7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

Shogman pisze:Nie wiem czy czytacie newslettera od Rebela, ale jeżeli nie to warto wiedzieć że do każdego zamówienia z ich sklepu będzie dodawana promo karta "The Messe", wystarczy w komentarzu napisać że się ją chce :wink:
Zgadza się :) Co więcej można ją otrzymać także od sklepu w którym zakupiono grę, udostępniamy ją także naszym partnerom handlowym. Zapraszamy do kontaktu z nimi :)
Karty dostępne do wyczerpania zapasów.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2015, 09:51 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kaszkiet »

REBEL.pl pisze:
Shogman pisze:Nie wiem czy czytacie newslettera od Rebela, ale jeżeli nie to warto wiedzieć że do każdego zamówienia z ich sklepu będzie dodawana promo karta "The Messe", wystarczy w komentarzu napisać że się ją chce :wink:
Zgadza się :) Co więcej można ją otrzymać także od sklepu w którym zakupiono grę, udostępniamy ją także naszym partnerom handlowym. Zapraszamy do kontaktu z nimi :)
To ja wczoraj podczas burzy z gradobiciem szedłem do metra, żeby kupić tę kartę od forumowicza, a tu takie coś!
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: ronin »

REBEL.pl pisze:
Shogman pisze:Nie wiem czy czytacie newslettera od Rebela, ale jeżeli nie to warto wiedzieć że do każdego zamówienia z ich sklepu będzie dodawana promo karta "The Messe", wystarczy w komentarzu napisać że się ją chce :wink:
Zgadza się :) Co więcej można ją otrzymać także od sklepu w którym zakupiono grę, udostępniamy ją także naszym partnerom handlowym. Zapraszamy do kontaktu z nimi :)
Karty dostępne do wyczerpania zapasów.
To mój poprzedni post jest nieaktualny :)
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: neutrino »

REBEL.pl pisze:
Shogman pisze:Nie wiem czy czytacie newslettera od Rebela, ale jeżeli nie to warto wiedzieć że do każdego zamówienia z ich sklepu będzie dodawana promo karta "The Messe", wystarczy w komentarzu napisać że się ją chce :wink:
Zgadza się :) Co więcej można ją otrzymać także od sklepu w którym zakupiono grę, udostępniamy ją także naszym partnerom handlowym. Zapraszamy do kontaktu z nimi :)
Karty dostępne do wyczerpania zapasów.
W sklepie, w którym zakupiłem grę kilka dni temu, powiedziano mi dzisiaj, że Rebel rozdaje karty promo dopiero od wczoraj i nie rozdaje ich wstecz. Czy mogę tę kartę otrzymać w sposób inny niż ponowny zakup gry?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

neutrino pisze:
REBEL.pl pisze:
Shogman pisze:Nie wiem czy czytacie newslettera od Rebela, ale jeżeli nie to warto wiedzieć że do każdego zamówienia z ich sklepu będzie dodawana promo karta "The Messe", wystarczy w komentarzu napisać że się ją chce :wink:
Zgadza się :) Co więcej można ją otrzymać także od sklepu w którym zakupiono grę, udostępniamy ją także naszym partnerom handlowym. Zapraszamy do kontaktu z nimi :)
Karty dostępne do wyczerpania zapasów.
W sklepie, w którym zakupiłem grę kilka dni temu, powiedziano mi dzisiaj, że Rebel rozdaje karty promo dopiero od wczoraj i nie rozdaje ich wstecz. Czy mogę tę kartę otrzymać w sposób inny niż ponowny zakup gry?
Dopiero od wczoraj - prawda. Przy czym to nie znaczy, że gry kupione wcześniej takiej karty nie otrzymają. Sklep może się do nas zgłosić także po karty do wcześniej zakupionych egzemplarzy. To w jaki sposób sklep przekaże kartę dalej zależy już od niego. Rebel na przykład dokłada je do kolejnych zamówień z komentarzem o dodanie tej karty.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Furia »

Powiem szczerze, że każda kolejna partia sprawia, że gra coraz bardziej mi się podoba. Obecnie w kategorii dwuosobówek, gra stoi na równi z Patchworkiem. W ostatniej partii było o włos od zwycięstwa militarnego i naukowego, ale starania obu graczy doprowadziły do cywilnego zakończenia gry. Bardzo fajnie podpuszczaliśmy się nawzajem i zmuszaliśmy do wzięcia określonych kart.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hutriel »

A mi wczoraj udało się wygrać militarnie. Klika mocnych czerwonych kart w końcówce plus cud z tarczami i przeciwnik/żona nic nie mogła zrobić. Smutne jest to ze to jedyne zwycięstwo jakie udało mi się nad nią odnieść. Zawsze dostaję od niej mniejsze lub większe lanie. [emoji2]
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Rockas »

Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Mikanit »

Co daje ten cod Messe po zbudowaniu?
Rumia
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: lesar »

Możliwość zabrania z ostatniego (najwyżej położonego) rzędu dowolnej budowli bez kosztów jej budowy.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

Dobra, po kilku partiach w Pojedynek powiem coś niepopularnego - nikt się z tym nie zgodzi, ale trudno, przyjmę to na klatę: wariant dwuosobowy w klasycznych 7 Cudach podoba mi się bardziej. Dlaczego?

1) W Pojedynku brakuje mi tego dodatkowego poziomu złożoności i planowania wynikającego z konieczności zagrywania kart za Wolne Miasto (mogliśmy pośrednio i bezpośrednio dokopywać przeciwnikowi, w umiejętny sposób pozbywając się korzystnych dla niego kart lub czyniąc wymianę handlową między wolnym miastem a rywalem mniej opłacalną dla niego).

2) Nie podoba mi się system kupowania surowców w Pojedynku. W klasycznej wersji byliśmy ograniczeni do zakupu surowców, które produkował przeciwnik/Wolne Miasto. Tutaj nie ma żadnych limitów co do rodzaju ani ilości zakupowanych dóbr, a jedynie w dość dziwaczny sposób rośnie ich cena: płacimy standardowo 2 złota do banku + 1 złota za każdą sztukę tego towaru, jaką wytwarza rywal. Moim zdaniem to baaaardzo mocno spłyca rozgrywkę. Jeśli nas na to stać, zakupimy każdy towar - nie da się blokować przeciwnikowi dostępu do surowców (nigdy nie dojdzie sytuacji w stylu "nie ma w grze papirusu? jaka szkoda, nie kupisz Pałacu"). No i sam fakt, że kasa idzie do banku, a nie do kieszeni rywala jest słaby (tak, wiem że istnieje zielony żeton ekonomii ale on nie zawsze jest w grze).

3) W starej wersji zestaw kart w grze w dwóch pierwszych erach zawsze był ten sam. To oznaczało, że można było lepiej zaplanować pójście w naukę i kompletowanie zestawów. W Duelu możemy chcieć odnieść zwycięstwo naukowe, przy czym zawsze jest szansa, że karty nauki po prostu wyleciały z rozgrywki. I cały misterny plan zebrania 6 różnych symboli bierze w łeb. W starej wersji przeciwnik musiał aktywnie pozbywać się z talii symboli tak, abyśmy najmniej na tym skorzystali.

4) Jeśli dobrze zauważyłem, w grze są dwa surowce mniej (brakuje rudy i "dywanów") - to ogranicza "różnorodność cenową" kart. Nie wiem na ile duży jest to minus, ale brakuje mi tej dodatkowej możliwości specjalizacji i zmuszania przeciwnika do odkupowania brakujących dóbr od nas.

Powiem tak, w bggowej skali mimo wszystko daję tej grze coś w okolicach 7.5-8/10, to nadal bardzo dobra pozycja (oczywiście ktoś kto nie grał w normalne 7 Cudów na pewno będzie miał inne spojrzenie na tę grę) ;). Ale po hurraoptymistycznych recenzjach spodziewałem się, że po prostu zniszczy stare 7 Cudów w wariancie dwuosobowym. A tak nie jest ;). Ale oczywiście to tylko moje skromne zdanie ;).

Wybaczcie nieskładność tego posta i problem w ubranie przemyśleń w słowa, jest późno ;). To tak na świeżo po pierwszych partiach.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2015, 11:49 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: adikom5777 »

Dla mnie niszczy dwuosobowe 7 cudów i nigdy już 7C we dwie osoby nie zagram
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

Dla mnie jest płytsze ;). I nie do końca rozumiem hejt na 7CŚ w wersji dwuosobowej. Tak z ciekawości - odniesiesz się do moich uwag ;)? I czym Duel aż tak niszczy klasyczną wersję?
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: TV3 »

W bardziej ogólnym wątku nikt nie odpowiedział, może więc tu coś ktoś skrobnie ;).

Czy bardzo krótko, w jednym zdaniu mógłby ktoś opisać poziom i rodzaj negatywnej interakcji w 7 Cudach Świata - pojedynek?

Oraz - na ile gra ta opiera się na ciułaniu / zbieraniu jednego aby złożyć to w coś nowego (A+B da mi C, A+D da mi E... i liczenie co jest bardziej opłacalne)? Czyli coś, z czym mamy do czynienia np. w Stone Age, Puerto Rico, Ninjato czy chyba również Suburbii (pomijając fakt, że 7 Cudów to karcianka)
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: cezaras »

1. Interakcja - jak na grę co by nie było Euro, to bardzo spora:
a) możliwość zwycięstwa militarnego (po którym nie liczymy już punktów)
b) możliwość zwycięstwa technologicznego (chociaż bardzo trudne do osiągnięcia)
c) wpływ na cenę surowców/towarów dla przeciwników
d) cuda, które pozwalają zniszczyć budynek przeciwnika (chociaż takich nie jest wiele)
e) i coś co jest kwintesencją tej gry - czyli wpływ na to, do jakich kart będzie miał w wpływ przeciwnik....

2. oczywiście, żeby cos budować, potrzebne są surowce, ale zdecydowanie nie jest to gra w przetwarzanie jednych kosteczek w drugie
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: BartP »

Negatywna interakcja opiera się tu na tym, że są w grze bodajże dwa budynki (albo cuda, nie pamiętam), które jednorazowo pozwalają Tobie zniszczyć budynek przeciwnikowi. Poza tym jest tor militarny, im robisz większy postęp na nim niż przeciwnik, tym więcej traci on monet, aż ostatecznie może nawet przegrać w ten sposób grę.

Pozostała interakcja nie jest negatywna: draft kart, draft żetonów.

Mechanicznie gra opiera się na draftowaniu kart ze środka stołu, by dawały pewne zasoby, by inne karty można było kupić taniej, by dawały więcej punktów. Więc generalnie tak, można to nazwać ciułaniem, ale trudno porównywać to do rasowej planszówki, bo to relatywnie szybka karcianka. Ale bliżej temu imo do euro niż wielce klimatycznej gry cywilizacyjnej.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: TV3 »

Dzięki bardzo.
Czy można tu więc zaryzykować tezę, że siódemka jest mechanicznie w jednym worku ze Splendorem, w którym zbieram sobie kamyki, za które kupię mniej lub bardziej odpowiednie karty?
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wothan »

TV3 pisze:Dzięki bardzo.
Czy można tu więc zaryzykować tezę, że siódemka jest mechanicznie w jednym worku ze Splendorem, w którym zbieram sobie kamyki, za które kupię mniej lub bardziej odpowiednie karty?
To duży nadużycie :) 7C:P mimo, że jest prostą grą to i tak pozostawia o eony w tyle tego potworka jakim jest Splendor. W 7C:P jest duzo więcej wyborów i jest ogólnie we wszystkim lepszy :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Phate »

Zdecydowanie nie można tych dwóch gier wrzucić do jednego worka.
SPLENDOR jest grą w której jedyną droga do zwycięstwa jest zbudowanie wcześniej zaplanowanego (oczywiście z pewnymi modyfikacjami w trakcie gry) mechanizmu tzn. "wezmę teraz trzy żetony aby w następnej turze kupić tą kartę aby dała mi ona darmowy czerwony klejnot aby później móc kupić tamtą kartę która z kolei da mi darmowy niebieski kamień ... aby na końcu kupić jeszcze za darmo tamtego szlachcica". Jeśli zbyt spłyciłem rozgrywkę to w góry przepraszam ale po kilku partiach tak właśnie pamiętam tą grę.
7CŚ:P jest grą z wieloma możliwymi drogami zwycięstwa (militarny, cywilny, technologiczny). Każde zwycięstwo można osiągnąć na wiele sposobów w zależności od aktualnego stanu kart na stole. 7CŚ:P jest bardziej rozbudowaną (choć z niezbyt trudnymi do opanowania zasadami) i regrywalną grą.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: TV3 »

Wothan pisze:pozostawia o eony w tyle tego potworka jakim jest Splendor
To dobrze. W Splendor graliśmy 2 razy. Mi tak w miarę w miarę jeszcze, żonie natomiast nie podobał się.
Jednak mimo wszystko np. wspomniana wyżej możliwość zrównania z ziemią poprzez cud budynku przeciwnika jest niestety dużym minusem w oczach małżonki, nietrawiącej w większości wypadków negatywnej interakcji ;). Męska odwaga też ma swoje granice :D

Może więc bliżej tej całej zabawie do Suburbii?
Myślę, że po prostu filmik jakiś obejrzę sobie, ocenię, może wypożyczę...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Phate »

Powiem Ci szczerze, że wygrana militarnie - tzn. zakończenie gry natychmiast bez liczenia punktów. - jest raczej ciężka do wykonania gdy grasz z kimś kto także kontroluje tor militarny.

Kart Cudów, które bezpośrednio pozwalają zniszczyć komuś kartę (produkcyjną) jest tylko 2 i nie pojawiają się w każdej turze.

Chociaż jeśli małżonka nie lubi negatywnej interakcji to nie wiem czy podpasuje jej ten tytuł. Są partie (rzadko ale się zdarzają) w których dzięki losowemu rozłożeniu na początku kart do kupna zdarza się tak, że przeciwnik wciąż zabiera Ci z przed nosa karty produkcyjne bez których nie jesteś w stanie zbyt wiele kupić. Bardziej doświadczeni gracze sobie z tym poradzą (biorąc np karty niebieskie, i bazując na białych symbolach które pozwalają Ci później brać coś za darmo) ale początkujących może to odpychać.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: TV3 »

Phate pisze:Chociaż jeśli małżonka nie lubi negatywnej interakcji to nie wiem czy podpasuje jej ten tytuł.
Ano, ryzyko jest. Wartością graniczną (momentami przekraczaną) jest Hawana. Tu przy kradzieży surowców bądź pesos bywa, że mina robi się kwaśna ;).
Ale znów (bo przecież pojęcie negatywnej interakcji jest pojęciem szerokim) w Mr Jack'u przechodzi to bezboleśnie. Bo przecież nie można dać znać po sobie (np. zmarszczonym czołem), że nie należało akurat TEJ postaci ruszać ;).

W zasadzie ostatnio wybierałem pomiędzy K2 a Testamentem, padło na K2, a Testament w kolejce czeka. Może więc tu roszad bym już nie robił i nie wpychał do kolejki kolejnej pozycji. Jednakże na jakowąś recenzję i gejmpleja 7 Cudów zerknę jeszcze.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Trolliszcze »

Cały urok nowych 7 cudów polega właśnie na wielu możliwościach dostosowywania strategii. Jeśli przeciwnik wziął cuda niszczące karty produkcyjne, to mogę iść np. w karty żółte (bo ich się zniszczyć nie da). Miałem już rozgrywkę, w której niemal w całości oparłem swoją ekonomię na kartach żółtych - tak też można! Za odrzucanie karty dostawałem mnóstwo złota, a kupowałem wszystko za 1. Ponadto żółte często pozwalają budować za darmo kolejne dobre, żółte karty, np. takie punktujące za brązowe/szare u przeciwnika lub u siebie (a ponieważ ich nie braliśmy, trzeba założyć, że ma ich mnóstwo przeciwnik). Strategii do wyboru, do koloru.

Nie trafiają do mnie też argumenty, że zwycięstwo militarne/naukowe jest za trudne, jeśli przeciwnik uważa. Ono właśnie powinno takie być. Jeśli ktoś na początku rozgrywki zakłada: Ok, dziś idę w militaria, nic innego mnie nie interesuje, to szanse na wygraną widzę mizerne. Wbrew pozorom interakcji jest tu sporo i trzeba patrzeć na układ kart, cudów oraz ruchy przeciwnika. Jeśli dostałem cud dający siłę militarną, jeśli jest żeton nauki ulepszający czerwone karty, warto wziąć na początku coś czerwonego i obserwować, jak się zachowa przeciwnik. Mnóstwo tu jest właśnie takiej małej gry w wyczuwanie i trzeba wiedzieć, kiedy ze swoich planów zrezygnować, a najfajniejszym aspektem militariów i nauki jest zmuszanie drugiego gracza, żeby te karty brał - czasem kosztem innych, które być może bardziej pasują do jego strategii. Mam też na koncie rozgrywkę wygraną cywilnie na punkty, mimo że próbowałem podejścia militarnego - co świadczy o tym, że podążanie początkowo jedną strategią nie przekreśla szans na zwycięstwo gdzie indziej.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: BartP »

Phate pisze:Chociaż jeśli małżonka nie lubi negatywnej interakcji to nie wiem czy podpasuje jej ten tytuł. Są partie (rzadko ale się zdarzają) w których dzięki losowemu rozłożeniu na początku kart do kupna zdarza się tak, że przeciwnik wciąż zabiera Ci z przed nosa karty produkcyjne bez których nie jesteś w stanie zbyt wiele kupić.
Z tego fragmentu wynika, że draft kart to negatywna interakcja. Ano nie, to po prostu interakcja.
Rocket
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2015, 06:25

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Rocket »

Ponadto żółte często pozwalają budować za darmo kolejne dobre, żółte karty, np. takie punktujące za brązowe/szare u przeciwnika lub u siebie (a ponieważ ich nie braliśmy, trzeba założyć, że ma ich mnóstwo przeciwnik
W Pojedynku nie ma takich żółtych kart, dających pkt za brązowe/szare, zwróć uwagę, że na wymienionych kartach, znaczek punktowy jest duży i jest obok karty, gdyby był mniejszy i nachodziłby na symbol karty, wtedy oznaczało by to pkt za każdą taką kartę. Porównaj z symbolami na kartach gildii.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ