(Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: awawa »

walkingdead pisze:Pomocy.
Szukam gry dla 2 osob, ktora bedzie w sobie zawierala element przygody. Chyba nie chce konfrontacji. Cos przyjemnego na niedzielne popoludnie. Odpadam Arkham I eldritch.
to ja tylko dodam:

defenders of the realm
fortune and glory (ale to na pewno znasz ;) )
oba shadows over brimstone (baaardzo dużo lekkiej przygody + ciekawe kampanie i rozwój postaci)
no i może jeszcze mage knight (choc tutaj trzeba trochę optymalizować), Darkest Night (trochę źle skaluje się na 2 osoby)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Rocy7 »

walkingdead pisze:Pomocy.
Szukam gry dla 2 osob, ktora bedzie w sobie zawierala element przygody. Chyba nie chce konfrontacji. Cos przyjemnego na niedzielne popoludnie. Odpadam Arkham I eldritch.
Ghost Stories, Gamedec, Relic, Wiedzmin.
GreeN
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: GreeN »

Awawa,
A moze uda sie z Toba zagrac w Shadows nim kupimy z Anią?

Marcin
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: awawa »

O, witam na forum Marcinie :) Jasne, akurat niemal skończyłem malować wszystkie figurki z City of Ancient. Przyszła sobota/niedziela Wam pasuje? Tylko potwierdzę jeszcze w czwartek wieczorem. Najlepiej u mnie, pudło z grą jest dość duże i ciężkie.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: walkingdead »

Muszę się przyznać, że tematyka większości tych gier mnie odrzuca :|

Legendy z krainy Andor- srednio pociaga mnie temat, ale moze powinnam dac szanse
Robinson- gre mam od dawna na radarze, obawiam sie jedynie trudnosci (podobno duzo zasad) i koniecznosci dlugich przygotowan do rozgrywki
Defenders of the realm- zniecheca mnie tematyka
Shadows- wyglada bardzo dobrze, brzmi rozsadnie, wolalabym zagrac nim kupię.
Fortune and Glory- zakochalam sie, gdy zagralam w nia jakis czas temu. Ale wydwalo mi sie, ze to nie jest coop. Jak sie skaluje na dwie osoby?
Ghost Stories- temat mi nie wyglada zachecajaco
Gamedec- wyglada apetycznie dla mnie, nie wiem czy M zlapie klimat. To coop? Dobrze dziala na dwie osoby?
Relic- jakos nie zwraca mojej uwagi
Wiedzmin- dla mojego fana Wiedzmina na PS to fantastyczna propozycja, ale sama gra ? Slyszalam negatywne opinie. Jak dziala na 2?

A co myslicie o :
Pandemia
The Grizzled
Space Alert
Space Cadets
Level 7- gralam, ale czy dobrze dziala na 2?
Galaxy Defenders?
Alien Uprising
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Rocy7 »

walkingdead pisze: Level 7- gralam, ale czy dobrze dziala na 2?
Level 7 gralas w Omega Protocol, który nie jest coop ale dungeon crawlerem i IHMO na 2 marnie dziala.

Jest wersja coop Level 7, ale nie grałem.

Gamedec to gra z rywalizacja, ale bardziej wyscig niz negatywna interakcja.

Wiedzmin tez slyszalem sporo negatywnych opinii, ale sa tez ludzie twierdzacy, ze nie jest taka zla - po prostu oczekiwano więcej a to gra dla pocatlujacych nie geeków. Grę wypożycza Gamiko, poza tym można dorwac za poniżej 100 zł.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: awawa »

walkingdead pisze:Muszę się przyznać, że tematyka większości tych gier mnie odrzuca :|


Defenders of the realm- zniecheca mnie tematyka
Fortune and Glory- zakochalam sie, gdy zagralam w nia jakis czas temu. Ale wydwalo mi sie, ze to nie jest coop. Jak sie skaluje na dwie osoby?
Ghost Stories- temat mi nie wyglada zachecajaco
....
A co myslicie o :
Pandemia
Defenders of the realm to taki Pandemic z dodanym wątkiem przygodowym w klimatach fantasy. Sama Pandemia nie jest przygodówką. Podobnie Ghost Stories.
Fortune and Glory ma wariant kooperacyjny i jest on chyba znacznie lepszy od konfrontacji, ale to tylko moje zdanie ;)
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Pietruch »

walkingdead pisze: Wiedzmin- dla mojego fana Wiedzmina na PS to fantastyczna propozycja, ale sama gra ? Slyszalam negatywne opinie. Jak dziala na 2?
Mam Wiedźmina od premiery, była to moja druga, duża gra planszowa. Ogólne wrażenia:
* bardzo ładnie wydana, dużo żetonów, ładne grafiki na kartach
* proste zasady (w swojej turze można wykonać tylko 2 z 5 możliwych akcji, następnie rozgrywa się fazę Rozpatrywania Przeszkód)
* niestety interakcja stoi na praktycznie zerowym poziomie, pojawia się też dość długi downtime
* podobnie jak w Robinsonie, I. Trzewiczek postanowił zmajstrować grę z syndromem "zbyt krótkiej kołderki". Oprócz tego gra jest dość losowa i regularnie utrudnia życie graczom - co chwilę odnosi się rany, albo ciągnie się Karty Złego Losu
* co do liczby osób - próbowałem grać w 2, 3 lub 4. Przy 3 i 4 osobach downtime staje się po prostu nieznośny. W przypadku gry dwuosobowej nie jest źle
* podsumowując - gra jest niezła, ale nie nie na tyle dobra żeby często zachciało się mi i narzeczonej ściągać ją z półki (pomimo tego, że oboje bardzo lubimy uniwersum, czytaliśmy wszystkie książki kilka razy i graliśmy we wszystkie trzy gry na PC/konsole)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: walkingdead »

Pietruch pisze: * podsumowując - gra jest niezła, ale nie nie na tyle dobra żeby często zachciało się mi i narzeczonej ściągać ją z półki (pomimo tego, że oboje bardzo lubimy uniwersum, czytaliśmy wszystkie książki kilka razy i graliśmy we wszystkie trzy gry na PC/konsole)
Dziękuję! To zdanie to bardzo cenna uwaga, która skutecznie zniechęca do straty kasy :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: sirwei »

Hmm a może Descent 2 z automatycznym overlordem? Była o tym mowa niedawno w wątku descenta.Rozpatrzyłbym ponownie robinsona z dodatkiem hms Beagle.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Ludwi$
Posty: 545
Rejestracja: 30 lis 2012, 10:47
Lokalizacja: WaWa -> Białolęka ->Tarchomin

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Ludwi$ »

Hej,

walkingdead - Legendy krainy Andor mogę Ci w razie czego użyczyć:). Nawet nieźle działa na 2 osoby. co do innych wymienionych przez Ciebie gier to:

Space Alert - to wg. mnie jest raczej imprezówka, która swój urok ukazuje od 3 graczy, ale może zadziałać też pewnie przy dwóch.
Pandemic Legacy - podobno bardzo dobra i nieźle chodzi na 2 osoby.

Możesz jeszcze pomyśleć o Znaku Starszych Bogów i ewentualnie X-COM.

pozdro,
Ludwi$
Nearly Almost Dead, but Not Quite
Moje gry
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Pietruch »

walkingdead pisze:
Pietruch pisze: * podsumowując - gra jest niezła, ale nie nie na tyle dobra żeby często zachciało się mi i narzeczonej ściągać ją z półki (pomimo tego, że oboje bardzo lubimy uniwersum, czytaliśmy wszystkie książki kilka razy i graliśmy we wszystkie trzy gry na PC/konsole)
Dziękuję! To zdanie to bardzo cenna uwaga, która skutecznie zniechęca do straty kasy :)
Wydaje mi się, że Wiedźmina można kupić teraz za niecałą stówkę, chyba warto zaryzykować.

Nie chcę wyjść na stalkera ale wydaje mi się, że widywałem twoje posty w wątku dotyczącym malowania figurek. W Wiedźminie znajdziesz 4 dość duże i ładne figurki (nie mają jakichś super detali), które można ładnie pomalować :)

Co do jakiejś przyjemnej gry na dwie osoby - ostatnio nabyłem Alchemików i jestem zdania, że gra jest świetna, fajnie działa na 2, 3 lub 4 osoby. Niby nie jest to kooperacja bo ścigamy się na punkty, ale nie jest to gra, w której można świadomie i złośliwie rzucać komuś kłody pod nogi. Gra jest bardzo ładnie wydana, mechanika jest niezwykle oryginalna, uważam że to fajna gra rodzinna z ilością "móżdżenia" powyżej przeciętnej (co nie znaczy, że jest to gra trudna).
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: walkingdead »

sirwei pisze:Hmm a może Descent 2 z automatycznym overlordem? Była o tym mowa niedawno w wątku descenta.Rozpatrzyłbym ponownie robinsona z dodatkiem hms Beagle.
Descent- dobrze działa na 2?
Robinson- jak to jest z legendarną trudnością zasad i długim setupem?
ludwi$ pisze:walkingdead - Legendy krainy Andor mogę Ci w razie czego użyczyć:). Nawet nieźle działa na 2 osoby. co do innych wymienionych przez Ciebie gier to:

Space Alert - to wg. mnie jest raczej imprezówka, która swój urok ukazuje od 3 graczy, ale może zadziałać też pewnie przy dwóch.
Pandemic Legacy - podobno bardzo dobra i nieźle chodzi na 2 osoby.

Możesz jeszcze pomyśleć o Znaku Starszych Bogów i ewentualnie X-COM.
Te Legendy rzeczywiście może warto zbadać skoro polecacie.
Space Alert- to odpada.
Pandemic Legacy- wpada na listę do sprawdzenia.
X-Com- na listę do sprawdzenia
Wydaje mi się, że Wiedźmina można kupić teraz za niecałą stówkę, chyba warto zaryzykować.

Nie chcę wyjść na stalkera ale wydaje mi się, że widywałem twoje posty w wątku dotyczącym malowania figurek. W Wiedźminie znajdziesz 4 dość duże i ładne figurki (nie mają jakichś super detali), które można ładnie pomalować :)

Co do jakiejś przyjemnej gry na dwie osoby - ostatnio nabyłem Alchemików i jestem zdania, że gra jest świetna, fajnie działa na 2, 3 lub 4 osoby. Niby nie jest to kooperacja bo ścigamy się na punkty, ale nie jest to gra, w której można świadomie i złośliwie rzucać komuś kłody pod nogi. Gra jest bardzo ładnie wydana, mechanika jest niezwykle oryginalna, uważam że to fajna gra rodzinna z ilością "móżdżenia" powyżej przeciętnej (co nie znaczy, że jest to gra trudna).
W takim razie spróbuję z tym Wiedźminem. Jednak najpierw zagram w wersję pożyczoną albo z kimś. :) Bezpieczniej.
Alchemicy do sprawdzenia.

Dzięki
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Pietruch »

walkingdead pisze: Descent- dobrze działa na 2?
Robinson- jak to jest z legendarną trudnością zasad i długim setupem?
Robinsona mam, grałem 5-6 razy (od 2 do 4 osób). Mam wrażenie, że im więcej osób tym gra się trudniej.
Ogólne wrażenia:
* setup jest dość długi
* gra jest trudna - nie pod kątem zasad, a raczej ze względu na mechanikę, która ciągle daje w kość. Trudność można sobie regulować wybierając jeden z 6 (lub 7 w Edycji Gra Roku) scenariuszy o rosnącym poziomie trudności i dodając do gry ułatwienia w postaci Piętaszka lub/oraz Psa (dodatkowe "kostki akcji" kontrolowane przez graczy)
* zasady nie są bardzo skomplikowane, ale instrukcja jest dość zawiła. Nie bez powodu ilość stron w wątku dotyczącym zasad Robinsona jest ponad trzykrotnie większa niż w przypadku analogicznego wątku dla Gry o Tron :)
* duża regrywalność, brak powtarzalności
* po kilku porażkach wśród moich znajomych zginął duch walki i jeśli mamy czas na tylko jedną grę to raczej nie jest to Robinson. Być może robimy coś źle, ale przy rozgrywaniu najprostszego scenariusza przegrywaliśmy około 50% partii. Z tego względu zaczęliśmy odbierać Robinsona jako grę nieco przygnębiająca i niewdzięczną - poświęcaliśmy dużo czasu na setup, posortowanie kart, żetonów itd tylko po to żeby w 8-9 Turze pomrzeć z głodu lub z powodu zimna :)

Edit: Oczywiście nie narzekam, gra została zaprojektowana tak żeby była trudna, taki jej urok :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Rocy7 »

Pietruch pisze: Ogólne wrażenia:
* setup jest dość długi
* gra jest trudna - nie pod kątem zasad, a raczej ze względu na mechanikę, która ciągle daje w kość. Trudność można sobie regulować wybierając jeden z 6 (lub 7 w Edycji Gra Roku) scenariuszy o rosnącym poziomie trudności i dodając do gry ułatwienia w postaci Piętaszka lub/oraz Psa (dodatkowe "kostki akcji" kontrolowane przez graczy)
* zasady nie są bardzo skomplikowane, ale instrukcja jest dość zawiła. Nie bez powodu ilość stron w wątku dotyczącym zasad Robinsona jest ponad trzykrotnie większa niż w przypadku analogicznego wątku dla Gry o Tron :)
dodam, do tego, że jest to gra przygodowa, co do której nie ma najmniejszego problemu by grać w nią jak euro (i tak wiem, że są elementy losowe), zależy od ekipy. Bardzo podatna na syndrom lidera. Gra ma super potencjał na klimat, który skutecznie eliminuje mechanika.
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Pietruch »

Rocy7 pisze:
Pietruch pisze: Ogólne wrażenia:
* setup jest dość długi
* gra jest trudna - nie pod kątem zasad, a raczej ze względu na mechanikę, która ciągle daje w kość. Trudność można sobie regulować wybierając jeden z 6 (lub 7 w Edycji Gra Roku) scenariuszy o rosnącym poziomie trudności i dodając do gry ułatwienia w postaci Piętaszka lub/oraz Psa (dodatkowe "kostki akcji" kontrolowane przez graczy)
* zasady nie są bardzo skomplikowane, ale instrukcja jest dość zawiła. Nie bez powodu ilość stron w wątku dotyczącym zasad Robinsona jest ponad trzykrotnie większa niż w przypadku analogicznego wątku dla Gry o Tron :)
dodam, do tego, że jest to gra przygodowa, co do której nie ma najmniejszego problemu by grać w nią jak euro (i tak wiem, że są elementy losowe), zależy od ekipy. Bardzo podatna na syndrom lidera. Gra ma super potencjał na klimat, który skutecznie eliminuje mechanika.
Z syndromem lidera się zgodzę - jedna osoba może podporządkować sobie resztę graczy i dyktować im jak mają grać.
Co do klimatu zabijanego przez mechanikę - również przyznaję rację. Czasami sytuacja w grze staje się tak beznadziejna, że odechciewa się grać :D

Podczas gry w Robinsona puszczam w tle playlistę. Może komuś sie przyda :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Maxxx76 »

Ale to Robinson, wyspa bezludna, jak ma być łatwo? :-D To jest gra, w której odsetek umieralności przekracza Zombiecide, i tak ma tam być! :-D
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Demoniszcza »

To chyba musisz zagrać z nami w Zombicide ;)
Maxxx76 pisze:Ale to Robinson, wyspa bezludna, jak ma być łatwo? :-D To jest gra, w której odsetek umieralności przekracza Zombiecide, i tak ma tam być! :-D
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Demoniszcza »

@Pietruch,

A te Kabaty u ciebie to aktualna okolica zamieszkania ?
Bo czasem człowieka spontaniczne bierze chęć na jakieś granie..., a nie koniecznie wszystkim pasują terminy by się zlecieć ze wszystkich krańców miasta ot tak w środku tygodnia.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Maxxx76 »

Grałem z Wami w Zombicide :-D
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Demoniszcza »

Nie mówiłem,że nie ;P Tylko,że musisz zagrać... teraz jest jeszcze weselej :D Dwa rodzaje zombiaków doszły... Dwie nowe abominacje... FUN FUN FUN po prostu.
Maxxx76 pisze:Grałem z Wami w Zombicide :-D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Maxxx76 »

Blood blood blood :-D Okej, kiedy? :-)
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Demoniszcza »

W ten weekend mam zombicide na żywo... rodzina się postanowiła zwalić w odwiedziny... ale może jakiś 11 listopada, albo okolice ? ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: walkingdead »

My mozemy zagrac w nastepny weekend. Moze ktos ma ochote zagrac z gry wspomnane tu zebysmy mogli przetestowac?
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: WWA- GRUPA ZMIKSOWANA ZEWSZĄD :)

Post autor: Demoniszcza »

W sumie poza Wiedźminem mogę zagrać w przyszły weekend we wszystko...
Ale nie jest to jeszcze 100% deklaracja ;)
ODPOWIEDZ