Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: tomuch »

Bruno555 pisze:
tomuch pisze:Możesz wymienić przykładowe sklepy?
Np. tu:
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Throu ... ation/5125
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ation.html
A to jasne. Myślałem, że wcześniej mówiłeś o przedsprzedaży polskiej wersji...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Błysk »

Trochę czasu minęło i cierpliwie czekam. Tylko, że tej cierpliwości coraz mniej. Są jakieś wieści kiedy będzie po polsku? Albo inaczej- jakie są szanse, że będzie do 15 grudnia? ;)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, 14:02 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Bardzo staramy się, aby było w pierwszej połowie grudnia. Ale czy będzie - naprawdę nie potrafię obiecać, dlatego nie uruchamiamy jeszcze żadnej przedsprzedaży.

EDIT: oczywiście chodziło o grudzień, nie październik :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Trolliszcze »

Nataniel pisze:Bardzo staramy się, aby było w pierwszej połowie października. Ale czy będzie - naprawdę nie potrafię obiecać, dlatego nie uruchamiamy jeszcze żadnej przedsprzedaży.
Ale października którego roku?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

Nataniel pisze:Bardzo staramy się, aby było w pierwszej połowie października. Ale czy będzie - naprawdę nie potrafię obiecać, dlatego nie uruchamiamy jeszcze żadnej przedsprzedaży.
Rozumiem, że ten październik to przejęzyczenie i chodzi o grudzień? ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piton »

na czeskich stronach/sklepach widnieje (narazie) data wydania 15 grudnia, zatem jeśli gry wychodzą z jednej drukarni... oby było dobrze dla nas ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: REBEL.pl »

---------------------------
AKTUALIZACJA
---------------------------

1)
Aktualnie trwa korekta instrukcji do 3 wydania Cywilizacji Poprzez Wieki.
Obecnie pracujemy nad 4 wersją instrukcji po poprawkach. W pierwszej wykryliśmy 167 błędów, w drugiej 67, w trzeciej 21, więc w obecnej powinno się znaleźć jeszcze kilka :)
Postanowiliśmy więc wystosować zaproszenie do tych z Was, którzy mają sokoli wzrok i anielską cierpliwość oraz chcieliby się wcześniej zapoznać z polską wersją instrukcji.

Instrukcja do Cywilizacji Poprzez Wieki 3 edycja: http://www.rebel.pl/files/TAD_rulebook_PL_04.pdf

Gdyby udało wam się wykryć jakieś błędy, bardzo prosimy o ich przesłanie na adres mailowy wydawnictwa: wydawnictwo@rebel.pl

Z góry dziękujemy za pomoc :)

PS: Jest na to bardzo mało czasu... Z naszej strony nad korektą pracują 4 osoby, ale im więcej par oczu tym mniejsza szansa na przeoczenie jakiegoś detalu.

2)
Niestety tłumaczenie handbooka (poradnika) nadal trwa i nie skończy się prędko.
Wobec tego postanowiliśmy pójść za przykładem CGE i pierwszy nakład Cywilizacji Poprzez Wieki wypuścić bez niego, dosyłając podręcznik na nasz koszt, gdy tylko zostanie przygotowany.
Każdy egzemplarz gry będzie posiadał w środku pudełka unikalny kod produkcji, który po zakupie będzie trzeba zarejestrować na stronie wydawcy, podając adres pod który należy wysłać podręcznik, gdy tylko ten się ukaże.

Jesteśmy świadomi, że sama instrukcja nie wystarczy do gry tym graczom, którzy zetkną się z tą pozycją po raz pierwszy, wobec tego udostępnimy obszerną videoprezentację pokazującą krok po kroku, jak zacząć przygodę z grą. Za jej przygotowanie odpowiedzialny będzie yosz, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc :)

Szacowana data premiery gry: połowa grudnia 2015 roku, data dostępności podręcznika: styczeń/luty 2016 roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: DarkSide »

1) Nareszcie! :D
2) Rulebook ma 55MB. Nie da się wrzucić w lżejszej wersji?
3) Czy drobne uwagi stylistyczne też się liczą?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ramar »

REBEL.pl pisze:---------------------------
Jesteśmy świadomi, że sama instrukcja nie wystarczy do gry tym graczom, którzy zetkną się z tą pozycją po raz pierwszy, wobec tego udostępnimy obszerną videoprezentację pokazującą krok po kroku, jak zacząć przygodę z grą. Za jej przygotowanie odpowiedzialny będzie yosz, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc :)
Moim zdaniem taki ruch jest rewelacyjny, dobrze zrobione wideo może mieć nawet większą wartość niż podręcznik, jeśli mowa o pierwszym kontakcie z grą.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piton »

REBEL.pl pisze:Szacowana data premiery gry: połowa grudnia 2015 roku, data dostępności podręcznika: styczeń/luty 2016 roku.
wielkie dzięki, no to do końca roku mam doskonały humor :mrgreen:
to teraz tylko wolne w pracy załatwiam i do końca roku grafik wypełniony Civką, jeee :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Jakby ktoś szukał koszulek na karty to o dziwo są :)

Nazywają się Mayday MDG-7126, 50x75 i całkiem nieźle pasują (to są oryginalnie koszulki na Sail to Glory).

Dodatkowo insert miesci całą grę zakoszulkowaną (sprawdzone osobiście ;))

Koszulki jednak są ciężko dostępne, w Polsce się nie spotkałem i kupiłem tutaj:

http://www.boardgameextras.co.uk/item.php?id=2313

Kosz wysyłki: 2,5 funta. Całkiem nie najgorzej. Czekałem niecałe dwa tygodnie :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

ramar pisze:Moim zdaniem taki ruch jest rewelacyjny, dobrze zrobione wideo może mieć nawet większą wartość niż podręcznik, jeśli mowa o pierwszym kontakcie z grą.
Mam nadzieję nie zawieść pokładanych we mnie nadziei :) A swoją drogą wczoraj ograłem angielską wersję z polskimi kartami - łorajuśku jak ta gra teraz pięknie wygląda :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Hobold »

Pozostaje trzymać kciuki za termin. Jak bym nie chciał układać pod drzewem wydrukowanego postu z przeprosinami od wydawcy! ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Tak wiele gier, tak mało pieniędzy... Cóż, chyba będę musiał przełożyć zakup na styczeń :). Nigdy nie grałem w Cywilizację i od pół roku czaję się na nową edycję (mam nadzieje, że to będzie "superior edition" - również mechanicznie) ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: cezner »

To lepiej odłóż inne plany zakupowe i nabyj Civkę, bo naprawdę warto. Patrząc na twoją listę gier, poradnik nie będzie Ci niezbędny.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

yosz pisze:
ramar pisze:Moim zdaniem taki ruch jest rewelacyjny, dobrze zrobione wideo może mieć nawet większą wartość niż podręcznik, jeśli mowa o pierwszym kontakcie z grą.
Mam nadzieję nie zawieść pokładanych we mnie nadziei :) A swoją drogą wczoraj ograłem angielską wersję z polskimi kartami - łorajuśku jak ta gra teraz pięknie wygląda :)
Zgadzam się, wygląda rewelacyjnie :) Grać gra się też rewelacyjnie, jedna z największych różnic to chyba to że jest jednak troszke krótsza i trzeba się przestawić troche ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

cezner pisze:To lepiej odłóż inne plany zakupowe i nabyj Civkę, bo naprawdę warto. Patrząc na twoją listę gier, poradnik nie będzie Ci niezbędny.
Problem polega na tym, że mam opcję zakupu Troyes, i jak zapewne się domyślasz, nie za małe pieniądze ;). Ale kurczę, Wasz entuzjazm i rekomendacje nie ułatwiają mi decyzji...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Warlock - Troyes ma mieć reprint więc może civka to rzeczywiście lepsze wyjście ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Dobra, biorę Cywilizację jak tylko się pojawi, nie wytrzymam do stycznia :twisted:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Veridiana »

AkitaInu pisze: Zgadzam się, wygląda rewelacyjnie :) Grać gra się też rewelacyjnie, jedna z największych różnic to chyba to że jest jednak troszke krótsza i trzeba się przestawić troche ;)
Krótszości nie zanotowałam :) we dwie osoby schodzi nam MINIMUM 4h, a zazwyczaj 5h. największa zmiana to obrona militarna i generalny kierunek na punktowanie kultury, a nie czekanie na jakieś wielkie BUM, które nam odwróci sytuację
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Veridiana pisze:
AkitaInu pisze: Zgadzam się, wygląda rewelacyjnie :) Grać gra się też rewelacyjnie, jedna z największych różnic to chyba to że jest jednak troszke krótsza i trzeba się przestawić troche ;)
Krótszości nie zanotowałam :) we dwie osoby schodzi nam MINIMUM 4h, a zazwyczaj 5h. największa zmiana to obrona militarna i generalny kierunek na punktowanie kultury, a nie czekanie na jakieś wielkie BUM, które nam odwróci sytuację
Podpytam - jest sens w ogóle grać w warianty uproszczone? Czy jeśli siadać do Cywilizacji to tylko do pełnej rozgrywki?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: cezner »

Nie. Chyba nawet dla zapoznania się z mechanizmami to nie ma sensu. Siadać od razu do pełnej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Ink »

warlock pisze:Podpytam - jest sens w ogóle grać w warianty uproszczone? Czy jeśli siadać do Cywilizacji to tylko do pełnej rozgrywki?
Nie wiem, jak jest w nowej wersji, ale w starej według mnie było tak:
- wariant prosty był zupełnie inną grą i szkoda było sobie wbijać do głowy zasady, które potem były wręcz wyrzucane w wersjach bardziej zaawansowanych (punktacja)
- wariant zaawansowany był na tyle bliski pełnemu, że do nauki się nie nadawał, ewentualnie do zagrania sobie krótszej partyjki (jedna era mniej)

Czyli również jestem zwolennikiem opcji pełnej od razu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: janekbossko »

2h na gracza? [emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]
Jezu!
Od razu bym sprzedał [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Veridiana pisze:
AkitaInu pisze: Zgadzam się, wygląda rewelacyjnie :) Grać gra się też rewelacyjnie, jedna z największych różnic to chyba to że jest jednak troszke krótsza i trzeba się przestawić troche ;)
Krótszości nie zanotowałam :) we dwie osoby schodzi nam MINIMUM 4h, a zazwyczaj 5h. największa zmiana to obrona militarna i generalny kierunek na punktowanie kultury, a nie czekanie na jakieś wielkie BUM, które nam odwróci sytuację
Veridiana - a możesz napisać coś więcej o obronie militarnej i o kierunku punktowania? Chodzi o odrzucanie kart bokiem i brak poświęcania jednostek? :)


Janekbossko - grałeś w cywilizacje ? ;)
ODPOWIEDZ