Nightfall

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Nightfall

Post autor: GAZDA »

Witam mam pytanie odnośnie kilku kart z dodatku Martial Law:
1.Legion dzięsięć:
In Play: This card absorbs all damage from minions it blocks (it is still destroyed).
Rozumiem to tak, że jeśli mam tą kartę w grze i ktoś mnie zaatakuje np. sługusem o sile 7 to mogę "legionem dziesięć" zaabsorbować te obrażenia i zawsze po absorbcji ta karta zostaje zniszczona (trafia na mój stos kart odrzuconych). Tylko zastanawia mnie wyraz minions. Dlaczego jest napisane, że absorbuje obrażenia od sługusów których blokuje, a nie od sługusa? Przecież jedna karta nie może blokować kilku sługusów. Słabo znam angielski i może to przez to wyszło takie nieporozumienie :)
2.Jerome Carceri
Ta karta pozostaje w grze dopóki nie zostaje odrzucona po ataku (lub cofnięta np. ivanem Radinskym na szczyt talii). Czy to znaczy, że mogę się nią bronić i jest ona w stanie przyjąć na siebie 1 punkt obrażeń, przeżyć i zaatakować w mojej fazie ataku?
3.Żerowanie (Feed)
Żerowanie jest takim jak by warunkiem żeby zdublować efekt łańcucha/dopalacza. Mogę (Nie muszę) z żerowania korzystać kilka razy (o ile mnie na to stać - jestem w stanie odrzucić odpowiednią ilość kart). Np. Jeśli mam na ręce 10 kart, a żerowanie wymaga odrzucenia 1, to mogę:
a) Nie odrzucać nic i nie korzystać z żerowania
b) Skorzystać z żerowania tylko raz
c) Skorzystać z żerowania kilkukrotnie (max 10 razy).
Jeśli w łańcuchu wystawiłem kilka kart z żerowaniem to mogę korzystać z żerowania na każdej z nich (o ile mnie na to stać).
Żerowanie jest odpalane bezpośrednio po rozpatrzeniu tekstu łańcucha/dopalacza.
Czy ja to dobrze rozumiem?
I kolejne pytanie trochę nie na temat, ale nie znalazłem odpowiedniego tematu.
Czy ktoś wie dlaczego nigdzie nie da się kupić dodatków do nightfalla w wersji eng.? Najpierw myślałem że ta gra z niewyjaśnionych przyczyn po prostu nie jest już rozwijana i drukowana, ale dzisiaj moja lepsza połówka znalazła zapowiedź jakiegoś nowego dodatku i wydaje mi się to dziwne, że wydawca będzie drukował nowy dodatek a jednocześnie nie daje możliwości zakupu starszych dodatków. Napisałem zapytanie do pewnego sklepu internetowego i dowiedziałem się, że gra jest niedostępna u wydawcy i takie to trochę dziwne dla mnie :P
Z góry dzięki za pomoc :)
lukasz-sz
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2014, 23:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nightfall

Post autor: lukasz-sz »

Jestem po 1. partii i mam 2 pytania związane z kartą "Genezis Jeden" która mówi "Łańcuch: usuń wybraną kartę ze stosu kart odrzuconych".
1. Zagrałem w łańcuchu Genezisa i muszę usunąć jakąś kartę ze stosu odrzuconych, ale akurat w tej chwili nie mam tam żadnej rany, czyli nie opłaca się odrzucenie. Czy muszę coś odrzucić? Czy mogę odrzucić coś ze stosu odrzuconych innemu graczowi?

2. Początek fazy łańcucha. Mam na ręce tylko jedną kartę i jest nią Genezis. W odrzuconych nie mam nic, co bym chciał wyrzucić. Czy muszę zaczynać łańcuch? Co z sytuacją kiedy na początku fazy łańcucha nie ma żadnych kart?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Nightfall

Post autor: Darboh »

lukasz-sz pisze:Jestem po 1. partii i mam 2 pytania związane z kartą "Genezis Jeden" która mówi "Łańcuch: usuń wybraną kartę ze stosu kart odrzuconych".
1. Zagrałem w łańcuchu Genezisa i muszę usunąć jakąś kartę ze stosu odrzuconych, ale akurat w tej chwili nie mam tam żadnej rany, czyli nie opłaca się odrzucenie. Czy muszę coś odrzucić? Czy mogę odrzucić coś ze stosu odrzuconych innemu graczowi?
Przede wszystkim możesz usunąć kartę z diskardu dowolnego przeciwnika :)
lukasz-sz pisze: 2. Początek fazy łańcucha. Mam na ręce tylko jedną kartę i jest nią Genezis. W odrzuconych nie mam nic, co bym chciał wyrzucić. Czy muszę zaczynać łańcuch? Co z sytuacją kiedy na początku fazy łańcucha nie ma żadnych kart?
Łańcucha nie musisz odpalać. Możesz.
kalinek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2014, 18:21

Re: Nightfall

Post autor: kalinek »

Mam jedno pytanie czym się różni gracz od przeciwnika? np jeśli chodzi o zadawanie ran/atak.
kalinek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2014, 18:21

Re: Nightfall

Post autor: kalinek »

up. może ktoś jednak będzie wiedział.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Nightfall

Post autor: AkitaInu »

Gracz to również Ty :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ