Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Dellas »

Trzeba przyznać, że kafle wyglądają, jakby miały same z siebie się rozkleic. Stąd zrozumiały dla mnie lęk, że coś tak drogiego mogłoby ulec autodestrukcji
Kupiłem polską używkę, w którą grałem już około 10 razy i kafle wyglądają jak nowe, nie rozklejają się i w ogóle nie rozważałem tematu, żeby je w jakikolwiek sposób dodatkowo zabezpieczać. Pytanie skąd wzięłaby się taka różnica?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Polskie wydanie jest produkowane dokładnie w tej samej fabryce i w tym samym czasie, co angielskie. Wygląda więc dokładnie tak samo :-)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

Kafle sa pancerne. Mowie to z perspektywy posiadacza I-szej, angielskiej edycji - czyli lekka reka ponad 2 lata.
Drukowane wszystko w jednej fabryce.
Mniej strachu - wiecej grania :)

A jak was juz wszystko opuscilo i koniecznie chcecie to zabezpieczyc, to widzialem gdzies na jakims forum wojennym, jak chlopaki zabezpieczali rogi zetonow, ktore wczesniej przycinali. Do tego zabezpieczali rogi plansz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: crsunik »

Dramatu nie ma, ale tak jak mówię, od razu po wyjęciu dało się zauważyć dziwne otarcia na rogach. Wolałbym by nie rozprzestrzeniały się i nie było ich więcej :/
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: sztefyn »

Potrzebuję polskiej instrukcji do Magii i Myszy. Ktoś, coś? Komu podesłać maila w tej sprawie ? :D
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: zioombel »

sztefyn pisze:Potrzebuję polskiej instrukcji do Magii i Myszy. Ktoś, coś? Komu podesłać maila w tej sprawie ? :D
Na BGG widziałem polska wersje scenariuszy. Może instrukcja też jest? Chyba, że chodzi Ci o te oficjalną co wydawnictwo trzyma w podwójnym sejfie z niewiadomo jakiego powodu.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: sztefyn »

zioombel pisze:
sztefyn pisze:Potrzebuję polskiej instrukcji do Magii i Myszy. Ktoś, coś? Komu podesłać maila w tej sprawie ? :D
Na BGG widziałem polska wersje scenariuszy. Może instrukcja też jest? Chyba, że chodzi Ci o te oficjalną co wydawnictwo trzyma w podwójnym sejfie z niewiadomo jakiego powodu.
Tak, chodzi o oficjalną w pdfie :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

sztefyn pisze:Tak, chodzi o oficjalną w pdfie :)
No to takiej nie dostaniesz. Z jakiś powodów Cube nie udostępnia pliku pdf z instrukcją w języku polskim.

Pozostają Ci dwie opcje:
1) Używanie instrukcji pdf od producenta w języku angielskim, którą możesz znaleźć tu.
2) Zrobienie własnego skanu instrukcji i stworzenie z tego pliku pdf lub odnalezienie kogoś, kto już to zrobił i Ci taki plik prześle.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Ktoś już dawał w tym wątku link do instrukcji w języku polskim (PDF).
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

Krwawisz pisze:Co do dodatków.
Pierwszy mały dodatek mamy przetłumaczony - czeka na wspólny druk. Colby wspominał coś o dacie czerwcowej startu druku, ale tak naprawdę nie ma w tym nic pewnego, bo wszystko zależy od tego ilu uda się znaleźć chętnych spośród innych wydawców.
Jakieś wieści?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Szaweł pisze:
Krwawisz pisze:Co do dodatków.
Pierwszy mały dodatek mamy przetłumaczony - czeka na wspólny druk. Colby wspominał coś o dacie czerwcowej startu druku, ale tak naprawdę nie ma w tym nic pewnego, bo wszystko zależy od tego ilu uda się znaleźć chętnych spośród innych wydawców.
Jakieś wieści?
Podłączam się do pytania.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Tak naprawdę cokolwiek bede w stanie powiedziec po spotkaniu z PHG i Z-Man na Essen. Dodatki na pewno będą ale w tym momencie nie znam żadnych konkretów na temat terminów. Sprawy się trochę przeciągają przez fuzję, ale nic nie poradzimy. Trzeba cierpliwie czekać
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Tak naprawdę cokolwiek bede w stanie powiedziec po spotkaniu z PHG i Z-Man na Essen. Dodatki na pewno będą ale w tym momencie nie znam żadnych konkretów na temat terminów. Sprawy się trochę przeciągają przez fuzję, ale nic nie poradzimy. Trzeba cierpliwie czekać
No to sobie poczekamy... Bo jak widzę na FB "Mice and Mystics" jest ciągle o nowej grze bitewnej w tym świecie... Zatem teraz to ich angażuje najbardziej, a nie dodatki w innych językach. Cóż, pod choinkę pójdzie jednak dodatek do innej gry, a nie ten.
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Śliwka »

xilk pisze:
sztefyn pisze:Tak, chodzi o oficjalną w pdfie :)
No to takiej nie dostaniesz. Z jakiś powodów Cube nie udostępnia pliku pdf z instrukcją w języku polskim.

Pozostają Ci dwie opcje:
1) Używanie instrukcji pdf od producenta w języku angielskim, którą możesz znaleźć tu.
2) Zrobienie własnego skanu instrukcji i stworzenie z tego pliku pdf lub odnalezienie kogoś, kto już to zrobił i Ci taki plik prześle.
http://www.factorycube.com/gra/magia-i-myszy/pliki :)
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Teraz to dali? Do tego czasu już zdołałem rozesłać znajomym swój skan :p No cóż, dobrze że jednak dali pdf. Choć szkoda, że nie dali info o to, iż wreszcie to zrobili ;)

Ja wreszcie pomalowałem 1/3 szczurów. Kolejne dwa są przygotowane wstępnie do dalszego etapu, a ostatnie dwa najdłużej poczekają, no chyba że w przyszły tygodni znajdę czas na nie :) Potem przyjdzie wreszcie czas na same myszy :D
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Krwawisz pisze:Tak naprawdę cokolwiek bede w stanie powiedziec po spotkaniu z PHG i Z-Man na Essen. Dodatki na pewno będą ale w tym momencie nie znam żadnych konkretów na temat terminów. Sprawy się trochę przeciągają przez fuzję, ale nic nie poradzimy. Trzeba cierpliwie czekać
Czy po Essen pojawiły się jakiś konkrety w sprawie dodatków PL?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: karawanken »

Mam pytanie, czy 4 latka ogarnie grę? Córka i żona widziały grę na targach i się bardzo spodobała. Chetnie bym kupił tylko nie wiem czy córka nie jest za młoda.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

karawanken pisze:Mam pytanie, czy 4 latka ogarnie grę? Córka i żona widziały grę na targach i się bardzo spodobała. Chetnie bym kupił tylko nie wiem czy córka nie jest za młoda.
Może nie do końca ogarnie i będzie podejmować samodzielne decyzje ale zabawę będzie miała bardzo fajną. Opowieść, którą snuje gra jest bardzo fajna, dzieci poczują klimat i wciągną się w bajkę o myszkach.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Andreal »

Nie ogarnie, co więcej, odradzałbym 4-latce zabawę, może mieć - choć wcale nie musi - problemy ze spaniem (dość realistyczne figurki wrogów), dzieci potrafią mocno wczuć się w historię.

U mnie Talisman poszedł w odstawkę, jak 6 i 7 letnie dzieciaki mi wymiękły.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

Krwawisz pisze:Tak naprawdę cokolwiek bede w stanie powiedziec po spotkaniu z PHG i Z-Man na Essen. Dodatki na pewno będą ale w tym momencie nie znam żadnych konkretów na temat terminów. Sprawy się trochę przeciągają przez fuzję, ale nic nie poradzimy. Trzeba cierpliwie czekać
Jest już po Essen :) Byłoby miło czegoś się dowiedzieć.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

karawanken pisze:Mam pytanie, czy 4 latka ogarnie grę?
Ja gram z sześcio- i czterolatkiem.

Sześciolatek sobie radzi, jest zaangażowany i potrafi rozegrać cały scenariusz. Czterolatek niestety nie potrafi jeszcze tak długo usiedzieć - trochę pobawi się figurkami, pokrzyczy coś o Vanestrze i oddala się w nieznanym kierunku.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

Krwawisz pisze:Tak naprawdę cokolwiek bede w stanie powiedziec po spotkaniu z PHG i Z-Man na Essen. Dodatki na pewno będą ale w tym momencie nie znam żadnych konkretów na temat terminów. Sprawy się trochę przeciągają przez fuzję, ale nic nie poradzimy. Trzeba cierpliwie czekać
Gothik pisze:Czy po Essen pojawiły się jakiś konkrety w sprawie dodatków PL?
Szaweł pisze:Jest już po Essen :) Byłoby miło czegoś się dowiedzieć.
Panie prezesie Krwawiszu, bardzo nieuprzejmie jest nie odpowiadać na pytania :twisted: Szczególnie, że rzeczone spotkania, po których mieliśmy cokolwiek wiedzieć, miały miejsce około miesiąca temu, co jest czasem w kwadrylionie procent wystarczającym na napisanie krótkiego posta. :P
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Hej

sorry za brak odzewu, ale nie ma go, bo wciąż niewiele mogę powiedzieć, mimo spotkania na Essen.
Wiem jedynie, że będzie - teoretycznie mamy dostać plan dodruków w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł podzielić się konkretami
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

OK, dzięki za odp. Czekamy zatem dalej :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

pinata pisze:Czterolatek niestety nie potrafi jeszcze tak długo usiedzieć - trochę pobawi się figurkami, pokrzyczy coś o Vanestrze i oddala się w nieznanym kierunku.
LOL, zabrzmiało tak, jakbyś mówił o pijanym pośle. :D

Dzieci potrafią się wczuwać i mieć koszmary z rzeczy, które starszym wydają się kompletnie niegroźne. Bratanek miał koszmary po odcinku pszczółki Mai, w którym muchołówka złapała pasikonika Filipa.
ODPOWIEDZ