Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

Ktoś pytał o organizer. Postaram się później wkleić zdjęcie ale polecam pudełka tej firmy, pojawiają się na allegro:
https://boardgamegeek.com/image/1890712 ... size=large

Idealnie pasują są wersje jeszcze w których można małe karty stawiać pionowo – na youtube można znaleźć filmiki demonstracyjne ale chyba do Arkham horror.

Wersja z załącznika idealnie mieści wszystkie tekturowe znaczniki i super komponuje się z pudelkami, w moim przypadku pudelka zrobiłem sam z nadrukiem kart jakie się w niej znajdują.
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Jeśli chcecie się dowiedzieć z kim przyjdzie nam walczyć w dodatku Pod Piramidami to zapraszam poniżej:
https://levelupstrefa.wordpress.com/201 ... mi-abhoth/
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smalco »

Z trikami sprzedawców pamiątek
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

smalco pisze:Z trikami sprzedawców pamiątek
Może nie będzie aż tak mrocznie :wink:
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

Mam takie pytanie odnośnie Zaginionej Wiedzy i Gór Szaleństwa...

Które karty na jakie trzeba zamienić w obu przypadkach i jeśli ktoś byłby tak miły i podał tekst jaki powinien być na zamienianych kartach ( bo chyba coś mi się przemieszało xD :P )
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

lynwith pisze:Mam takie pytanie odnośnie Zaginionej Wiedzy i Gór Szaleństwa...

Które karty na jakie trzeba zamienić w obu przypadkach i jeśli ktoś byłby tak miły i podał tekst jaki powinien być na zamienianych kartach ( bo chyba coś mi się przemieszało xD :P )
Jeżeli dobrze pamiętam to Zaginiona Wiedza ma błędnie wydrukowane karty do podmiany. Te z Gór należy podmienić.
Czary powinny mieć takie same awersy i każdy powinien mieć inny rewers z efektami ubocznymi.
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

c08mk pisze:Jeżeli dobrze pamiętam to Zaginiona Wiedza ma błędnie wydrukowane karty do podmiany. Te z Gór należy podmienić.
Czary powinny mieć takie same awersy i każdy powinien mieć inny rewers z efektami ubocznymi.
Zaraz, czyli te karty (bodajże z zaklęciem "zgłębianie pustki"), które były dodane do Zaginionej Wiedzy na podmianę z kartami z podstawki są też źle wydrukowane? : D
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

Racuszny pisze:Zaraz, czyli te karty (bodajże z zaklęciem "zgłębianie pustki"), które były dodane do Zaginionej Wiedzy na podmianę z kartami z podstawki są też źle wydrukowane? : D
Cytat z forum galakty
Bo sprawa jest zakręcona jak mikser, a dobre chęci potrafią czasem narobić większego bałaganu ;) Jako że karty są dwustronne, to dla pewności ustalmy: na rewersie mamy opis akcji i wszystkie rewersy danego Zaklęcia są identyczne, na awersie mamy rozpiskę sukcesów i każdy awers Zaklęcia jest inny (są nawet numerowane).

Podstawka: Na Zgłębienie pustki 1 i 2 wkradła się mała literówka na rewersie.

Zaginiona Wiedza: Poprawiono literówkę z kart 1 i 2 (podstawka), ale przy przesyłaniu poprawki do fabryki na awersach kart 3 i 4 (dodatek) pomyłkowo znalazły się awersy 1 i 2.

Góry Szaleństwa: Poprawiono awersy kart 3 i 4.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Eldritch Horror

Post autor: Konioczynka »

Ileż to się może produkować. Mineły już moje urodziny i gwiazdka, no i kiedy ja to sobie kupię? ...
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Konioczynka pisze:Ileż to się może produkować. Mineły już moje urodziny i gwiazdka, no i kiedy ja to sobie kupię? ...
Może króliczek wielkanocny przeniesie ;)
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Eldritch Horror

Post autor: Konioczynka »

EH ma status transportu u galakty.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kamron6 »

A coś jest źle wydrukowane w angielskiej wersji :D ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: uyco »

level up strefa pisze: Może króliczek wielkanocny przeniesie ;)
chyba zajączek, króliczka to sie goni i nie dogania :wink: . chociaż biorąc pod uwagę pogodowe aberracje to może bałwanek :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

chyba zajączek, króliczka to sie goni i nie dogania :wink: . chociaż biorąc pod uwagę pogodowe aberracje to może bałwanek :D
Byle by tylko za tym bałwankiem Ithaqua nie przyszedł bo wszyscy się hipotermii nabawimy.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Witam. Planuję zakupić koszulki do podstawki Eldritch Horror, jednak bardzo mi zależy, żeby fitowały perfekcyjnie (żadnych zbędnych luzów oraz żeby zbyt wysoko nie wystawały ponad kartę). Rozważam kupno koszulek FFG albo Ultra-Pro, jednak nie wiem jak dane koszulki na kartach wyglądają. Czy ktoś z Was aplikował te koszulki na swój egzemplarz Eldritch albo Arkham Horror i może podesłać fotkę dużej oraz małej karty w koszulce? Byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

nikczemnik pisze:Witam. Planuję zakupić koszulki do podstawki Eldritch Horror, jednak bardzo mi zależy, żeby fitowały perfekcyjnie
Elo,
jeśli stawiasz na jakość, to rekomenduję koszulki FFG - najlepiej trzymają sajza, chociaż karta ma w nich trochę za dużo spejsu.
Ultra Pro miewają lekkie różnice w sajzie, niektórych to irytuje, natomiast IMHO są lepiej dofitowane - nie ma czensa, żeby karta się w nich... muvi... movo... żeby w nich latała.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Trolliszcze pisze:najlepiej trzymają sajza, chociaż karta ma w nich trochę za dużo spejsu
Dzięki za konstruktywną odpowiedź ale jednak zdjęcia były by najlepsze do sprawdzenia tego co mnie interesuje.
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Eldritch Horror

Post autor: unfever »

Ja pakowałem w FFG i Ultrapro, z tego co pamiętam to duże różnią się długością ok 1mm. Małe koszulki różnią się już znaczniej i w jednej z nich pozostają duże luzy - niestety nie pamiętam w której, ale wygląda to mocno nieestetycznie. Jak wrócę do domu to sprawdzę i dam znać.

Jeszcze taka sugestia ode mnie. Jestem osobą która koszulkuje praktycznie wszystko, ale jeśli dzisiaj miałbym jeszcze raz podjąć wybór o koszulkowaniu EH to raczej bym odpuścił - szczególnie jeśli chodzi o małe karty. Wszystkie karty są mało używane-macane (nie trzymasz ich na ręce podczas gry) - więc ich zużycie jest bardzo małe. Stosy małych kart robią się dosyć spore (szczególnie z dodatkami), a po zakoszulkowaniu jeszcze większe - przedmioty musimy teraz trzymać na dwóch stosach bo pojedynczy stos jest dość wysoki i się rozwala (śliskie koszulki robią swoje). Jedyny profit to łatwość w tasowaniu decków. Zastanów się czy chcesz ładować sporo kasy, czasu (na koszulkowanie) na wymierne efekty jakie to daje. Ja jedyne co bym zrobił teraz to zalaminował postacie i przedwiecznych.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, 11:31 przez unfever, łącznie zmieniany 1 raz.
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Eldritch Horror

Post autor: unfever »

Racuszny pisze:Może ktoś zaproponować sensowny organizer pod elementy i te mniejsze karty? Wyciąganie tego za każdym razem z woreczków to całkiem sporo roboty ;o
post z grudnia ale chyba jeszcze nikt nie odpowiedział - więc może pomogę jak jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi. Ja stosuje pudełka od MTG, z tym że otwierane od boku (http://capeandcowlcollectibles.com/wp-c ... ng_mtg.jpg). Idealnie pasują na szerokość a do jednego pudełka weszły mi podstawka + pierwszy mały dodatek (w koszulkach). Jak nie chce Ci sie tego wyciągać każdorazowo to możesz dorzucić jakieś separatory z kartoników czy coś.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: uyco »

ja niezmienni polecam koszulki Arcane Tinmen, są prawie tak dobre jak FFG a dwa razy tańsze.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Orientuje się ktoś, czy planowany jest dodruk dodatku "Zaginiona wiedza"?
Na stronie Galakty brak jakichkolwiek informacji o dodruku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Na forach ostatnio pojawiło się parcie na ZW. Najbardziej warto chyba dać znać na forum.galakta.pl/.../Plany wydawnicze bo tam odczytują wiadomości od graczy
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gosterq »

Jako, że to mój pierwszy post, to:

Witam wszystkich ;-)

Wcale nie dziwi mnie fakt, że pojawiło się parcie na ZW. Wszędzie, gdzie nie nie czytałem o EH, pojawiały się opinie, że jest to wręcz wymagane uzupełnienie podstawki, a nawet wycięty z niej element. Po pojawieniu się w sprzedaży dodruku EH, bardzo intensywnie zastanawiałem się nad zakupem, ale skoro Galakta wiedząc jak ważny dla samej gry jest pierwszy dodatek, nie zdecydowała się na dodruk w tym samym czasie - zrezygnowałem na rzecz Cywilizacji.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Na początku Zaginione Wiedza to faktycznie był element must-have do podstawki. W tej chwili są jeszcze Góry Szaleństwa i lada chwila pojawi się dodatek Tajemnicze Ruiny. Z tymi dwoma dodatkami podstawka już będzie miała regrywalność powyżej poziomu samej Zaginionej Wiedzy. Ponieważ na razie tylko obserwowałem Tajemnicze Ruiny na BGG, a jeszcze z nimi nie grałem to wstępnie mogę powiedzieć, że ten dodatek będzie wnosił trochę mniejszą regrywalność niż sama Zaginiona Wiedza ale też wnosi inne elementy których w Zaginionej Wiedzy nie ma.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Gosterq pisze:Jako, że to mój pierwszy post, to:

Witam wszystkich ;-)

Wcale nie dziwi mnie fakt, że pojawiło się parcie na ZW. Wszędzie, gdzie nie nie czytałem o EH, pojawiały się opinie, że jest to wręcz wymagane uzupełnienie podstawki, a nawet wycięty z niej element. Po pojawieniu się w sprzedaży dodruku EH, bardzo intensywnie zastanawiałem się nad zakupem, ale skoro Galakta wiedząc jak ważny dla samej gry jest pierwszy dodatek, nie zdecydowała się na dodruk w tym samym czasie - zrezygnowałem na rzecz Cywilizacji.
Galakta nie decyduje o tym, kiedy robi dodruk, wszystko zależy od FFG i pozostałych partnerów zagranicznych.
ODPOWIEDZ