Jeśli oficjalna nazwa gry to Mini Cywilizacja, to popełniłeś błąd ortograficzny. Wyrazy z przedrostkiem mini- piszemy łącznie np. minispódniczka, minigra, minirecenzja, minikarta.

Tak czy siak jestem ciekaw, jakie ceny zaproponujesz w swoim sklepie. Nie zapomnij dodać go do i-szopa.
Może idzie o cywilizację bohaterki Disneya? Albo taką gdzie wszyscy chodzą w mini (seksmisja?)?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Board Game Girl »

Graliśmy, ciekawy pomysł. Tu recenzja!
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: CydPL »

Board Game Girl pisze:Graliśmy, ciekawy pomysł. Tu recenzja!
Na Chrome wywalają się Wam polskie znaki (przynajmniej u mnie) na całej stronie (w menu również).
Obrazek
Wookie pisze:Fajnie, że wątek powstał - chętnie odpowiem na pytania jak się coś pojawi.
Czy gra przejdzie przez ręce grafika z prawdziwego zdarzenia, czy to już jej finalny wygląd?
I nie czepiam się tutaj ilustracji, które są jakie są... Pytam bardziej o ogólny layout kart, który przypomina mi mocno Nations (i niestety nie jest to komplement).
Czy karty będą miały zaokrąglone rogi?
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Grafika zostaje taka, jaka jest.
Tak, karty będą normalnie zaokrąglone.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: pattom »

Wookie pisze:Grafika zostaje taka, jaka jest.
oj....
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Przygotowywanie grafik to była walka o to, żeby były czytelne, bo na karcie jest bardzo dużo informacji.

Dlatego polecam zdobyć ( :D ), zagrać i sprawdzić. Na pewno idealnie nie jest, ale już po pierwszej partii wszystko jest czytelne dla nawet dla nowicjuszy, a grając po raz kolejny można zawiesić oko na ilustracjach.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mig »

pattom pisze:
Wookie pisze:Grafika zostaje taka, jaka jest.
oj....
Przyłączam się do ojojowania... Gra pewnie jest całkiem fajna - w zasadzie wszystkie recenzje to potwierdzają, ale jej wygląd raczej odpycha niż zachęca... :?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: KubaP »

mig pisze:
pattom pisze:
Wookie pisze:Grafika zostaje taka, jaka jest.
oj....
Przyłączam się do ojojowania... Gra pewnie jest całkiem fajna - w zasadzie wszystkie recenzje to potwierdzają, ale jej wygląd raczej odpycha niż zachęca... :?
Mig, hm. Dla mnie wygląd w tej grze to sprawa co najwyżej trzeciorzędna. Tu chodzi o szybkie zbudowanie silniczka. Zresztą może Wookie wzorował się na najlepszych? Niby TTA w starej odsłonie jest piękna? :D
ODPOWIEDZ