Exoplanets

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Toudi »

To jest, rakieta :) podziekowanie od tworcow dla wspierajacych :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Bart Henry »

Statek? :D Zdaje się, że to był bonus.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

Przenośne (mobilne) miejsce na grę w czasie Bożego Narodzenia ;)
(że pod choinką mianowicie) 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: ThimGrim »

;) ;) Okej, okej. Statek to było moje drugie skojarzenie... :P
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

ThimGrim pisze:Jak działa Wielka Zielona Choinka Kosmosu? Bo znalazłem taką w pudełku. Posiadacz od razu wygrywa rozgrywkę?
Wielka zielona choinka to wahadłowiec dla graczy z Kickstartera (stąd zielony) - znacznik pierwszego gracza - taki nasz upominek.
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: MonsterCookie »

Trochę słabo że gra w pierwszej kolejności została wysłana do sklepów, w drugiej kolejności trafi na Essen, a do wspierających na końcu :(. Mam wątpliwości czy warto było w takim wypadku przepłacać za wsparcie w dolarach na KS.
Nesmeer

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Nesmeer »

MonsterCookie pisze:Trochę słabo że gra w pierwszej kolejności została wysłana do sklepów, w drugiej kolejności trafi na Essen, a do wspierających na końcu :(. Mam wątpliwości czy warto było w takim wypadku przepłacać za wsparcie w dolarach na KS.
Ja wątpliwości nie mam, grę dostanę jako ostatni, a do "kickstarter exclusive" czytając po opiniach brakowało czasu na dopisanie kilku zdań wyjaśniających/instruujących. Jaki w tym zatem był sens, nie wiem...
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: keldorn »

Nesmeer pisze:
MonsterCookie pisze:Trochę słabo że gra w pierwszej kolejności została wysłana do sklepów, w drugiej kolejności trafi na Essen, a do wspierających na końcu :(. Mam wątpliwości czy warto było w takim wypadku przepłacać za wsparcie w dolarach na KS.
Ja wątpliwości nie mam, grę dostanę jako ostatni, a do "kickstarter exclusive" czytając po opiniach brakowało czasu na dopisanie kilku zdań wyjaśniających/instruujących. Jaki w tym zatem był sens, nie wiem...
Ale przecież gra jest odbierana na Essen. Byla to jedna z opcji odbioru (Alfa Centauri - jak dobrze pamietam). Z drugiej strony jesli nie sklepy to nie bylo by tak dobrze na KS.

A tak apropo Kickstarterowych gier... to ktore wydawnictwo w ciagu 3 miesiecy od zakończenia akcji mialo zaprojektowane, wydrukowane i gotowe gry? Z tego co pamietam znajomy mial jakies 7 miesiecy czekania oraz 4 miesiace poślizgu.

Wiem ze jak sie juz zakupi gre to chcialo by sie ja miec juz. Chlopaki z Board & Dice odwalaja kawał dobrej roboty. A to ze do Essen sie nie wyrobili z wysylka to trudno sie mowi. W terminie sie wyrobili i to najwazniejsze.
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: MonsterCookie »

Dobrym obyczajem jest ze wspierający dostają grę jako pierwsi, jako bonus za udział i wyłożenie pieniędzy znacznie wcześniej niż inni. Chłopaków z B&D lubię i nie deprecjonuje ich pracy, wiem ze po prostu nie zdążyli przed Essen. Zauważam tylko ze być może rozsyłanie gier do sklepów a nie wspierających nie było najlepszym rozwiązaniem, bo mam zwyczajnie poczucie ze gdybym gry nie wsparła, miałabym ja znacznie taniej i szybkiej. Taki wniosek raczej odstręcza od udziału w kolejnych zbiórkach i tylko o to chodzi :).
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: mikeyoski »

Ciągle się nie mogę doprosić ankiety z podaniem wybranego paczkomatu. Totalna olewka. Jak widać instrukcja też milczy nt. exclusive'ów. Ode mnie Board & Dice mają żółtą kartkę. Oczekiwałem pierwszeństwa. A tak? Jeszcze sobie poczekam patrząc na ofertę niektórych sklepów.

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: crsunik »

A wiecie może czy w sklepach jest polska wersja? W sensie napisy na kafelkach są po polsku etc. czy tylko instrukcja jest po polsku?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Bart Henry »

Napisy na kaflach są tylko po angielsku. Też byłem sceptycznie nastawiony, ale okazało się, że właściwie nie robi to dużego problemu. Jest karta pomocy po polsku.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: crsunik »

To akurat super wiadomość ;) Osobiście wolałbym wszystko po angielsku, ale raczej ciężko pewnie będzie
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Bart Henry »

Są instrukcje i karty pomocy po angielsku i niemiecku. Zdaje się, że gra jest w równym stopniu "po polsku", co po angielsku, czy po niemiecku.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

Najbardziej jest po angielsku, biorąc pod uwagę napisy na kaflach :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: hutriel »

Czy pograł ktoś już w to na tyle żeby być w stanie podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Toudi »

Gralem z zona 3 razy, obojgu nam bardzo podeszlo. Traktujemy gre jako filler(30-45minu to rzeczywisty czas gry) ktory daje fajne mozliwosci kombinowania i przeszkadzania innym :)
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: BIgBadWolf »

grałem na 4 osoby i na 2
Bardzo spawnie, jedynie na poczatku jest czytanie kafli atmosfer, ale potem przychodzi intuicyjnie.

Mam pytanko co do punktownia i uzyskania celu np.
Stworz gatunek na 2 planetach superziemia.
Czy wystawiam za wykonane jak zrobie ten cel w "tej" rundzie? czyli trzeba np. planowac uklad zycia zeby dostawic i dostac 2 gatunki ?
czy ogolnie zebym mial w posiadaniu (nawet z poprzednich tur) taką kombinacje ?
(obstawiam za wariantem 2, ale dzis był zgrzyt - pytanie), oraz:

kafli atmosfer jest duuzo, czy po wylozeniu tych co na start (ukldajaac krzyz odpowiednio) reszty nie da sie jakos dobrac ? mozna wrzucic do pudełka prawda ? czy cos przegapilem ?

dzieki za odp
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Pan_K »

Jeśli cel wymaga zrobienia czegoś w tej samej rundzie, to jest to wyraźnie zaznaczone w opisie celu, więc moim zdaniem wersja druga (tak zresztą sam grałem). Co do kafli przestrzeni (tak jakoś się chyba nazywają), to nie kojarzę sposobu na ich dobieranie w trakcie gry.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: tassman »

Nesmeer pisze:
MonsterCookie pisze:Trochę słabo że gra w pierwszej kolejności została wysłana do sklepów, w drugiej kolejności trafi na Essen, a do wspierających na końcu :(. Mam wątpliwości czy warto było w takim wypadku przepłacać za wsparcie w dolarach na KS.
Ja wątpliwości nie mam, grę dostanę jako ostatni, a do "kickstarter exclusive" czytając po opiniach brakowało czasu na dopisanie kilku zdań wyjaśniających/instruujących. Jaki w tym zatem był sens, nie wiem...
Mnie też łapie takie uczucie. Szczególnie patrząc na posty że niektórzy już grali....
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Witajcie!
Przepraszamy za ograniczony kontakt, ale Essen nas pochłonęło...
W każdym razie odpowiadając na komentarze.

Staramy sie jak tylko mozemy aby wspierający dostali gry jak najszybciej tak by dotrzymać zobowiązań zawartych w akcji crowdundingowej - i chyba sie to udaje, zważywszy terminy innych projektów i to co się z nimi pozniej dzieje...
Natomiast pamiętajcie rownież o jednym - wszyscy gracze którzy nas wsparli otrzymają wersję z Kickstarter Exclusives, które zgodnie z naszą decyzją nie bedą w żaden sposób dystrybuowane po kampanii. Oznacza to, że te kilka sztuk które są już w sklepach nie odpowiada zawartością wersji z KSa.
(Pojemniki dodatkowo wydrukowane planeta i Kafel przestrzeni).

Wysyłki zaczynamy od wtorku, jak tylko wrócimy z Niemiec.

Pierwsze gry dla wspierających, którzy mieli możliwość odbioru osobistego rozpoczeły sie jeszcze zanim w ogóle dokonaliśmy ewidencji gier które dopiero co zostały dostarczone z produkcji.

Instrukcje do dodatków - jak każdy stretch goal wymagają nico wiecej czasu a nie mozna do bazowej instrukcji dodać opisu dodatku, którego wielu graczy nie bedzie miało. (Tak przynajmniej uważamy).
Dajcie nam około tydzien po Essen i opublikujemy już finalne wersje - nie chcieliśmy Wam dawać przygotowanych na kolanie plików, ponieważ dążymy do tego aby każdy element Exoplanets był maksymalnie dopracowany.

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

tassman pisze:
Nesmeer pisze:
MonsterCookie pisze:Trochę słabo że gra w pierwszej kolejności została wysłana do sklepów, w drugiej kolejności trafi na Essen, a do wspierających na końcu :(. Mam wątpliwości czy warto było w takim wypadku przepłacać za wsparcie w dolarach na KS.
Ja wątpliwości nie mam, grę dostanę jako ostatni, a do "kickstarter exclusive" czytając po opiniach brakowało czasu na dopisanie kilku zdań wyjaśniających/instruujących. Jaki w tym zatem był sens, nie wiem...
Mnie też łapie takie uczucie. Szczególnie patrząc na posty że niektórzy już grali....
Tutaj się nieco mylisz, ponieważ osoby które juz grały to wspierający, którzy odebrali swojego Pledge. Wiec nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: tassman »

Board&Dice pisze: Tutaj się nieco mylisz, ponieważ osoby które juz grały to wspierający, którzy odebrali swojego Pledge. Wiec nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków.
W takim razie serdecznie przepraszam i zapytuje o kolejke wysyłki (tzn. ile jeszcze tygodni cierpliwości włączyć co by nie zamęczać pytaniami)?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

tassman pisze:
Board&Dice pisze: Tutaj się nieco mylisz, ponieważ osoby które juz grały to wspierający, którzy odebrali swojego Pledge. Wiec nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków.
W takim razie serdecznie przepraszam i zapytuje o kolejke wysyłki (tzn. ile jeszcze tygodni cierpliwości włączyć co by nie zamęczać pytaniami)?
W poniedziałek wysyłamy ankietę a we wtorek wychodzą juz pierwsze wysyłki :) wiec nie mówiłbym o tygodniach :)

Dzieki i pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: mikeyoski »

No i na to czekałem :-)

Tapnięte z espiątki
ODPOWIEDZ