Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Wczoraj sprawdzałem na stronie Galakty, że jest w produkcji i termin wydania to IV kwartał 2015. Jeśli rzeczywiście jest w produkcji, to Galakta sama pewnie nie wie kiedy ukaże się w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Błysk »

Może już gdzieś było, ale czy Gra o Tron od HBO jest znacząco inna od tej LCG?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Galakta nie ogarnia tematu, drukowane są razem, więc będzie wtedy kiedy i angielska. Obie mają być w tydzień-dwa.

Gra o Tron od HBO to okrojona wersja starej podstawki. Teraz staniała na tyle stara wersja, że ją się bardziej opłaca kupić. Mechanika ta sama, karty lekko inne.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, 22:08 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: jax »

Błysk pisze:Może już gdzieś było, ale czy Gra o Tron od HBO jest znacząco inna od tej LCG?
Praktycznie to jest ta sama mechanika.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Planeswalker.pl
Posty: 49
Rejestracja: 17 lip 2014, 21:47
Lokalizacja: Abrahama 12 Warszawa
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Planeswalker.pl »

Prowadzimy sklep z planszówkami (centrum Warszawy - przy rondzie ONZ) z obszerną salą (36 miejsc). Mamy w swojej ofercie tę karciankę oraz liczne akcesoria do niej (protektory z godłami rodów, pudełka itd). Chcielibyśmy stworzyć miejscowe community miłośników karcianej Gry o Tron i raz w tygodniu organizować turnieje. Czy bylibyście chętni wziąć udział w tego typu inicjatywie?
Sklep z wypożyczalnią gier planszowych, Warszawa, Abrahama 12, pon-pt 9-19, sob 9-17
Sklep internetowy Zgrani.pl
Facebook
Jesteśmy w branży od 1998 roku (pod nazwą Planeswalker.pl od 2009, teraz Zgrani.pl żeby lepiej się wpisywało:) ).
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

Planeswalker.pl pisze:Prowadzimy sklep z planszówkami (centrum Warszawy - przy rondzie ONZ) z obszerną salą (36 miejsc). Mamy w swojej ofercie tę karciankę oraz liczne akcesoria do niej (protektory z godłami rodów, pudełka itd). Chcielibyśmy stworzyć miejscowe community miłośników karcianej Gry o Tron i raz w tygodniu organizować turnieje. Czy bylibyście chętni wziąć udział w tego typu inicjatywie?
Super sprawa :) Napiszcie też tutaj: http://agot.sztab.com.pl/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Gambit »

To ja tu tak tylko przypadkiem zostawię linki do mojej wideorecenzji GoT'a (jakby ktokolwiek ich kiedykolwiek potrzebował :) )
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Błysk »

Dzięki za odpowiedzi. Szkoda trochę, bo ta okrojona wersja mocno mi nie podeszła, a zastanawiałem się troszkę nad próbą wejścia. :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: neutrino »

Chcemy z dwoma kolegami wejść w tę karciankę. Tylko nie wiemy czy pchać się w polska wersję językową. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to czy Galakta będzie jeszcze za 2 lata wydawać wersję pl zależy od sprzedaży. Tylko nie mam pojęcia jaka duża będzie scena. Więcej niż np Podbój? Co wy robicie? Macie jakieś sensowne przemyślenia?

Czy ktoś z was gra w Poznaniu lub okolicach? Jest jakaś zorganizowana grupa?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

W szczecinie graczy jest bardzo duzo. Ok 1/4 PL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

neutrino pisze:Tylko nie mam pojęcia jaka duża będzie scena. Więcej niż np Podbój?
Więcej. Nie mam co prawda żadnych twardych danych ale:
1. Pierwsza edycja cieszyła się sporą popularnością. Teraz gracze przerzucają się na drugą edycję.
2. L5K LCG jest właśnie (tymczasowo) wygaszana, więc dużo osób przerzuciło się na GoT.
3. Popularna licencja.
4. Dość nietrudne zasady.
5. Bardzo dobrze przygotowany zestaw podstawowy.

Z tego co widzę zainteresowanie jest duże i narybku przybywa. Powstają blogi, na forach toczą się dyskusje. Pewnie nie przebije popularnością MtG, ale stawiam tezę, że GoT spokojnie zajmie drugie miejsce i zdeklasuje pozostałe LCGi.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: cpu »

Może są jakieś osoby z Zielonej Góry i okolic? Mam dwa CSy i szukam zainteresowanych. Ewentualnie można by pomyśleć nad OCTGN...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kempy »

uday pisze:
neutrino pisze:Tylko nie mam pojęcia jaka duża będzie scena. Więcej niż np Podbój?
Więcej. Nie mam co prawda żadnych twardych danych ale:
1. Pierwsza edycja cieszyła się sporą popularnością. Teraz gracze przerzucają się na drugą edycję.
Większość graczy.
2. L5K LCG jest właśnie (tymczasowo) wygaszana, więc dużo osób przerzuciło się na GoT.
L5R CCG. LCG jest w planach.
Z tego co widzę zainteresowanie jest duże i narybku przybywa. Powstają blogi, na forach toczą się dyskusje. Pewnie nie przebije popularnością MtG, ale stawiam tezę, że GoT spokojnie zajmie drugie miejsce i zdeklasuje pozostałe LCGi.
Są spore szanse, ale jeszcze trzeba przeskoczyć Netrunnera. Pytanie czy mówimy wyłącznie o polskiej scenie czy międzynarodowej bo np. turniej AN:R na FFG Worlds Championships ściągnął ok 300 graczy. Nie wiem czy był kiedykolwiek turniej AGoT LCG 1.0 takiej wielkości, a między jedynką i dwójką ponoć nie ma aż tak drastycznych różnic.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

kempy pisze:
2. L5K LCG jest właśnie (tymczasowo) wygaszana, więc dużo osób przerzuciło się na GoT.
L5R CCG. LCG jest w planach.
No raczej. Jakieś chochliki mi tu chyba skaczą po klawiaturze...
kempy pisze:Są spore szanse, ale jeszcze trzeba przeskoczyć Netrunnera. Pytanie czy mówimy wyłącznie o polskiej scenie czy międzynarodowej bo np. turniej AN:R na FFG Worlds Championships ściągnął ok 300 graczy. Nie wiem czy był kiedykolwiek turniej AGoT LCG 1.0 takiej wielkości, a między jedynką i dwójką ponoć nie ma aż tak drastycznych różnic.
No mnie stricte o polską scenę chodziło. W USA zapewne ciężko będzie przeskoczyć ANR, ale myślę że GoT co najmniej mu dorówna.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: cpu »

Po paru rozgrywkach 1 CS w dwie osoby przyszla pora na talie z 2 CS - mono + karty neutralne i jestem bardzo zadowolony tej odmiany - Nocna Straz kontra Tyrellowie, zakonczona w 6 rundzie 15 do 10, przy czym nie bylo po obu stronach zadnej zabitej karty dzieki duplikatom. Super sprawa - nie spodziewalem sie az takiej poprawy - wczesniej na 1 CS dostalem baty grajac Straza 5 razy z rzedu, za duzo losowosci bylo w tych mieszanych deckach. Widac ze Straz jest mocno defensywna, ale mur robi swoje. Dosc powiedziec ze 3 postaci przeciwnika byly silniejsze co ture bo dostawaly +1 do sily za kazda uzyta karte fabuly. Do casualowego grania 2 CS jak najbardziej - zobaczymy co przyniosa kolejne partie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pchelasso »

Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Planeswalker.pl
Posty: 49
Rejestracja: 17 lip 2014, 21:47
Lokalizacja: Abrahama 12 Warszawa
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Planeswalker.pl »

Zapraszamy 29 listopada (sobota) o 11:00 na pierwsze spotkanie z grą karcianą - Gra o Tron ed.2.w naszym sklepie!
Będzie ono miało charakter głównie organizacyjny (kiedy i ustalimy jak często będą się odbywały u nas turnieje), ale pogramy tez casualowo.
Prosimy o dołączanie do wydarzenia na fb i dzielenie się ewentualnymi uwagami ;)
Sklep z wypożyczalnią gier planszowych, Warszawa, Abrahama 12, pon-pt 9-19, sob 9-17
Sklep internetowy Zgrani.pl
Facebook
Jesteśmy w branży od 1998 roku (pod nazwą Planeswalker.pl od 2009, teraz Zgrani.pl żeby lepiej się wpisywało:) ).
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TTR_1983 »

pchelasso pisze:Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
te opinie się zmienią gdy zaczną wychodzić dodatki. wtedy pewnie jeden cs styknie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Gambit »

mulek18 pisze:
pchelasso pisze:Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
te opinie się zmienią gdy zaczną wychodzić dodatki. wtedy pewnie jeden cs styknie.
Mały dodatek to dwie karty (w trzech kopiach) dla każdego rodu i neutrali, plus dwa ogólne ploty. Nie nazwałbym tego poważnym wzmocnieniem. Jeśli taki trend się utrzyma, to trzeba by sporo takich dodatków, żeby złożyć 60-cio kartowy mono deck.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: cpu »

pchelasso pisze:Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to nabrało zupełnie innego wymiaru bo szczerze wkurzał mnie pechowy dolos, no i nie raz zdarzało się że na ręce miałem miejsca które mogły pomóc obniżyć koszt mobilizacji karty, ale tylko konkretnej frakcji - której akurat na ręce nie miałem. W przypadku Straży i Baratheonów (zestaw wg instrukcji stworzony na 1 CS) miałem dużo kart na które nie było mnie stać. Jak ktoś lubi karcianki, ale nie jest turniejowiczem czy zbieraczem to 2 CSy robią robote. W moim przypadku WH Inwazja poszła w ostawkę, nie wiem jakoś klimat GoT przemawia mocniej bo książki mi się bardzo podobały, a propos WH Inwazja mam tylko podstawkę - planowałem zakupic Szturm aby dodać do podstawki 2 dodatkowe talie elfów i na tym pozostać - grać od czasu do czasu z dziewczyną może ze znajomym który da się namówić, a tu okazuje się że dosyć mocno wsiąkłem w GoT hahah :-)
Tak czy siak warto spróbować.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

mulek18 pisze:
pchelasso pisze:Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
te opinie się zmienią gdy zaczną wychodzić dodatki. wtedy pewnie jeden cs styknie.
Patrząc po innych LCG core set jeszcze bardzo długo będzie potrzebny do tworzenia sensownych talii. Nie wyobrażam sobie grania bez duplikatów silnych coresetowych postaci.
Są gry które kosztują powyżej 200 zł, dlaczego nie założycie że Gra o Tron jest po prostu grą powyżej 200 zł, zawierającą ponad 400 kart do zabawy? Ciągłe narzekanie na 1 coreset jest bezcelowe, to nie jest zwykła planszówka, to gra nastawiona na dodatki i ciągłe zaburzanie balansu.
Gra o Tron ma najbardziej opłacalny core set spośród wszystkich LCG, FFG w końcu zrobiło LCG dla ludzi, którzy chcą się w pełni bawić w ten typ zabawy. Jeśli kupiłeś coreset i gra Ci się podoba to kupujesz drugi i masz naprawdę dobry i wysoce regrywalny produkt. Jak już to zostało wyżej napisane - drugi core set da więcej niż 2-3 małe dodatki które będą w tej samej cenie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Planeswalker.pl pisze:Zapraszamy 29 listopada (sobota) o 11:00 na pierwsze spotkanie z grą karcianą - Gra o Tron ed.2.w naszym sklepie!
29 to niedziela
pchelasso pisze:Mimo wszystko zniechęcają mnie opinie, że ciekawiej/lepiej się gra na 2/3 CS.
Powiem tak: grałem na 1CS w Warhammera Inwazję, Władcę Pierścieni LCG, Netrunnera i 1 CS był dla tych wszystkich gier ok, czasami była jakaś tam taka karta, że chciałoby się jej mieć więcej w talii, ale to nie był mus i grało się świetnie. W przypadku GoTa natomiast szczerze odradzam i nie wyobrażam sobie grania na 1CS, więc jeśli konieczność zakupu 2/3 CS jest dla ciebie zniechęcająca, to czuj się jeszcze bardziej zniechęcony.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Markus »

Nie rozumiem czemu ludzie uparli się na ten 1 core set. Gra została zaprojektowana tak aby pełnię możliwości pokazać przy 3 kopiach każdej karty. Inne podejście to zaklinanie rzeczywistości.
W karciankach które wymienił kolega powyżej nie było mechaniki dubli więc gra nie "karała" aż tak bardzo jak GOT faktu braku dodatkowych kopii.
W mojej opini granie na 1 cs w NR, INWAZJĘ ,SW itp to tylko BAAAARDZO każualowe granie, bez zgłębiania się w grę
mimozaur
Posty: 37
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: mimozaur »

cpu pisze:Może są jakieś osoby z Zielonej Góry i okolic? Mam dwa CSy i szukam zainteresowanych.
Jestem z ZG, też posiadam dwa CS. W zeszły piątek grałem w GoT w Krzywym Kominie, w tym tygodniu niestety nie mogę, ale na miejscu jest spora ekipa mocno ogarnięta w temacie I ed.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kempy »

Drakkainen pisze: Gra o Tron ma najbardziej opłacalny core set spośród wszystkich LCG
Pod jakim względem opłacalny? Jest obecnie chyba najdroższym CS ze wszystkich LCG. CS Netrunnera ze swoim podziałem 1/2/3 wygląda o wiele lepiej pod względem tworzenia bardziej stabilnych talii. I już przez grzeczność nie wspominam o klonach LCG takich jak Doomtown: Reloaded (połowa playsetu w pudełku) czy VS (pełny playset).
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ