Gra dla 10 latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
qwertylian
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2015, 19:45

Gra dla 10 latki

Post autor: qwertylian »

Witam, jestem na etapie wybory kolejnej gry dla 10 latki.

Gramy rodzinnie w 3 osoby ( dwie dorosłe + ona ).
Aktualnie jej ulubioną grą jest Catan.
Bardzo lubi Carcassonne, Potwory w Tokio, Splendor.
Mamy także Wsiąść do pociągu, Małego Księcia, Zakazaną Wyspę, Pędzące Żółwie, Wilka i Owce

Nie zraża się przy porażkach. Negatywna interakcja nie będzie problemem. Nie nudzi się przy grze.
Ciężko mi napisać jaki typ gry lubi, wydaje się ( Catan, Carcassonne ), że lubi stawiać "pionki".

Myślałem o 7 cudach, ale nie wiem jak to wypadnie na 3 osoby, podobny problem jest z Dixitem. Zastanawiałem się także nad Patchwork - dużo pozytywnych opinii, minus taki, że tylko dla dwóch osób.

Dzięki za pomoc.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 10 latki

Post autor: zix »

Small World :)
Prosta i szybka strategia + fajnie się skaluje: różne plansze w zależności od ilości grających.
+ dla chętnych: duża ilość dodatków :)

Patchwork
Fajna gra na 2 osoby, jednak mnie nie porwała...
Być może przez ten cały hype miałem za duże oczekiwania...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra dla 10 latki

Post autor: rastula »

Nieśmiertelny Ticket to Ride, niedługo Namiestnik (taki bardziej gamerowy Splendor), klasyczny Dominion
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra dla 10 latki

Post autor: poooq »

Tokaido: rozluźniająca podróż przez Japonię (dużo stawiania pionków!), piękna szata graficzna, działa od 2 do 5 osób, do tego uwielbiany przez dzieci motyw kolekcjonowania. Może rozbudzić fascynację Krajem Kwitnącej Wiśni.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra dla 10 latki

Post autor: Nadis »

Takenoko!! Bez dwóch zdań! Gra jest naprawdę fajna i nie jest grą ,,dla dzieci", z dodatkiem dochodzi więcej kombinowania, a pandy to jednak pandy :) Poza tym na trzy osoby fajnie się skalują już Przebiegłe Wielbłądy, mogłaby w nie też bez problemu grać z rówieśnikami, bo nie jest to skomplikowana ani długa rozgrywka.
Jak lubi Catan, to koniecznie dodatek Miasta i Rycerze, dla mnie bez tego dodatku ta gra naprawdę ma średni urok.
qwertylian
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2015, 19:45

Re: Gra dla 10 latki

Post autor: qwertylian »

Dzięki za odpowiedzi. Takenoko graliśmy kiedyś w jednej z knajp i nie spodobało się ani jej, ani żonie. Dziwne, bo dla mnie było grywalne i pięknie wydane :)
Smallworld i Tokaido się przyglądne.
ODPOWIEDZ