Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pawelpoz
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:03

Re: Mice and Mystics

Post autor: pawelpoz »

Dla czterolatka gra się nie nadaje na pewno ze względu na skomplikowane jak na ten wiek zasady (sama instrukcja to 17 stron, nie mówiąc już o tym, że sporo dodatkowych zasad jest dla każdego sceniarusza) i długość rozgrywki (45 minut). Wątpię, aby czteroletnie dziecko mogło faktycznie wysiedzieć przy stole i wczuć się w klimat gry oraz czerpać z rozgrywki taką przyjemność jak starsi.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2015, 10:22 przez pawelpoz, łącznie zmieniany 1 raz.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ma_rio »

Dla czterolatka bym tej gry nie polecał. Nawet nie ze względu na tematykę, bo wcale nie musisz mówić, że te figurki się zabijają, ale na stopień skomplikowania. Lepiej poczekać i mieć pełnię frajdy z gry jak dzieciak do niej dorośnie, a teraz są lepsze gry dla maluchów. Możesz jeszcze spróbować potraktować to jako interaktywna bajkę, gdzie dziecko tylko rzuca kostkami, a ważne decyzje podejmuje rodzic i opowiada jednocześnie historię - to byłoby trochę jak teatrzyk, ale trzeba by do minimum skrócić czas zastanawiania się nad ruchem, bo dzieciak szybko się zniechęci. Ja właśnie jestem w trakcie czytania instrukcji i mam zamiar wprowadzić w grę sześciolatka - mam nadzieje, że mu się spodoba.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:sorry za brak odzewu, ale nie ma go, bo wciąż niewiele mogę powiedzieć, mimo spotkania na Essen.
To nie wróży zbyt dobrze...
Krwawisz pisze:Wiem jedynie, że będzie - teoretycznie mamy dostać plan dodruków w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł podzielić się konkretami
Nadzieję to my mamy ;) A tak na serio, to oby jakieś konkrety były :)
vojtas pisze:Dzieci potrafią się wczuwać i mieć koszmary z rzeczy, które starszym wydają się kompletnie niegroźne. Bratanek miał koszmary po odcinku pszczółki Mai, w którym muchołówka złapała pasikonika Filipa.
Pamiętam ten odcinek, ale jakoś osobiście traumy po nim nie miałem. Tak naprawdę to zależy od dziecka :D Choć Magię i Myszy dla młodszych dzieci uznałbym raczej jako bajka na dobranoc. Na zabawę z rodzicami, to trzeba raczej mieć te 6-7 lat, by skupić dłużej uwagę.
Daywayfarer
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2015, 15:22

Re: Mice and Mystics

Post autor: Daywayfarer »

Witajcie
Zaczynam grać w MiM i w wątku "zasady" zadałem kilka pytań bo z instrukcji nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Czy ktoś obeznany mógłby tam mi pomóc, ewentualnie wskazać miejsce z jakimś FAQ bo tez nie mogę znaleźć w sieci.

Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Nie zadałeś :)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Coś cicho w tym wątku nadal...

Wysłałem ponownie maila do Cube, bo pomimo deklaracji 4 tygodnie temu, że plik z erratą i FAQ pojawi się na ich stronie, to nadal w sekcji pliki do pobrania wisi wyłącznie instrukcja.

O tłumaczenie dodatku nawet nie pytam, bo po FB widzę, czym aktualnie się zajmuje zespół.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Plik z erratą i faq jest na stronie. Sorry, że tyle to trwało, ale jakoś dziwnie wydawało mi się, że już tam jest (był na starej, na nowej nie) - moja wina, przepraszam.

Co do dodatków. Tak jak już mówiłem - z naszej strony praca nad pierwszym już dawno dobiegła końca. Pozostaje nam czekać na wspólny druk. Żeby to miało ręce i nogi dodruk musi jednak wynieść kilka tysięcy sztuk, a jako że my tyle nie wydrukujemy sami, to musimy liczyć na inne zainteresowane firmy. Jakieś już się pojawiły, ale wciąż za mało. Jak tylko coś się ruszy, to damy znać..
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Plik z erratą i faq jest na stronie. Sorry, że tyle to trwało, ale jakoś dziwnie wydawało mi się, że już tam jest (był na starej, na nowej nie) - moja wina, przepraszam.
Zatem warto czasem jakieś ponaglenie napisać, miło ;)
Krwawisz pisze:Co do dodatków. Tak jak już mówiłem - z naszej strony praca nad pierwszym już dawno dobiegła końca. Pozostaje nam czekać na wspólny druk. Żeby to miało ręce i nogi dodruk musi jednak wynieść kilka tysięcy sztuk, a jako że my tyle nie wydrukujemy sami, to musimy liczyć na inne zainteresowane firmy. Jakieś już się pojawiły, ale wciąż za mało. Jak tylko coś się ruszy, to damy znać..
Zatem musimy znów liczyć na międzynarodowy wydruk, tym razem dodatku do Myszy? Oj znów będzie ciężko coś czuję... Chyba czas przypominać sobie angielski perfect :P
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

Krwawisz pisze:Plik z erratą i faq jest na stronie.
A gdzie konkretnie? Klikam, klikam i nie mogę znaleźć...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Nie no, bez przesady, jak można tego nie znaleźć? Zajeło mi całe 5s.

http://www.factorycube.com/gra/magia-i-myszy/pliki
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

rattkin pisze:Nie no, bez przesady, jak można tego nie znaleźć? Zajeło mi całe 5s.

http://www.factorycube.com/gra/magia-i-myszy/pliki
Szukałem na http://cubecp.home.pl/...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

a) to nawet nie jest strona główna, tylko strona "sklepu" sklepu, właściwa strona to http://cubecp.pl/
b) na pudełku z grą jest w lewym dolnym rogu wyraźne logo Cube FOI
c) na zapytanie google "cube wydawnictwo", "www.factorycube.com" wyskakuje jako pierwsze.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

xilk pisze: Zatem musimy znów liczyć na międzynarodowy wydruk, tym razem dodatku do Myszy? Oj znów będzie ciężko coś czuję... Chyba czas przypominać sobie angielski perfect :P
Niestety, takie realia małych wydawnictw. PHG też jest raczej płotką. Choć, jak sądzę, po wykupieniu, wspólne dodruki powinny już sprawniej iść?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Czołem,

czy można liczyć na wydanie w polskiej wersji dodatku Mice and Mystics: Heart of Glorm Expansion ?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Mamy gotowy ten dodatek ale musimy czekać na wspólny druk i nie jestem w stanie powiedzieć kiedy on nastąpi... Jak tylko będę wiedział coś więcej dam znać
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Mamy gotowy ten dodatek ale musimy czekać na wspólny druk i nie jestem w stanie powiedzieć kiedy on nastąpi... Jak tylko będę wiedział coś więcej dam znać
Szkoda, wielka szkoda. A już miałem nadzieję, że w tym roku na swoje urodziny lub pod choinkę kupię dodatek do Myszy po polsku, bo jednak kampanię z podstawki prawie mamy ukończoną... Jak na razie widzę, że amerykańskie wydawnictwo skupia się na "bitweniaku" w świecie Magii i Myszy no i na karciankach, które jednak przynoszą sporo więcej zysków, niż gra planszowa. W najgorszym scenariuszu trzeba będzie dodatek tłumaczyć samemu.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Robimy wszystko, co możemy żeby pchnąć sprawę do przodu, bo też zależy nam na tym, żeby wydać go jak najszybciej. Taką założyliśmy sobie strategię i chcemy, żeby gracze wiedzieli, że do każdej gry jaką u nas kupią wyjdą wszystkie dodatki po polsku ( o ile istnieją), ale czasem nie jest to takie proste i same chęci nie wystarczą. Trzymamy rękę na pulsie i jak tylko będą nowe informacje - damy znać
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Andarist »

Duże brawa za to założenie!
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Dzięki! :-) Z Summoner Wars się udało - teraz pora na Ashes, Myszy i Martwą Zimę :twisted:
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Robimy wszystko, co możemy żeby pchnąć sprawę do przodu, bo też zależy nam na tym, żeby wydać go jak najszybciej.
No wierzymy :) W końcu Wam też zależy, żeby gra wyszła w polskiej wersji i się sprzedała w większej ilości. Szczególnie, że już macie ten pierwszy dodatek przetłumaczony, więc nie można pozwolić, aby Wasza ciężka praca nad tłumaczeniem poszła na marne ;) W pełni Wam kibicuję :!: (i pewnie nie tylko ja)
Krwawisz pisze:Taką założyliśmy sobie strategię i chcemy, żeby gracze wiedzieli, że do każdej gry jaką u nas kupią wyjdą wszystkie dodatki po polsku ( o ile istnieją), ale czasem nie jest to takie proste i same chęci nie wystarczą. Trzymamy rękę na pulsie i jak tylko będą nowe informacje - damy znać
No trzymam kciuki i czekam na pozytywne wieści :)
Krwawisz pisze:Dzięki! :-) Z Summoner Wars się udało - teraz pora na Ashes, Myszy i Martwą Zimę :twisted:
No karcianka to inna liga, bo jak podstawowe talie załapią, to wydawca idzie na fali i sprzedaje też dodatki ;) Jednak i tak mam nadzieję, że dodatki do Myszy wyjdą po polsku :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Wreszcie coś się ruszyło... czekamy na konkrety!

https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... =3&theater
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Och, Glorm! Czym Ty się się stałeś?
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Gothik pisze:Wreszcie coś się ruszyło... czekamy na konkrety!
A już zacząłem tracić nadzieję ;)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Munchhausen »

Gothik pisze:Wreszcie coś się ruszyło... czekamy na konkrety!

https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... =3&theater
Super! Ostatnio w końcu zakupiłem podstawkę, więc informacja o polskiej wersji dodatku to miód na moje serce. Mam przy okazji nadzieję, że doczekamy się wydania arcywypaśnego "Downwood Tales" :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Doczekacie się, choć oczywiście nie wszystko na raz :-) Przy okazji zdradzę, żebyście w najbliższym czasie obserwowali nasz fejsbukowy profil - pojawi się parę informacji w temacie ;-)
ODPOWIEDZ